Malta, Spanija, usmeravaju na maloletnicku trudnocu

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.786
Kao resenje na savremene zelje i ponasanja zena, javilo se kulturno sazrevanje, pomeranje i neke sredine usmeravaju MZ odnose i brak i podizanje dece ka novim oblicima..

Tu su najizrazajnije neke drzave koje nemaju toliko skrupula, npr Malta, Spanija, u tom MZ smislu..

Tako je nova moda da se devojka sto ranije uda, izrodi decu i da deca postaju punoletna negde oko 35 ili malo ranije i onda pocinje hipi zivot za zenu, tj sloboda....
Sa druge strane, zena dobija pola zivota obaveza, a polovina zivota da bude pekmezara, samo ovaj put zrelija...

Muskarac dobija obaveze dok je mlad, malo svrljanja vise, malo patrijarhalne moci vise, ali zato posle 35 nema nikakvog uticaja..

U drustvu , tu se ne moze govoriti racionalno , jer sto je gluplji savet, to je privlacniji svima..
To ce uglavnom doneti dominaciju i na politickim pozicijama od strane sredovecnih zena, jer su tada slobodne a hipi seks zivot ide odlicno uz politicku karijeru..

Mala napomena, nigde se ne usmerava na maloletnicku trudnocu , nego se cak insistira da to bude 17 godina, ali da deca dodju sto pre....moze i 16...
I to nije zelja i nateravanje od strane muskaraca, nego oba pola...samo starijih.....ne onih koji ce zavrsiti u tim vezama..
 
@Umri_muski
Ja sam razmišljao o tome (i pre nego što sam igde pročitao makar kao ideju akamoli predlog) i pošto imam kćerku, koju sam, opet, dobio jako rano...mislim da je bolje da se udaju ranije, da dobiju decu i posle toga kako kažeš da budu slobodne, ali teško da tako mlada zna šta hoće.

Znači da ih nateramo? Nije rešenje.
Kako god, ženama je pola života shebano u svakom slučaju, pa sad dal' prva ili druga polovina...
 
@Umri_muski
Ja sam razmišljao o tome (i pre nego što sam igde pročitao makar kao ideju akamoli predlog) i pošto imam kćerku, koju sam, opet, dobio jako rano...mislim da je bolje da se udaju ranije, da dobiju decu i posle toga kako kažeš da budu slobodne, ali teško da tako mlada zna šta hoće.

Znači da ih nateramo? Nije rešenje.
Kako god, ženama je pola života shebano u svakom slučaju, pa sad dal' prva ili druga polovina...
Pa mogu da ti kazem da i kod nas dosta mladih devojaka tako razmislja, sigurno uz pomoc majke...
A mogu da ti kazem i metode kako Maltezani rade ili Spanci .....

Maltezani su vise konzervativni , ostrvo je, ali Spanija je kao ostrvo , tako se donekle ponasaju...samo bas bas veliko ostrvo...
 
Kad sam bio dete, moja komsinica se udala u 10, a nije romkinja, samo joj je majka imala 5oro dece a sirotinja...dobili jednosoban stan od opstine...
Posle je ta kominica dobila drugi jednostoban odmah vrata do , pa su sad u dvoiposobnom stanu...
Ali znam joj sestru ona je htela da se uda u prvom srednje, mladja sestra od ove starije sto se udala u 10 godina, ali prava svadba bila...mislim 20 gostiju , mozda 30 ali prava, jaca nego sadasnje ....
 
Kao resenje na savremene zelje i ponasanja zena, javilo se kulturno sazrevanje, pomeranje i neke sredine usmeravaju MZ odnose i brak i podizanje dece ka novim oblicima..

Tu su najizrazajnije neke drzave koje nemaju toliko skrupula, npr Malta, Spanija, u tom MZ smislu..

Tako je nova moda da se devojka sto ranije uda, izrodi decu i da deca postaju punoletna negde oko 35 ili malo ranije i onda pocinje hipi zivot za zenu, tj sloboda....
Sa druge strane, zena dobija pola zivota obaveza, a polovina zivota da bude pekmezara, samo ovaj put zrelija...

Muskarac dobija obaveze dok je mlad, malo svrljanja vise, malo patrijarhalne moci vise, ali zato posle 35 nema nikakvog uticaja..

U drustvu , tu se ne moze govoriti racionalno , jer sto je gluplji savet, to je privlacniji svima..
To ce uglavnom doneti dominaciju i na politickim pozicijama od strane sredovecnih zena, jer su tada slobodne a hipi seks zivot ide odlicno uz politicku karijeru..

Mala napomena, nigde se ne usmerava na maloletnicku trudnocu , nego se cak insistira da to bude 17 godina, ali da deca dodju sto pre....moze i 16...
I to nije zelja i nateravanje od strane muskaraca, nego oba pola...samo starijih.....ne onih koji ce zavrsiti u tim vezama..

Pa...cemu to?
Jednostavno mi nije jasna prednost.

Da li sa 35 godina mogu ici na studentsku zurku? Tesko. Niti sam ja vise devojka niti moja generacija tamo djuska.
Da li se mogu zaljubiti u onog plavog i dolaziti dva sata ranije u klub kao toboz slucajno ne bi li me video? U mojim godinama ni govora.
Mi olako nipodastavamo mladost.
Onu koja trazi, onu tupavu iskrenost deteta u telu stasale devojke koja ima toliko zelja, sasavih ideja i koja grli bandere naokolo jer je on pogledao? Zasto joj moramo prekinuti taj tok sazrevanja, tu nekoherentnost i ljubav prema celom svetu?
Jel nece roditi? Kladim se da hoce.

Ako dopusti sebi sve emocije, padove, uspehe, strahove i pobede...veca je sansa da ce privuci slicnog coveka. Zar je decenija kratka da u nju ne moze sve stati?
I onda ces sa 35 biti mama ali u secanju i ona devojka koja je isla na predavanja dva sata ranije toboz slucajno. Bice ti ta devojka vrlo draga i neces imati potrebu da budes ponovo devojka...ne moze ponovo, iskustvo nam je preveliko za drugu mladost jer je mladost ceznjiva bas zato sto je neiskusna.

Koliko se covek promeni najbolje ilustruje komentar mog profesora ustavnog prava.
U mladalackom zaru samo sto suze nisam pustila pred nekom nepravdom.
Kazao mi je "isuvise ste mladi, previse posteni i osetljivi da bi bili sudija". Bio je u pravu, TADA sam bila previse mlada, postena i osetljiva a sada sam naucila da se cuvam.
I bubuljica boli ako je stiskamo nezrelu.
 
Pa sad, meni je jasno zasto je bolje zreo se zabavljati , a tebi je vaznije da imas luft da si nezrela i da mozes da pravis gluposti.....To ce mozda i odluciti koji ce ici na 40+ brak a ko ce ici na 16+ brak a 35+ zivot...

Ono sto sam ja video je da u praksi mladi emotivno zive ali na kraju uprskaju podvodjenjem od strane starijih tj donose iste korumpirane i oportunisticke odluke kao da su svo vreme imali 40 godina, i na kraju naravno nisu zadovoljni , jer to bas i ne funkcionise...
Vecina ih zavrsi u vezama krpi gace, dobro sam se udao kako sam mogao..i slicno..
Ja vidim veliku frustraciju u brakovima u Srbiji , tj masovno je vole jednog a u braku su sa drugim, bili muski ili zenski...samo su znaci drugaciji i vidljivost je na drugaciji nacin.

Kazu mi da je slicno i u USA...a u EU mi ne pricaju o tome...Kad pipnem tu temu sa strancima, imam utisak kao da sam pitao za detalje turistickog aranzmana, tj visi u vazduhu sta ce to tebi , predjena je granica..

Usput u 35 neces imati secanje odlaska na predavanja ranije, jer kad imas dete ne odlazis na predavanja ranije....cak i da ides na predavanja...
A promena u porodicnoj organizaciji donosi promene i u obrazovnoj organizaciji...posto se forsira zdrav i brzi porod, to studiranje postaje masovnije tek od 30+
 
Sto se tice privlacenja slicnih , taj argument pada jer devojke privlace najslicnije dok seksualno nisu angazovane, tj dok su device, tada imaju taj kriterijum, tada to gledaju..
Cim se upuste u seksualnu igru , pocinje da vazi berza, tj hijararhijski sistem frajera i momaka i devojaka....

To je masovno , nemoguce da ti kao to ne znas...
Ono sto se masovno desava u srednjoj je vec prikaz tog sistema ko je naj naj momak i naj naj devojka...

Kompromisi i prodori su kao utakmice na tom polju , ali se ne odustaje od tih sistema..

Tako da ako se gleda duhovno , mnogo bolje prilike se uvidjaju dok su M i Z deca, jer tu jos uvek razmisljaju svojim sopstvenim zeljama...dok kaznije razmisljaju hijararhijski i resursno....sto su lepsi to ganjaju visu poziciju u berzi.

Spajanje se dogadja kad se zadovolje procene i pozicija i ponuda...
Idealizacija u emocionalnim vezama je posebna tema...toliko puno osoba krije od same sebe da bi bilo romanticno a ne prakticno i oportunisticko , da ne smem ni da opisujem....

Ali najznacajnije je da u vecini slucajeva, bar kad je Srbija u pitanju , pri kraju studija krece lov na prilike, a ne na romantike....
Niti na kompatibilne...
Tada se jasno uocava da berza radi , tj da su mnogi jos od srednje odmah radili na hvatanju boljih prilika, a da se sad zatvara gro berze i onda se radi na tome..

To je sustina a ne idealizovanje kako ce se razviti prisnost izmedju dva bica....
 
Pa sad, meni je jasno zasto je bolje zreo se zabavljati , a tebi je vaznije da imas luft da si nezrela i da mozes da pravis gluposti.....To ce mozda i odluciti koji ce ici na 40+ brak a ko ce ici na 16+ brak a 35+ zivot...

Ono sto sam ja video je da u praksi mladi emotivno zive ali na kraju uprskaju podvodjenjem od strane starijih tj donose iste korumpirane i oportunisticke odluke kao da su svo vreme imali 40 godina, i na kraju naravno nisu zadovoljni , jer to bas i ne funkcionise...
Vecina ih zavrsi u vezama krpi gace, dobro sam se udao kako sam mogao..i slicno..
Ja vidim veliku frustraciju u brakovima u Srbiji , tj masovno je vole jednog a u braku su sa drugim, bili muski ili zenski...samo su znaci drugaciji i vidljivost je na drugaciji nacin.

Kazu mi da je slicno i u USA...a u EU mi ne pricaju o tome...Kad pipnem tu temu sa strancima, imam utisak kao da sam pitao za detalje turistickog aranzmana, tj visi u vazduhu sta ce to tebi , predjena je granica..

Usput u 35 neces imati secanje odlaska na predavanja ranije, jer kad imas dete ne odlazis na predavanja ranije....cak i da ides na predavanja...
A promena u porodicnoj organizaciji donosi promene i u obrazovnoj organizaciji...posto se forsira zdrav i brzi porod, to studiranje postaje masovnije tek od 30+

Izvini, stvarno izvini ali ja imam daleko vise godina, udata sam i vise citam petogodisnjem sinu nego sebi.
Zato znam sta znaci - imati dete. Ono, stvarno ga imati. Krenem tako da kupim nesto sebi...i kupim njemu...ili sestrinoj deci...ili cerkici moje sestre od ujaka koju je ostavio otac. E, vidis, u tridesetim postanes velika, italijanska mammaaaa...imas potrebu da hranis, da negujes, da stitis...cak i neku dalju rodjaku koju je ostavio tata.
Toliko postanes mammmmaaa da ne mozes u komadu da citas knjigu Decak u prugastoj pidzami jer se gusis, ne mozes da citas ili gledas bilo sta vezano za patnju dece. To je odlika zrele zene. Materinska nega mladunaca.

E, za to je potrebna zrelost.
Ne mora da bude superzrelost, roditelji su ljudi i prave greske. Mozda ce mene ovakvu sutra muz ostaviti ali mogu garantovati da necu uleteti u drugu mladost i politicku karijeru. Kakvu mladost, pobogu...

Cemu zurba, ozbiljno pitam.
Mene ova tema nije zanimala dok nisam dobila svoje dete. Bila sam ravnodusna.
Sada me brine. Iskreno.
Pitam se, kako cu objasniti sestricini ili sinu da ne ulaze rano u seksualne odnose ako im vi, odrasli muskarci sa nn godina iskustva, jasno sugerisete da radjaju pre upisa na fakultet? Kako da kazem sinu, nemoj zuriti, nece pobeci brak, bice vremena i bolje da upoznas osobu sa kojom zelis dete, da budete tim, par, saucesnici koji se razumeju pogledom.

Ili to sve nije vazno...nije vazno kako se osecamo vec da ispunimo duznost radjanja a posle zivoooot! Kao da ne zivimo sa decom:(.

Sta nam je cilj?
Vaznije je kakva si mama nego kada tacno postanes mama. Neko sa 23 a neko sa 33...niko ne govori o 53...to su ekstremi...u oba pravca...zasto ne podrzati umerenost...jedan lagan odnos...najpre prema sebi a potom i prema ljudima u okolini.
 
Sto se tice privlacenja slicnih , taj argument pada jer devojke privlace najslicnije dok seksualno nisu angazovane, tj dok su device, tada imaju taj kriterijum, tada to gledaju..
Cim se upuste u seksualnu igru , pocinje da vazi berza, tj hijararhijski sistem frajera i momaka i devojaka....

To je masovno , nemoguce da ti kao to ne znas...
Ono sto se masovno desava u srednjoj je vec prikaz tog sistema ko je naj naj momak i naj naj devojka...

Kompromisi i prodori su kao utakmice na tom polju , ali se ne odustaje od tih sistema..

Tako da ako se gleda duhovno , mnogo bolje prilike se uvidjaju dok su M i Z deca, jer tu jos uvek razmisljaju svojim sopstvenim zeljama...dok kaznije razmisljaju hijararhijski i resursno....sto su lepsi to ganjaju visu poziciju u berzi.

Spajanje se dogadja kad se zadovolje procene i pozicija i ponuda...
Idealizacija u emocionalnim vezama je posebna tema...toliko puno osoba krije od same sebe da bi bilo romanticno a ne prakticno i oportunisticko , da ne smem ni da opisujem....

Ali najznacajnije je da u vecini slucajeva, bar kad je Srbija u pitanju , pri kraju studija krece lov na prilike, a ne na romantike....
Niti na kompatibilne...
Tada se jasno uocava da berza radi , tj da su mnogi jos od srednje odmah radili na hvatanju boljih prilika, a da se sad zatvara gro berze i onda se radi na tome..

To je sustina a ne idealizovanje kako ce se razviti prisnost izmedju dva bica....

Molim te...kao nevina devojka sam privukla najlepseg momka u gradu sa jakim bicepsima i plahovitim karakterom zbog koga mi niko nije smeo kazati da je narkoman.
Pitaj me koliko mi je trebalo da smognem snage i izvucem sebe a pitam ja tebe kako bih se provela u braku sa njim i detetom pride.
Manje tebe, vise ove koji sugerisu takav rasplet.
Znas kada bi mi se danas takav desio...pa...nikad!
Avaj, mlada devojka je naivna...bas zato sto je premlada.
 
Meni se cini da ti mene ne mozes da citas, tj ne vidis sta emitujes , a sta ja pisem...

Bukvalno navodis razloge zasto treba upotrebiti Malta metod...iako mislis da navodis razloge protiv njega...

A ovo za nevinost, cisto sumnjam da si razumela sta znaci moj tekst, nevinost ne fizicka, nego kad ne razmisljas o momku i seksu, a tvoja nevinost je bas suprotno od toga, bila vec toliko obojena hijararhijom, da i sad vristi koliko je tu hijararhije.....berze.....

Tako da slobodno smatraj da pisem suprotno od onog sto procitas...ja ne vidim drugi nacin..
Jer ja necu da merim ko je bolji roditelj, a nesto mi se cini za razliku od rezultata koji ocekujes, moglo bi da se desi da si na gubitnickoj strani...
Retko ko je u 35+ bolji roditelj nego u 22+, a ako je los, isto je los...samo u 35+ ima vise takta kad je dete malo a manje takta kad je dete vece...

Ipak ovde pricamo o Srbima, tj prilicno glupoj populaciji...
Tako da tu nema neke razlike izmedju 22 i 35...
 
Izgleda , ne ovde, ali na jednom drugom mestu poprilicna podrska ovom mom konkretizovanju stanja na Malti i Spaniji...

I reakcije iz Bosne su takodje pozitivne, kazu da je to dobar nacin da se resi sukob patrijarhalnog i feminacistickog modernog kod devojaka..
Starija generacija, citaj ona od 35+ je spremna da pomogne mladom paru , mami i tati od jedva 18 ili 19 a tamo je to prilicno uhodano , znam kad sam ja bio tamo , a bio sam 25 godina, masovno su mi se i nabacivale i nudili roditelji tek zavrsene srednjoskolke ali ne za vezu , nego vezu pa videces i brak....a nisu bile uvedene u hijararhiju...tj razmisljale su o ljubavi , ali nisu rangirale tj jos uvek su trazile ono sto je njima blisko i romanticno i nezno i vazno..

I iskreno , u razgovorima sa njima posle kad su postale hijararhijski opredeljene, znaci posle 10 godina, imaju razloge i za i protiv tj jos uvek im je sladak izbor koji su imale tada, jer osecaju da je to blisko iako je lako lomljivo zbog neiskustva, ali im je blisko , dok posle 10 godina iskusno izbegavaju zamke, ali nije to vise ta bliskost..

Ko vas bolje zna, onaj koga sad upoznajete , ovlas , samo da se potrosi vreme ili onaj ko vas je upoznao u skolskoj klupi a stvarno vas je zeleo upoznati , cak i da ne zna sve vase tajne, zna tacno koliko ste odani ili posteni...
 
Kao resenje na savremene zelje i ponasanja zena, javilo se kulturno sazrevanje, pomeranje i neke sredine usmeravaju MZ odnose i brak i podizanje dece ka novim oblicima..

Tu su najizrazajnije neke drzave koje nemaju toliko skrupula, npr Malta, Spanija, u tom MZ smislu..

Tako je nova moda da se devojka sto ranije uda, izrodi decu i da deca postaju punoletna negde oko 35 ili malo ranije i onda pocinje hipi zivot za zenu, tj sloboda....
Sa druge strane, zena dobija pola zivota obaveza, a polovina zivota da bude pekmezara, samo ovaj put zrelija...

Muskarac dobija obaveze dok je mlad, malo svrljanja vise, malo patrijarhalne moci vise, ali zato posle 35 nema nikakvog uticaja..

U drustvu , tu se ne moze govoriti racionalno , jer sto je gluplji savet, to je privlacniji svima..
To ce uglavnom doneti dominaciju i na politickim pozicijama od strane sredovecnih zena, jer su tada slobodne a hipi seks zivot ide odlicno uz politicku karijeru..

Mala napomena, nigde se ne usmerava na maloletnicku trudnocu , nego se cak insistira da to bude 17 godina, ali da deca dodju sto pre....moze i 16...
I to nije zelja i nateravanje od strane muskaraca, nego oba pola...samo starijih.....ne onih koji ce zavrsiti u tim vezama..
na Malti, rane trudnoce su takoreci norma. razlozi za to su mnogo daleko od ovog objasnjenja.
 
Nije "nova moda" Zakonodavac u Srbiji dozvoljava uz sudski pristanak da se devojka moze udati sa 16 godina.Vecina evropskih zemalja ima taj provizorij

Marriageable age
У Србији малолетна особа може да ступи у брак тек уз сагласност родитеља. Али зато да абортира може већ са 16 без знања родитеља. Или да мења пол.
Ко је овде луд?
Па лакше је развести брак него лечити последице ове две одлуке...
 
У Србији малолетна особа може да ступи у брак тек уз сагласност родитеља. Али зато да абортира може већ са 16 без знања родитеља. Или да мења пол.
Ко је овде луд?
Па лакше је развести брак него лечити последице ове две одлуке...
Праве цео народ лудим.

То је агенда
 
na malti zive arapi koji misle da su britanci i to je toliko nakaradno smesno da je onda mnogo toga jasno jer od svoje prirode ne mozes pobeci ma koliko bio brz.

sto se tice ostalih postova na temilici...ja za razliku od nekih ovde mogu sve... i da budem sa klincima od 20 kao drugar i frend i da budem takodje sa fosilima i da drhtavim parkinson rukama pricam o slobi vucicu putinu sa takvim patosom da ce svaki nacionalista krenuti da me grli kao pijani rudar... isto tako mogu obzirom na zilavu i suvonjavu pojavu biti imesavina isusa i raspucina, bas kao i plavokrvni brit sa manirima oksfordskog djaka...ono sto najvise volim je da dovodim druge u zabludu sa istinama kojima se prosipaju...

jedino ne mogu biti majka tereza kao gdja freja jer za to, iako imam jak zenski princip pa zene poznajem bolje od mnogih, jos uvek imam qurazz koji mi ne da za pravo da budem njanjava gejcina.... mada i to umem verno da odglumim... nekad toliko uverljivo obzirom na kameleonsku pojavu da sam sebi navukao na vrat svakake spodobe koje su htele da me obale.

ono cega se uzasavam, kao dve sagovornice na odnos sa narkomanom, je kada mlada zena u meni prevashodno vidi oca, a vidi svaka pod jedan jer joj to bude alibi za duhovno otvaranje a posto sam pazljiv slusalac kupim je na keca jer njene mladalacke budalastine ni vrsnjaci nece da slusaju. trudnoca je moram reci kategorija zenskog stanja o kojoj ne bi trosio reci, samo bi dodao ko ne zna, to mora da iskusi jer knjige tu ne pomazu. ono sto je po meni mnogo znacajnije je postporodjajna depresija zene zbog koje pola brakova pucaju a koja nekad toliko moze da deformise njen duh i njene potrebe da partner ne zna dal je ozenio devojku zenu tetku ili neku izlapelu babu.

a ko ne veruje neka samo cita nekad postove mama koje su relativno mlade a koje nekad zvuce kao babatetke da se izrazim kucevljanski :rotf:
 

Back
Top