malo podsecanje............

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Kada je Tadić preuzeo vlast od Koštunice, budžet republike Srbije je bio u suficitu, država izmirila sva dugovanja prema MMF i SB, privredni rast iznosio 6%, prosečna plata iznosila 330 evr, na Kosovu je vlast bila u rukama Umnika koji je makar formalno priznavao suverenitet Republike Srbije nad Kosovom, direktne strane investicije su iznosile između 4,5 i 6 milijardi dolara godišnje... Dve godine kasnije budžet ima istorijski deficit,dinar je na istorijskom minimumu, država i samim tim sudbine milona ljudi su u kandžama MMF, iz kojih ni se do danas ni jedna država nije isčupala bez teških posledica, privredni rast od kada je Tadić formirao i faktički mimo ustava uzurpirao vladu je konstantno u minusu, dinar je u međuvremenu izgubi trećinu svoje vrednosti, na Kosovu je priznat Eulex koji je formalno statusno neutralan, a u stvarnosti sprovodi ahtisarijev plan, strane investicije u ovoj godini su ispod 1 milijarde dolara, oko 150.000 ljudi je ostalo bez posla, Telekom koji je Đinđić vratio Srbiji, a Koštuničino vreme menadžment koji je još Đinđić namestio od njega napravio regionalnog giganta, se pošto-poto prodaje, da bi bilo para za izbore, prosečna plata je danas oko 230 evr, gorivo duplo skuplje, imamo nestašice mleka i ulja (direktna posledica ne toliko monopola prerađivača, koliko jednostranog potpisivanja SSP-a), reforme sprovedene u prosveti i pravosuđu su ove resore učinile još gorim nego što su bili.
Unistili nas totalno zuti.........:dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Kada je Tadić preuzeo vlast od Koštunice, budžet republike Srbije je bio u suficitu, država izmirila sva dugovanja prema MMF i SB, privredni rast iznosio 6%, prosečna plata iznosila 330 evr, na Kosovu je vlast bila u rukama Umnika koji je makar formalno priznavao suverenitet Republike Srbije nad Kosovom, direktne strane investicije su iznosile između 4,5 i 6 milijardi dolara godišnje... Dve godine kasnije budžet ima istorijski deficit, država i samim tim sudbine milona ljudi su u kandžama MMF, iz kojih ni se do danas ni jedna država nije isčupala bez teških posledica, privredni rast od kada je Tadić formirao i faktički mimo ustava uzurpirao vladu je konstantno u minusu, dinar je u međuvremenu izgubi trećinu svoje vrednosti, na Kosovu je priznat Eulex koji je formalno statusno neutralan, a u stvarnosti sprovodi ahtisarijev plan, strane investicije u ovoj godini su ispod 1 milijarde dolara, oko 150.000 ljudi je ostalo bez posla, Telekom koji je Đinđić vratio Srbiji, a Koštuničino vreme menadžment koji je još Đinđić namestio od njega napravio regionalnog giganta, se pošto-poto prodaje, da bi bilo para za izbore, prosečna plata je danas oko 230 evr, gorivo duplo skuplje, imamo nestašice mleka i ulja (direktna posledica ne toliko monopola prerađivača, koliko jednostranog potpisivanja SSP-a), reforme sprovedene u prosveti i pravosuđu su ove resore učinile još gorim nego što su bili.
Unistili nas totalno zuti.........:dash::dash::dash:
Koliki je bio spoljni dug Srbije 2000.godine,a koliki je danas 2010god.? :evil:
 

Postoje stvari koje zvuče smešno kada se izgovore, ali su ipak 100% tačne. Jedna od njih je da je na ekonomsku situaciju u poslednje 2 godine uticala svetska kriza.

Recimo, danas je američka berza niže nego kad je Koštunica pao s vlasti. Sve to evidentno nema nikakve veze sa Tadićem i Koštunicom, nego jednostavno s činjenicom da je 2007. bolja od 2009. u svetskoj ekonomiji.

A da ne pominjemo da je Tadić predsednik od 2004, dakle i u to vreme koje opisuješ kao zlatno.
 
Poslednja izmena:

Postoje stvari koje zvuče smešno kada se izgovore, ali su ipak 100% tačne. Jedna od njih je da je na ekonomsku situaciju u poslednje 2 godine uticala svetska kriza.

Recimo, danas je američka berza niže nego kad je Koštunica pao s vlasti. Sve to evidentno nema nikakve veze sa Tadićem i Koštunicom, nego jednostavno s činjenicom da je 2007. bolja od 2009. u svetskoj ekonomiji.

A da ne pominjemo da je Tadić predsednik od 2004, dakle i u to vreme koje opisuješ kao zlatno.

nemoj pogresno da me shvatas...znace mene ladno zabole za Kostunicu vec samo hocu da kazem da ova vladu na celu sa najlepsim vodi katastrofalnu politiku u svim aspektima.od stalnog zaduzivanja zemlje do pogresne spoljen politike
 

A i u to zlatno vreme ste isto pričali da je NIKAD GORE!! ← Veoma je poučno znati da vi i dobra vremena nazivate lošim.

Koštunica je recimo bio "dosmanlijski evrounijata" i "Kuгva del Koštunica" u to vreme koje sada nazivate "neponovljivim super periodom sjajnog patriote."
 
:hahaha::hahaha:

Bice i sad u suficitu kad Tadic uvalja Telekom , ko onda Dinkic i Kostunica Mobtel .:mrgreen:

За време коштунице, имали смо привредни раст, нисмо узимали нове кредите а паре од телекома је наследила наредна влада - остале су у буџету.
Динар је био 78 а данас је 108 иако је само ове године на одбрану курса потрошено 2.207.000.000 евра девизних резерви, незапосленост катасторфа, плате реално мање за 50%, задуженст већа за око 5.000.000.000..............другим речима катастрофа.
За време коштунице није било добро, било је много пропуста, муљања, промашаја али у односу на ову владу, коштуницина је била божји дар.
 
За време коштунице, имали смо привредни раст, нисмо узимали нове кредите а паре од телекома је наследила наредна влада - остале су у буџету.
Динар је био 78 а данас је 108 иако је само ове године на одбрану курса потрошено 2.207.000.000 евра девизних резерви, незапосленост катасторфа, плате реално мање за 50%, задуженст већа за око 5.000.000.000..............другим речима катастрофа.
За време коштунице није било добро, било је много пропуста, муљања, промашаја али у односу на ову владу, коштуницина је била божји дар.

TO SAM I HTEO OVOM TEMOM DA POKAZEM DA JE OVA VLADA KATASTROFA ZA SRBIJU...........
 
Ajde bre , pa u to ni ti ne verujes , Kostunica nekog drzao za uzde ... :lol:
Inace tajkunizacija Srbije je najvise uzala maha upravo za vreme te vlade ,za vreme Djindjica i Slobe ranije, Miskovic i Beko nisu bili ni blizu tako jaki i uticajno kao u vreme Kostunice i Dinkica , cak su im i za sitne pare poklonili C Market i Luku Beograd , onaj Bubalo bio glavni izvodjac radova .
Ne sporim ja da je pre 3-4 godine bilo dosta bolje stanje , al je smesno to pripisivati nekoj drzavnickoj velicini i mudrosti VK , tim pre sto on i nije vodio ekonomiju .
 
Poslednja izmena:
nemoj pogresno da me shvatas...znace mene ladno zabole za Kostunicu vec samo hocu da kazem da ova vladu na celu sa najlepsim vodi katastrofalnu politiku u svim aspektima.od stalnog zaduzivanja zemlje do pogresne spoljen politike


Apsolutno tačno, samo najžalosnije je što i nema neke zdrave alternative, jer da je ima vlast se ne bi ovako ponašala.

Šta nude ovi iz opozicije? Nude k***c, eto šta nude...
 

Postoje stvari koje zvuče smešno kada se izgovore, ali su ipak 100% tačne. Jedna od njih je da je na ekonomsku situaciju u poslednje 2 godine uticala svetska kriza.

Recimo, danas je američka berza niže nego kad je Koštunica pao s vlasti. Sve to evidentno nema nikakve veze sa Tadićem i Koštunicom, nego jednostavno s činjenicom da je 2007. bolja od 2009. u svetskoj ekonomiji.

A da ne pominjemo da je Tadić predsednik od 2004, dakle i u to vreme koje opisuješ kao zlatno.

Pa i zemlje u okruzenju, sa kojima nas konstantno porede, su bile zahvacene sv.ekon.krizom, a ipak smo MI u odnosu na njih, najslabije podneli! Bice da je vlast nesposobnija....
 

Back
Top