strawbbery_city
Iskusan
- Poruka
- 6.580
Kada je Tadić preuzeo vlast od Koštunice, budžet republike Srbije je bio u suficitu, država izmirila sva dugovanja prema MMF i SB, privredni rast iznosio 6%, prosečna plata iznosila 330 evr, na Kosovu je vlast bila u rukama Umnika koji je makar formalno priznavao suverenitet Republike Srbije nad Kosovom, direktne strane investicije su iznosile između 4,5 i 6 milijardi dolara godišnje... Dve godine kasnije budžet ima istorijski deficit,dinar je na istorijskom minimumu, država i samim tim sudbine milona ljudi su u kandžama MMF, iz kojih ni se do danas ni jedna država nije isčupala bez teških posledica, privredni rast od kada je Tadić formirao i faktički mimo ustava uzurpirao vladu je konstantno u minusu, dinar je u međuvremenu izgubi trećinu svoje vrednosti, na Kosovu je priznat Eulex koji je formalno statusno neutralan, a u stvarnosti sprovodi ahtisarijev plan, strane investicije u ovoj godini su ispod 1 milijarde dolara, oko 150.000 ljudi je ostalo bez posla, Telekom koji je Đinđić vratio Srbiji, a Koštuničino vreme menadžment koji je još Đinđić namestio od njega napravio regionalnog giganta, se pošto-poto prodaje, da bi bilo para za izbore, prosečna plata je danas oko 230 evr, gorivo duplo skuplje, imamo nestašice mleka i ulja (direktna posledica ne toliko monopola prerađivača, koliko jednostranog potpisivanja SSP-a), reforme sprovedene u prosveti i pravosuđu su ove resore učinile još gorim nego što su bili.
Unistili nas totalno zuti.........


Unistili nas totalno zuti.........



Poslednja izmena:




