Malo novih pravila

Znamo da Krstarica ima svoje finansijere,znamo KO STOJI iza tih FINANSIJERA, tako da me način odabira moderatora za Krstaricu uopće ne čudi...
Na svakomu normalnome forumu INCOGNITU i Sizifu ne samo da bi bio ukinut MADERATORSKI ZADATAK, već bi bili i protjerani sa FORUMA za vjeki vjekova, prvi zbog sprdnje sa hrišćanskom vjerom, a drugi zbog OTVORENOG prizivanja i odbrane Satanizma....
Kaže Sizif,a i GLAVNI ADMINISTRATOR Krstarice....Satanizam, zašto ne i to je Vjera...
Ako je i od Krstarice, dosta je....
Razumijem Aljonu što je kao pravoslavna hrišćanka izbegla da se ponaša po direktivama koje se dijele na ovome forumu... :shock:
 
kako je vidi panter u Topicu-ZAŠTO SU SATANISTI IDIOTI:
Istina je da se igrate sa prilicno opasnim stvarima.Hriscanin jeste svako ko je krsten,sto ne znaci naravno da je uzor sam po sebi,ali satanizam nije nista drugo nego NEGACIJA Hriscanstva,moram to da naglasim,a ne religiozni pravac.Jesam Hriscanin,pravoslavni i nemam apsolutno nista protiv onih koji nisu,bili oni druge konfesije sa istorijskim kontinuitetom(katolici,starokatolici,neki od protestanata),druge religije ma kako se zvala,ateista,sve je stvar licnog ubedjenja,svako svoju srecu bira...ali da bi se nesto nazvalo religijom zaista kao prvo ne sme propovedati nesto sto je negativno po svojoj sustini,kao drugo mora imati odredjeni istorijski kontinuitet iz koga bi se moglo suditi o njoj. Bez obzira kako formulisali bilo koju sektu tek se iz perspektive kasnijeg vremena vidi koliko je ona bila pozitivna ili negativna.Nazalost u 90 odsto slucajeva je bilo ovo drugo.Onih 10 odsto su uglavnom one sekte koje su proizasle iz raskola sa katolicima i mahom zazivele u SAD gde mahom nije bitno gde se molis ako si Hriscanin,previse indiferentno za sam pojam vernika.Neka mi Bog oprosti ali zaista nisam siguran da li je bolje biti i dobar ateista ili vernik samo radi reda.Bilo kako bilo obe varijante su bolje od negativnih sekti kakva je velika vecina.
Medju njima jeste i satanizam,ma koliko se racionalno definisao.Jednostavno ljudi,osnova tog verovanja je zasnovana i istorijski potice od negacije Hriscanstva ne kao zasebna celina u koju vec dugo pokusava (a nazalost ponekad je i blizu toga) da se razvije. Bez obzira da li je leva,desna ili mozda srednja ruka,ikona kojoj se ovaj pravac klanja govori sama za sebe,kao uostalom i neki od ovih smajlija.Ne vidim zaista kome normalnom mogu smisao ovozemaljskog zivota biti vecite muke u Hadu?
Ili i za to postoji neka lepa definicija,tumacenje?
Nisam verovao da net moze sluziti kao platforma za sirenje sektaskog uticaja,ali me je ova tema nazalost ubedila.
Administratori se cini mi se izjasnjavaju kao ateisti,sto AKO je tacno nije lose samo po sebi (pogledati gornji deo teksta) niti imam nesto protiv njih,rekoh svako svoju srecu bira,ALI oni ocigledno ne shvataju da nisu svi posetioci neta i religijskih tema psihicki i duhovno pa ni fizicki zrele i formirane osobe,sto znaci da su bez nekog iole sireg obrazovanja na tu temu jako dobra ciljna grupa za raznorazne mahinacije,pa i regrutovanja od strane nimalo naivnih organizacija.
Stoga bi zaista MORALA da postoji odredjena granica i definicija onoga sto potpada pod religiju,nije to prica o tv seriji pa da sluzi za zabavu.Tu NE govorim o bilo kakvoj cenzuri i zabrani vec zaista zdravorazumski razmisljam.
Drugo,kad se vec radi o religiji,ovaj forum prati iskljucivo publika srpskog govornog podrucja,zar ne?
Neka se tu ukljuce cak i svi koji ga razumeju a ne pricaju (braca Hrvati i sl.) opet dolazimo do podatka da je velika vecina tog govornog podrucja (preko 80 odsto,ako se ne varam) hriscanskog opredeljenja,dosta manje islamskog,ostali su sarenoliki,izmedju ostalog i par procenata ateista.
ZASTO onda,moram da pitam,bez ljutnje,ateista vodi rubriku o religiji a ne predstavnici vecine koji bi se razumeli u tu tematiku malo vise od zabavnog nivoa.Podrazumeva se da bi to trebali biti liberalni i pre svega parlamentarni predstavnici,ali svakako oni koji razumeju ozbiljnost ovakvih tema i raspravki na iste!
Ponavljam:NE IGRAJTE SE SA STVARIMA KOJE NISU ZA IGRU! Zahvaljujem.

Neje li to ono na šta ja pozivam svo ovo vrijeme.... :D 8)
 
Zašto je Aljona pobjegla sa foruma....to znam, I NEMA NIKAKVIH VJEZA SA MNOM!!!!
A ti, mani nas tvojih srceparajućih priča da si prevarom kršten.... :roll:
Uostalom, ukoliko ti se to ne sviđa, imaš kod svojih prijatelja Satanista postupak isterivanja Duha Svetoga iz tebe :shock: ...pa riješi se toga problema.... :shock:
Mnogo zemalja obiđoh,ali ovako nešto,kao ovdje ne videh...I još nešto, Sizife....Super sam ja upoznat sa SVIM vjerskim učenjima koji imaju neki značaj u svijetu...Na putovanjima obiđoh i Istambul, Aleksandriju,Rim-Vatikan, Kairski Islamski Univerzitet, Istočnu i Zapadnu obalu SAD, Veliku Britaniju sa svojom Aglikanskom Crkvom, ali ovako nešto,kao ovdje na Krstarici ja ne vidjeh....Ti si ovaj Forum Religije pretvorio u forum lake zabave, što on svakako nebi smio postati....
Propagiranje Satanizma,i to JAVNO u normalnom svijetu bilo bi sankcionisano zatvaranjem sajta, a tvoja reakcija na sve to je da je to isto vjera....
Za dobro svih nas, Sizife, napusti ovaj Forum zauvijek... :roll:
 
Tražeći_ljubav:
Propagiranje Satanizma,i to JAVNO u normalnom svijetu bilo bi sankcionisano zatvaranjem sajta
Ne propagiram ja satanizam nego ti, ne vadiš ih iz usta. Da nije tebe niko ih ne bi ni primetio, ali ti im daješ toliki publicitet da se ovih dana samo o njima priča.

Ček.... a da nisi ti u nekoj vezi? Sad mi je jasno šta to može biti. :shock:
 
Sizif:
Tražeći_ljubav:
Propagiranje Satanizma,i to JAVNO u normalnom svijetu bilo bi sankcionisano zatvaranjem sajta
Ne propagiram ja satanizam nego ti, ne vadiš ih iz usta. Da nije tebe niko ih ne bi ni primetio, ali ti im daješ toliki publicitet da se ovih dana samo o njima priča.

Ček.... a da nisi ti u nekoj vezi? Sad mi je jasno šta to može biti. :shock:

Da sam ja Moderator, takve bljuvotine o Satanizmu nebi ugledale svetlost dana....Ali pošto TI VODIŠ ovaj forum (nažalost) i imaju tvoju podršku,normalno je da ću se ja i ostali pobuniti... 8)
Misliš li doista da si što postigao time što si počeo otkrivati moje privatne podatke na forumu...
Živim pošteno i jako skromno, i nemam se bogu hvala čega bojati...Bio sam riješio da napustim ovaj đavolji Forum, ali ovaj Hercegovački ponos je valjda proradio u meni.... :roll:
Svakoj nepravdi jenom dođe sudnji dan... 8)
 
Ama sad je meni sve jasno. Onako nesuvislim i smešnim kritikama satanizma ti u stvari namerno teraš ljude da im pristupe jer si i sam njihov pristalica ili imaš neke ko zna kakve namere ili porive.

Pa i lud vidi da su neki članovi foruma počeli da simpatišu satanizam samo zahvaljujući tvojim postovima koje ti namerno takve sastvaljaš, da hrišćani ni krivi ni dužni ispadnu netolerantne siledžije a satanisti ispadaju uvek dobri momci!

Mada, priznajem - dugo mi je trebalo da to shvatim, ali svaka maca na kraju dolija. Svaka čast, u svakom slučaju si jako vešt u tome što radiš, ali molim te nemoj više da se foliraš kome pripadaš i za koga radiš.
 
Sizif:
Ama sad je meni sve jasno. Onako nesuvislim i smešnim kritikama satanizma ti u stvari namerno teraš ljude da im pristupe jer si i sam njihov pristalica ili imaš neke ko zna kakve namere ili porive.

Pa i lud vidi da su neki članovi foruma počeli da simpatišu satanizam samo zahvaljujući tvojim postovima koje ti namerno takve sastvaljaš, da hrišćani ni krivi ni dužni ispadnu netolerantne siledžije a satanisti ispadaju uvek dobri momci!

Mada, priznajem - dugo mi je trebalo da to shvatim, ali svaka maca na kraju dolija. Svaka čast, u svakom slučaju si jako vešt u tome što radiš, ali molim te nemoj više da se foliraš kome pripadaš i za koga radiš.

Napad je najbolja odbrana.... :roll: Nego nemam se ja sa kime raspravljati....ti si za svako žaljenje... :cry:
 
Tražeći_ljubav:
Napad je najbolja odbrana.... :roll: Nego nemam se ja sa kime raspravljati....ti si za svako žaljenje... :cry:
Skidam kapu na vešto obavljenom poslu, malo ljudi može iz prve da prozre tvoje namere. Ali svi koji mi ne veruju neka pogledaju tvoje prethodne postove i shvatiće o čemu govorim.
 
Sizif:
Tražeći_ljubav:
Napad je najbolja odbrana.... :roll: Nego nemam se ja sa kime raspravljati....ti si za svako žaljenje... :cry:
Skidam kapu na vešto obavljenom poslu, malo ljudi može iz prve da prozre tvoje namere. Ali svi koji mi ne veruju neka pogledaju tvoje prethodne postove i shvatiće o čemu govorim.

Vidish, to mi nikada nije palo na pamet 8) Cool, pravi se da je hrishcjanin, a istovremeno hrishcjanstvu daje losh publicitet. Bravo Sizife! :twisted:
 
ficus:
sizife zasto si iskljucio sa foruma trazeci_ljubav i kakve su to pretnje upucene njemu da cete javno objaviti njegov identitet, kakve su to gluposti?
Nisam ga ja isključio sa foruma, nisam ni znao da je isključen do juče kad je neko konstatovao da više ne dolazi.

A što se tiče identiteta - to su gluposti, ja i ne znam ko je on.
 
Hoces li nam onda objasniti sta se desava? ( Primili smo k znanju da nema demokratije na forumu, 'ajde, u redu, ali da vidimo ipak dokle to ide...) Nekoliko sati je stajala tema koju je postavio Trazeci ljubav s pitanjem zasto je izbrisan sa foruma. Sad nestade i toga. Ima li gremlina u mom kompjuteru, ili da pustimo vece djavole da se poigraju? ( Tako se kaze kad ti se zagubi predmet.)
 

Back
Top