МАЉКОВИЋ ОТВОРИО ДУШУ ХРВАТИМА: Мрзео сам Слобу, Амери су требали да га убију, ...

Poruka
20.103
Председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић отворио је душу у Сплиту, где је одржана промоција књиге "Првопластика" аутора Марија Гарбера и свечано обележавање величанственог догађаја из 1989. године, када је Југопластика први пут освојила титулу шампиона Европе у Минхену против Барселоне.

Том приликом, Маљковић се осврнуо на рат на простору бивше Југославије и отткрио је неке веома занимљиве детаље.

- Аца Николић је предосетио да ће доћи до крви. Сећам се да сам му говорио пред полазак у Сплит: 'Профо, дај ме немојте сад и ви.' Он би само рекао: 'Немате појма, ја сам то окусио на својој кожи и осећам да се нешто наопако спрема.' Од њега је кренуло и, нажалост, био је у праву. Знам како је вама било, али и ми смо на својој кожи окусили мирис крви и смрти. Американци желе убити Милошевића. Па, убиј га, нема никаквих проблема, али не мораш зато бомбардирати целу једну земљу и убијати дјецу, жене, старце. Кад су студенти у Србији рушили Милошевића, први сам им послао подршку. Од четири наслова првака Европе које сам освојио, један сам поклонио њима.

Како је било бити Србин у Сплиту крајем 80-их, кад је било јасно да се спрема рат? Јесте ли имали каквих проблема?

- Никаквих. Никад. У свом комшилуку сваки дан кад бих долазио кући налазио бих огромне букете пред вратима. Ни у Водицама. Моја кућа је увек била чувана, а Водичани су чак, за сваки случај, доводили појачања из Муртера -
рекао је легендарни Божа, а пренео је Индекс.

**********

Божидар Маљковић,
bozidar-maljkovic-800-324x160.jpg


Марина Маљковић, његова ћерка је селектор женске кошаркашке репрезентације Србије,
images


Овај се очигледно увлачи *рватима. Само не знам због чега (Ма, знам!). А ћерка :think:, шта ли њу мучи, кога она мрзи?
 
Њему се ништа није десило али другима јесте. Нашао је коме да оговара покојника, идиот.

Права дијагноза за такве. И Д И О Т.
 
Ne vidim sta jetu lose receno.Istina je da je Sloba veliki krivac za rat u bivsoj Jugoslaviji,ali ne sam.Tu su i Tudjman i Alija.Da su hteli da se dogovore,ne bi bilo gradjanskog rata.a za Miosevica,ako su ameri hteli da ga koknu,sto nisu nego,kao bilo je potrbno bombardovati SRJ zbog Milosevica.gadovi pobili su civile ni krive ni duzne,kretencine,a na kraju nisu resili nista.Sada se kace sa Irancima i ne shvataju da na celom svetu donose samo smrt i jad i dace im se desiti opet neki 11 Septembar.
 
Ne vidim sta jetu lose receno.Istina je da je Sloba veliki krivac za rat u bivsoj Jugoslaviji,ali ne sam.Tu su i Tudjman i Alija.Da su hteli da se dogovore,ne bi bilo gradjanskog rata.a za Miosevica,ako su ameri hteli da ga koknu,sto nisu nego,kao bilo je potrbno bombardovati SRJ zbog Milosevica.gadovi pobili su civile ni krive ni duzne,kretencine,a na kraju nisu resili nista.Sada se kace sa Irancima i ne shvataju da na celom svetu donose samo smrt i jad i dace im se desiti opet neki 11 Septembar.


daj nemoj da ispade da su nas zbog milosevica bombardovali :hahaha1:
 
Tako je.I odmah dovesti nekog tvog SPS-ovca. Yebo vas Slobodan Milošević, štetočina i mrcina.

Ti ne praviš razliku između ličnosti i funkcije

Ili namreno to radiš .... ovome treba oduzeti sve funkcije i poslati ga u Split.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Овај се очигледно увлачи *рватима. Само не знам због чега (Ма, знам!). А ћерка :think:, шта ли њу мучи, кога она мрзи?

А можда само није волео злотвора.
 
Sloba je ***** i u Beogradu i u Požarevcu i u Splitu i u Singapuru , tako da nema veze gde je dao tu izjavu ,ne treba patiti od malogradjanštine da se sopstvena govna kriju jer je frka šta će reći komšiluk .
Ustvari Boža se pokazao kao veliki rodoljub i Hrvatomrzac u ovom intervjuuu
Александру Вучићу свако може мислити што жели, али кад је спорт у питању, онда нема бољег. То говорим из позиције председника Олимпијског комитета Србије. Дођем му и питам га за два динара, он ми да осам. Касније опет дођем и тражим десет, он ми да 20. Србија је сад у женској и мушкој конкуренцији освојила европско злато. Вучић је дао 10 милиона. Гради се нова сала за обичну одбојку и за одбојку на плажи. Ватерполо има проблем, Вучић одмах да милион и 300 хиљада. Појави се проблем у одбојци, иста ствар. Сад је за организацију квалификационог турнира за кошаркашки олимпијски турнир дао неколико милиона. Без јаке политичке подршке земље у регији не могу ништа. Вучић манијакално прати спорт, све зна. Таквог неког морате и ви пронаћи. Нема друге.
Lukav je Vojvoda Boža , prvo šatro se šatro uvlači ustašama,prducka o Oliveru , vinu , gradelama i Skalinadi ,a onda im zavuče misirca i poželi (prokleo ih ) da im vlada Šizofrenični Manijak i štetočina koji nemilice baca novac iz budžeta ko da mu je iz Čipuljića deda švercer ostavio .
 
Јадно је када неки Срби шлихтајући се јавности у ефбиху или лијепој њиховој крену да лају по Србији или олајавају дежурне и омражене "злоће" у перцепцији оних којима се шлихтају. Слобо свакако јесте тај мражени злоћо у Хрватској, но проблем је што су у лијепој њиховој "болдвали" и домислили Слобина непочинштва, и Слобини "гријеси" им дођу само изговор у сврху аболиције свих пасјалука и непочинштава које починише укључујући и погром над нашим народом 1990их.
И ту је право питање. Има ли Србин право, без обзира шта лично мислио о тим злоћама, а нико му не оспорава да о Слоби мисли најгрђе и да га мрзи, ићи уз длаку типовима којима су ти злоће само средство преко којећ ће аболирати све злочине који починише? Исправан одговор је, јок.
О Божи могу говорити као кошаркашком стручњаку, каква је личност, не знам, нисам нешто пратио ни његове изјаве, деси се да човјек у моменту озлојеђености и огорчења каже коју непромишљену, у сваком случају, овакве изјаве су јадне.
 
Da su hteli da se dogovore,ne bi bilo gradjanskog rata.
Аха...
Као онда, кад Алија потпише, па повуче потпис, јер га је позвао Клинтон?
Као кад Фрања потпише Кутиљеров план, а онда каже "вратите ми моје крпице", нећу више да се играм?
Или кад ти потуре "споразум", по којем ти треба да пустиш стране трупе под пуним наоружањем да се мувају по држави, без икакве одговорности према становништву и штети коју причине, потпуно исто као у окупацији?
:lol:
Јбт, одакле извире толика слепа мржња...?
 

Back
Top