Quantcast

"Мали шенген" и Хумска(српска) федерација

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
744
Niti smo ušli, niti ćemo ući. Naša država je Bosna i Hercegovina.
Али Република Српска се одвојила од БиХ да Срби, који су у ствари православци, не би били у мањини у односу на Бошање који су муслимани.
Иначе ми живимо у секуларном друштву још од краја средњег века, који се овде десио сломом Османског Царства, тако да је небитно ко је које религије.
Небитно је и како се ко национално изјашњава јер ово друштво (за разлику од француског на пример где су сви французи и нико не може да буде нешто друго) се не заснива ни на нацији у том смислу.
Суштина је да ви Бошњаци - муслимани треба да будете мањина јер сте и ви етнички Срби, а историјски је логично да су Срби већински православци, иако су природно већински атеисти, само се изјашњавају помодно да су православци.
Заправо више постоји љубав према религији и традицији, која је ок.
Дакле ја сматрам да ви треба да будете мањина, а не већина, то је суштина.
Али заштићена мањина, јер сте неопходни Словенском Свету баш као муслимани Словени.
То је моје мишљење.
Зато је глупо инсистирати на БиХ, само да би били већина јер то воду у сукоб који није у интересу свих нас.
Једино зашто БиХ није глупост је ако би то била идеја заштите муслимана од асимилације, односно нестајања као муслимана.
Али то може да се реши и на други начин.
На крају крајева постоји Федерација БиХ, то је довољно.
Зато не треба да се плашиш "малог шенгена" јер управо те штити то што је БиХ подељена - парадоксално али је тако.

Али овде је тема о Срајевској Федерацији, федерацији БиХ, Србије и ЦГ.

F. Chief

Veoma poznat
Poruka
12.540
"Мали шенген" (који ја зовем Приштинска Унија) је политичка и економска унија пет држава на западу Балкана.
Њен центар је Приштина.

Али без несагласности са том идејом, однсоно у склопу те идеје, могуће је политичко приближавање на још већем нивоу између Србије, ЦГ и БиХ.
То политичкко приближавање те три државе може ићи до нивоа федерације.
Оно што је битно у томе је да политички центар тог савеза мора бити Сарајево.

У разговору са Бошњацима сазнао сам да они не пристау на назив Српска федерација, што је у реду са њихове стране.
Могућ назив је Хумска (Балканска) федерација.
Њен центар као што сам рекао је Сарајево.
(Због тога је ја зовем Сарајевска федерација.)

Шта ви мислите о томе?

Šta je to s vama Srbima, vi bi stalno neke federacije pravili :hahaha:

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
744
Šta je to s vama Srbima, vi bi stalno neke federacije pravili :hahaha:
Па и Хрвати штокавци су етнички Срби, (а кајаквци етнички Словенци).
(А реч кравата нема никакве историјске везе са речју Хрват, то вас лажу исто као и за ово у првој реченици.)

F. Chief

Veoma poznat
Poruka
12.540
Па и Хрвати штокавци су етнички Срби, (а кајаквци етнички Словенци).
(А реч кравата нема никакве историјске везе са речју Хрват, то вас лажу исто као и за ово у првој реченици.)

Kakve to veze ima s vašom patološkom potrebom stvaranja federacija?

lil_moon

Iskusan
Poruka
6.955
Али Република Српска се одвојила од БиХ да Срби, који су у ствари православци, не би били у мањини у односу на Бошање који су муслимани.
Иначе ми живимо у секуларном друштву још од краја средњег века, који се овде десио сломом Османског Царства, тако да је небитно ко је које религије.
Небитно је и како се ко национално изјашњава јер ово друштво (за разлику од француског на пример где су сви французи и нико не може да буде нешто друго) се не заснива ни на нацији у том смислу.
Суштина је да ви Бошњаци - муслимани треба да будете мањина јер сте и ви етнички Срби, а историјски је логично да су Срби већински православци, иако су природно већински атеисти, само се изјашњавају помодно да су православци.
Али заштићена мањина, јер сте неопходни Словенском Свету баш као муслимани Словени.
То је моје мишљење.
Зато је глупо инсистирати на БиХ, само да би били већина јер то воду у сукоб који није у интересу свих нас.
Једино зашто БиХ није глупост је ако би то била идеја заштите муслимана од асимилације, односно нестајања као муслимана.
Зато не треба да се плашиш "малог шенгена" јер управо те штити то што је БиХ подељена - парадоксално али је тако.

Entiteti su definisani da postoje samo u okviru države Bosne i Hercegovine. Bez Dejtonskog mirovnog ugovora i Ustava se vraćamo na Ustav Republike Bosne i Hercegovine.

Poruka
21.744
Svi nabrojani su jedino lepo živeli pod srpskom čizmom.

Vidoje Žarković: JNA je postala velikosrpska /VIDEO/
13. Januara 2021.
Share on Facebook
Tweet on Twitter

Vidoje Žarković se sa četrnaest godina priključio Narodno-oslobodilačkoj borbi , a po završetku Drugog svjetskog rata obavljao je niz važnih državnih funkcija tadašnje Jugoslavije i Crne Gore. Bio je admiral JNA, nosilac je Partizanske spomenice 1941. godine, a tokom rata i poslije dobitnik je brojnih ordena i priznanja. Glavni sekretar Saveza komunista Jugoslavije od 25. juna 1985. do 29. jula 1986.
Predsjednik Narodne skupštine SR Crne Gore od 1969. do 1974.
Predsjednik Centralnog komiteta Saveza Komunista Crne Gore 1984.
Bio je član Predsjedništva Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije.

Umro je 29.septembra 2000. u Beogradu.

https://saff.ba/vidoje-zarkovic-jna-je-postala-velikosrpska-video/

Poruka
4.654
То је моје мишљење.

Da li bi pristao da unutar te tzv.Sarajevske federacije imaš Bošnjaka kao predsjednika Federacije, premijera Federacije i predvodnika generalštaba?

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.644
"Мали шенген" (који ја зовем Приштинска Унија) је политичка и економска унија пет држава на западу Балкана.
Њен центар је Приштина.

Али без несагласности са том идејом, однсоно у склопу те идеје, могуће је политичко приближавање на још већем нивоу између Србије, ЦГ и БиХ.
То политичкко приближавање те три државе може ићи до нивоа федерације.
Оно што је битно у томе је да политички центар тог савеза мора бити Сарајево.

У разговору са Бошњацима сазнао сам да они не пристау на назив Српска федерација, што је у реду са њихове стране.
Могућ назив је Хумска (Балканска) федерација.
Њен центар као што сам рекао је Сарајево.
(Због тога је ја зовем Сарајевска федерација.)

Шта ви мислите о томе?
ti sve resio , pa onda pitas nas sta mislimo?

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
744
Da li bi pristao da unutar te tzv.Sarajevske federacije imaš Bošnjaka kao predsjednika Federacije, premijera Federacije i predvodnika generalštaba?
Наравно да бих пристао када би били демократкси изабрани.
То би била секуларна демократска држава исто као и ова сад, само већа, са главним градом Сарајевом.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.703
Наравно да бих пристао када би били демократкси изабрани.
То би била секуларна демократска држава исто као и ова сад, само већа, са главним градом Сарајевом.
?? Koja ti je to ova sada? Ova AVNOJ nazovi BiH!? :zskace:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.