mala kuhinja a puno posudja

Poruka
18.868
:) dakle,imam problem sto imam malu kuhinju,a nedovoljno prostora da bi mi u nju sve stalo od serpi koje zauzimaju najvise mesta,pa preko tanjira,plasticnih vangli i sl. Da li imate slican problem i gde drzite visak posudja.Ja cak nisam ni kupila sve sta mi treba a vec mi je guzva..nemam pojma sta da radim..za hranu koja stoji duze tipa pasulj,pirinac secer,brasno i sl.sam uzela plasticnu policu sa fiokama a za ovo nemam pojma sta cu..:(
 
negde smo vec pisali o ovome. razmisli realno, da li mozes u isto vreme da stavis 8 serpi na sporet? da li ti bas treba desetak plasticnih vangli? da li ti treba 15 tiganja?
naravno da ne :cool:
za ono sto ti je u kuhinji bas potrebno (sem ako ne radis fud deliveri), potrebna je dobra organizacija. bilo bi dobro da okacis slike kuhinje, negde ce nam biti lakse da ti pomognemo ;)
 
Ja sam imala istih problema i tome je morao da doje kraj. Kupila sam jedan ormar sa policama i strpala u podrum a onda sve sudove koje ne koristim svakodnevno nagurala unutra, tipa:serpe, tanjire i pribor za jelo koji koristim samo za slavu, milion nekih plasticnih posudica koje ti zatrebaju ponekad a zauzimaju puno prostora, cinije i ovale, elektricni rostilj...

Onda kad mi nesto zatreba a ja posaljem muza po to, on ponese mobilni da bi me pozvao u slucaju da ne moze da pronadje to sto mi treba pa i pored toga ja mnogo puta moram da sidjem i nadjem sama ali nije to nista u poredjenju sa sredjenom kuhinjom
 
Ukuhinji držim samo ono što stalno koristim.
Veće vanglice i kante stoje u podrumu, lepo zavezane u najlonskom džaku (tako ostanu čiste).
Veće šerpe i lonac za supu stanuju u u regalu u dnevnoj.
Tanjiri, čaše, tacne, zvona za tortu itd. su dobili svoj deo ormara u spavaćoj sobi. Kupila sam onu regalčinu sa kliznim vratima kad je bio na akciji i muž mi se smejao - kaže: ne kupuješ ti ormar nego špajz! Nisam mu uzela za zlo nego stvarno napravila od toga špajz... Nije loše ponekad i muža poslušati :mrgreen:
 
...e, nije mi jasno sta ce vam toliko sudja...sve to tako je radila moja mama,
imali smo sudja kao da hvanimo vojski, a znam da neke serpe koje je kupila,
je koristila samo jednom, i nikad vise...nagomilalo se tu svega i svacega, i
uvek me strasno nerviralo...ja se zalazem za pricu kao Milica, kupujes i, u
kuhinju unosis samo ono sto ti svakodnevno treba...sve ostalo sto se koristi
jednom ili ni jednom ni ne gledam u prodavnicama...uvek radje kupim majicu
nego tiganj, ja ih imam 2..i tacno trebao bi mi onaj za gril, ali nikako da odvojim
pare za to...
..prosto mi nije jasno kako vam nije zao da tolike pare ulupate u sudje i sve one
gluposti koje se nude u njihovom prodavnicama...:eek:
 
...e, nije mi jasno sta ce vam toliko sudja...sve to tako je radila moja mama,
imali smo sudja kao da hvanimo vojski, a znam da neke serpe koje je kupila,
je koristila samo jednom, i nikad vise...nagomilalo se tu svega i svacega, i
uvek me strasno nerviralo...ja se zalazem za pricu kao Milica, kupujes i, u
kuhinju unosis samo ono sto ti svakodnevno treba...sve ostalo sto se koristi
jednom ili ni jednom ni ne gledam u prodavnicama...uvek radje kupim majicu
nego tiganj, ja ih imam 2..i tacno trebao bi mi onaj za gril, ali nikako da odvojim
pare za to...
..prosto mi nije jasno kako vam nije zao da tolike pare ulupate u sudje i sve one
gluposti koje se nude u njihovom prodavnicama...:eek:

To ni meni nije jasno... Ja htela da idem u Pariz i oni mi rekli da nemaju para, a 3 meseca posle kupe neke šerpe od 300 evra... Kad sam ih pitala koji će im to, oni rekli, pa to ćemo da ti damo kad se budeš udavala...Nisu se šalili...:dontunderstand:
 
...ma vidi i da je zepter....ni ona sama ne secka luk i sve ostalo sto ide
u nju, i oko nje moras da se vrtis ko oko svake..jes da traje, dugo i da
je kvalitet..al ja bi se uvek pre opredelila da odem u Pariz nego da kupim
serpe...:rumenko:
 
I ja bih radije u Pariz :D

Trenutno zivim u stanu sa relativno malom kuhinjom ali u njoj se nalazi sve sto nam je potrebno, jednostavno nema viska jer se ni ne sjecam kad smo poslednji put kupili nesto od sudja. Imamo jedan plakar na terasi i tu drzimo flase ili neku teglu viska, eventualno tu se nalazi jedna veca serpa a ostalo su uglavnom cipele :) Znaci ni taj plakar nam nije pun.
Ja sam sada u fazi preseljenja, kuhinja je velika i nemam pojma sta cu u nju staviti. Ne volim da kupijem neplanski pa tako i nemam nepotrebnih stvari.
Bas skoro kada sam se pozalila jednoj prijateljici da moram kupiti nesto sudja ona mi je rekla da ponesem od kuce za prvu ruku jer sigurno imamo viska stvari koje ne koristimo ali defintivno nista nije visak i sve se koristi, jedino cu ponijeti escajg, to jos nisam nabavila jer ne mogu da nadjem ni jedan da mi se svidja :)
Preseljavamo se sa jednom serpom, expres loncem, vok, tiganj, jedna tepsija, dva pleha koje smo dobili uz rernu, vatrostalna cinija, 2 dzezve, 6 velikih plitkih tanjira, 6 cinica koje ce sluziti i kao duboki tanjiri, case za vodu, case za vino, 6 solja, 6 soljica za domacu kafu, 2 cinije za salatu i mislim da je to to, nista vise nemamo :neutral:

Ako ti je stvarno potrebno jos prostora razmisli da li postoji mogucnost da se negdje napravi plakar i da sluzi kao ostava, tipa na terasi kao sto smo mi uradili ili ako postoji mogucnost da se to uradi u kuhinji jer se u njih potrpa mnogo vise stvari nego u klasicne kuhinjske elemente, bolje je iskoristen prostor a ne bi bilo lose i da nam tu slicicu postavis pa mozda neko bude imao neku ideju :)
 
I ja sam pre za Pariz ili bilo gde nego za serpu. Sve sudove koje imam sam uglavnom kupila na rasprodajama jer mi je stvarno zao da dam pare za te stvari.
A da vidite samo kad mi dodje mama u goste pa pocne: dete pa nemas ni oklagiju ni tucak, nemas ni presu za beli luk... Zena mi se prosto divi kako kuvam bez tih stvari.
Ulaganje u serpe je nepotrebno ali jedno putovanje uvek:)
 
moja mama je bila ubedjena da zepter peva i masira dok kuva :mrgreen:
Vidim da ta "manija" jos nije prosla, ovde su, osamdesetih goda "uvaljivali" naivnim domacicama (jednog Americkog proizvodjaca sa "vecitom" garancijom) i veci ih je "naselo".
Ja sam za sve dobro i Pariz (odavno nisam bio, ali nije vise isti:sad2: kao i mi). Mada, sto sam zeleo, video sam. Al sta ce nama u najlepsim godinama...serpe:D
 
dal si normalan? 300-400 eur je JEDNA serpa a ne set :zcepanje:


...ea, podsetili ste me na jednog mog bliskog rodjaka koji je kad se pojavio
Zepter..narucio sa sve tri cerke komplet sudje od njih, i godinama otplacivao
neke silne pare..uglavnom je bilo oko 6.000DM..tada to sve...za te pare,
je u to vreme moga sveta da vidi...nije ni u Bg bio dovoljno puta da bi rekao
ovo kao Pasivni sve sam vec video....:sad2:
 

Back
Top