МАКРОН: Да ли се живот грађана Србије мења отварањем поглавља?-Не!

Samareli

Aktivan član
Poruka
1.043
Француски председник Емануел Макрон поновио је на самиту НАТО у Лондону да се експлицитно противи отварању приступних преговора са било којом земљом кандидатом, пре него што дође до реформе преговарачког процеса. Он је поновио став да је садашњи процес приступања сувише бирократски, конфузан и нерелевантан и за земље кандидате, наводећи као пример Србију.


https://srbin.info/svet/makron-da-li-se-zivot-gradjana-srbije-menja-otvaranjem-poglavlja-ne/
 
Француски председник Емануел Макрон поновио је на самиту НАТО у Лондону да се експлицитно противи отварању приступних преговора са било којом земљом кандидатом, пре него што дође до реформе преговарачког процеса. Он је поновио став да је садашњи процес приступања сувише бирократски, конфузан и нерелевантан и за земље кандидате, наводећи као пример Србију.


https://srbin.info/svet/makron-da-li-se-zivot-gradjana-srbije-menja-otvaranjem-poglavlja-ne/

Dok se Srbija ne resi svoje beskrajne ljubavi spram Putina od EU nema nista.
 
Ja ne znam sto ovom Vucicu to neko lepo, jasno i glasno ne kaze jer u EU nije nijedna zemlja
koja nije i clan NATO. To je cela prica. Jedina je Svedska, ali su oni kao odavno neutralni i tu nema poredjenja sa Srbijom.

Možda državi Srbiji ne odgovara da bude član EU? Nisi mislila o toj opciji?
 
Ja ne znam sto ovom Vucicu to neko lepo, jasno i glasno ne kaze jer u EU nije nijedna zemlja
koja nije i clan NATO. To je cela prica. Jedina je Svedska, ali su oni kao odavno neutralni i tu nema poredjenja sa Srbijom.
Oni su s tom neutralnošću hteli da Glumataju da su Švajcarska.

Ali njihovo stvarno mišljenje je sledeće. "Mrzim Evropu, prezirem. Ali nek mi šalju neke fondove za dž."

Ali danas čitamo stvarnu, stravičnu cenu neutralnosti. "Vučić uvodi vojni rok za našu decu."
 
Iza ove antievropske vlasti stoje milioni ljudi koji misle da nama nije potrebno da budemo clnica EU. Mi se samo tako predstavljamo, time imamo pristup njihovim fondovima, odrzavamo stabilnost, ali nas sistem nikako ne zeli da bude u evropskom savezu. On tamo gubi moc da upravlja nasim neizgradjenim drustvom koje je tako naspanovano da ce skociti u odbranu tog sistema, a protiv citavog sveta kada za to dodje vreme, a opet sve pod parolom odbrane nasih nacionalnih interesa... Nas sistem nece sam od sebe da se menja iznutra iz nase drzave nikada i zato nase drustvo treba da udje tamo gde su tudja pravila, onda ce se tek regenerisati i krenuti napred... Nema ovde pravednog fudbala dok ne dovedemo strane sudije, nema zakona bez Strazbura, nema pravila bez nadzora i nema nam drustva bez Evrope...
 
Što reče Darko Truffaut: "EU vrednosti možda nisu najbolje, ali nema boljih na svetu."

Tako nešto
ЕУ има само прокламоване вредности. Када је у питању реалан живот све те вредности постају арбитражне туј, примењују се од случаја до случаја. Практично једино што се са поузданшћу можеш ослонити ( а није прокламована вредност уствари чак се сматра и пороком) је похлепа. Било која прокламована вредност која постане препрека задовољењу похлепе некога из ЕУ олигархије или владајуће класе се једноставно укине.
 
Jos sam da uporedis proklamovane vrednosti zemalja u EU i Srbije ili Rusije... I koji kapitalizam je gori po obicnog coveka da li onaj u Rusiji i Srbiji ili onaj u Ceskoj, Slovackoj, Sloveniji...

I još samo da uporediš činjenicu da je njima bilo najbolje kad je nama bilo najgore

Što bi bila slučajnost da - kako nama nije baš najgore -njima biva sve manje i manje najbolje
 
I još samo da uporediš činjenicu da je njima bilo najbolje kad je nama bilo najgore

Što bi bila slučajnost da - kako nama nije baš najgore -njima biva sve manje i manje najbolje
Ne mozes stavljati to na vagu. Njihove ekonomije ne zavise od naseg postojanja niti bilo sta drugo... Njihov razvitak... Oni prodjose humanizam i renesansu, a pre tek dvesta godina nekakav Vuk Karadzic iz zemlje seljaka sa knjigom pod misku dodje u Bec da opismeni sebe, a kasnije i narod... A tamo vec procitali Kanta... Drzavu mozemo imati i imali smo je, ali ne i razvijeno drustvo... Mi ga nikada nismo ni imali i nemamo cemo da se vratimo, nemamo takav put... Ovde su uvek bile nekakve reforme, a nikada razvijeno drustvo, kao ni u vreme Tita, tako ni sad... I tada je odluka sa se okrenemo od Staljina donela laksi zivot... Pare iz USA, licence za fabrike.... Medjutim i toj nasoj drzavi sistem je bio neodrziv... Padom Berlinskog zida smo opet propustili sansu, ubistvom Djindjica takodje kao i ovom vlascu koja je na vecnom laznom putu u eu, na krilima prostog naroda koji prezire razvijeni svet....
 
Француски председник Емануел Макрон поновио је на самиту НАТО у Лондону да се експлицитно противи отварању приступних преговора са било којом земљом кандидатом, пре него што дође до реформе преговарачког процеса. Он је поновио став да је садашњи процес приступања сувише бирократски, конфузан и нерелевантан и за земље кандидате, наводећи као пример Србију.


https://srbin.info/svet/makron-da-li-se-zivot-gradjana-srbije-menja-otvaranjem-poglavlja-ne/
Koji će nam ta evropska unija.
 

Back
Top