Македонски државни врх код васељенског патријарха: Проблем цркве решавати у разговору са СПЦ.

Da li postoji sihronizacija između Makedonije i Crne Gore u potiskivanju Srpske Crkve?

  • Da.

    glasova: 2 66,7%
  • Ne.

    glasova: 1 33,3%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

    glasova: 0 0,0%
  • Sinhronizacija ili usklađenost ne sihronizacija.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    3
Ja Sam Srbin ko Koča Popović, ne onaj zadrti "gibaničar", već ova druga verzija partizanska ili partizanski Srbin, ne ona četnička.
Partizanski srbin koji je sagledao 1974, izmene ustava Sfrj koje su štetile i podelile samo Srbiju na tri dela, koji je video staje taj ustav doneo 1974, ponovni egzodus srba od hrvata i muslimana je odavno prestao da bude budala.

Dzaba ti maskare. Viri ti fesić .
 
Partizanski srbin koji je sagledao 1974, izmene ustava Sfrj koje su štetile i podelile samo Srbiju na tri dela, koji je video staje taj ustav doneo 1974, ponovni egzodus srba od hrvata i muslimana je odavno prestao da bude budala.

Dzaba ti maskare. Viri ti fesić .


Fesić ko u Vuka Stefanovića Karadžića ili fesić ko u tvoga čukundede?
 
Fesić je i tvoja tradicija još od čukundede. Ne odriči se čukundedova fesića.
Moj to nije nosio.

Moji nisu promenuli veru za šaku ratluka.

Muamere vreme je da se vratiš u avliju. I vezes za tarabu.

Ovde si prikriveni lazljivi Bošnjanin. Više sa Srbima nemaš prolaz i sve tvoje teme treba zaobilaziti kao sto se govance zaobilazi.
 
tvoj fesic. Vuk stefanovic je nosio crnogorsku kapu, sa cetri slova na njoj. neupuceni Bakirov cobanine.

Ti si neupućen, fesić je nosila nosili su i drugi pravoslavni Srbi fesić samo sa crnom kićenkom. To je bila tadašnja nošnja i ja od toga ne pravim dramu, tako se nosilo i ne krijem to ko zmija noge.
 
Moj to nije nosio.

Moji nisu promenuli veru za šaku ratluka.

Muamere vreme je da se vratiš u avliju. I vezes za tarabu.

Ovde si prikriveni lazljivi Bošnjanin. Više sa Srbima nemaš prolaz i sve tvoje teme treba zaobilaziti kao sto se govance zaobilazi.


A ti zaobilazi.
 
:think: Često menjaš nacionalnosti, Janko :D
И ја сам мислио да је Јанко, но изгледа да ипак није.
Јанко је након упозорења схватио једно од правила форума политика
Autor teme u uvodu ispod citirane vesti mora ostaviti i sopstveni komentar koji ima veze sa vešću od bar jedne do dve rečenice.
и пропратио би преузети текст којом отвара тему са пар ријечи.
Овај јок, џаба му писати, глупо ко јуне, што ће рећи да Јанко ипак има једну вијугу више.
 
И ја сам мислио да је Јанко, но изгледа да ипак није.
Јанко је након упозорења схватио једно од правила форума политика и пропратио би преузети текст којом отвара тему са пар ријечи.
Овај јок, џаба му писати, глупо ко јуне, што ће рећи да Јанко ипак има једну вијугу више.


Janko je u pravilu samo prenosio tekstove, kopira i zalepi a mojih je najmanje 90 odsto autorskih tekstova, sam sobom, vlastito razmišljanje a samo eventualno 10 odsto "kopi paste" ili prenesenih tekstova. Još nešto što nisi primetio, ne kršim pravila foruma, jer moj komentar na preneseni tekst se uvek nalazi u anketi. Znači i tu si ofulao i zato mi administracija ne briše teme.
 
Poslednja izmena:
Jbgaaaa ko god se ne slaže "sa gibanica politikom" odmah ili. "strani plaćenik ili ustaša ili Balija ili nije Srbin".

Ništa je tebe ne optužujem ... Naveo si da si kao Koča Popović .

Uzgred da ti kažem - nikada ni jednog Srbina nećeš čuti da kaže da je kao Koča , sem ako se nije osvestio da baš i ne radi u srpskom interesu, ali mora , e tad će da kaže da je on kao Koča , prosto da znaš sa kim imaš posla

Onima koji su malo stidljivi kao Srbi, njima je Koča idol, veći od JBT i oni će o svom božanstvu širiti hvalospeve, ali teško da će ikad izjaviti da su kao on
 
Janko je u pravilu samo prenosio tekstove, kopira i zalepi a mojih je najmanje 90 odsto autorskih tekstova, sam sobom, vlastito razmišljanje a samo eventualno 10 odsto "kopi paste" ili prenesenih tekstova. Još nešto što nisi primetio, ne kršim pravila foruma, jer moj komentar na preneseni tekst se uvek nalazi u anketi. Znači i tu si ofulao i zato mi administracija ne briše teme.

Ti si , znači, doškolovani Janko

Šta radi edukacija ...
 
Једно од правила форума политика је
Autor teme u uvodu ispod citirane vesti mora ostaviti i sopstveni komentar koji ima veze sa vešću od bar jedne do dve rečenice.
да постављач теме пропрати преузети текст са властитим коментаром.
И да није прочитао правилник, форумаш би сам код отварања теме морао разумјети са само ренесеним новинским тестом тешко да ће форумаши моћи знати због чега се тема отвара, која је сврха отварања теме. Наравно то важи за форумаше са IQ већим од броја ципела, ако то није случај, опроштено им је. Тако да и овом ипак морамо опростити.
А и тако је тему отворио како би касније у коментару "поентирао" како су попови лопови вјерујући да је нешто смислено рекао.
Није, ако сумљају да си глуп, боље је чутати него проговорити и отклонити сваку сумњу само је отклонио сваку сумњу

Сама тема је непотребно отворена. Могла би водити разборитој расправи, да је другачији увод.
Узгред, није ништа ново. Сам спор траје више од пола вијека, од 1967-е када се Македонска православна црква (МПЦ) одвојила од Српске православне цркве.
Од 2010. године, међу етничким Македонцима дјелује још једна, такође неканонска Македонска истинска православна црква (МИПЦ).[??] Насупрот овим црквама, у Северној Македонији постоји и канонска Православна охридска архиепископија, која је саставни део Српске православне цркве.
Спор се може ријешити, Васељенска патријаршија је и у овом саопштењу поновила да се до рјешења мора доћи кроз разговоре СПЦ и МПЦ.
Директне везе са дешавањима у Црној Гори нема, има утолико што ће монтенегрински медији кретенским тумачењем (овдје) покупшати утрпати своју ситуацију у ту причу. Проблем је што Васељенска патријаршија њих не види ни као секту а камо ли хришћанску Цркву, већ као организацију, дружину превараната (мислим на то што се зове ЦПЦ) коју предводи један распоп, са таквима нема шансе да било какву комуникацију остваре.

Како год, да би дошло до рјешења спора СПЦ и МПЦ која се неканонски одвојила, треба прије свега добре воље, а ње за сада нема од стране МПЦ. Ако им тако одговара, по вољи им.
 
Neces cuti od zatucanih i kleronacionalistickih kojih se Koca jezio i protiv koga se borio.
a Koca je pa kao bitna faca i bitno je od koga ga je podilazila jeza? Koca je luzer sa velikim L na celu,sve u sta je verovao raspalo mu se pred ocima.Luzer
 
hoces da kazes da Matjedonija nije sekularna drzava

Na papiru su sve sekularne a u političkoj praksi nisu pa ni srpska niti u Srbiji a ni u Srpskoj sa pravoslavnim slavama u državnim institucijama i obrazovnom sistemu i dr. Te sa povlašćenim položajem Crkve koja ne plaća porez ko u vreme feudalizma kada je Crkva bila najveći feudalac.

Takođe i 1922 godine država ili kralj je ujedinjivao Srpsku Pravoslavnu Crkvu kao što je danas države razedinjuju.
 
a Koca je pa kao bitna faca i bitno je od koga ga je podilazila jeza? Koca je luzer sa velikim L na celu,sve u sta je verovao raspalo mu se pred ocima.Luzer

Luzeri su oni koji su ostali da žive u bedu koju je dovelo ono što je srušilo i sve ono u šta je Koča Popović verovao. Koča je otišao na vreme da ne vidi svu tu bedu.
 
Na papiru su sve sekularne a u političkoj praksi nisu pa ni srpska niti u Srbiji a ni u Srpskoj sa pravoslavnim slavama u državnim institucijama i obrazovnom sistemu i dr. Te sa povlašćenim položajem Crkve koja ne plaća porez ko u vreme feudalizma kada je Crkva bila najveći feudalac.

Takođe i 1922 godine država ili kralj je ujedinjivao Srpsku Pravoslavnu Crkvu kao što je danas države razedinjuju.
i sta sada ti zapravo hoces da kazes izuzev da je u toku pokusaj izbacivanja SPC iz novonastalih "drzava" sto je opste poznata cinjenica?Mislim, Zaev i tamo neki cinovnik bili kod vaseljenskog patrijarha,i ?
 
Luzeri su oni koji su ostali da žive u bedu koju je dovelo ono što je srušilo i sve ono u šta je Koča Popović verovao. Koča je otišao na vreme da ne vidi svu tu bedu.
znas kako mi puca krasni u sta je Koca verovao ? Koca je sa kolegama je udario temelje gradjanskog rata u SFRJ i kada je video da je zas.ao povukao se iz javnosti
 

Back
Top