Makedonija traži pomoć Grčke za pristupne pregovore s EU

Poruka
4.285
Skoplje - Ministar spoljnih poslova Makedonije Antonio Milošoski uputio je pismo svom grčkom kolegi Dimitrisu Drucasu u kom je od Grčke zatražio podršku za deblokiranje pristupnih pregovora Makedonije sa EU.

Pismo je upućeno uoči ovomesečnih sastanka Saveta miništara EU i Saveta Evrope.

U pismu Milošoski podseća Drucasa da je Evropska komisija obnovila preporuku za početak pregovora Makedonije o članstvu u EU.

“Moja zemlja se drugu godinu zaredom kvalifikuje za početak pregovora", naveo je Milošoski u pismu i dodao da je ovakvo "statusno stanje neodrživo" za zemlju koja je kandidat za članstvo u EU i da se time dovodi pitanje kredibilitet Evropske unije.

Makedonija je dobila status kandidata za članstvo u EU 2005.

Milošoski je podsetio i na to da se Grčka zalaže za širenje EU na balkanske zemlje.

"Grčka kao najstarija zemja članica Evropske unije u našem regionu i dokazani prijatelj politike proširenja preko Solunske agende, danas i sa inicijativnom agendom 2014/2018, može dati ključni doprinos u revitalizaciji evropske integracije za čitav region", navodi se u pismu.

Makedonski ministar smatra da bi podrška Grčke stvorila pozitivnu klimu poverenja između Makedonije i Grčke u rešenju spora o imenu.

Milošovski dodaje da bi ovim korakom Makeodnija i Grčka zajedno podstakle "neophodnu pozitivnu klimu poverenja u međusobnim odnosima za trajno rešenje posljednjih bilateralnih razlika za nalažnje održivog rešenja prihvatljivog za obe zemlje i oba naroda, u interesu regiona i evropske stabilnosti i prosperiteta".

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ristupne_pregovore_s_eu.83.html?news_id=27913
 
Skoplje - Ministar spoljnih poslova Makedonije Antonio Milošoski uputio je pismo svom grčkom kolegi Dimitrisu Drucasu u kom je od Grčke zatražio podršku za deblokiranje pristupnih pregovora Makedonije sa EU.

Pismo je upućeno uoči ovomesečnih sastanka Saveta miništara EU i Saveta Evrope.

U pismu Milošoski podseća Drucasa da je Evropska komisija obnovila preporuku za početak pregovora Makedonije o članstvu u EU.

“Moja zemlja se drugu godinu zaredom kvalifikuje za početak pregovora", naveo je Milošoski u pismu i dodao da je ovakvo "statusno stanje neodrživo" za zemlju koja je kandidat za članstvo u EU i da se time dovodi pitanje kredibilitet Evropske unije.

Makedonija je dobila status kandidata za članstvo u EU 2005.

Milošoski je podsetio i na to da se Grčka zalaže za širenje EU na balkanske zemlje.

"Grčka kao najstarija zemja članica Evropske unije u našem regionu i dokazani prijatelj politike proširenja preko Solunske agende, danas i sa inicijativnom agendom 2014/2018, može dati ključni doprinos u revitalizaciji evropske integracije za čitav region", navodi se u pismu.

Makedonski ministar smatra da bi podrška Grčke stvorila pozitivnu klimu poverenja između Makedonije i Grčke u rešenju spora o imenu.

Milošovski dodaje da bi ovim korakom Makeodnija i Grčka zajedno podstakle "neophodnu pozitivnu klimu poverenja u međusobnim odnosima za trajno rešenje posljednjih bilateralnih razlika za nalažnje održivog rešenja prihvatljivog za obe zemlje i oba naroda, u interesu regiona i evropske stabilnosti i prosperiteta".

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ristupne_pregovore_s_eu.83.html?news_id=27913

Nema od toga ništa dok im je ime države plagijat...
 
Личи на сагињање мрском противнику.

Kompletnu pricu oko ulaska EU zateze Grujevski i njegova nacionalisticka ekipa jer im tako odgovara.

Ima tema: Makedonija bez sansi da se nadje u Evropskoj uniji

http://forum.krstarica.com/showthre...-u-Evropskoj-Uniji?highlight=Makedonija+nikad

Dva naroda koja konstituisu Makedoniju imaju potpuno suprotne stavove u vezi sa imenom.

Prema istrazivanjima 90% Albanaca je za to da se promeni ime zemlje kako bi sto pre bivsa jugoslovenska republika Makedonija usla u EU, medjutim ima jos Makedonaca koji su zavedeni nacionalistickom retorikom vladajuce elite i cak 57% odbija da se razgovara o promeni imena, ovo cini da zemlja gubi ne samo mogucnost clanstva u EU vec sada sve vise i druge pogodnosti, tako vinari nemaju pravo vise da isticu da je vino iz Makedonije, Nemacka i Slovenija su vec zabranile makedonska vina zbog toga, a uskoro ce i sve druge EU zemlje, takodje EU sprema da zabrani bilo koji proizvod koji nosi naziv "made in Macedonia" i td., zemlja samo dozivljava sve vece udarce i to se sve teze podnosi.
 
Kompletnu pricu oko ulaska EU zateze Grujevski i njegova nacionalisticka ekipa jer im tako odgovara.

Ima tema: Makedonija bez sansi da se nadje u Evropskoj uniji

http://forum.krstarica.com/showthre...-u-Evropskoj-Uniji?highlight=Makedonija+nikad

Dva naroda koja konstituisu Makedoniju imaju potpuno suprotne stavove u vezi sa imenom.

Prema istrazivanjima 90% Albanaca je za to da se promeni ime zemlje kako bi sto pre bivsa jugoslovenska republika Makedonija usla u EU, medjutim ima jos Makedonaca koji su zavedeni nacionalistickom retorikom vladajuce elite i cak 57% odbija da se razgovara o promeni imena, ovo cini da zemlja gubi ne samo mogucnost clanstva u EU vec sada sve vise i druge pogodnosti, tako vinari nemaju pravo vise da isticu da je vino iz Makedonije, Nemacka i Slovenija su vec zabranile makedonska vina zbog toga, a uskoro ce i sve druge EU zemlje, takodje EU sprema da zabrani bilo koji proizvod koji nosi naziv "made in Macedonia" i td., zemlja samo dozivljava sve vece udarce i to se sve teze podnosi.

i ovi drugi sipci su zakazali neki protest 28.11. ali su iz nekog nepoznatog razloga odlucili da djuskaju umesto da protestvuju :)

ne vidim sta je lose da se pokusa da ubedi grcka da smara sa ne priznavanjem imena... ionako su ime priznavali pre izvesnog vremena:

ac15.jpg
 
i ovi drugi sipci su zakazali neki protest 28.11. ali su iz nekog nepoznatog razloga odlucili da djuskaju umesto da protestvuju :)

ne vidim sta je lose da se pokusa da ubedi grcka da smara sa ne priznavanjem imena... ionako su ime priznavali pre izvesnog vremena

gjorgji_bgd
Najveci problem je sadasnja nacionalisticko izolacionisticka politika vlade Grujevskog.

Evo i makedonska opozicija to shvata i ne odobrava istup makedonskog zvanicnika protiv EU ambasadora, citaj tekst:

Ruling party official's verbal assault on the EU ambassador will only harm the country's European prospects, opposition says.

Verbalni napad zvanicnika vladajuce partije na EU ambasadora samo ce ostetiti zemljine izglede za EU, kaze opozicija


www.balkaninsight.com/en/article/macedonian-legislator-slammed-after-controversial-speech
 
gjorgji_bgd
Najveci problem je sadasnja nacionalisticko izolacionisticka politika vlade Grujevskog.

Evo i makedonska opozicija to shvata i ne odobrava istup makedonskog zvanicnika protiv EU ambasadora, citaj tekst:

Ruling party official's verbal assault on the EU ambassador will only harm the country's European prospects, opposition says.

Verbalni napad zvanicnika vladajuce partije na EU ambasadora samo ce ostetiti zemljine izglede za EU, kaze opozicija


www.balkaninsight.com/en/article/macedonian-legislator-slammed-after-controversial-speech

pa ako ti toliko smeta onda ih pobedi na izborima sa sdsm i onda udjite svi zajedno u EU. ne shvatam u cemu je tvoj problem sa gruevskim? ako radi lose za makedoniju nece dobiti sledece izbore, ako se suprotstavlja biroktratam EU oni ga pak nece podrzati na sledecim izborima... povoljno po siptare u svako slucaju ne znam sta toliko kukumavcis oko njega :)

ali link ti je veoma jak balkaninsight i jos izjave opozicije... kao da kazes e smradikali nece da srbija udje u EU i kritikuje vlast sto to pokusava da cini... WTF?
 
ali link ti je veoma jak balkaninsight i jos izjave opozicije... kao da kazes e smradikali nece da srbija udje u EU i kritikuje vlast sto to pokusava da cini... WTF?

gjorgji_bgd
Informaciju su objavili i makedonski mediji, mogu da guglam i na makedonskom, samo sto moram da prebacujem na cirilicu, evo na primer Utrinski vesnik:

www.utrinski.com.mk/?ItemID=4D0129C1C1A66643AE7026DE07E9A120

Да нападнеш лично амбасадор на ЕУ на говорница во Европскиот парламент! Навистина оригинален начин за евроинтеграција.

Вака искоментира вчера евродипломат, присутен на инцидентот во Европскиот парламент, каде што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, го спореди евроамбасадорот Ерван Фуере со амбасадорите на Советскиот Сојуз од најмрачниот период.

Da se napadne licno ambasador EU za govornicom u Evropskom parlamentu! Zaista originalan nacin za evrointegracije.

Ovako je iskomentarisao juce evrodiplomata, prisutan na incidentu u Evropskom parlamentu, gde je poslanik VMRO-DPMNE, Vlatko Gorchev, uporedio evroambasadora Ervan Fuera sa ambasadorima Sovjetskog saveza u najmracnijem periodu.


Eto takvi su kadrovi Grujevskog, nemoj samo dodati da je i ovo netacno.
 
gjorgji_bgd
Informaciju su objavili i makedonski mediji, mogu da guglam i na makedonskom, samo sto moram da prebacujem na cirilicu, evo na primer Utrinski vesnik:

www.utrinski.com.mk/?ItemID=4D0129C1C1A66643AE7026DE07E9A120

Да нападнеш лично амбасадор на ЕУ на говорница во Европскиот парламент! Навистина оригинален начин за евроинтеграција.

Вака искоментира вчера евродипломат, присутен на инцидентот во Европскиот парламент, каде што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, го спореди евроамбасадорот Ерван Фуере со амбасадорите на Советскиот Сојуз од најмрачниот период.

Da se napadne licno ambasador EU za govornicom u Evropskom parlamentu! Zaista originalan nacin za evrointegracije.

Ovako je iskomentarisao juce evrodiplomata, prisutan na incidentu u Evropskom parlamentu, gde je poslanik VMRO-DPMNE, Vlatko Gorchev, uporedio evroambasadora Ervan Fuera sa ambasadorima Sovjetskog saveza u najmracnijem periodu.


Eto takvi su kadrovi Grujevskog, nemoj samo dodati da je i ovo netacno.

Мигел време је да престанеш да се понашаш као мало дете.Ти овде нама причаш оно што читаш из медија који су опозициски определене.То исто и ја сам прочитао у те новине и исто то сам чуо на А1 телевизију која је направила циркуз године пре неки дан.Ко да су највечи државници света ред чекали да би дошли у Македонију док је била на власт данашња опозиција.Ово ти кажем оно ти кажем ово преносим оно сам прочитао и све до недоглед.Ево ја живим у Македонију и можеш имати информације из прве руке о томе какав рејтинг има националиста Груевски и криминалац Црвенковски.Какав је рејтинг А.Ахметија и рејтинг пропалог Тачија и његовог потрчка Белја или како се звао.Овде истина веќина подржава интеграције у ЕУ и НАТО али не по цену имена.Политика Грчке је фашисоидна и то че је скупо коштати (веч је кошта)Куповање и трошење пара за странских авиона, тенкова и што још не само ради подршке у спору са Македонија и спору са Турке око Кипара веч се одразило на њу.Цена биче и веча.Тако че исто завршити и Татарстан само они још срчу из меда.Говна су на крају.
 
pa ako ti toliko smeta onda ih pobedi na izborima sa sdsm i onda udjite svi zajedno u EU. ne shvatam u cemu je tvoj problem sa gruevskim? ako radi lose za makedoniju nece dobiti sledece izbore, ako se suprotstavlja biroktratam EU oni ga pak nece podrzati na sledecim izborima... povoljno po siptare u svako slucaju ne znam sta toliko kukumavcis oko njega :)

ali link ti je veoma jak balkaninsight i jos izjave opozicije... kao da kazes e smradikali nece da srbija udje u EU i kritikuje vlast sto to pokusava da cini... WTF?

Свака политика која не одговара неким радикалним Албанцима је националистичка.А политика коју су водили СДСМ је била катастрофална зато су доживели дебакл какав нико није доживео.Али то није најтрагично.Трагичније је што то су исти људи који су кумови рефереце ФИРОМ.То су исти они који су спровели најкриминалну приватизацију на овим просторима.То су исти они који су највечи виновници за конфликт 2001.То су исти они који су одговорни за највече афере:ТАТ,пирамидалне штедионице и да не набрајам више јер били су на власт толико времена да би решили не само спор са Грчке него до сада би требали и бити чланице ЕУ.Значи они су нам навукли ФИРОМ и сад се јављају као спасиоци у спору са именом?Смешно.А Мигел ми чита и рецетира изјаве из њихове кухиње.
 
Мигел време је да престанеш да се понашаш као мало дете.Ти овде нама причаш оно што читаш из медија који су опозициски определене.То исто и ја сам прочитао у те новине и исто то сам чуо на А1 телевизију која је направила циркуз године пре неки дан.Ко да су највечи државници света ред чекали да би дошли у Македонију док је била на власт данашња опозиција.Ово ти кажем оно ти кажем ово преносим оно сам прочитао и све до недоглед.Ево ја живим у Македонију и можеш имати информације из прве руке о томе какав рејтинг има националиста Груевски и криминалац Црвенковски.Какав је рејтинг А.Ахметија и рејтинг пропалог Тачија и његовог потрчка Белја или како се звао.Овде истина веќина подржава интеграције у ЕУ и НАТО али не по цену имена.Политика Грчке је фашисоидна и то че је скупо коштати (веч је кошта)Куповање и трошење пара за странских авиона, тенкова и што још не само ради подршке у спору са Македонија и спору са Турке око Кипара веч се одразило на њу.Цена биче и веча.Тако че исто завршити и Татарстан само они још срчу из меда.Говна су на крају.

Zasto bi prestao da pise to sto pise kad mu vi,Makedonci na ovom forumu, dajete povod za to.Ovaj siptar je dosao ovde da se pohvali da je naucio da cita i pise, da ume da ukljuci kompjuter i koristi pretrazivac na internetu. Ipak je to retkost medju njima.Pokusavao je isto da provocira i Crnogorce na slicnim temama ,ali su ga tamo elegantno odj.ebali.Proces razmisljanja i rasudjivanja za njegov mentalni sklop je jos nedokuciv,a i genetika ga ogranicava.
 
Zasto bi prestao da pise to sto pise kad mu vi,Makedonci na ovom forumu, dajete povod za to.Ovaj siptar je dosao ovde da se pohvali da je naucio da cita i pise, da ume da ukljuci kompjuter i koristi pretrazivac na internetu. Ipak je to retkost medju njima.Pokusavao je isto da provocira i Crnogorce na slicnim temama ,ali su ga tamo elegantno odj.ebali.Proces razmisljanja i rasudjivanja za njegov mentalni sklop je jos nedokuciv,a i genetika ga ogranicava.

Можда имаш право.Ево оставичу их са онај Бугараш па нек продуже циркузијаду.....око Македоније.
 
Poslednja izmena:
Свака политика која не одговара неким радикалним Албанцима је националистичка.А политика коју су водили СДСМ је била катастрофална зато су доживели дебакл какав нико није доживео.Али то није најтрагично.Трагичније је што то су исти људи који су кумови рефереце ФИРОМ.То су исти они који су спровели најкриминалну приватизацију на овим просторима.То су исти они који су највечи виновници за конфликт 2001.То су исти они који су одговорни за највече афере:ТАТ,пирамидалне штедионице и да не набрајам више јер били су на власт толико времена да би решили не само спор са Грчке него до сада би требали и бити чланице ЕУ.Значи они су нам навукли ФИРОМ и сад се јављају као спасиоци у спору са именом?Смешно.А Мигел ми чита и рецетира изјаве из њихове кухиње.

карлос
Nisam imao nameru da propagiram opoziciju sadasnjoj makedonskoj vlasti, kada kritikujem Grujevskog i njegovu ekipu to ne znaci da podrzavam opoziciju, vec jednostavno, uvek se kritikuju losi potezi koje vlast cini, posto vladu ne cini opozicija.
 
Zasto bi prestao da pise to sto pise kad mu vi,Makedonci na ovom forumu, dajete povod za to.Ovaj siptar je dosao ovde da se pohvali da je naucio da cita i pise, da ume da ukljuci kompjuter i koristi pretrazivac na internetu. Ipak je to retkost medju njima.Pokusavao je isto da provocira i Crnogorce na slicnim temama ,ali su ga tamo elegantno odj.ebali.Proces razmisljanja i rasudjivanja za njegov mentalni sklop je jos nedokuciv,a i genetika ga ogranicava.

Potpuno netacno.
Nikad nisam nikog provocirao, jednostavno postavljam aktuelne teme, a sa mnogim forumasima iz Crne Gore imam plodnu diskusiju, bilo je pokusaja prepucavanja od strane nekih Srbijanaca i Crnogoraca, medjutim to me zaista ne interesuje, argumentovano, sa cjinenicama i validnim izvorima mogu na mnoge teme koje su iz domena mog interesovanja sa bilo kim da diskutujem, medjutim prizemnosti, vredjanja i sl. me ne zanimaju.
 
Skoplje - Ministar spoljnih poslova Makedonije Antonio Milošoski uputio je pismo svom grčkom kolegi Dimitrisu Drucasu u kom je od Grčke zatražio podršku za deblokiranje pristupnih pregovora Makedonije sa EU.

Pismo je upućeno uoči ovomesečnih sastanka Saveta miništara EU i Saveta Evrope.

U pismu Milošoski podseća Drucasa da je Evropska komisija obnovila preporuku za početak pregovora Makedonije o članstvu u EU.

“Moja zemlja se drugu godinu zaredom kvalifikuje za početak pregovora", naveo je Milošoski u pismu i dodao da je ovakvo "statusno stanje neodrživo" za zemlju koja je kandidat za članstvo u EU i da se time dovodi pitanje kredibilitet Evropske unije.

Makedonija je dobila status kandidata za članstvo u EU 2005.

Milošoski je podsetio i na to da se Grčka zalaže za širenje EU na balkanske zemlje.

"Grčka kao najstarija zemja članica Evropske unije u našem regionu i dokazani prijatelj politike proširenja preko Solunske agende, danas i sa inicijativnom agendom 2014/2018, može dati ključni doprinos u revitalizaciji evropske integracije za čitav region", navodi se u pismu.

Makedonski ministar smatra da bi podrška Grčke stvorila pozitivnu klimu poverenja između Makedonije i Grčke u rešenju spora o imenu.

Milošovski dodaje da bi ovim korakom Makeodnija i Grčka zajedno podstakle "neophodnu pozitivnu klimu poverenja u međusobnim odnosima za trajno rešenje posljednjih bilateralnih razlika za nalažnje održivog rešenja prihvatljivog za obe zemlje i oba naroda, u interesu regiona i evropske stabilnosti i prosperiteta".

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ristupne_pregovore_s_eu.83.html?news_id=27913

Makedonija je dobila status kandidata za članstvo u EU 2005.

Milošoski je podsetio i na to da se Grčka zalaže za širenje EU na balkanske zemlje.

To je tacno !
To je simbolika,nije to pismo samo do Grcke nego celu Evropsku uniju treba da svate da je vreme za prosirenja!
EU su Makedoniju podelili na Bugarski,Srpski,Grcki i Albanski deo,oni su usrali Balkana i sad nam kazu da je to nas problem!
Znaci podsecam da Makedonija nema teritorijalne pretenzije kon nijednu zemlju,ona zeli samo da udje u EU i NATO kao sto i svaka zemlja to uradila,naravno po demokratskim putem:think:
 
gjorgji_bgd
Informaciju su objavili i makedonski mediji, mogu da guglam i na makedonskom, samo sto moram da prebacujem na cirilicu, evo na primer Utrinski vesnik:

www.utrinski.com.mk/?ItemID=4D0129C1C1A66643AE7026DE07E9A120

Да нападнеш лично амбасадор на ЕУ на говорница во Европскиот парламент! Навистина оригинален начин за евроинтеграција.

Вака искоментира вчера евродипломат, присутен на инцидентот во Европскиот парламент, каде што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, го спореди евроамбасадорот Ерван Фуере со амбасадорите на Советскиот Сојуз од најмрачниот период.

Da se napadne licno ambasador EU za govornicom u Evropskom parlamentu! Zaista originalan nacin za evrointegracije.

Ovako je iskomentarisao juce evrodiplomata, prisutan na incidentu u Evropskom parlamentu, gde je poslanik VMRO-DPMNE, Vlatko Gorchev, uporedio evroambasadora Ervan Fuera sa ambasadorima Sovjetskog saveza u najmracnijem periodu.


Eto takvi su kadrovi Grujevskog, nemoj samo dodati da je i ovo netacno.

ne znam u kom sam trenutku rekao da je netacno?

samo kazem da prenosis medjupartijsko prepucavanje.... ne znam zasto bi to bilo bitno?

uostalom kritikovanje birokrata iz EU nije karakteristicno samo za makedoniju, ima toga i u srbiji a i drugde.... ne kapiram od kakve je vaznosti kritika opozicije?

WTF?
 
Свака политика која не одговара неким радикалним Албанцима је националистичка.А политика коју су водили СДСМ је била катастрофална зато су доживели дебакл какав нико није доживео.Али то није најтрагично.Трагичније је што то су исти људи који су кумови рефереце ФИРОМ.То су исти они који су спровели најкриминалну приватизацију на овим просторима.То су исти они који су највечи виновници за конфликт 2001.То су исти они који су одговорни за највече афере:ТАТ,пирамидалне штедионице и да не набрајам више јер били су на власт толико времена да би решили не само спор са Грчке него до сада би требали и бити чланице ЕУ.Значи они су нам навукли ФИРОМ и сад се јављају као спасиоци у спору са именом?Смешно.А Мигел ми чита и рецетира изјаве из њихове кухиње.

moja je poenta bila samo da za dzabe citira izjave opozicije. on je zbog svoje pozicija na takvom mestu i samo to moze i da radi....

zato sam ih i usporedio sa smradikalima u srbiji... sta god da se uradi njima je to lose.... ali to je i logicno ocekivati od nekog iz opozicije, a g.migel to predstavlja kao ultimativnu istinu...:dash:
 
карлос
Nisam imao nameru da propagiram opoziciju sadasnjoj makedonskoj vlasti, kada kritikujem Grujevskog i njegovu ekipu to ne znaci da podrzavam opoziciju, vec jednostavno, uvek se kritikuju losi potezi koje vlast cini, posto vladu ne cini opozicija.
To je тачно али на Балкану демократија је још далеко.Можда светлосних година.Можда власт греши у неким стварима али опозиција код нас лови у матно.Почела је да личи на дављеник у живом песку па како мрдне пропада дубље.Они су прочитана книга.А прочитана книга су и мешетари из ЕУ.Мој став у вези ЕУ и НАТО је познат.Ми у ствари тражимо да нас приме они који су нас поделили давно.Грчка је само маша у њиховим рукама.Крај.
 

Back
Top