Makedonija ima pravo na ime kakvo hoće

Дешава се пуно тога.И далје ко год дошо на власт напуни џепове и оде.И далје смо разбацани новцем ко да смо Швајцарија,и далје идемо у Грчку на одмор ко проблем са именом да не посттои,и далје наши политичари се понашају као да су бога ухватили ...ма знаш где мало сам одлепио,трошимо буџетских 10 000 000еура западнонемачких разуме се само за мобилке(наши функционери разбирасе)А ми?Ми чемо се и далје овде расправлјати и исправлјачемо криве краставице вреџајучи се и сваџати.То је то мора тако па ми смо Македонци и наш антички менталитет и понос неда да менјамо име ради једну Геј-државу или једну WC-државу а најново и због једну шќип-државу.

Ma pusti ponos,na zalost to je prva zrtva koju mora dati svako ko ulazi u NATO pa i u EU. Ponos vam nije smeo dopustiti ni priznanje Kosova pa ste priznali. Ponos nama nije smeo dopustiti mnogo toga pa ipak smo ga progutali.
Znas i sam da bih volela da se to sa imenom resi sto povoljnije ili bezbolnije ali bojim se da nece ni brzo ni povoljno. :(

ps Je li ovo sa zapadnonemackim eurima neka sala ili se desava nesto novo?

Ma pusti ponos,na zalost to je prva zrtva koju mora dati svako ko ulazi u NATO pa i u EU. Ponos vam nije smeo dopustiti ni priznanje Kosova pa ste priznali. Ponos nama nije smeo dopustiti mnogo toga pa ipak smo ga progutali.
Znas i sam da bih volela da se to sa imenom resi sto povoljnije ili bezbolnije ali bojim se da nece ni brzo ni povoljno. :(

Кајо, није баш тако, према резултатима избора у Словачкој, више од 50% Словака је изабрало владу која је обећала да неће признати Косово. То је понос, то је част.

U *** Makedonac na forumu,to se mora iskoristiti stize par pitanja>

1)Kako se osecate kao buduca nac.manjina u drzavi, sa bracom Albancima(bez njih ne mozete ni vlast da formirate)?

2)Za koga POUZDANO mozete da tvrdite da su vam prijatelji na Balkanu,pre svega mislim na komsije,Bugari najvaljuju da ce da blokiraju put u Eu(jer im se moze valjda),Grci vas sistematski spusataju na zemlju,sto se Nas ne cvetaju nam ruze,jer nam zabijete noz u ledja cim se okrenemo.Cek *** ostadose samo Albanci..Ah da zaboravio sam tu je i Kosovo vas severni sused?

3)Sta se promenilo u Makedoniji od osamostaljenja,jel porastao standard , sta je sa zaposlenoscu itd?Ovo je pre svega informativno pitanje..

Eto to je to,trudio sam se da budem sto manje provokativan, pa ako se moze zeljno cekam odgovore..
Hvala

U *** Makedonac na forumu,to se mora iskoristiti stize par pitanja>

1)Kako se osecate kao buduca nac.manjina u drzavi, sa bracom Albancima(bez njih ne mozete ni vlast da formirate)?

2)Za koga POUZDANO mozete da tvrdite da su vam prijatelji na Balkanu,pre svega mislim na komsije,Bugari najvaljuju da ce da blokiraju put u Eu(jer im se moze valjda),Grci vas sistematski spusataju na zemlju,sto se Nas ne cvetaju nam ruze,jer nam zabijete noz u ledja cim se okrenemo.Cek *** ostadose samo Albanci..Ah da zaboravio sam tu je i Kosovo vas severni sused?

3)Sta se promenilo u Makedoniji od osamostaljenja,jel porastao standard , sta je sa zaposlenoscu itd?Ovo je pre svega informativno pitanje..

Eto to je to,trudio sam se da budem sto manje provokativan, pa ako se moze zeljno cekam odgovore..
Hvala

Sta bi tek bilo da se nisi toliko trudio? :think:

Кајо, није баш тако, према резултатима избора у Словачкој, више од 50% Словака је изабрало владу која је обећала да неће признати Косово. То је понос, то је част.

Njihove stranke (mislim) nisu pominjale odnos prema pitanju Kosova pre izbora a narod nije ni pitao mnogo. Valjda se vodili onom starom da sto manje znaju manje ih i glava boli.
Ne znam, ima mnogo toga sto nam je nepravo ali...Nekako ne mogu i necu da poverujem da su tako hteli, da je to sve uradjeno zato sto nas mrze ili sto nam zele zlo. Ja ih jos uvek osecam kao nase. (posebno Ohrid :lol: )

Bravo za drzavnog sekretara.
Kad bih ja odlucio da formiram svoju zemlju, u svojoj ulici... ne bih voleo niko da mi brani i namece kako ce ista da se zove. Ista je stvar sa Makedonijom. Samo dok se zna gde je Ohrid! :)
Еј чекај бре Сале, то се не ради тако. Кад хоћеш да формираш државу у својој улици, онда лепо тражиш прво од скупштине града да ти реновира асфалт, промени водовод и канализацију, и среди фасаде и лифтове. Е, на крају, кад мамлази то одраде, ти прогласиш независност......... и промениш позивни број за мобилне телефоне...

Njihove stranke (mislim) nisu pominjale odnos prema pitanju Kosova pre izbora a narod nije ni pitao mnogo. Valjda se vodili onom starom da sto manje znaju manje ih i glava boli.
Ne znam, ima mnogo toga sto nam je nepravo ali...Nekako ne mogu i necu da poverujem da su tako hteli, da je to sve uradjeno zato sto nas mrze ili sto nam zele zlo. Ja ih jos uvek osecam kao nase. (posebno Ohrid :lol: )

Још позитивније... ђенкују Словаки.......

Nekako ne mogu i necu da poverujem da su tako hteli, da je to sve uradjeno zato sto nas mrze ili sto nam zele zlo.

Не могу ни ја, али некако ми није јасно да се неко, ко се пре 1941. звао Страхиња Поповић, од 41.-45. Страшко Попов, а после 45. Страшко Поповски из године у годину труди да, Србе, који су од народа, постали национална мањина у потпуности минимизира......

Не могу ни ја, али некако ми није јасно да се неко, ко се пре 1941. звао Страхиња Поповић, од 41.-45. Страшко Попов, а после 45. Страшко Поповски из године у годину труди да, Србе, који су од народа, постали национална мањина у потпуности минимизира......

Stvarno Strasko? :lol:

Ali sad je kasno, mi se jesmo odrodili i ne moze na silu. Osecaju se Makedoncima i ne ostaje nam nista drugo nego da ih tako prihvatimo il' ne prihvatimo. Ubedjujuci ih da su Srbi ( cak i argumentima) pravimo samo veci razdor. A taj razdor nam nekako nije potreban, ne s njima kad je vec sa svim drugim iz bivse nam zemlje, bio neophodan. To je moje misljenje, znam da ga ne dele mnogi ali ne vidim ni jedan drugi nacin za barem minimum tolerancije medju nama ako vec vise od toga ne moze biti.

A Strasko je smesan, jesi li izmislio to ime ili stvarno postoji?

Stvarno Strasko? :lol:

Ali sad je kasno, mi se jesmo odrodili i ne moze na silu. Osecaju se Makedoncima i ne ostaje nam nista drugo nego da ih tako prihvatimo il' ne prihvatimo. Ubedjujuci ih da su Srbi ( cak i argumentima) pravimo samo veci razdor. A taj razdor nam nekako nije potreban, ne s njima kad je vec sa svim drugim iz bivse nam zemlje, bio neophodan. To je moje misljenje, znam da ga ne dele mnogi ali ne vidim ni jedan drugi nacin za barem minimum tolerancije medju nama ako vec vise od toga ne moze biti.

A Strasko je smesan, jesi li izmislio to ime ili stvarno postoji?

Наравно да нисам , лично сам познавао човека.......сад већ рахметли..

A i ti Grci... Ne vole se sa Makedoncima, Turcima, Bugarima, Albancima... A niko im nista ne moze jer su u NATO i EU. Samo Srbija ne konta da ce sve svoje ciljeve moci da ostvari preko NATO i EU.

не пали ватру..., дедови ових НАТО-ваца су ти и направили Холокауст... и вама , а оно што си заборавио да поменеш, и нама......

Oд поноса до поноса има разлике.Драстичне.Наша понос јеантичка:hahaha::hahaha:и то је то.Али једно си у праву.Када се говори о Македонији унапред је познато како че ичи.Ми смо веч разговарали да име није проблем.Проблем је друге природе.Веч знамо ко је проблем.Али кад говорим о поносу (пусти оно антику и др.глупости)донегде сам и озбилјан.Па и малом детету да кажеш "Бежи бре клинац"увредичесе.Ко је па Геј-држава да ми каже како да се зовем.Замисли да ти неко каже ти ниси Србинка ти си северроисточна Србинка или ти си Горна Србинка.Ма иди бегај.Што се тиче еура.Па има Италијанских,Француких Немачких итд,итд.Па Македонских........:hahaha:

Наравно да нисам , лично сам познавао човека.......сад већ рахметли..

Како те није страмота.Страшко.Код нас има Страшо.Као Страшо Пинџур:hahaha::hahaha:То што неко кад се родио и био толико мио онако мали па му дали име Страшко то је друга ствар.Страшко.:hahaha::hahaha:Шта нече човек чути.Има Сашко али Страшко.....

Да те питам искрено колико ти је година?Па то са именима није ништо ново.Каква власт таква имена.Тако је било раније.Види сад у Грчку,поправо то и није Грчка веч Егејска Македонија,Човек који се звао Павле Василевски сада је Павлос Вакопулос.То је радила и Бугарска то су радили сви.

Delujes kao dobar poznavalac prilika i zbivanja i dansnjih i kroz istoriju na prostorima danasnje R. Makedonije.Pa bih imao nekoliko pitanja za tebe.
Kako to da je odabrana "ova teritorija Srbije" i "ovaj deo srpskog naroda" od strane komunista da bi se sprovelo to odnarodjivanje?Jel to samo eksperiment ili tamosnji deo srpskog naroda je bio skloniji tome da se odnarodi i odvoji od matice?Ili su mozda tamo bili neki drukciji komunisti no u Srbiji?
Na primer zasto to isto nije ucinjeno na podrucju Vranja ili krajnji jugoistok danasnje R. Srbije?
Znaci, kako se taj proces odnarodjivanja Srba i formiranje vestacke drzave ogranicio na samo ovaj prostor,R. Makedonije?

Hvala unapred!

Еј чекај бре Сале, то се не ради тако. Кад хоћеш да формираш државу у својој улици, онда лепо тражиш прво од скупштине града да ти реновира асфалт, промени водовод и канализацију, и среди фасаде и лифтове. Е, на крају, кад мамлази то одраде, ти прогласиш независност......... и промениш позивни број за мобилне телефоне...

Па видим да ово ти је познато.Имате ви искуства кад су били у моди САО.

Како те није страмота.Страшко.Код нас има Страшо.Као Страшо Пинџур:hahaha::hahaha:То што неко кад се родио и био толико мио онако мали па му дали име Страшко то је друга ствар.Страшко.:hahaha::hahaha:Шта нече човек чути.Има Сашко али Страшко.....
Ти као да живиш на Гренланду, па не познајеш једног од македонских глумаца:

24.10.1999 година

17 часот, Мала сала
,,ДНЕВНИКОТ НА ЛУДИОТ”
Автор: Николај Гогољ
Актер: Димитар Зози
Превод и адаптација: Димитар Зози
Режисер: Мето Јовановски

19 часот, Мала сала
,,АЛХЕМИЧАРОТ”
Автор: Васил Шумановски
Актер: Страшко Милошевски
Режисер: Васил Шумански

[/SIZE][/B]

Nema Karlos pojma o glumcima, tu si u pravu. Nikada nije cuo ni za Nikolu Ristanovskog, pa sam morala da mu objasnjavam ko je to, jos sam mu i pripretila da cemo ga uzeti sebi kad kod njih vec nije popularan. :lol:

Izvinjavam se za spam, ne odoleh da malo provociram Karlosa, on se nece ljutiti. ;)

24.10.1999 година

17 часот, Мала сала
,,ДНЕВНИКОТ НА ЛУДИОТ”
Автор: Николај Гогољ
Актер: Димитар Зози
Превод и адаптација: Димитар Зози
Режисер: Мето Јовановски

19 часот, Мала сала
,,АЛХЕМИЧАРОТ”
Автор: Васил Шумановски
Актер: Страшко Милошевски
Режисер: Васил Шумански

:hahaha::hahaha::hahaha:А ево једног,где си сакрио другок преваранту један?

Back