Majstoru nisu platili radove, on im sve polupao..

Neno

Elita
Poruka
21.308

OSVETA MAJSTORA IZ KLADUŠE! Nisu mu platili radove, on došao i polupao sve - Ja sam ovde prolivao znoj​

Do incidenta je došlo jer vlasnici kuće duži vremenski period nisu želeli da isplate majstora nakon završenih radova.

Na društvenim mrežama kruži snimak majstora Muhameda K. koji kod Velike Kladuše, u Bosni i Hercegovini, razbija prozore na jednoj porodičnoj kući. On je juče došao u jednu porodičnu kuću i porazbijao sve što je napravio ranije jer mu vlasnici nisu platili radove.
Na početku Muhamed je rekao o kojoj porodici je reč, naglasio da je sav dogovoren posao završen, ali da vlasnica nije želela da plati jer navodon nema novca. Nakon toga je usledila rasprava između njega i žene.
"Ja sam prolivao znoj ovde i ljudi koji su sa mnom radili. Nema para? Sad ćeš videti kako ima para. Nećeš dati eura jednog, niti ćeš mi biti dužna. Ja ću biti dužan, ja ću platiti kaznu, ja ću ići u zatvor. Moja bi deca jela ono što sam ja pošteno zaradio. Samo da znaš da te gleda ceo svet, a sad ćeš da vidiš kako to ide kada nećeš da platiš odrađeni posao", kazao je Muhamed.

Pre početka radova, vlasnik kuće dao je kaparu za početak gradnje. Navodno je reč o dugu u vrednosti od 600 eura. Na snimku se vidi kako majstor sekirom razbija stakla na vratima i prozorima, dok vlasnica viče "upomoć". On joj je uzvratio kako želi da celi komšiluk vidi s kim ima posla.

"Je l nećeš da mi platiš? Mene ljudi čekaju da im platim. Tako je, nek čitav svet gleda", rekao je on na kraju snimka.

Mondo
Kako da se drugačije naplati ako već neće?

To se ne radi tako javno, sada ce da ga tuze, i najebace od dugova. Ne samo krivicno da ce da ide u zatvor, platice pare u parnici, koje su vece ko zna koliko puta od toga sto mu oni duguju.

Nasi Balkanci su jako glupi, i ne razmisljaju na neki duzi rok.

Ako ima decu, jos je gluplji, jer njegovi dugovi nisu samo njegovi.
Ne znaš za onu narodnu: teško dužnome?
Inače, nije se tek tako lako uvijek zezati a pogotovo ne platiti nečijji rad i pošteno zaradjeni novac.

Ne znaš za onu narodnu: teško dužnome?
Inače, nije se tek tako lako uvijek zezati a pogotovo ne platiti nečijji rad i pošteno zaradjeni novac.
To jeste tacno, ali ovde je rec o potpunoj gluposti da to sve snimis i javno radis.

On ovde ima da bude tuzen, ne samo krivicno, nego i u parnici, po ko zna koliko osnova, i dobice ga na sudu lagano, i morace da plati.

Posle ce da kuka na izvrsitelje, navukao je sebi mnogo vecu bedu na vrat nego taj minus od 600 evra.

A ti likovi su ocigledno neki obraz-djon tipovi, i sigurno ce da idu da maksimalno izvuku u tuzbi.

To jeste tacno, ali ovde je rec o potpunoj gluposti da to sve snimis i javno radis.

On ovde ima da bude tuzen, ne samo krivicno, nego i u parnici, po ko zna koliko osnova, i dobice ga na sudu lagano, i morace da plati.

Posle ce da kuka na izvrsitelje, navukao je sebi mnogo vecu bedu na vrat nego taj minus od 600 evra.

A ti likovi su ocigledno neki obraz-djon tipovi, i sigurno ce da idu da maksimalno izvuku u tuzbi.
Ne kontaš.. nije se tek tako lako zajebavati sa nekim, pogotovo na način da mu ne platiš.
Ovdje ljudi ne daju tek tako olako da od njih prave majmune.

Ne kontaš.. nije se tek tako lako zajebavati sa nekim, pogotovo na način da mu ne platiš.
Ovdje ljudi ne daju tek tako olako da od njih prave majmune.
Ma ja kontam, to je stara fora ovde, samo mislim da ti ne kontas koliko je danas mnogo vise takvih obraz-djon tipova.

Takvi ti nece platiti i da im pretis deci.

Postoji razlog zasto se cak i nasi krimosi ne bakcu sa takvima.

U zivotu kada naletis na takvog, veruj mi, bolje je da se povuces, jer taj nece da reaguje ni na fizicku silu, samo ces jos vise da nahebes.

Takve ljude u zivotu treba vise izbegavati nego i nasilnike.

Uvreda za djon je reci da je njihov obraz kao djon.

Ma ja kontam, to je stara fora ovde, samo mislim da ti ne kontas koliko je danas mnogo vise takvih obraz-djon tipova.
Takvi ti nece platiti i da im pretis deci.
Postoji razlog zasto se cak i nasi krimosi ne bakcu sa takvima.
U zivotu kada naletis na takvog, veruj mi, bolje je da se povuces, jer taj nece da reaguje ni na fizicku silu, samo ces jos vise da nahebes.
Takve ljude u zivotu treba vise izbegavati nego i nasilnike.
Uvreda za djon je reci da je njihov obraz kao djon.

Nisi ti još svjestan šta znači biti dužan, a šta ne platiti nečiji posao. Samo kažem ne dao Bog da i pomisliš da nekome ne platiš. Svašta sam se nagledao i čuo..

svaka cast tako i treba...pukne covjeku jednostavno pored idiota..pogledaj ti samo kolika je to kucerina...a covjeka odugovlaci 600 eura sa lazima sutra, prekosutra i tako dok mu nije puklo...

za ovake stvari se vise ne ide u zatvor..vec samo privatna parnica od strane vlasnika kuce..nije on njoj prijetio nit imo namjeru da je povrijedi...

Nisi ti još svjestan šta znači biti dužan, a šta ne platiti nečiji posao. Samo kažem ne dao Bog da i pomisliš da nekome ne platiš. Svašta sam se nagledao i čuo..
Pokusacu opet da ti pojasnim.
Da naravno, postoji svasta.
Ali ti nisi svestan koliko se danas namnozilo ljudi koji nemaju nikakvog obraza, do te mere da ce pre da puste da im neko uradi nesto deci, nego da plate ono sto duguju ljudima.
To je specifican tip ljudi, dno dna, pa ispod toga jos vece dno, sa kojima se ne bakci ni najgori krimosi.
Jer i krimos zna da dzabe i decu da mu ugrozis, taj nece da plati.
Cak i krimosima se ne isplati da reketiraju takve, a mozes da zamislis koliko njih zabole sta ce neki obican covek da im uradi zeni ili deci, a kamoli pa imovini.
Veruj mi, postoje takvi ljudi, nazalost, upoznao sam ne mali broj takvih u zivotu.
Upoznati takve ljude nije nikakvo zivotno iskustvo, to je samo jad, beda i dno.
Ja nekad stvarno mislim da vi niste svesni dubioze dna u kojem je ovaj narod zaglibio.
Pri tome uopste ne mislim materijalno, materijalno smo jos i ok.

OSVETA MAJSTORA IZ KLADUŠE! Nisu mu platili radove, on došao i polupao sve - Ja sam ovde prolivao znoj​

Do incidenta je došlo jer vlasnici kuće duži vremenski period nisu želeli da isplate majstora nakon završenih radova.

Na društvenim mrežama kruži snimak majstora Muhameda K. koji kod Velike Kladuše, u Bosni i Hercegovini, razbija prozore na jednoj porodičnoj kući. On je juče došao u jednu porodičnu kuću i porazbijao sve što je napravio ranije jer mu vlasnici nisu platili radove.
Na početku Muhamed je rekao o kojoj porodici je reč, naglasio da je sav dogovoren posao završen, ali da vlasnica nije želela da plati jer navodon nema novca. Nakon toga je usledila rasprava između njega i žene.
"Ja sam prolivao znoj ovde i ljudi koji su sa mnom radili. Nema para? Sad ćeš videti kako ima para. Nećeš dati eura jednog, niti ćeš mi biti dužna. Ja ću biti dužan, ja ću platiti kaznu, ja ću ići u zatvor. Moja bi deca jela ono što sam ja pošteno zaradio. Samo da znaš da te gleda ceo svet, a sad ćeš da vidiš kako to ide kada nećeš da platiš odrađeni posao", kazao je Muhamed.

Pre početka radova, vlasnik kuće dao je kaparu za početak gradnje. Navodno je reč o dugu u vrednosti od 600 eura. Na snimku se vidi kako majstor sekirom razbija stakla na vratima i prozorima, dok vlasnica viče "upomoć". On joj je uzvratio kako želi da celi komšiluk vidi s kim ima posla.

"Je l nećeš da mi platiš? Mene ljudi čekaju da im platim. Tako je, nek čitav svet gleda", rekao je on na kraju snimka.

Mondo
Što vidim čoveka, primećujem da ovako nešto može da uradi. Zato Ultra sama uči zanate i sama radi na kući ... Ili strogo provereno! Moj deda ga zvao, pa otac, pa ja!

Mondo
pravda za Muhameda.

Muhamed K. se inače bavi građevinskim radovima i tim poslom prehranjuje svoju porodicu, troje djece i naravno sve radnike sa kojima radi.

Muhamed za Portal GPmaljevac.COM govori da je danas bio u policijskoj stanici u Cazinu i dao izjavu kao osumnjičena osoba za krivično djelo “oštećenje tuđe stvari”!

U policijskom zapisniku se navodi da je zbog nesuglasica i nezadovoljstva oko plaćanja, na objektu na kojem je radio, čekičem razbio 6 stakala na prozorima, ulazna vrata, pomoćna vrata kao i stakla na satu od električnog brojila.

Muhamedu po zakonu prijeti novčana kazna ili kazna zatvora u trajanju od 3 mjeseca do 6 godina, a o tome će kasnije odlučiti sud.

Muhamed je sa svojom ekipom uradio sve građevinske radove unutrašnjeg objekta porodične kuće, a vlasnici koji se trenutno nalaze u Italiji su mu ostali dužni preko 600 EURA.
Nakon probijenih rokova, Muhamed je odlučio stvar uzeti u svoje ruke i polupati prozore na navedenom objektu, što se moglo vidjeti na videu koji je postao viralan.

Danas su Muhameda vlasnici kuće prijavili MUP-u USK-a koji ga je priveo na informativni razgovor nakon kojeg mu je rečeno da će zbog ovoga završiti iza rešetaka.

Ovaj otac troje maloljetne djece pošteno radi kako bi prehranio svoju porodicu, a na društvenim mrežama dobio je na hiljade poruka podrške.

“I dalje mi nisu vratili pare. Sad su me i tužili. Moram na sud, a prijeti mi zatvor. Moram angažovati advokata koji će me braniti. Radio sam im cijelu adaptaciju sprata porodične kuće. Nije pošteno šta nam rade. Prvo ne plate, pa tuže pa moram na robiju. Tuga.”, izjavio je Muhamed K. i dodao: “Želim da se zahvalim prijateljima, familiji, rodbini. Hvala svima na podršci u vezi incidenta. Ne mogu da stignem svakom zahvaliti. Posebno sviju vas pozdravljam i želim vam svako dobro. Moram da idem da radim.”- zaključio je Muhamed.

Jbg, ugovor za sve sto se radi, papir i ako nece plati - tuzba.
Ali onda mora i porez da se plati ako se stavi na papir :)
i da cekad 10 godina da sud donese izvrsnu presudu i jos 5 da se ta presuda i sprovede.

inace moze sve i na papir ali je onda skuplje pa ljudi i ne zele da stavljaju na papir jer bi onda radove platili jos skuplje.

Mondo
To je moj tetak napravio, kada mu neki lik nije želio platiti stepenice koje mu je radio.
Prvo je kaže natočio u sebe nekoliko .dl rakije, da mozak uđe u pravi modus, a onda udri macolom po mramornim stepenicama.
Gosti koji su kod ovog unajmili apartman gledaju bojažljivo, a ovaj dotrčao s parama, samo ih je stvorio odjednom.

Back