Majke koje napustaju svoju decu...

Ajoj...to je jako osetljiva tema i mislim da niko nema prava da sudi niti majci niti ocu ako odu i ostave dete kod onog drugog.
Mm-a je ostavila majka,a mene otac...u pocetku je bilo osudjivanja ali sada sasvim drugacije razmisljamo o svemu sto se desilo u proslosti.
Nemoze se samo reci "da,kriva je" i osuditi tu osobu jer nikada se nemoze saznati pravi razlog niti potpuna istina
 
Osudjujem, kratko i jasno, jer razlozi obicno nisu duhovne prirode.
Previse puta sam cula da je majka ostavila dete zbog drugog muskarca, to je ujedno i najcesci razlog. A ima i onih koje se razvedu, povedu dete s asobom, ali upoznaju drugoga, udaju se i zapostave dete iz prvog braka na neki nacin, samo da bi udovoljile tom drugom muskarcu.
Jedini opravdani razlog je da je majka mentalno bolesna i da mora da se zbog bolesti udalji od deteta.
 
Ajoj...to je jako osetljiva tema i mislim da niko nema prava da sudi niti majci niti ocu ako odu i ostave dete kod onog drugog.
Mm-a je ostavila majka,a mene otac...u pocetku je bilo osudjivanja ali sada sasvim drugacije razmisljamo o svemu sto se desilo u proslosti.
Nemoze se samo reci "da,kriva je" i osuditi tu osobu jer nikada se nemoze saznati pravi razlog niti potpuna istina

Mislim kako ne moze..pitas majku ako se tako moze nazvati zasto je zatrudnela..zasto nije abortirala..zasto je nosila 9 meseci u sebi dete..zasto mu na kraju krajeva nije nasla porodicu bez dece ako ga ne zeli ili ne moze iz nekog razloga zadrzati..u svakom slucaju mislim da su sve sludjene i naprave pogresan korak vise puta od zaceca do ostavljanja
 
Postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dete?
Postoji li stvarno nesto sto opravdava majku koja to ucini?
Kakva je to osoba koja tako nesto moze da uradi?

kod nekih majki postoji kod nekih ne postoji opravdan razlog zbog kojeg napuštaju svoju decu
postoji još i pitanje okolnosti pod kojima majka ostavlja det, odn kome ga ostavlja, gde i kako
naravno da je nekad za dete bolje da živi sa nekim drugim nego sa majkom (bolest majke ili jako loši materijalni uslovi)
šta sad...neke majke će radije da rode dete i ostave ga u dom na staranje ili da ga daju na usvojenje nego da abortiraju što je za mene sasvim ok
mislim pitanje je toliko široko i osetljivo da ne možemo na ova pitanja da odgovorimo sa da ili ne
 
Mislim kako ne moze..pitas majku ako se tako moze nazvati zasto je zatrudnela..zasto nije abortirala..zasto je nosila 9 meseci u sebi dete..zasto mu na kraju krajeva nije nasla porodicu bez dece ako ga ne zeli ili ne moze iz nekog razloga zadrzati..u svakom slucaju mislim da su sve sludjene i naprave pogresan korak vise puta od zaceca do ostavljanja

Не иде то тако:''Ја га нећу - ево га теби!'' :confused:
Много гледаш америчке филмове.;)
 
Mislim kako ne moze..pitas majku ako se tako moze nazvati zasto je zatrudnela..zasto nije abortirala..zasto je nosila 9 meseci u sebi dete..zasto mu na kraju krajeva nije nasla porodicu bez dece ako ga ne zeli ili ne moze iz nekog razloga zadrzati..u svakom slucaju mislim da su sve sludjene i naprave pogresan korak vise puta od zaceca do ostavljanja

zar i to nije ostavljeno dete?
 
Ova tema je jako osetljiva i bolna, ali mislim da ćemo se opet vrteti u krug,
neki suđivati, neki opravdavati...nećemo izmisliti toplu vodu sigurno..ali ko
ima pravo da sudi o nekom, zašto je nešto učinio u datom momentu, ko je
taj ko može da bude u nečijoj situaciji osim njega samog....nije to lako, tek
tako reći kriva/kriv...zato i zato...ili nije...

Pitate li se nekad da li je ta žena ostavila trudnoću zato što nije bila socijalno
osigurana, a nije imala para za kiretažu? Da li je tamo gde je živela bila
prihvaćena, ili je možda bila prebijana, maltretirana, do porođaja, znate li da
se to dešava.....i još što šta....što je možda preživela:(

Ostavila dete...da kad se tako kaže strašno je...ali za mnoge mislim da je
mnogo bolje da su ostavile svoje dete nekom da ga pazi, voli i neguje, nego
što se ponašaju tako i tako prema svom detetu. Neke ne bi brebalo da ga
ostave...trebalo bi im zabraniti da rađaju:(

Svaki ljudski život je velika misterija za nas...mi znamo onoliko koliko nam
neko kaže, ili usput ponešto vidimo...a šta je u stvari zna samo onaj koga
je muka naterala da živi kako živi...sa svim svojim patnjama, tome mi
nikako ne možemo da sudimo.....
 
Ova tema je jako osetljiva i bolna, ali mislim da ćemo se opet vrteti u krug,
neki suđivati, neki opravdavati...nećemo izmisliti toplu vodu sigurno..ali ko
ima pravo da sudi o nekom, zašto je nešto učinio u datom momentu, ko je
taj ko može da bude u nečijoj situaciji osim njega samog....nije to lako, tek
tako reći kriva/kriv...zato i zato...ili nije...

Pitate li se nekad da li je ta žena ostavila trudnoću zato što nije bila socijalno
osigurana, a nije imala para za kiretažu? Da li je tamo gde je živela bila
prihvaćena, ili je možda bila prebijana, maltretirana, do porođaja, znate li da
se to dešava.....i još što šta....što je možda preživela:(

Ostavila dete...da kad se tako kaže strašno je...ali za mnoge mislim da je
mnogo bolje da su ostavile svoje dete nekom da ga pazi, voli i neguje, nego
što se ponašaju tako i tako prema svom detetu. Neke ne bi brebalo da ga
ostave...trebalo bi im zabraniti da rađaju:(

Svaki ljudski život je velika misterija za nas...mi znamo onoliko koliko nam
neko kaže, ili usput ponešto vidimo...a šta je u stvari zna samo onaj koga
je muka naterala da živi kako živi...sa svim svojim patnjama, tome mi
nikako ne možemo da sudimo.....

А боне немам, само могу да цитирам пост који ми се допао. :zag:
 
Ne odobravam, ali i ne osudjujem...
Majke napustaju decu iz razlicitih razloga, i nisu svi za osudu.
Teska materijalna situacija, mentalne bolesti, zlostavljanje u porodici. Neke majke su silom prilika prinudjene da napuste dete. Zrtvuju svoju materinsku ljubav da bi detetu pruzile sansu za "bolji" zivot. Naravno, verujem da je to jedna od najtezih odluka koju te majke donose, i verovatno su svesne da ce njihovo dete odrastati bez majcine ljubavi, ali veruju da je to najbolje za njih... :confused:
A zene koje napustaju decu jer su izabrale karijeru, nisu spremne da im posvete vreme i ljubav itd itd su za najgoru mogucu osudu...
 
Уф, знам жену која је после развода оставила дете код своје мајке, а она се удала у суседно село као ''девојка'' (крила је да је била удавана и да има дете), онда се, после пар година развела и од тог мужа и двоје деце оставила њему, а она се трећи пут удала и тамо такође родила дете... И сад чујем да се развела и до њега и да је и то дете тамо оставила...:sad2:
 
Уф, знам жену која је после развода оставила дете код своје мајке, а она се удала у суседно село као ''девојка'' (крила је да је била удавана и да има дете), онда се, после пар година развела и од тог мужа и двоје деце оставила њему, а она се трећи пут удала и тамо такође родила дете... И сад чујем да се развела и до њега и да је и то дете тамо оставила...:sad2:

Ok, ima i takvih ali su srećom retke...:neutral:
 
Уф, знам жену која је после развода оставила дете код своје мајке, а она се удала у суседно село као ''девојка'' (крила је да је била удавана и да има дете), онда се, после пар година развела и од тог мужа и двоје деце оставила њему, а она се трећи пут удала и тамо такође родила дете... И сад чујем да се развела и до њега и да је и то дете тамо оставила...:sad2:

Ovakve su zene za osudu... :evil:
Groznoo... :roll:
 
djevojka dvije godine mladja od mene. 88 godiste.
u 18toj ostala trudna sa nekim tipom iz Italije, one je naravno odmah zbrisao. Ona je svih 9 mj krila trudnocu, znaci niko u razredu nije provalio da je trudna.. stavrno ne znam kako.
Drugarica mi prica da su skontali da se malo udebljala, nosila siru odjecu... Bila je dosta sitna pa e valjda i stomak bio mali.
Krajem januara kad je pocelo II polugodiste, procuje se da je rodila. njeni su je uslovili- iz bolnice se moze vratiti kuci iskljucivo sama.. tako je i bilo. dosla je kuci, bebu je ostavila...
Svojima nije smjela reci, pare za abortus nije imala.. Od dva zla morala je izabrati jedno..
Bebu nikad vise nije vidjela.
 
U školi gde radim ima dosta takve dece. Tuga ih je gledati. Učenica kojoj sam razredna od tuge je prestala da jede kada je majka otišla, dok neka druga deca slede primer oca pa su izuzetno agresivna.Posmatrala sam očeve koji dolaze u školu na roditeljske ili po pozivu. Ima tu i dobrih očeva, ima i onih drugih ali neću to da komentarišem.
Zaključak je jedan- nijedna od tih majki nije napustila dete već muža. I nije dete ostalo na ulici, već u kući gde je rođeno i gde živi sa ocem koji mu je podjednako roditelj kao i majka. Neke majke žele da imaju kontakt sa decom ali očevi i babe ne dozvoljavaju, pa nije ni čudo što su majke pobegle, ko zna šta se dešavalo u braku.
Da povede dete sa sobom? Gde? Od čega da ga izdržava? Nema posao, smeštaj... žena sa sela. Nemaju svi iste mogućnosti, obrazovanje i svest. Ponekad je najbolje za dete da ostane tamo gde se oseća najsigurnije i prihvaćeno, i gde ga niko neće sklanjati u stranu.
Dešava se da majka mora da ode od muža jer postaje psihički labilna zbog uslova života.
 
djevojka dvije godine mladja od mene. 88 godiste.
u 18toj ostala trudna sa nekim tipom iz Italije, one je naravno odmah zbrisao. Ona je svih 9 mj krila trudnocu, znaci niko u razredu nije provalio da je trudna.. stavrno ne znam kako.
Drugarica mi prica da su skontali da se malo udebljala, nosila siru odjecu... Bila je dosta sitna pa e valjda i stomak bio mali.
Krajem januara kad je pocelo II polugodiste, procuje se da je rodila. njeni su je uslovili- iz bolnice se moze vratiti kuci iskljucivo sama.. tako je i bilo. dosla je kuci, bebu je ostavila...
Svojima nije smjela reci, pare za abortus nije imala.. Od dva zla morala je izabrati jedno..
Bebu nikad vise nije vidjela.

:sad2: joj kako je to strasno...ali po meni tu su krivi roditelji,a ne devojka jer njen problem nije samo bio u trudnoci tu ima dosta u samom korenu vaspitanja.
 
Ne odobravam, ali i ne osudjujem...
Majke napustaju decu iz razlicitih razloga, i nisu svi za osudu.
Teska materijalna situacija, mentalne bolesti, zlostavljanje u porodici. Neke majke su silom prilika prinudjene da napuste dete. Zrtvuju svoju materinsku ljubav da bi detetu pruzile sansu za "bolji" zivot. Naravno, verujem da je to jedna od najtezih odluka koju te majke donose, i verovatno su svesne da ce njihovo dete odrastati bez majcine ljubavi, ali veruju da je to najbolje za njih... :confused:
A zene koje napustaju decu jer su izabrale karijeru, nisu spremne da im posvete vreme i ljubav itd itd su za najgoru mogucu osudu...

Ja znam za situaciju da je muž pio, tukao ženu, maltretirao dugo godina... Ona se osmeli da zbriše, naravno bez dece, sa idejom da se vrati po njih kad nađe smeštaj, posao i sve ostalo (žena sa sela, sa završenom osnovnom školom). Posle nekog vremena, kada je poželela da ode po decu, muž, svekar i svekrva joj zaprete ubistvom ako se pojavi. Svo to vreme deci ispiraju mozak kako ih je majka ostavila tako da ni oni ne žele da čuju za nju. Tako je otac koji je tukao majku (i nastavio da se alkoholiše posle njenog odlaska) postao heroj, a majka najgora na svetu....
100 ljudi, 100 različitih priča i sudbina. Neodgovorno je da nekog kvalifikujemo a da ne pokušamo da shvatimo situaciju u kojoj je bio.
 
Ja znam za situaciju da je muž pio, tukao ženu, maltretirao dugo godina... Ona se osmeli da zbriše, naravno bez dece, sa idejom da se vrati po njih kad nađe smeštaj, posao i sve ostalo (žena sa sela, sa završenom osnovnom školom). Posle nekog vremena, kada je poželela da ode po decu, muž, svekar i svekrva joj zaprete ubistvom ako se pojavi. Svo to vreme deci ispiraju mozak kako ih je majka ostavila tako da ni oni ne žele da čuju za nju. Tako je otac koji je tukao majku (i nastavio da se alkoholiše posle njenog odlaska) postao heroj, a majka najgora na svetu....
100 ljudi, 100 različitih priča i sudbina. Neodgovorno je da nekog kvalifikujemo a da ne pokušamo da shvatimo situaciju u kojoj je bio.

Pa to ja i pokusavam da kazem... :sad2:
Nazalost, ima puno takvih slucajeva... :neutral:
 

Back
Top