Majka

Mamamoo

Početnik
Poruka
12
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
 
sta ces , razlicite smo osobe,ona je takva kakva je.

ne potresaj se previse , mozda ima i ona neki problem , ali joj je lakse da se na tebe izvice , cak i kad ne misli tako.

svakome je potreban ventil.
 
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
Što joj daješ đžeparac od dede? To su tvoje pare. Naredni put joj nemoj davati svoj đžeparac, a kad "složi" facu i drži ti predavanja o tome, kaži da moraš učiti, izaći,... i da nemaš vremena za raspravu.
 
Razmisli da li tvoja majka ima takve ispade i prema drugima ili samo prema tebi. To da oko nje mora da se pazi na izraze lica da ona ne bi imala agresivni ispad nije naivno. Postoje neke suptilne psihijatrijske dijagnoze gde takva majka zapravo obeleži život svojih potomaka na negativan način. A postoji i terapija za to. Jedno moraš da imaš na umu, nisi ti krivac.
 
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
Mozda tvoja majka ima ozbiljnih problema, bracnih ili na poslu.Popricaj sa majkom i reci joj kako se osecas kada vice na tebe.
Ili popricaj sa ocem..njemu reci pa neka on poprica sa majkom
 
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
znam, i moj pokojni otac je bio takav dramoser, ne samo sto moras da pazis kako mu se obracas nego moras i ton da mu pogodis inace se odmah vredja i drami,
***** ti budalu :roll:
 
znam, i moj pokojni otac je bio takav dramoser, ne samo sto moras da pazis kako mu se obracas nego moras i ton da mu pogodis inace se odmah vredja i drami,
***** ti budalu :roll:
Jbg, kao što Dodola već reče...nisi ti kriv!Ne biramo roditelje kao ni familiju. Samo što često puta ostaje na nama samima da saniramo "štetu",čak i kad njih više nema.
Ja mislim da nam u životu bog daje samo ono što možemo da izdržimo!
 
Mozda tvoja majka ima ozbiljnih problema, bracnih ili na poslu.Popricaj sa majkom i reci joj kako se osecas kada vice na tebe.
Ili popricaj sa ocem..njemu reci pa neka on poprica sa majkom
Hvala ti na savetu, nazalost, oca nemam. Sto se tice problema, nema ih u braku ni na poslu, ali cesto kada se naljuti na mene govori mi kako joj je malo ostalo da zavrsi na neuropsihijatriji i takve slicne stvari. Zvucace cudno, ali navikla sam na ovakve ispade, bukvalno ne postoji stvar koju bi ona mogla da kaze a da ja budem u soku, cudu.. dva puta sam cula recenicu “ko me je terao da te rodim, zasto sam bila luda”. Nisam problematicno dete, odlicna sam u skoli, nemam neko lose drustvo... Pocinjem da mislim da stvarno ja nesto pogresno radim. (Nisam rekla, imam 15 godina.)
 
Hvala ti na savetu, nazalost, oca nemam. Sto se tice problema, nema ih u braku ni na poslu, ali cesto kada se naljuti na mene govori mi kako joj je malo ostalo da zavrsi na neuropsihijatriji i takve slicne stvari. Zvucace cudno, ali navikla sam na ovakve ispade, bukvalno ne postoji stvar koju bi ona mogla da kaze a da ja budem u soku, cudu.. dva puta sam cula recenicu “ko me je terao da te rodim, zasto sam bila luda”. Nisam problematicno dete, odlicna sam u skoli, nemam neko lose drustvo... Pocinjem da mislim da stvarno ja nesto pogresno radim. (Nisam rekla, imam 15 godina.)
Dete... izvini što ti sad ovo kažem, ali možda tvojoj majci očigledno nije baš kako treba.Gledaj ti sebe i svoje obaveze! Znam da zvuči sebično i bzv. ali veruj mi, tako je najbolje.Inače ćeš jednog dana otići na fax, ili se udati...zato se ne obaziri previše na njene komentare.
Nemoguće da nemaš oca?
 
Poslednja izmena:
Dete... izvini što ti sad ovo kažem, ali možda tvojoj majci očigledno nije baš kako treba.Gledaj ti sebe i svoje obaveze! Znam da zvuči sebično i bzv. ali veruj mi, tako je najbolje.Inače ćeš jednog dana otići na fax, ili se udati...zato se ne obaziri previše na njene komentare.
Nemoguće da nemaš oca?
Ne da ga nemam, preminuo je. Hvala Vam mnogo sto ste odgovorili. Mnogo me boli cela situacija pogotovo kad se setim vremena kad sam imala 9-10 godina kad je sve bilo normalno... Pricala bih sa njom, ali to je nemoguce. Najgore je sto ja gubim motivaciju za sve. Psihicki me unistava, ne znate kakve sam sve scene dozivela i sta mi je sve pricala.
 
Ne da ga nemam, preminuo je. Hvala Vam mnogo sto ste odgovorili. Mnogo me boli cela situacija pogotovo kad se setim vremena kad sam imala 9-10 godina kad je sve bilo normalno... Pricala bih sa njom, ali to je nemoguce. Najgore je sto ja gubim motivaciju za sve. Psihicki me unistava, ne znate kakve sam sve scene dozivela i sta mi je sve pricala.
Mozda je smrt tvoga oca doprinela da se tvoja majka ovako ponasa.Da li imas baku ili deku ili ujku ili tetku koji bi mogli da porazgovaraju sa tvojom majkom..ili jednostavno jednog dana kada ti je majka dobrog raspolozenja porazgovaraj sa njom na lep nacin.reci joj da ti smeta i da te boli kada vice na tebe i pitaj je da li radis nesto sto ne treba ili joj smeta...neka ti kaze u cemu je problem
 
Mozda je smrt tvoga oca doprinela da se tvoja majka ovako ponasa.Da li imas baku ili deku ili ujku ili tetku koji bi mogli da porazgovaraju sa tvojom majkom..ili jednostavno jednog dana kada ti je majka dobrog raspolozenja porazgovaraj sa njom na lep nacin.reci joj da ti smeta i da te boli kada vice na tebe i pitaj je da li radis nesto sto ne treba ili joj smeta...neka ti kaze u cemu je problem
Imam ali jednostavno ne mogu. Bilo bi jos gore kada bih rekla nekome. Nisam sigurna sta bi mi uradila. A sto se tice dana kada je raspolozena, taj dan ne postoji. Probala sam prosle godine kad je bila malo bolje. Cak i kada je dobrog raspolozenja i ja pomenem to, ona me saseče i kaze mi “necu da slusam o tome sad, to je proslo”. Tako da sa njom razgovor ne postoji. Navikla sam se ja na sve ovo, samo mi je bilo potrebno da napisem ovde, ovako anonimno, gde me niko ne zna i gde ima ljudi sa kojima izgleda mogu da pricam otvorenije nego sa rodjenom majkom.
 
Ne da ga nemam, preminuo je. Hvala Vam mnogo sto ste odgovorili. Mnogo me boli cela situacija pogotovo kad se setim vremena kad sam imala 9-10 godina kad je sve bilo normalno... Pricala bih sa njom, ali to je nemoguce. Najgore je sto ja gubim motivaciju za sve. Psihicki me unistava, ne znate kakve sam sve scene dozivela i sta mi je sve pricala.
Imaš li brata ili sestru?Kakva je prema njima?Nekog da možeš da se "podeliš"?
Mislim,nekog još u okviru uže ili šire porodice u kome vidiš oslonac, pored majke?
Odnos majke i ćerke je nekad jako komplikovan i kad postoji otac. Bez njegovog oslonca je još teže. Teško je i tebi i njoj, ali obe morate dalje. Ti ćeš samo morati da pronađeš neki oslonac, kad ti bude teško ili nemoguće da razgovaraš sa njom.
Mi smo ovde, ali na forumu, mislim na nekog u realnom životu.
 
Poslednja izmena:
Mogla bi nekad da popričaš i sa školskim psihologom. To nije ništa čudno, loše, itd.Možeš tamo otići sama posle škole ili sa nekom bliskom osobom iz svog okruženja Kaži da ti je teško i da želiš da popričaš o tome.
 
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
Ja, da sam na tvom mestu, sledeci put joj ne bih ni rekla kad dobijem dzeparac
 
Ovo sam joj i ja predlagala...ima tetku, ujaka koji su im najblizi i sa njima treba da porazgovara .a oni sa svojom sestrom
ako se ona plasi sama da porazgovara sa majkom koja je ocigledno agrsivna iz nekog razloga
 
Da skratim, dobila sam neki dzeparac od dede, i rekla mami. Ona mi je malopre trazila da joj dam. Celo jutro sam u nekim bolovima i neraspolozena sam, pa dok sam joj davala pare napravila sam neki izraz lica koji se njoj nije svideo. Naljutila se na mene zbog izraza lica, rekla mi da joj ne trebaju pare i vikala na mene. Da li sam pogresila? Htela sam da joj dam pare. Problem je izraz lica dok sam joj ga davala. I da nisam zelela da joj dam pare ne vidim iskreno razlog da se ljuti na mene. Ovo se nije jednom desilo pa da se zalim, ovakve slicne situacije se desavaju redovno svaki dan. Probam da joj objasnim, ona jos vise vice. Kad se prica sa njom mora da se vodi racuna koji ton koristis, kako pricas, kojom brzinom, koji izraz napravis... Posle se cudi sto nisam otvorena sa njom i sto vise pricam sa nekim drugim nego sa njom.
Koliko imas god,koliko para,jel ima keva dovoljno prihoda,jel ti daje ona dzeparac?
 
Nema rešenja. Tako će vam biti uvek. Kako stari biće još izraženije sve to, a stogod da uradis nikad joj nece biti dobro.Nece i ne moze to niko promeniti. Kakav psihijatar, psiholog... Ona je zrela osoba i odrasla, i kao takva nikad nije ucinila nijedan korak da se nesto izmeni u vasem odnosu, ne moze to niko promeniti. Za odlazak kod strucne osobe po pomoc treba ona da ima volju i zelju, jer bez toga ni tamo nece biti iskrena niti uciniti ikakav pomak da se promeni.

Imam u uskom okruzenju 2 takve osobe. Poprilicno godina imaju. Potpuno isti opis, a nikakve promene niti pokazuju, niti zelju za promenom. To je sto je.
 
možda bude lakše ako se odvoje nekad ili makar finansijski
verovatno ako ćerka osnuje porodicu ... od toga same žene cvikaju
al sad ne vredi ako je i porodica shit pa dve muke
 
Nažalost u životu postoje stvari koje ne zavise od nas i na koje sami ne možemo da utičemo.Jedna od tih je što niko ne može da bira roditelje.Niko nije kriv što ima roditelje kakve ima, niti je zaslužan ako ima divne roditelje.Zato sam ovom detetu i rekla da gleda sebe i svoj život.Ne treba da žali, niti da bude srećna što ima takvu majku kakvu ima. Možda majka može da se promeni, možda ne može i neće.Ne može sebi naći drugu, tako da mora da prihvati da je takva kakva jeste,jer nema druge.Naučiče vremenom da zaštiti sebe i to je samo može naterati da brže "sazri" i brže odraste.
 

Back
Top