Majka, supruga, žena

I šta im ti na to kažeš?
kazem, "veci sam srbin od svih vas" jer sam protiv onih koji ugrozavaju srpski narod dok su mnogi od vas "pravoslavaca" simpatizeri zla, to jest NATO, evrope, amerike...................PA MOLIM VAS, KAKVI STE VI SRBI AKO ZIVITE U AMERICI ..................u centru ANTISRPSTVA........idete u srpske pravoslavne crkve po Cikagu, Los Andjelesu...........a ovamo ucestvujete u bombardovanju srpske dece i vasih zemljaka u domovini?
 
kazem, "veci sam srbin od svih vas" jer sam protiv onih koji ugrozavaju srpski narod dok su mnogi od vas "pravoslavaca" simpatizeri zla, to jest NATO, evrope, amerike...................PA MOLIM VAS, KAKVI STE VI SRBI AKO ZIVITE U AMERICI ..................u centru ANTISRPSTVA........idete u srpske pravoslavne crkve po Cikagu, Los Andjelesu...........a ovamo ucestvujete u bombardovanju srpske dece i vasih zemljaka u domovini?
Dobro si im reko!
 

BILA JE ČOBANICA, ŽIVELA JE DALEKO OD PORODICE" Težak život trudnice koja je zapalila samu sebe: Muža je neizmerno volela, ali joj je retko dovodio decu​


Tridesetjednogodišnja trudnica koja je pre par dana pokušala da se ubije imala je veoma težak život. Iz braka sa muškarcem, koji ne živi u istom mestu, ima troje dece, ali prema tvrdnjama njene rođake ništa u tom braku ni životu nije bilo kao kod ostalih porodica.

- Njeno troje dece, ćerku i dva sinčića je odgajila svekrva. Ona je godinama živela po katunima (planinskim kućicama) čuvajući stoku, daleko od civilizacije. Provela je brojne noći i dane čuvajuči veliko stado goveda, potpuno sama u divljini. Živela je sa psom, on je čuvao od vukova i medveda. Povremeno sam s njim bila u kontaktu putem društvenih mreža. Tamo je objavljivala iskustva i besane noći kada stado goveda noću posete medvedi. Mnogo joj je nedostajala porodica, a posebno deca. Veoma joj je teško palo odvajanje od najmlađeg sina koji sada ima oko 3,5 godine. O razlozima zašto je pristala na ovakav život, nikada nije govorila. Muža je neizmerno volela, međutim, on je vrlo retko dovodio decu u planine da ih ona vidi - priča rođaka čačanske trudnice, dodajući da su ga od nje odvojili neposredno po rođenju.


Ona dodaje da za nju nije bilo iznenađenje kada se mlada rođaka vratila u roditeljsku kuću u kojoj nije naišla na razumevanje.


- Ona nije bila izrazita lepotica, za razliku od muža koji je privlačio ženske poglede a i danas je prijatne spoljašnosti. Sasvim je razumljivo da mu nakon troje dece koje mu je rodila više nije bila potrebna čobanica. Povratkom u rodno selo, ubrzo se obrela u kući mog meštanina, za kojeg svi znamo da nema dobru narav. Prva žena, sa kojom ima dve odrasle ćerke koje ne žive sa njim, ga je zbog lošeg života ostavila nakon više od 20 godina braka. On koji danas ima 60 godina u kući živi sa ocem, osamdesettrogodišnjim starcem. Kada sam čula da se moja rođaka udala za njega, bila sam u potpunom šoku, znala sam da to neće izaći na dobro. Njen nevenčani muž ranijoj ženi nije dozvoljavao da se druži sa ženama iz komšiluka, pa mi zato nije bilo čudno što svoju rođaku nikada nisam videla van kuće. Pretežak život za malo godina - priča kroz suze rođaka trudnice koja je pokušala samoubistvo


Na društvenim mrežama, kako je naša sagovornica i rekla, trudnica ima na desetine fascinantnih fotografija koje datiraju u nekoliko poslednjih godina. Na njima se vide stada goveda, prelepa priroda i divljina u kojoj je živela.


Na jednoj od objava se vidi i kuća (katun) skovan od dasaka u kojem je živela. Goveda je čuvala i u zimskom periodu, o čemu svedoče fotografije stoke koje pase po šumi zavejanoj snegom.


izvor Blic



u iranu ubise devojku jer je malo kose virilo

sad, kad ovo prochitam, ne vidim neku razliku

Zar je bash ljubav motiv pa da zhena pristane na ovakav zhivot i da oprostite iz Dofana un josh vetja dofna upadne!?

Shta sa ovim svijetom nije uredu!?
Geneza takvih odnosa je sigurno duboka. Nisu retke takve priče i takvi jezivi odnosi prema ženama.

A sa druge strane, gde su nam institucije?
Koliko su jake?
 
i meni, kada mi cestitaju bozic i uskrs ja samo kazem da su promasili broj..............ne razumem da oni tako pausalno cestitaju a da nemaju pojma dal sam vernik ili ne.
pa meni ok da cestitam ljudima praznike koje slave
ne vidim problem
al vidim problem kad mi dijete dodje iz vrtica i prica o sv savi
meni taj mit zesce ide na zivce jer je bukvalno uvodjenje crkve u skole i zivote na mala vrata
mada, ovdje bar mogu odabrati gradjansko u skoli za dijete
u cro npr je toliko eskalirala situacija da djeca ili idu na vjeronauk ili skolu nije briga gdje taj cas provode
 
pa meni ok da cestitam ljudima praznike koje slave
ne vidim problem
al vidim problem kad mi dijete dodje iz vrtica i prica o sv savi
meni taj mit zesce ide na zivce jer je bukvalno uvodjenje crkve u skole i zivote na mala vrata
mada, ovdje bar mogu odabrati gradjansko u skoli za dijete
u cro npr je toliko eskalirala situacija da djeca ili idu na vjeronauk ili skolu nije briga gdje taj cas provode
i sad zamisli da dete ima 5 iz veronauke i 5 iz biologije.
U veronauci je Bog stvorio ljude a u biologiji ljudi su stvoreni evolucijom.
To ti je ko kad u jednom predmetu ucis da je 3+2= 6 a u drugom da su 3+2= 4.
Nije moguce da je dete sa odlicnom ocenom savladalo i veronauku i biologiju.
 
ne brini milune
izbacice evoluciju iz biologije i probema nema
ma ne radi se tu samo o biologiju, tu je i geografija........svemir, zvezde, Sunce..........koje je Bog "stvorio"............pa tu je ondak i istorija po kojoj prvi ljudi nisu ziveli u pecini nego u vili u edenskom raju......................treba cela skola da se izbaci i da se deca upute u crkvu na ucenje.........ko u vreme Kirila i Metodija.
 
ma ne radi se tu samo o biologiju, tu je i geografija........svemir, zvezde, Sunce..........koje je Bog "stvorio"............pa tu je ondak i istorija po kojoj prvi ljudi nisu ziveli u pecini nego u vili u edenskom raju......................treba cela skola da se izbaci i da se deca upute u crkvu na ucenje.........ko u vreme Kirila i Metodija.
to je otprilike ideja
takva djeca poslusno idu na utakmice, pale baklje i tuku demonstrante, a onda odrastu u biznismene i politicare ili radnu snagu, kako koje
 

BILA JE ČOBANICA, ŽIVELA JE DALEKO OD PORODICE" Težak život trudnice koja je zapalila samu sebe: Muža je neizmerno volela, ali joj je retko dovodio decu​


Tridesetjednogodišnja trudnica koja je pre par dana pokušala da se ubije imala je veoma težak život. Iz braka sa muškarcem, koji ne živi u istom mestu, ima troje dece, ali prema tvrdnjama njene rođake ništa u tom braku ni životu nije bilo kao kod ostalih porodica.

- Njeno troje dece, ćerku i dva sinčića je odgajila svekrva. Ona je godinama živela po katunima (planinskim kućicama) čuvajući stoku, daleko od civilizacije. Provela je brojne noći i dane čuvajuči veliko stado goveda, potpuno sama u divljini. Živela je sa psom, on je čuvao od vukova i medveda. Povremeno sam s njim bila u kontaktu putem društvenih mreža. Tamo je objavljivala iskustva i besane noći kada stado goveda noću posete medvedi. Mnogo joj je nedostajala porodica, a posebno deca. Veoma joj je teško palo odvajanje od najmlađeg sina koji sada ima oko 3,5 godine. O razlozima zašto je pristala na ovakav život, nikada nije govorila. Muža je neizmerno volela, međutim, on je vrlo retko dovodio decu u planine da ih ona vidi - priča rođaka čačanske trudnice, dodajući da su ga od nje odvojili neposredno po rođenju.


Ona dodaje da za nju nije bilo iznenađenje kada se mlada rođaka vratila u roditeljsku kuću u kojoj nije naišla na razumevanje.


- Ona nije bila izrazita lepotica, za razliku od muža koji je privlačio ženske poglede a i danas je prijatne spoljašnosti. Sasvim je razumljivo da mu nakon troje dece koje mu je rodila više nije bila potrebna čobanica. Povratkom u rodno selo, ubrzo se obrela u kući mog meštanina, za kojeg svi znamo da nema dobru narav. Prva žena, sa kojom ima dve odrasle ćerke koje ne žive sa njim, ga je zbog lošeg života ostavila nakon više od 20 godina braka. On koji danas ima 60 godina u kući živi sa ocem, osamdesettrogodišnjim starcem. Kada sam čula da se moja rođaka udala za njega, bila sam u potpunom šoku, znala sam da to neće izaći na dobro. Njen nevenčani muž ranijoj ženi nije dozvoljavao da se druži sa ženama iz komšiluka, pa mi zato nije bilo čudno što svoju rođaku nikada nisam videla van kuće. Pretežak život za malo godina - priča kroz suze rođaka trudnice koja je pokušala samoubistvo


Na društvenim mrežama, kako je naša sagovornica i rekla, trudnica ima na desetine fascinantnih fotografija koje datiraju u nekoliko poslednjih godina. Na njima se vide stada goveda, prelepa priroda i divljina u kojoj je živela.


Na jednoj od objava se vidi i kuća (katun) skovan od dasaka u kojem je živela. Goveda je čuvala i u zimskom periodu, o čemu svedoče fotografije stoke koje pase po šumi zavejanoj snegom.


izvor Blic



u iranu ubise devojku jer je malo kose virilo

sad, kad ovo prochitam, ne vidim neku razliku

Zar je bash ljubav motiv pa da zhena pristane na ovakav zhivot i da oprostite iz Dofana un josh vetja dofna upadne!?

Shta sa ovim svijetom nije uredu!?

Ma strasno, sramota.
Nase drustvo se pretvorilo u nesto veoma surovo prema nezasticenim ljudima.
Kada se nesto ovako desi bude tema par dana i nakon toga se nastavi po starom.

Nema sistema, raspao se i sada, popur vira, drustvo vrti ljude bez da isti imaju oslonac, riba ribu jede.

Ja nisam nikakav jugonostalgicar jer se te drzave ne secam a rodjena sam na samom obodu iste ali cak i u toj Jugoslaviji postojao je sistem...cak i serijat ima sistem, taj sistem nama ne odgovara ali sistem postoji, zna se sta mozes da ocekujes i u kojoj situaciji a ovo je raspad, bezvlasce.
 
Meni je najtužnije da se neko pita od kud joj telefon i internet. Vjerujem da nije bila mentalno zdrava samo se niko nije potrudio da joj pomogne.
Jutros su opet našli ubijenu ženu, svezanih ruku i usta.
Da li će se naći neko da pita zašto se nije odvezala i pobjegla?
Da li je moguće da ljudi ne znaju šta je strah? Nemoć?
 
Meni je najtužnije da se neko pita od kud joj telefon i internet. Vjerujem da nije bila mentalno zdrava samo se niko nije potrudio da joj pomogne.
Jutros su opet našli ubijenu ženu, svezanih ruku i usta.
Da li će se naći neko da pita zašto se nije odvezala i pobjegla?
Da li je moguće da ljudi ne znaju šta je strah? Nemoć?
Pročitaj tekst ponovo, prva greška u njemu je
Živela je sa psom, on je čuvao od vukova i medveda. Povremeno sam s njim bila u kontaktu putem društvenih mreža
Sa kim je bila u kontaktu putem društvenih mreža, sa psom? Valjda imaju lektore u tom Blicu, bar bi trebalo da ih imaju.

Sledeći problem je ovde
O razlozima zašto je pristala na ovakav život, nikada nije govorila. Muža je neizmerno volela,
Kako znaju da ga je neizmerno volela kada nikada nije govorila o razlozima zašto je pristala na takav život? Pored toga, postavljačica teme je boldovala, uvećala i obojila taj deo da je muža neizmerno volela, a iz napisanog se ne može sigurno izvesti takav zaključak. Nije pošteno prema žrtvi tako pisati, mene npr. nisu ubedili da ga je neizmerno volela.


Kada sam čula da se moja rođaka udala za njega, bila sam u potpunom šoku, znala sam da to neće izaći na dobro. Njen nevenčani muž ranijoj ženi nije dozvoljavao da se druži sa ženama iz komšiluka
Da li se ona udala za njega ili žive nevenčano, napisano je jedno i drugo, u dve susedne rečenice.

Na društvenim mrežama, kako je naša sagovornica i rekla, trudnica ima na desetine fascinantnih fotografija
Da li je za tragediju o kojoj se ovde piše uopšte bitno kakve su te fotografije, umetničke, fascinantne, ili totalno amaterske, sa nakrivljenim horizontom...da li je umetnički dojam tih fotografija ikako mogao da utiče na njenu sudbinu? Čemu služi ta reč " fascinantne" fotografije?


Na njima se vide stada goveda, prelepa priroda i divljina u kojoj je živela.
Da li je ta prelepa priroda mogla da ublaži njenu patnju na kantunu? Čemu služi taj epitet u ovom tekstu?

Meni je to kao da se piše npr. o ubijenoj i silovanoj ženi nađenoj na polju prelepih bulki, koje se divno talasaju na povetarcu.




Taj ko je napisao tekst u Blicu uopšte nema saosećanja, ne poštuje dostojanstvo žrtve, stil mu je kao kad se u osnovnoj školi piše literalni sastav na neku zadatu temu pa ga đaci natrpaju raznim epitetima da izgleda malo bolje.

Sve to MI JE odmah upalo u oči, nakon brzog čitanja. Ovakvo novinarstvo je slika istog tog društva u kojem se odigravaju takve sudbine.

A tebi je samo čudno zašto neko spominje mobilni telefon, kao da time napada žrtvu, a ne novinara koji je napisao tako nešto, i redakciju koja je to objavila. Izvučeno je iz konteksta i sasvim pogrešno shvaćeno.



 
Ona nije bila izrazita lepotica, za razliku od muža koji je privlačio ženske poglede a i danas je prijatne spoljašnosti.

Ima još i ovo, šta nam govori ova rečenica? Da je bila lepša od muža ne bi se tako ponašao prema njoj, ili da manje lepe osobe zaslužuju lošiji tretman jer manje vrede?

Da li uopšte može da se nađe iole normalno opravdanje za ovu rečenicu u tekstu?
 
Možda da nisi u prolazu bi shvatio /la da nije poenta šta je novinar napisao nego šta se desilo.
Poenta je da si ti skočila na nekoga da je nehuman jer je svojim komentarom napao žrtvu, a o tome nije ni bilo reči, pogrešno si shvatila. Ako se već kritikuje društvo u kojem mogu da se dese ovakve stvari, tom istom društvu pripada ovaj "novinar" koji na taj način piše o žrtvi.

Tebi to ne smeta, verovatno nisi ni primetila. A tekst je pun uvreda.

Nakon ukazivanja na problem o načinu na koji se piše o žrtvi ti i dalje napadaš sagovornika, a sama tema ti nije toliko bitna.

Citat iz uvodnog posta
Shta sa ovim svijetom nije uredu!?
Nije u redu na taj način pisati o žrtvi.
 
Šta nije u redu sa ovim društvom, pa nije ni to u redu ni to što nikome nije zapalo za oko (bar ne toliko da i napiše koju reč o tome) da se žena/ljudi vrednuju po lepoti, i da se fizički izgled uopšte spominje u vezi te tragedije.
 
Poenta je da si ti skočila na nekoga da je nehuman jer je svojim komentarom napao žrtvu, a o tome nije ni bilo reči, pogrešno si shvatila. Ako se već kritikuje društvo u kojem mogu da se dese ovakve stvari, tom istom društvu pripada ovaj "novinar" koji na taj način piše o žrtvi.

Tebi to ne smeta, verovatno nisi ni primetila. A tekst je pun uvreda.

Nakon ukazivanja na problem o načinu na koji se piše o žrtvi ti i dalje napadaš sagovornika, a sama tema ti nije toliko bitna.


Citat iz uvodnog posta

Nije u redu na taj način pisati o žrtvi.
Em nikoga ja ne napadam.
 
Em nikoga ja ne napadam.
Meni je najtužnije da se neko pita od kud joj telefon i internet. Vjerujem da nije bila mentalno zdrava samo se niko nije potrudio da joj pomogne.
Jutros su opet našli ubijenu ženu, svezanih ruku i usta.
Da li će se naći neko da pita zašto se nije odvezala i pobjegla?
Da li je moguće da ljudi ne znaju šta je strah? Nemoć?

Bezdušni ljudi koji ne znaju šta je strah i nemoć, pa se pitaju odakle joj telefon i internet u kantunu.
 

Back
Top