Mahinacije sa jeftinim stanovima

  • Začetnik teme Začetnik teme boky
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

boky

Obećava
Poruka
87
http://www.prevara.info/index.php?option=com_content&task=view&id=369&Itemid=10

Nekada dobra ideja, sada se pretvara u nešto ružno, u nešto zbog čega naša zemlja nikada ne može da ide napred. Svaka ideja, ma kako dobra bila, završi u rukama lobista i ljudi koji imaju novac, i na kraju uvek sve bude po njihovom.Jadni ljudi u ovoj zemlji uvek shvate da su na kraju nasamareni.
Kad je pominjana ideja o jeftinim stanovima, pričalo se o cenama od 500 do 700 evra po kvadratu u manje ekskluzivnim delovima grada, dok se sada kalkuliše sa cenama od 1500 evra po kvadratu na istim tim lokacijama.

Ideja je potekla od nekih političara, ali je ubrzo završila u rukama ljudi koji zarađuju veliki novac u građevinarstvu, i cena stana je drastično porasla.

Jasno je da su neki političari pokušali da sakupe političke poene i možda nisu bili realni u izjavama, ali nas boli njihova nedoslednost i pokvarenost koju tajkuni kupuju novcem.

Nešto što je trebalo da bude socijalna politika, sad se pretvorilo u OČUVANJE SADAŠNJIH CENA KVADRATA STAMBENOG PROSTORA, odnosno pokušaj investitora da zaustave dalji pad cena nekretnina na tržištu.

Opet se pojavljuju investitori u raznim sredstvima informisanja koji pokušavaju da zaplaše narod skokom cena nekretnina, i ponovo pokušavaju da zarade na ljudskoj nevolji i preplašenosti.

Političari tvrde da se nećemo izvući iz krize ni 2010 a verovatno ni 2011, dok investitori najavljuju stabilizaciju tržište u trećem tromesečju i skok cena nekretnina. Pa ko je ovde lud.

Istina je jednostavna. Investitori su navikli na zaradu od 100 i više posto i oni neće da rade za 10 ili 20% zarade. Svojim vezama neće dozvoliti da rade ni oni koji bi radili za ovakve iznose.

Investitori će radije uništiti tržište nekretnina nego što će raditi za male procente. (za njih su 10 i 20 % mali procenti, dok su ovakvi procenti normalni na zapadu).

"Mi nećemo da zidamo stanove svojim parama" je nešto što je postalo neki nepisani zakon među investitorima, i većina zaista neće, ali neće dozvoliti ni drugima da to pokušaju.

Političari uvek gledaju svoj interes i uvek će se pokloniti onima koji imaju novac, i ideju o jeftinim stanovima će pretvoriti u još jednu svinjariju koja će se obiti o glavu građanima.

JEFTINI STANOVI ĆE SE ISKORISTITI DA SE ZAUSTAVI DALJI PAD CENA NEKRETNINA, a realna cena je ona koju kupci žele da plate, a ne ona koju investitor želi da zaradi.

Ako istrajemo i ne dozvolimo da manipulišu nama, tržište nekretznina će doći na svoje, a cene će i dalje padati, i doći do nivoa kad će biti dostupni večini, a ne samo pojedincima.







Kako je Mrka palio narod, 500 e kvadrat ma ne 600, cek cek 750, ma ne bolje je 900. Znate sta ipak je cena od 1500e jako povoljna.

Koji kreteni, bagra lopovska uf..
 
realno, cena kvadrata u izgradnji investitora kosta oko 450 eura po m2. to je cena sa placenim dozvolama/prikljuccima/dokumentacijom, radnom snagom, utrosenim materijalom. a mi se nalazimo u situaciji gde se kvadrat prodaje za 900+ eura po m2 i to za nelegalizovane objekte.
ja polazim od toga, da svi mi moramo nesto da zaradimo, ali platiti 1300-1400 eur po m2 za stan je nista drugo nego pljacka.
jos veca pljacka je to sto se stanovi uglavnom placaju unapred (avansno) jos dok na zgradi ni temelji uradjeni nisu. e onda se probijaju rokovi, onda dolazi glavobolja. jos ako saznate da vam je stan par puta prodat, onda vam ostaje samo strik da kupite.
a drzava sve to mirno gleda. napravili su im zakonski raj i dopustili da rade sta hoce. svako ko je voljan da prevari narod, u mogucnosti je da to ucini u skladu sa zakonom i niko mu nista niti moze niti hoce. jedini izlaz u tim situacijama je gradjanska parnica koja moze i godinama da se vuce na sudu pa da skor opet bude u korist investitora.
uzas..
 
Код ''предузимача'' је стара фора да продају станове по минорним ценама,а онда на пола кажу ''доплатите'' још...

Код станова не знам,али знам да за 250 евра може да се добије изграђена кућа ''кључ у руке'' без парног грејања....
 

Back
Top