MAGNUM CRIMEN објављено ново оригинално издање са забрањеним поглављима!

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
http://www.jadovno.com/knjige-feljt...a-iz-knjige-magnum-crimen-viktora-novaka.html
Два изостављена поглавља из књиге Magnum crimen Виктора Новака
magnum_crimen-d2dc7bbb.jpg

Мр Горан Латиновић
Универзитет у Бањалуци
Одсјек за историју

Ecclesia militans ратује с Тyршевом идеологијом и Libellus accusationis:
два изостављена поглавља из књиге Magnum crimen Виктора Новака
(приредио Василије Крестић), Јагодина: Гамбит, 2005, стр. 213*

Виктор Новак (1889–1977) био је Хрват пројугословенске оријентације, који је високо образовање стекао у Загребу и Риму и који је дуги низ година био професор Универзитета у Београду, гдје је предавао Општу историју средњег векаи Помоћне историјске науке. Важио је као велики латиниста и палеограф и изузетан ерудита, чија библиографија броји преко 500 јединица. Међутим, иако се највише бавио ис-торијом средњовјековне Далмације, његово главно дјело тиче се историје XX вије-ка. Наравно, ријеч је о чувеном дјелу Magnum crimen: pola vijeka klerikalizma u Hrvatskoj, које је објављено у Загребу 1948. године. У предговору овог изузетно обимног дјела, које је посветио ''znanim i neznanim žrtvama klerofašizma'', Виктор Новак пише да је грађу сакупљао неколико деценија, јер је још као ученик гимнази-је почео да прати рад римокатоличког клерикализма, а наставио као члан Аустриј-ског историјског института, Ватиканске палеографске школе и на крају као профе-сор универзитета. Након вишедеценијског проучавања Римокатоличке цркве и на основу огромне изворне грађе, Виктор Новак дошао је до спознаје да усташки те-рор ни издалека не би добио на замаху и ширини да га није
 
http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Magnum-crimen-na-otpadu-ili-internetu.sr.html

Како је дошло до штампања овог издања књиге „Magnum crimen” (Велики злочин), која је штампана у Загребу 1948. године?
Наш човек који живи у иностранству, добро ситуиран, желео је да учини нешто добро за своју земљу и свој народ. Када је видео да је Хрватска подигла оптужницу против Србије за геноцид, сматрао је да свет треба обавестити, ако већ не зна, о усташким злочинима над Србима за време НДХ. Одлучио је да финансира објављивање књиге „Magnum crimen”, на енглеском језику, јер она на најбољи начин говори о „знаним и незнаним жртвама клерофашизма”.

Браво за проф. Крестића и овог Србина који је платио издање књиге на енглеском! Србија се полако али сигурно буди!
 
Pa eto, šta reci, sami dokazujete sa pravim dokazima da samo još u Srbiji je komunizam na najvišoj lestvici dominacije nad Narodom!
Svaka istina koja je bila zabranjena Srbima u Srbiji od strane komunista, automatski je omogučila fašističko Katolički napredak u ostvarenju genocida nad Srbima Pravoslavcima, sto se i danas i dalje radi sa proverenom ustaskom strategijom...
 
Pa eto, šta reci, sami dokazujete sa pravim dokazima da samo još u Srbiji je komunizam na najvišoj lestvici dominacije nad Narodom!
Svaka istina koja je bila zabranjena Srbima u Srbiji od strane komunista, automatski je omogučila fašističko Katolički napredak u ostvarenju genocida nad Srbima Pravoslavcima, sto se i danas i dalje radi sa proverenom ustaskom strategijom...
Ne razumijes ti to nista . Predgovor knjizi Magnum Crimen je napisao Jakov Blazevic !
Ako uopste znas ko je on bio .
 
Ne razumijes ti to nista . Predgovor knjizi Magnum Crimen je napisao Jakov Blazevic !
Ako uopste znas ko je on bio .
A ti si razumeo šta sam ja napisao u gornjem postu? :)

PS
Barem bi mogao da se pridržavaš svoje poruke koju si stavio iznad avatara :)
 
Poslednja izmena:
Svasta..Ta knjiga ce biti strogo zabranjena u Srbiji, i nece je biti ni u jednoj ozboljnoj knjizari, a tesko da ce je biti i u bibliiotekama. Samo ponekim budzacima i ispod ruke.
Objavila je nedavno neka izdavačka kuća iz Jagodine(Gambit se zove) kompletno necenzurisano izdanje , al niam siguran dal je samo na engleskom ,ili ima i na srpskom .
 
Не знам..... Ово је издање за иностранство ..... углавном може се наћи стара цензурисана варзија на српском у библиотекама.....
Ja imam dva papirna izdanja, '48. i '86, ona su identicna, samo je drugo reprint, i ima dodat predgovor J. Blazevica, i u pdf-u ovo drugo.
 
Svasta..Ta knjiga ce biti strogo zabranjena u Srbiji, i nece je biti ni u jednoj ozboljnoj knjizari, a tesko da ce je biti i u bibliiotekama. Samo ponekim budzacima i ispod ruke.

Па већ су је на неки начин забранили и то директно онај маторац Хајдин тј.САНУ:



http://www.standard.rs/sanu-odbila-da-bibliotekama-u-instranstvu-salje-magnum-crimen.html

SANU ODBILA DA BIBLIOTEKAMA U INSTRANSTVU ŠALJE MAGNUM CRIMEN”

ponedeljak, 19 mart 2012 09:34


Izvršni odbor SANU nije potvrdio odluku da se poznato delo na engleskom, dopunjeno sa dva nekada izbačena poglavlja, pošalje inostranim bibliotekama

****************************************

То је брука и срамота за СРбију шта је урадила САНУ, јер:


Akademik Vasilije Krestić, u rukopisnoj zaostavštini akademika Novaka, koja se nalazi u Arhivu SANU, našao je dva poglavlja, koja su izostavljana iz dosadašnjih izdanja knjige „Magnum crimen”, na zahtev komunističkih rukovodilaca Vladimira Bakarića i Maksa Baće, jer se u njima otkriva pogubna delatnost hrvatske rimokatoličke crkve, pre izbijanja Drugog svetskog rata.
 
Poslednja izmena:
Pa eto, šta reci, sami dokazujete sa pravim dokazima da samo još u Srbiji je komunizam na najvišoj lestvici dominacije...
Svaka istina koja je bila zabranjena Srbima u Srbiji od strane komunista, automatski je omogučila fašističko Katolički napredak u ostvarenju genocida nad Srbima Pravoslavcima, ...
Ebote, kako ti lupetaš gluposti. :roll:
 
Pročitaj gore sta je EREMITA izneo. Prociraj sve u ovoj temi, posluzi se istorijskim činjenicama, i u svakom slučaju, hvala na komplimentu. :)
Jeste, jel to beše ono o vezama komunista i Vatikana? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :hahaha: :hahaha: :rotf:
Sve urbane legende, ajde smislite nešto novo.
 
Jeste, jel to beše ono o vezama komunista i Vatikana? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :hahaha: :hahaha: :rotf:
Sve urbane legende, ajde smislite nešto novo.

Od kad sam na ovom forumu,pdf-u, sve što sam izneo u mojim dosadašnjim komentarima je dokazano od strane drugih učesnika diskusija, kao i istinitost događaja koji su bili i koji su predhodili.
Razumem ja tebe, nije ti lako, zato ti opraštam uvrede. :)
 
Od kad sam na ovom forumu,pdf-u, sve što sam izneo u mojim dosadašnjim komentarima je dokazano od strane drugih učesnika diskusija, kao i istinitost događaja koji su bili i koji su predhodili.
Razumem ja tebe, nije ti lako, zato ti opraštam uvrede. :)

Ja tebe vređam? Pa ti si gori od onih u "Lazi"... :hahaha: :eek:
Svašta od tebe.
 
ИСТИНА је као таква апсолутно НЕУНИШТИВА јер БОГ ЈЕ ИСТИНА.....

Зато за све оне који су истинољубиви ево адресе са које могу да скину БАР ТА ДВА ЗАБРАЊЕНА ПОГЛАВЉА (од стране комунистичких злочинаца и пропалица)..... има и на енглеском и на српском:


Magnum Crimen: Два Изостављена Поглавља - Виктор Новак, Василије Крестић


http://www.scribd.com/koekude/d/4775095 ... 0%B8%D1%9B
 

Back
Top