Magnetni nakit

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
Ima li neko iskustva sa magnetnim narukvicama?
Pre nekoliko dana sam kupila bas lepu magnetnu narukvicu i ogrlicu koju sam stavila na ruku kao narukvicu.Vrlo lep vizuelni utisak,a kazu i zdravo.Tako nakindjurena sa narukvicama sam prespavala jednu noc.Kada sam se probudila sledeceg dana,kapci su mi bili toliko nateceni da sam se isprepadala. :sad2: Dosla sam do zakljucka da je to od mog lepog i "zdravog" nakita,koji sam naravno odmah skinula :mrgreen:
Ima li neko iskustva sa tim magnetnim nakitom i njegovim delovanjem?Magneti su indikovani za lecenje nekih bolesti /ne znam kojih/ ali verovatno postoje i kontraindikacije :think:
 
Jedna zena i njena cerka nose magnetni nakit duze vreme, pokazivale neko srce, a imaju i stapic za vodu. Hvale se kako je magnet super i kako pomaze.

Inace, zena ima cistu, a mala skoro dobila probeme sa stitnjacom, prepisali joj lekove do kraja zivota. Toliko o magnetima.
 
Ima li neko iskustva sa magnetnim narukvicama?
Pre nekoliko dana sam kupila bas lepu magnetnu narukvicu i ogrlicu koju sam stavila na ruku kao narukvicu.Vrlo lep vizuelni utisak,a kazu i zdravo.Tako nakindjurena sa narukvicama sam prespavala jednu noc.Kada sam se probudila sledeceg dana,kapci su mi bili toliko nateceni da sam se isprepadala. :sad2: Dosla sam do zakljucka da je to od mog lepog i "zdravog" nakita,koji sam naravno odmah skinula :mrgreen:
Ima li neko iskustva sa tim magnetnim nakitom i njegovim delovanjem?Magneti su indikovani za lecenje nekih bolesti /ne znam kojih/ ali verovatno postoje i kontraindikacije :think:

Da, kazu da pomazu kad zabole Krsta, moja majka je to pazarila za neke skupe pare, kasnije i bacila na djubre.
 
Mislim da je ovde dosta dobro objasnjeno sve o magnetima.

"Magnetoterapiju nikako ne bi trebalo koristiti bez nadzora lekara. Dugotrajna primena bez kontrole može da ugrozi zdravlje: da ubrza rast tumora ili cista, i krvarenje u organizmu"

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:372818-U-magnetno-polje-samo-ko-mora
Hvala! Ne znam da li su to magneti slicni ovim iz teksta,ali neki magneti jesu. :think: Imam psa koji je tezak 33kg,bili smo u setnji i dok sam ja razgovarala sa drugaricom iznenada me naglo povukao,sreca da mi je ruka oko koje je bio povodac ostala u rukavu..:D Videla sam slucajno taj magnetni nakit,bas stvarno lep,jos kao da je napravljen za moju bolnu ruku :lol:
Ipak dva dana "Flugalina"i "Konjski balzam"odradili su svoje :D
 
Mislim da je ovde dosta dobro objasnjeno sve o magnetima.

"Magnetoterapiju nikako ne bi trebalo koristiti bez nadzora lekara. Dugotrajna primena bez kontrole može da ugrozi zdravlje: da ubrza rast tumora ili cista, i krvarenje u organizmu"

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:372818-U-magnetno-polje-samo-ko-mora

Dobro je rekao cika dokor ukoliko je hipotezu potkrepio istrazivanjem - magnetno polje deluje na nivou ćelije, pa se pod jačinom polja od 600 gausa, metabolizam u ćeliji odvija 100.000 puta brže. Nije prirodno toliko ubrzati rad celije, a 600 gausa je malo.

Objasnjenje cika doktorke je dijabolicno da se pije casa vode na svaki sat. Kad se ozedni tada popiti.
 
A,da ti ipak procitas tekst kako treba :) :) :)

...Preporučuje se da se tokom nošenja magneta, popije čaša vode na svakih sat vremena, jer magneti imaju maksimalan efekat kad u telu postoji dovoljna količina tečnosti...
 
Pazljivo sa magnetima.Kao sto je gore navela teraput mogu da naprave veliki problem i ugroze zdravlje.
Ja sam operisala karcinom pre nekoliko godina i kad sam isla u banju letos zbog problema sa kicmom doktor mi je naglasio da NIKAKO ne smem na magnetnu terapiju da se tumor ne povrati .Isto ne smem i obloge od blata zbog istog razloga .A mnogi na svoju ruku uzimaju magnete ili idu na terapije blatom .Znam coveka koji je isao na terapije blatom( samoinicijativno) a imao je probleme sa srcem i iskomplikovalo se posle toga i morao je na operaciju.A tetka mi letos takodje uzimala terapije blatom zbog problema sa ramenom a nije znala da ima promene na jetri i evo na brzinu, za 3-4 meseca tumor zahvatio celo telo svaki dan cekamo da "ode"
Cuvajte se ,prvo se konsultujte sa doktorom ako znate od cega bolujete a ako nemate problema ne uzimajte nista preventivno sto vam uvaljuju ljudi koji cesto samo misle na svoju zaradu
 
Koristim magnetne narukvice i ogrlice. Ne redovno.
Moja iskustva su sasvim pozitivina: pomaže mi kod nesanice, kvalitetniji mi je san, značajno mi poboljšava cirkulaciju, reguliše mi (inače povišeni) krvni pritisak... Moja keva isto ponekad koristi magnetni nakit zobg reume.
 
A,da ti ipak procitas tekst kako treba :) :) :)

...Preporučuje se da se tokom nošenja magneta, popije čaša vode na svakih sat vremena, jer magneti imaju maksimalan efekat kad u telu postoji dovoljna količina tečnosti...

Tekst sam procitao, ocigledno je da zbog svojih UBEDJENJA naglasavas deo o pijenju vode a zanemarujes ono sto je izdvojeno a tice se stetnosti magneta.

Da ovakvo ponasanje dodje od neozbiljnog ucesnika diskusije pa da se i razume, ali ti koji si sebi nalepila epitet TERAPEUT a prenebrezes istrazivanje strucno medicinskog osoblja, e to je vec zabrinjavajuce.

Garant prodajes nakit, druge nema.
 
Tekst sam procitao, ocigledno je da zbog svojih UBEDJENJA naglasavas deo o pijenju vode a zanemarujes ono sto je izdvojeno a tice se stetnosti magneta.

Da ovakvo ponasanje dodje od neozbiljnog ucesnika diskusije pa da se i razume, ali ti koji si sebi nalepila epitet TERAPEUT a prenebrezes istrazivanje strucno medicinskog osoblja, e to je vec zabrinjavajuce.

Garant prodajes nakit, druge nema.

Ti si nešto debelo ljut na mene ,ali ne znam zbog čega,pa ako bi bio ljubazan da mi objasniš bila bih vrlo zahvalna.:per:
 
Nemam, naprotiv. Posmatraj ovo kao jedan mali test... bolja si od vecine jer ne odgovoras psovkama sto predstavlja plus ali i koristis kontrapitanje na pitanje koje trazi odgovor. Ajmo jos jednom da se vratimo na rezultat istrazivanja u kojem se navodi da pod uticajem magneta:

11111 CELIJA UBRZAVA METABOLICKI PROCES, VIBRIRA 100 000 PUTA BRZE OD NORMALNOG


Nimalo debelo ljut niti sa nekim protivljenjem, vec pitam iz proste cinjenice sto zelim doci do odgovora:

1) ako se za ovoliko ubrzava vibracija sto svakako dovodi do stresa i poremecaja funkcije, iz kog je razloga vazan tvoj navod da se pije voda?

2) ne razumem, htela si reci da voda neutralise ubrzani rad celije od 100 000 puta ili sta, voda ce spreciti da celija ne eksplodira?

3) tvoj komentar je samo preneseno sta je neko drugi rekao za vodu pa ti prenosis nama?
 
Link prema textu koji uglavnom govori o stetnosti upotrebe magneta sam (ako pogledas malo bolje ) okacila upravo ja.
Potpuno se slazem sa svim nevedenim cinjenicama da je nebulozno boraviti u magnetnom polju bez opravdanog medicinskog razloga,a ako medicinski razlog postoji,onda je dobro uzimati vece kolicine vode da bi magnetoterapija bila efikasnija,a opet pod nadzorom lekara.
Pa,ako smo razjasnili nesporazum,onda divan zivot ti zelim :) :) :)
 
Dovidjenja.


- Magnetno polje deluje na nivou ćelije, pa se pod jačinom polja od 600 gausa, metabolizam u ćeliji odvija 100.000 puta brže. Magnet ne sme da prelazi jačinu od 800 gausa, jer pod većom jačinom, dolazi do pucanja i truljenja tkiva.




magnetne narukvice su jacine uglavnom od 600 - 2200 gausa
preporuka SZO za primenu magnetne terapije je da ne prelazi 800 gausa


U celiji se nalazi nasledni materijal DNK.

Pitam one koji razmisljaju i koji ne prodaju magnetni nakit - ako celija truli od 800 gausa, a od 600 gausa se ubrzava metabolizam iste i to do 100 000 puta, da li ste spremni da rizikujete zdravlje svojih zdravih celija koje ce ubrzati ne duplo vec sto hiljada puta vise, da primenjujete ovo na sebi i ako ne onda bar misljenje o stresu celije i koliko nakon tolikog ubrzanja ona vremenski jos moze da funkcionise, tj. kakvu ce drugu celiju iznedriti iz sebe deobom, bolesnu ili zdravu.
 
Mislim da magneti deluju i to veoma. Imam nakit, ali i prostirku za spavanje.
Narukvicu slabo nosim jer to ima neki sistem (leva ili desna ruka) i puno deluje na pritisak, meni uvek obori, a inače imam nizak, pa mi baš i ne prija.
Ogrlica deluje na budnost i koncentraciju - sa njom mogu da budem budna 48h i da radim, da se ne umorim i da budem sve vreme koncentirana, ali čim je skinem, moram odspavati bar 8 sati.
Prostirka za spavanje deluje - nisam više zimogrožljiva, ne lede mi se ruke i noge, podignuta mi je tolerancija na bol (meni je ovo veoma bitno).
 

Back
Top