Quantcast

Mađarska sve bliža autokratiji?

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
689
Ove godine se navršilo 10 godina otkako je Viktor Orban kao vođa stranke Fides (mađ. Fidesz) osvojio većinu glasova na parlamentarnim izborima u Mađarskoj. Tada su se ponovo vratili na vlast. Ona se od tada nije menjala.

Da li je to bio početak kraja za Mađarsku demokratiju? Vodi li Orban državu u autokratiju?
Koji je njegov metod vlasti? Čemu cenzura ako se nikoga ne boji?

A pitanje svih pitanja na koje nemam odgovor- Zašto EU ne reaguje na takvu vlast i njeno ophođenje prema građanima?

Nama može da kaže ko šta hoće (jer ni kod nas nije ništa bolje),ali bih pre očekivao da se ta ista EU zameri nekome ko vodi stranku za koju u delu ideologija kojima se vodi,pored ostalih piše "nacionalni konzervatizam" i "umereni evroskepticizam" ?

Pritom,sve je bilo u redu dok je na vlasti bila Mađarska socijalistička partija (MSZP) koja se zalagala za proevropske vrednosti(!)

Ako je za utehu, Budimpeštu je na lokalnim izborima izgubio,kao i još neke gradove. Sad,koliko je to dobro za opoziciju,ne znam. Jedan deo nastupa udružen za izbore 2022.

Mislite li da će oni pre izaći iz tog "problema" nego mi?

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
13.305
Zamislite da su u EU svi isti , tj lako slicni ... ovako mora malo da se gaji ideja suverenizma , autokratije , vodje ... neki vole tako.
Како то да Меркел није аутократкиња .. а Орбан јесте ?!

Меркел каже .. сви изврше .. Орбан каже .. сви изврше .. демо-к-омунисти

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
13.305
Nije pravi autokrata onaj ko sebi dozvoli da izgubi glavni grad. To se desilo Orbiju i Erdiju.
Стара је комуњара ЈУрбан...

Држи опозицију у нутар Бедема .. а около шенлучи .. иде по бањама ... а мемлу оставља овим што љубе калдрму асавалт и бетон ...

Треба знати биратти битке .. да би се имала предност у рату

a bre Milun

Elita
Poruka
17.804
Ove godine se navršilo 10 godina otkako je Viktor Orban kao vođa stranke Fides (mađ. Fidesz) osvojio većinu glasova na parlamentarnim izborima u Mađarskoj. Tada su se ponovo vratili na vlast. Ona se od tada nije menjala.

Da li je to bio početak kraja za Mađarsku demokratiju? Vodi li Orban državu u autokratiju?
Koji je njegov metod vlasti? Čemu cenzura ako se nikoga ne boji?

A pitanje svih pitanja na koje nemam odgovor- Zašto EU ne reaguje na takvu vlast i njeno ophođenje prema građanima?

Nama može da kaže ko šta hoće (jer ni kod nas nije ništa bolje),ali bih pre očekivao da se ta ista EU zameri nekome ko vodi stranku za koju u delu ideologija kojima se vodi,pored ostalih piše "nacionalni konzervatizam" i "umereni evroskepticizam" ?

Pritom,sve je bilo u redu dok je na vlasti bila Mađarska socijalistička partija (MSZP) koja se zalagala za proevropske vrednosti(!)

Ako je za utehu, Budimpeštu je na lokalnim izborima izgubio,kao i još neke gradove. Sad,koliko je to dobro za opoziciju,ne znam. Jedan deo nastupa udružen za izbore 2022.

Mislite li da će oni pre izaći iz tog "problema" nego mi?

svi svetski mediji su ukljuceni u medijsku kampanju protiv Orbana. Ocigledno da nekome debelo smeta............INACE, STO BI SE JEDAN BOLIVIJSKI SELJAK SIKIRAO STO U MADJARSKOJ NEMA DEMOKRATIJE.

Ajd da pogadjam............kome je ORBAN stao na zulj A NIJE SMEO ?

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
689
10 godina, to je problem. Predugacak period.
Možda mi to i ne bi toliko smetalo da ima nekih promena,u smislu da se nešto menja po pitanju koalicije ili ljudi koji vode stranku/zastupaju parlament, ili nešto drugačije da bude. Ali da neko 10 godina modernu državu vodi u propast,to nikako.

Ne treba zaboraviti da je Orban u isto vreme i vođa stranke i premijer. :ljutko:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.