Мађарска стопира Украјину да буде члан ЕУ

Не постоји беднијих од аутошовиниста који хоће да трампе Косово, Републику Српску и 52 Српска села око Сребренице да би ушли у ЕУ. Далеко је од сигурног да ће Украјина (диктаторска и катастрофално корумпирана) бити члан ЕУ. Нехумано и благо речено некоректно пишеш о геноциду који Израел спроводи над Палестинцима као конфликт. САД масовно шаље оружје Израелу који спроводи геноцид на Палестинцима, ЕУ подржава геноцид над Палестинцима, нема санкције, а камоли претња бомбардовањем Израела.
Za mene ne postoije veci idioti od onih koji se busaju o svoja dlakava nacionalisticka prsa govoreci da je Kosovo deo Srbije i da ga se nikad ne treba odreci cak i po cenu da srpski narod nestane ne sa Kosova nego iz Srbije. Pa tako, zarad odrzavanja privida da je Kosovo sastavni deo Srbije Srbija ima autokratski, korupcionasko/nepotisticki drustveni sistem, sistem ogrezao u kradji i svim drugim negativnostima.

Rezultat? Jedna od najmanjih prosecnih (da ne spominjem medijalnu) plata u Evropi, jedan od najmanjih BDP i ogroman demograksi pad Srbije ( pa je 1991 Srbija imala 7,8 miliona stanovnika, sredinom 90-tih primila 400-500 hiljada stanovnika iz HR/Bih/CG/Mak ali ipak 2022 po popisu imala 6,6 miliona stanovnika - sto bi bio stravican pad od preko 20%). Dakle, samo vi istrajavajte na neotudjivom delu Srbije a Srbija ce do 2050-te imati oko 4,5 miliona ljudi (ili kao sto je imala 1921-ve godine recimo) sa prosecnom staroscu preko 48 godina.

Edit.
I moja porodica je po zvanicnom popisu u Srrbiji iako tu ne zivimo 15 godina, nikad se nismo odjavili, redovno placam porez na imovinu, Infostan, Telekom, redovno dobijamo pozive za glasanje, imam srpsku vozacku, licnu, pasos.... pa pretpostavljam da je broj stvarnih stanovnika Srbije i poprilicno manji od tih 6,6 miliona, ko zna koliko je popisanih stanovnika Beograda, Vrsca, Leskovca sa sadasnjom adresom negde u EU/USA.

Poslednja izmena:
Jel vidis kolone izbeglica na granici Srbija-Bugarska posto je i Bugarska jelte deo EU? Stavis prst na svoje celo i zapitas se zasto... i kliiiik (ako imas cim), pa Nemacka, Holandija, Danska, Svedska i ostale bogatije EU drzave nalaze se u suprotnom prvacu od granice [Srbija --> Bugarska] pa je logicno da je guzva na granicama [Srbija-->Madjarska] i [Srbija-->Hrvatska]. Madjarski drzavni organi (pogranicna policija) su potkupljiviji od hrvatskih pa je glavni tranzitni pravac iz Srbije ka Nemackoj preko Madjarske a ne preko Hrvatske, sto nesto govori o tvojoj zabludi o "uredjenoj" Madjarskoj.
Znaci, tvoji imigranti se sa madajarske granice rasprse po kombijima, autobusima i ostalim prevozima kojima ih Madjari transportuju do Austrije ili Slovacke.

Madjarska je autokratska drzava i samo je slucajem (kao Bugarska, Rumunija pa i Hrvatska) usla u EU, te drzave nicime nisu zasluzile taj status, najsiromasnije i najzaostalije drzave EU su ubedljivo ali je u tom trenutku politicki razlog bio ubedljiviji od ispunjenja svih ostalih uslova - stvarala se tampon zona ka Rusiji i EU/Nato se sirio na jugoistok i istok.

Ако одеш до главних градова или мало већих градова Западне Европе на улицама , купама , парковима можеш да видиш те мигранте како спавају , клошаре , тетурају се , али у Мађарској тога нема ..можеш евентилано да видиш локалне пијане МАЂАРЕ али мигранта нема ..док их код нас и у Бугаркој и у Западној Европи има ..шта то говори о "неуређеној "Мађарској ?

Ако одеш до главних градова или мало већих градова Западне Европе на улицама , купама , парковима можеш да видиш те мигранте како спавају , клошаре , тетурају се , али у Мађарској тога нема ..можеш евентилано да видиш локалне пијане МАЂАРЕ али мигранта нема ..док их код нас и у Бугаркој и у Западној Европи има ..шта то говори о "неуређеној "Мађарској ?
Genije, nije ti pala na pamet ideja da se imigranti u Madjarskoj NE zadrzavaju, da tamo nemaju sta da traze? Od Madjarske je svakako uredjenija Ceska, o susednoj Austriji ili Nemackoj ni da ne govorimo, imaju mnogo bolje socijalne programe za izbeglice (u Madjarskoj ni ne postoje) a i poprilicno su vece plate i ima mnogo vise potreba za radnom snagom nego u Madjarskoj. Takodje autokrata iz Budapesta salje svoje nacionalisticke odrede da ciste one koji nisu madjarske krvi sa njihovih etnicki cistih ulica, prvo ih horde ultranacionalista olese na tim ulicama pa ako neko prezivi onda ih pokupi policija i nabija u logore odakle ih salju nazad. A to nije cilj nijednog imigranta, zamisli da si iz Avganistana ili Sirije zapucao da se nastanis u Keckemetu ili Debrecinu, koji bi idiot bio.

Ukrajina ce postati deo EU onda kada vodece sile unije (Francuska, Nemacka) daju zeleno svetlo. Orban to dobro zna ali to mu ide na ruku za skupljanje lokalnih politickih poena jer kao on nesto sprecava, on stiti nacionalne interese pa ne da i slicne gluposti.

EU je prestala sa sirenjem i ko zna kada ce i da li ce nastaviti da se siri, a Srbija, BiH, Makedonija i ostali "kandidati" nemaju snage da se na unutrasnjem nivou izbore sa ogromnom korupcijom i kriminalom i kao takve nisu ni na putu da postanu clanice.

Ukrajina ce postati deo EU onda kada vodece sile unije (Francuska, Nemacka) daju zeleno svetlo. Orban to dobro zna ali to mu ide na ruku za skupljanje lokalnih politickih poena jer kao on nesto sprecava, on stiti nacionalne interese pa ne da i slicne gluposti.

EU je prestala sa sirenjem i ko zna kada ce i da li ce nastaviti da se siri, a Srbija, BiH, Makedonija i ostali "kandidati" nemaju snage da se na unutrasnjem nivou izbore sa ogromnom korupcijom i kriminalom i kao takve nisu ni na putu da postanu clanice.
Како када наш преЦедник каже да смо на добром путу и да срљамо у напредак?

Како када наш преЦедник каже да смо на добром путу и да срљамо у напредак?

Njegov cilj je da EU i generalno sredjene zemlje ovog sveta predstavi kao neke neprijatelje gde se svakog jutra svaki stanovnik probudi i prva i jedina misao mu je kako da naudi tamo nekoj srpskoj babi u selu donji pick*vci. I to mu odlicno ide jer Srbija nikada nije bila dalje od razvijenog sveta. Sve vise lici na Kolumbiju i sever Meksika.

Ne, nema, kad bi se za.y.e.bavali. Pa tako od 1987 do 2022 je Mdjarska izgubila 1,1 milion stanovnika ili nesto iznad 10% ( sa 10.7 spala je na 9.6 miliona).
U staroj zgradi u Vankuveru sam redovno u liftu govorio "ju napot kivanok", svaki dan, naime imali smo 3 madjarske porodice u zgradi, sve iseljenici 2005-2010. Njihovi inzenjeri, programeri, lekari su odavno napolju, od 90-tih su poceli da ozbiljnije uce i engleski jezik pa ih ima dosta u UK, USA, Canadi i Australiji.
U Madjarskoj su i dalje male plate, prosecna plata je jedva nesto preko 1000 eura a i tamo postoji drasticna razlika izmedju glavnog grada i provincije pa odlazi svako ko se nije prisljamcio na drzavnu sisu i ko ima mogucnosti i hrabrosti da proba negde drugde.
I pored svega Orban izgubi u Budimpesti.I Vucic zamalo BG.Sta je to sa stanovnicima velikih gradova nerazumem,uvek nezadovoljni sve im malo...

I pored svega Orban izgubi u Budimpesti.I Vucic zamalo BG.Sta je to sa stanovnicima velikih gradova nerazumem,uvek nezadovoljni sve im malo...
Zato sto u Budapestu imas veliki broj stranaca koji rade svoj biznis, zatim veliki broj Madjara rade za te i druge strance i ucestvuju u brojnim evropskim kulturnim desavanjima pa su im otvorene oci (i puniji novcanici) za neke druge vrednosti sem za ultra-nacionalizam, nekako su blizi Evropi nego stanovnici Szombathelyja ili Debrecena iako zive u istoj drzavi. Ukratko, Evropa je dosla kod njih a ako odes Kecskemet recimo videces da je tamo vreme kao pojam stalo, nekako su i austrougraska i socijalisticka varos ali svakako nisu moderna evropska. Isti slucaj sa Beogradom u odnosu na Leskovac ili Vrsac recimo, totalno isti sem sa razlikom da je Budapest vise evropski grad nego Beograd ali je Beograd dovoljno evropski da autokrata tesko vlada njime.

U Beogradu je prethodna prica izrazena i po opstinama, centralnih 4-5 opstina sa Novim Beogradom su proevropskije jer tamo zivi obrazovaniji i bogatiji sloj stanovnistva u proseku, te imaju sire poglede na svet i ultra-nacionalizam im je neprihvatljiv. Ali zato imas (nazalost) i moj Zemun, Palilulu, Vozdovac, Cukaricu i Zvezdaru koje tradicionalno naginju radikalima, socijalistima i naprednjacima a sve zbog sastava stanovnistva na opstini (veliki broj poreklom izbeglice, veliki broj radnickog ili seljackog porekla, nacionalne manjine).

Poslednja izmena:
Zato sto u Budapestu imas veliki broj stranaca koji rade svoj biznis, zatim veliki broj Madjara rade za te i druge strance i ucestvuju u brojnim evropskim kulturnim desavanjima pa su im otvorene oci (i puniji novcanici) za neke druge vrednosti sem za ultra-nacionalizam, nekako su blizi Evropi nego stanovnici Szombathelyja ili Debrecena iako zive u istoj drzavi. Ukratko, Evropa je dosla kod njih a ako odes Kecskemet recimo videces da je tamo vreme kao pojam stalo, nekako su i austrougraska i socijalisticka varos ali svakako nisu moderna evropska. Isti slucaj sa Beogradom u odnosu na Leskovac ili Vrsac recimo, totalno isti sem sa razlikom da je Budapest vise evropski grad nego Beograd ali je Beograd dovoljno evropski da autokrata tesko vlada njime.

U Beogradu je prethodna prica izrazena i po opstinama, centralnih 4-5 opstina sa Novim Beogradom su proevropskije jer tamo zivi obrazovaniji i bogatiji sloj stanovnistva u proseku, te imaju sire poglede na svet i ultra-nacionalizam im je neprihvatljiv. Ali zato imas (nazalost) i moj Zemun, Palilulu, Vozdovac, Cukaricu i Zvezdaru koje tradicionalno naginju radikalima, socijalistima i naprednjacima a sve zbog sastava stanovnistva na opstini (veliki broj poreklom izbeglice, veliki broj radnickog ili seljackog porekla, nacionalne manjine).
Bio sam u dosta manjih madjarskih mesta,i izgledaju bas lepo uredjena,a ljudi mirni i civilizovani.Kolega mi je pre vise od 10 godina radio u Segedinu za skoro 1000 evra platu a garsonjeru placao 120 evra.A sve ostalo struja,voda,internet jeftinije nego ovde tada.

Bio sam u dosta manjih madjarskih mesta,i izgledaju bas lepo uredjena,a ljudi mirni i civilizovani.Kolega mi je pre vise od 10 godina radio u Segedinu za skoro 1000 evra platu a garsonjeru placao 120 evra.A sve ostalo struja,voda,internet jeftinije nego ovde tada.
Prosecna neto plata u Madjarskoj 2023 oko 1000 eura, manje nego u Hrvatskoj inace. 25% stanovnika Madjarske zivi u Budapestu i tamo je prosecna neto plata oko 1300 eura. Zato Madjari i idu iz Madjarske, pre svega u EU i Svajcarsku.
U Madjarskoj se za razliku od Srbije ulaze i u odrzavanje onoga sto je izgradjeno, u odrzavanje ulica ali i sami Madjari se brinu o svom kako privatnom tako i javnom interesu. No razlika izmedju Bumipsete i manjih mesta je drasticna, u Budimpesti se mnogo vise ulaze u odrzavanje, napretak, transport a manja mesta su pomalo stala pa i dan danas imate tramvaje, domove kulture i skole iz socijalistickog doba. To se drasticno vidi u ugostitelsko-hotelijerskom biznisu, dok u Budapesti nema sta nema od restorana u nekoj varosi od 50 hiljada dusa necete imati gde sta da pojedete ili cete prespavati u hotelu iz socijalistickog doba koji su "osavremenili" aparatom za cokoladice u lobiju ili LCD TV-om kineske proizvodje u hotelskoj sobi.

Za mene ne postoije veci idioti od onih koji se busaju o svoja dlakava nacionalisticka prsa govoreci da je Kosovo deo Srbije i da ga se nikad ne treba odreci cak i po cenu da srpski narod nestane ne sa Kosova nego iz Srbije. Pa tako, zarad odrzavanja privida da je Kosovo sastavni deo Srbije Srbija ima autokratski, korupcionasko/nepotisticki drustveni sistem, sistem ogrezao u kradji i svim drugim negativnostima.

Rezultat? Jedna od najmanjih prosecnih (da ne spominjem medijalnu) plata u Evropi, jedan od najmanjih BDP i ogroman demograksi pad Srbije ( pa je 1991 Srbija imala 7,8 miliona stanovnika, sredinom 90-tih primila 400-500 hiljada stanovnika iz HR/Bih/CG/Mak ali ipak 2022 po popisu imala 6,6 miliona stanovnika - sto bi bio stravican pad od preko 20%). Dakle, samo vi istrajavajte na neotudjivom delu Srbije a Srbija ce do 2050-te imati oko 4,5 miliona ljudi (ili kao sto je imala 1921-ve godine recimo) sa prosecnom staroscu preko 48 godina.

Edit.
I moja porodica je po zvanicnom popisu u Srrbiji iako tu ne zivimo 15 godina, nikad se nismo odjavili, redovno placam porez na imovinu, Infostan, Telekom, redovno dobijamo pozive za glasanje, imam srpsku vozacku, licnu, pasos.... pa pretpostavljam da je broj stvarnih stanovnika Srbije i poprilicno manji od tih 6,6 miliona, ko zna koliko je popisanih stanovnika Beograda, Vrsca, Leskovca sa sadasnjom adresom negde u EU/USA.
Не постоје већи имбецили од малоумних који мисле ако Србија да Косово да ће Србија просперирати. После Косова следи уништавање Републике Српске па после уцена да се мора признати непостојећи "геноцид" у Сребреници, ако се призна онда следи огромно обештећење и никакав просперитет Србије што је остало од ње у круг двојке. Нисте Срби није Србији потребан ваш крвави новац, не водите се у Србији, долазиш на форуму и пишеш небулозе. Смејурија ако Србија да Косово да ће демографија Србије бити боља.

Poslednja izmena:
To je tačno. Zemlja iz koje beže i sopstveni građani, koja ima autokratski korumpirani režim, gde ne funkcionišu institucije već batinaši sa kapuljačama, realno nije za EU. Prosto te države ne žele da uvoze probleme i to je razumljivo. Ali to je smer u kome treba da se krećemo.
Не постоје већи имбецили који мисле ако Србија да Косово да ће Србија просперирати. После Косова следи уништавање Републике Српске па после уцена да се мора признати непостојећи "геноцид" у Сребреници, ако се призна онда следи огромно обештећење и никакав просперитет Србије што је остало од ње у круг двојке. Смешно писати о демократији и како Србију неће због аутократије итд, кад ЕУ радо прима диктаторску препуну корупције и криминала Украјину. Усташку Хрватску препуну корупције су примили и која стално крши Србима права, минимално Срба што је у Хрватску које нису побили и протерали.

Poslednja izmena:
Не постоје већи имбецили од малоумних који мисле ако Србија да Косово да ће Србија просперирати. После Косова следи уништавање Републике Српске па после уцена да се мора признати непостојећи "геноцид" у Сребреници, ако се призна онда следи огромно обештећење и никакав просперитет Србије што је остало од ње у круг двојке. Нисте Срби није Србији потребан ваш крвави новац, не водите се у Србији, долазиш на форуму и пишеш небулозе. Смејурија ако Србија да Косово да ће демографија Србије бити боља.
pazi, nismo svi na zapadu kao on, vec nas ima vise koji mislimo suprotno od njega, samo je on glasniji
po istim radnjama kupujemo u usa, citam sta pise, i iste ili slicne zivote vodimo ovde

samo mislimo suprotno

Koliko ogranicen moras biti da mislis da ce priznavanjem Kosova pasti i RS i da ce automatski biti priznat genocid u Srebrenici. Pa genije sta sprecava medjunarodnu zajednicu da danas natera Srbiju da placa ratnu odstetu Bosancherosima ili da ukinu RS i pre priznavanja Kosova? Srbija ih sprecava time sto ne priznaje Kosovo? Koliki imbecil moras biti da verujes tako sta, koliko nelogican i glup moras biti.

Da ista znas znao bi da je Medjunarodni sud pravde presudio da Srbija nije uradila genocid u Bosni, da je genocid u Srebrenici izvrsila vojska RS i njeni tacno odredjeni clanovi a da Srbija nije odgovorna sem sto nije sprecila VRS. Rep.Srpska je priznata kao entitet na medjunarodnij mirovnoj konferenciji u Dejtonu i ne moze je niko ukinuti, pogotovo ne u kontekstu koji ti navodis.

Nije smejurija da ce se iz Srbije iseliti toliko ljudi do 2050 da ce biti na nivou Srbije iz 1921. Do 2100 ce Srba biti ispod 2 miliona ali nece priznati Kosovo, nece se saginjati po cenu izumiranja. Imbecilna politika, imbecilni propagatori te politike. Srbija mora uci u EU zbog opstanka, jedino pod kisobranom velikog ekonomskog saveza moze opstati. Nece valjda sa azijskim zemljama da pravi buducnost? I zasto je Srbija jedina evropska zemlja koja nece u EU, zar su Srbi najpametniji u Evropi, zar jedini vide da je buducnost P.u.ttler i Kina? Ili su se Srbi kao nebrojemo puta u istoriji sudbinski za.y.e.bali? Pre ce biti ovo sa za.y.ebom.

I za kraj, ja imam ista prava u Srbiji kao i ti, rodjen sam tu, imam pretke ( za razliku od tebe jer su tvoji dosli iz Bosne), imam i imovinu pa takvi koji mi oduzimaju moja prava mogu samo da mi ga duvaju, za kilo cvaraka takvi koji brane "sveta srpska prava" ulaze u koaliciju sa Djilasom. Sutra prodaju rodjenu majku ali su ponosni i ne daju na sebe, licemeri.

Poslednja izmena:
pazi, nismo svi na zapadu kao on, vec nas ima vise koji mislimo suprotno od njega, samo je on glasniji
po istim radnjama kupujemo u usa, citam sta pise, i iste ili slicne zivote vodimo ovde

samo mislimo suprotno
Zasto se onda ne vratis na Kosovo i branis srpsku svetu zemlju? Ili bar u Srbiju da slobodno dises? No, utekao si u Chemeriku da kupujes po Costcu. Zasto se mucis u toj Americi? Ako je problem da se vratis da skupimo neku kintu i oslobodimo te okova u kojima zivis? Treba pomoci ljudima koji se muce, malo pa malo imamo akcije u crkvi pomoci nevoljnicima.

A jel bi voleo da P.u.ttler pokaze tom Zapadu, a? Pa da za odmazdu posalje 50 nuklearnih raketa u Ameriku? Opsss, pa ti i tvoja porodica zivite u toj Americi, ne bi valjda voleo da ti kremaljski krpec izrostilja decu nuklearkama... koji kursluz, logicki kursluz. Sa jednim nasim bolifom sam se tako zakacio u crkvi, peni on, P.u.ttler treba da posalje nuklearne mobme na Ameriku da im y.ebe kevu, kazem ja njemu, OK jarane, ali i tvoja deca zive na 50km od najvece USA pomorske baze na severozapadu, popice i ona nuklearni napad. Tu je cec poceo da se zeleni od besa, ubih mu "plan" i pokazah kolika je nelogicna budala. Vec godinu i po me izbegava, ide na drugu stranu crkve a olajava okolo. Govedo.

Poslednja izmena:
Не постоје већи имбецили који мисле ако Србија да Косово да ће Србија просперирати.

Ja se slažem sa tim, mi smo dali Kosovo i nismo prosperirali. Ali smo ga fakat dali. Pogledaj situaciju na terenu i biće ti jasno. Da vratimo stvari nazad, to ne možemo, predaleko je otišlo, oni su totalno zaokružili suverenost, nemamo tamo ni institucije ni ljude, plus imaju podršku zapada koja je jedina relevantna na ovim prostorima. Tadić je imao neke šanse da stvari preokrene, ili barem da istrguje pametno, jer je tad Srbija bila na "zaokretu", imali smo dobar ugled u svetu, ali je zasrao. Isto tako kao i ti, inatio se i rezultat znaš. Nikako da Srbi shvate da se teritorije ne čuvaju inatom već pametnom politikom. I svaki put kad čujem slično busanje "zapad je ovakav, onakav, uradio je ovo, uradio je ono...", ja znam da nam sledi da nešto sledeće izgubimo. To ti je srpska Kalimero politika - za sve su drugi krivi. Ne nisu. Mi prolazimo upravo onako kako se ponašamo u onosu na taj zapad. Sejemo mržnju i to nam se vraća u facu. Evo gledam onu Davis reprezentaciju, potpuno bespotrebno provocira sa onom pesmom i naravno da ćemo da dobijamo packe. Mi se bunimo kad Albanci provociraju a sad radimo istu stvar. To je ta politika nekorektnosti, podgrejavanja mržnje, teranja inata, ja tebi, ti meni, gde sve to ide u neki besmisao i čini ovaj region večitim srednjim vekom. A svi ljudi sa ovih prostora kad odu u Austriju, recimo, žive tamo složno i boli ih ona stvar za politiku. E, zato ja kažem da treba da idemo u EU. Da u ovaj region dođe civilizacija. Neka ostane isti standard, neka budemo najgori po ekonomskim parametrima, ali da živimo u civilizaciji.

После Косова следи уништавање Републике Српске па после уцена да се мора признати непостојећи "геноцид" у Сребреници, ако се призна онда следи огромно обештећење и никакав просперитет Србије што је остало од ње у круг двојке.

To što pričaš nije sporno, Republika Srpska je sledeća u nizu za nestajanje ako se ne okrenemo prema zapadu i nađemo način da sarađujemo sa njima. Po izjavama Dodika, koje su sve do jedne "busačkog tipa", reko bih da se opredelio za nestajanje, tako da je sasvim realno očekivati to što si rekao. Međutim, ja se nadam da će ovi prostori, pre nego što skroz nestanemo, iznedriti nove političare koji će imati dovoljno mudrosti da promene neke stvari i uspostaviti saradnju sa regionom i zapadom. To neće biti lako, nažalost imamo previše takvih "inatimo se do smrti" i "putin forever" likova.

Смешно писати о демократији и како Србију неће због аутократије итд, кад ЕУ радо прима диктаторску препуну корупције и криминала Украјину. Усташку Хрватску препуну корупције су примили и која стално крши Србима права, минимално Срба што је у Хрватску које нису побили и протерали.

Ukrajina će da uđe u EU "skraćenim postupkom" da bi se odlepila od Rusije, to je jasno. Ali da neće prosperirati, to nije tačno, jer su sve zamlje ex Sovjetskog saveza itekako ekonomski napredovale ulaskom u EU. Podaci ne lažu, to je suva činjenica. A ove prideve koje često koristiš "ustaše, nacisti..." i slično, su samo deo tvoje nekulture i mentaliteta mržnje koju seješ, verovatno po ugledu na Putina. Da malo više otvoriš oči, video bi da su svi narodi isti. Sad kad bi otišao u Hrvatsku ili Ukrajinu ili Nemačku ili Rusiju, video bi narod koji je POTPUNO isti. Nema mržnje u narodima. Svi oni gledaju svoja posla i kako da lepo žive. Mržnju samo seju političari i to tako što se uzme neki događaj iz istorije i pripiše celom narodu. Pa tako, Ukrajinci kad su imali pro-Rusku vlast, bili odlični, kad su se okrenuli zapadu, postali nacisti i dobili bombe. Jermenija bila super kad je bila pro-Ruska, kad su se okrenuli zapadu, eto bombe. Po toj logici, Srbiju isto očekuju bombe ako se okrene zapadu, sva sreća pa smo malo dalje. I onda mi neko prosipa priče kako je Rusija jelte dobra a zapad loš? To je tako ako imaš 12 godina, posle kad odrasteš skapiraš da su sve imperije iste, nema tu razlike. I da su svi narodi isti, svi su za saradnju, nego se mržnja dodaje veštačkim putem. A recept je uvek isti: političari koji to zakuvavaju, likovi kao ti koji su puni mržnje i koji će uvak da se popale, i naravno neki spor iz istorije. I to je recept za balkan: političar, prženica i istorija. I dobiješ večno zatucan region.

Ja se slažem sa tim, mi smo dali Kosovo i nismo prosperirali. Ali smo ga fakat dali. Pogledaj situaciju na terenu i biće ti jasno. Da vratimo stvari nazad, to ne možemo, predaleko je otišlo, oni su totalno zaokružili suverenost, nemamo tamo ni institucije ni ljude, plus imaju podršku zapada koja je jedina relevantna na ovim prostorima. Tadić je imao neke šanse da stvari preokrene, ili barem da istrguje pametno, jer je tad Srbija bila na "zaokretu", imali smo dobar ugled u svetu, ali je zasrao. Isto tako kao i ti, inatio se i rezultat znaš. Nikako da Srbi shvate da se teritorije ne čuvaju inatom već pametnom politikom. I svaki put kad čujem slično busanje "zapad je ovakav, onakav, uradio je ovo, uradio je ono...", ja znam da nam sledi da nešto sledeće izgubimo. To ti je srpska Kalimero politika - za sve su drugi krivi. Ne nisu. Mi prolazimo upravo onako kako se ponašamo u onosu na taj zapad. Sejemo mržnju i to nam se vraća u facu. Evo gledam onu Davis reprezentaciju, potpuno bespotrebno provocira sa onom pesmom i naravno da ćemo da dobijamo packe. Mi se bunimo kad Albanci provociraju a sad radimo istu stvar. To je ta politika nekorektnosti, podgrejavanja mržnje, teranja inata, ja tebi, ti meni, gde sve to ide u neki besmisao i čini ovaj region večitim srednjim vekom. A svi ljudi sa ovih prostora kad odu u Austriju, recimo, žive tamo složno i boli ih ona stvar za politiku. E, zato ja kažem da treba da idemo u EU. Da u ovaj region dođe civilizacija. Neka ostane isti standard, neka budemo najgori po ekonomskim parametrima, ali da živimo u civilizaciji.

To što pričaš nije sporno, Republika Srpska je sledeća u nizu za nestajanje ako se ne okrenemo prema zapadu i nađemo način da sarađujemo sa njima. Po izjavama Dodika, koje su sve do jedne "busačkog tipa", reko bih da se opredelio za nestajanje, tako da je sasvim realno očekivati to što si rekao. Međutim, ja se nadam da će ovi prostori, pre nego što skroz nestanemo, iznedriti nove političare koji će imati dovoljno mudrosti da promene neke stvari i uspostaviti saradnju sa regionom i zapadom. To neće biti lako, nažalost imamo previše takvih "inatimo se do smrti" i "putin forever" likova.

Ukrajina će da uđe u EU "skraćenim postupkom" da bi se odlepila od Rusije, to je jasno. Ali da neće prosperirati, to nije tačno, jer su sve zamlje ex Sovjetskog saveza itekako ekonomski napredovale ulaskom u EU. Podaci ne lažu, to je suva činjenica. A ove prideve koje često koristiš "ustaše, nacisti..." i slično, su samo deo tvoje nekulture i mentaliteta mržnje koju seješ, verovatno po ugledu na Putina. Da malo više otvoriš oči, video bi da su svi narodi isti. Sad kad bi otišao u Hrvatsku ili Ukrajinu ili Nemačku ili Rusiju, video bi narod koji je POTPUNO isti. Nema mržnje u narodima. Svi oni gledaju svoja posla i kako da lepo žive. Mržnju samo seju političari i to tako što se uzme neki događaj iz istorije i pripiše celom narodu. Pa tako, Ukrajinci kad su imali pro-Rusku vlast, bili odlični, kad su se okrenuli zapadu, postali nacisti i dobili bombe. Jermenija bila super kad je bila pro-Ruska, kad su se okrenuli zapadu, eto bombe. Po toj logici, Srbiju isto očekuju bombe ako se okrene zapadu, sva sreća pa smo malo dalje. I onda mi neko prosipa priče kako je Rusija jelte dobra a zapad loš? To je tako ako imaš 12 godina, posle kad odrasteš skapiraš da su sve imperije iste, nema tu razlike. I da su svi narodi isti, svi su za saradnju, nego se mržnja dodaje veštačkim putem. A recept je uvek isti: političari koji to zakuvavaju, likovi kao ti koji su puni mržnje i koji će uvak da se popale, i naravno neki spor iz istorije. I to je recept za balkan: političar, prženica i istorija. I dobiješ večno zatucan region.
Као папагај понављаш аутошовинистичке небулозе. Хрватска је доказала 30 година откако су створили Хрватску геноцидом над Србима, константним бирањем усташке власти и иживљавањем над Србима, масовним убијањем и етничким чишћењем свели Србе у Хрватској на врло мали део, већина Хрвата дефинитивно мрзе Србе, малоумно ту чињеницу негирати. Да је Косово дефинитивно отето не би Запад толико крвнички тражио да Србија призна независност Косова. Било ко да је на власти у Републици Српској, Запад би дефинитивно наставио свој циљ да се уништи Република Српска. Теби је пуштање Српске песме која само има чињенице о Српским земљама провокација, лажеш никакве казне није добио Ђоковић нити Србија, покушали су Шиптари, ђукановићи и аутошовинисти као ти и нису могли нашкодити Ђоковићу и Србији због пуштања Весели Се Српски Роде. Ти си исти као потурице, Србија нема никакве користи од тебе.

Небулоза да је Весели Се Српски Роде песма мржње, типично од аутошовиниста као ти, док ваш усташки певач који је најпопуларнији код Хрвата не смета Западу који дозвољава 30 година да он и усташе дивљају у геноцидној творевини која никад не би могла бити створена да није Запада и Израела.

Док Запад је мањи од маковог зрна пред Израелом који деценијама ради на штету Запада и управља њиме како им воља, масовне испоруке оружја од Запада док Израел спроводи геноцид над Палестинцима, пишеш небулозе како је Запад праведан и хуман. Запад је вековима непријатељ Србије, наставио да буде то што је вековима нити ће да мења своју антисрпску политику ма ко да води Србију. Запад има препуних проблема са странцима који су преплавили већи део Запада, већина Шиптара су тешки криминалци који праве велику штету Западу, Запад их ипак подржава, док Запад само наставља да води антисрпску политику. Косово је легло тешког криминала, Запад скоро ништа не ради против тога, Шиптари углавном несметано могу да наставе са трафикинг, дрогом итд.

Геноцидом и истребљивањем исконских хришћана створеном Турска, која данас не би постојала да није Запад претио Русији кад је протерала турке све до Константинопела, да ће објавити рат Русији ако протера турке, захвалност турци су показали истребљењем исконских хришћана, данас славе турци своју геноцидну политику коју је Запад омогућио.

Poslednja izmena:

Back