RoccoS
Veoma poznat
- Poruka
- 11.405
eto svedoci smo i poneke lepe vesti iz EU, a ovo je svakako jedna od lepsi u poslednje vreme.
mislim da je vreme da i Srbija unese u svoj ustav unese slicne, evropske vrednosti, i time stavi tacku na kontinuirani autogenocid koji se vrsi abortusima kao i da se pederima stavi do znanje gde je granica specijalnih prava koja zahtevaju za sebe.
Mađarska usvojila novi Ustav
Mađarski parlamentarci usvojili su u ponedeljak novi Ustav koji su već u formi predloga žestoko kritikovali opozicija i organizacije za ljudska prava zbog odredbi koje uključuju i zabranu homoseksualnih brakova i zaštitu fetusa kao života od trenutka začeća.
Konzervativni predsednik Viktor Orban rekao je da će novi Ustav omogućiti bivšoj komunističkoj zemlji da završi tranziciju u demokratiju i uvede je u vreme pouzdanih finansija i čiste vlade posle godina skandala.
Finansijski analitičari pozdravili su odredbe koje su usmerene ka spuštanju državnog duga ispod 50 procenata BDP-a sa 80 odsto koliko iznosi trenutno.
Ipak, opozicija i grupe za ljudska prava uključujući i Amnesti internešnal smatraju da su neke druge odredbe pokušaj da se ograniče slobode.
"Upravo smo učestvovali u istorijskom trenutku", rekao je predsednik parlamenta Laslo Kover pošto je usvojen predlog sa 262 glasa za i 44 protiv.
"Novi Ustav je izgrađen na našoj prošlosti i tradicijama ali trazii i nudi odgovore na naše trenutne probleme i gleda napred u budućnost", rekao je Kover.
http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/latest/500/500.html?id=9498054
mislim da je vreme da i Srbija unese u svoj ustav unese slicne, evropske vrednosti, i time stavi tacku na kontinuirani autogenocid koji se vrsi abortusima kao i da se pederima stavi do znanje gde je granica specijalnih prava koja zahtevaju za sebe.
Mađarska usvojila novi Ustav
Mađarski parlamentarci usvojili su u ponedeljak novi Ustav koji su već u formi predloga žestoko kritikovali opozicija i organizacije za ljudska prava zbog odredbi koje uključuju i zabranu homoseksualnih brakova i zaštitu fetusa kao života od trenutka začeća.
Konzervativni predsednik Viktor Orban rekao je da će novi Ustav omogućiti bivšoj komunističkoj zemlji da završi tranziciju u demokratiju i uvede je u vreme pouzdanih finansija i čiste vlade posle godina skandala.
Finansijski analitičari pozdravili su odredbe koje su usmerene ka spuštanju državnog duga ispod 50 procenata BDP-a sa 80 odsto koliko iznosi trenutno.
Ipak, opozicija i grupe za ljudska prava uključujući i Amnesti internešnal smatraju da su neke druge odredbe pokušaj da se ograniče slobode.
"Upravo smo učestvovali u istorijskom trenutku", rekao je predsednik parlamenta Laslo Kover pošto je usvojen predlog sa 262 glasa za i 44 protiv.
"Novi Ustav je izgrađen na našoj prošlosti i tradicijama ali trazii i nudi odgovore na naše trenutne probleme i gleda napred u budućnost", rekao je Kover.
http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/latest/500/500.html?id=9498054

