nevernabeba89
Primećen član
- Poruka
- 807
Jel zna neko kako da uradim efekat makro fotografije u Photoshop/Gimp? Znači neki "out of focus" efekat?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.


pa to sam i ja pitao....


malko ste pobrkali pojmove "Macro fotografije"
evo nesto o tome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Macro_photography
http://imageshack.us/photo/my-images/329/makro066di9.jpg/sr=1
Hvala vam svima, nego sam zaboravio da navedem - osim blura
Blur mi je prvo pao na pamet, ali ne dobijem željeni efekat, pa me zanimalo da li ima neka alatka namijenjena baš za to.
@NICS
Skapirali su oni
Ništa, pokušaću blur, ali u više slojeva, jer fotoaparat ne pravi ovako vidljivu granicu između fokusiranog i nefokusiranog dijela. Znači oko dijela koji se naglašava, niži opacity, a ostatak veći![]()
Koristi Lens Blur, mnogo je prirodniji i ljepši od Gausian Blura.
Evo ti tutorijal za podešavanje fokusa u Photoshopu.
Poz.
Njega sam na kraju i koristio.
Hvala, pogledaću tutorilal.
Edit: Jel imaš link za cijeli ovaj tutorial?
Mozes da skines sa neta tutorijale na 5dvd-ova... Photoshop top secrets...
Uff, to mi je puno. Proguglaću u svakom slučaju.
Imas nekih 60+ video tutorijala, sve step-by-step odradjeno. Cak imas i elemente kao i zavrsni rad u psd-u od toga sto radi lik...Jeste puno al su fantasticno odradjeniImas nekih 60+ video tutorijala, sve step-by-step odradjeno. Cak imas i elemente kao i zavrsni rad u psd-u od toga sto radi lik...
