macke i terasa/prozori

POmoc!!!!macka mi je jutros poludela nikad nije takva skace gde nikad nije skakala i juri veoma brzo kao da je djavo juri! ne znam sta joj je,brinem se???kritikujem je,malo poprskam vodom,ali ne pomaze,skoro da mi je pocepala tepih i namestaj :(

predugo traje,citav da...no imam novo pitanje sad cu macka voditi da mu stave onu tkz. kap sto se utrlja protiv buva,ali se jako plasim da mi se ne pojave po kuci svuda,za sad to nisam primetila da ih ima po kuci,nadam se da se nisu "ugnezdile tu"

Ne znam sta mu je ali je neizdrzivo,koliko taj pubertet obicno traje???Sa koliko meseci on uopste pocinje(posto sam nasla macor ana ulici,pa sam pomislila da ima 3-4 meseca),ali ko zna!on samo grize,ne mogu ni da ga pomazim,nema gde ne skace i juri kao pomahnitali konj!

Poslednja izmena:
Teško je to reći. Mislim, mačke se ne daju tek tako kontrolisati. Ovde svi uglavnom zastupaju sterillizaciju kao jedino rešenje.
E sad, ja i ne "rešavam" taj problem, puštam ih da trče koliko god žele, da se igraju...
Zavisi od uslova koje imaš!

Ja obozavam da gledam svoju macku kako se igra ,isto tako se i ja igram sa njom jako cesto,mislim da sam je previse razmazila i da ona odredjuje neka pravila u kuci,zaista mi ne smeta da trci po kuci kao sto je pre radila ali sad trci jako brzo,pritom se usput izudara od razne predmete i delove namestaja,cepa namestaj,grize sve redom i ne mozemo joj nista,osim da joj posvetimo malo vise paznje mozda ce se smiriti malo,e da ...ona od jutros od 5h samo juri,ni ne spava joj se,ma nista....

ma to je klasican shantoprc koji ih hvata u tom uzrastu
Nas ima 3 meseca i poceo je da jurca kao blesav...pa se zaleti i skoci na garnituru,pa na naslon garniture,pa se tako vere i kaci se noktima.....kao neki ludak :lol:
ali ja mu skracujem nokte,pa ne cepa namestaj.....na terasi imamo urolan tepih koji mu sluzi za ostrenje noktiju,tako da je namestaj postedjen sto se tice toga...
terasu sam zagradila ali planiram da stavim mrezu....za svaki slucaj....ali sada ide zima,pa nece biti otvorena stalno.....

Nas ima 3 meseca i poceo je da jurca kao blesav...pa se zaleti i skoci na garnituru,pa na naslon garniture,pa se tako vere i kaci se noktima.....kao neki ludak :lol:
ali ja mu skracujem nokte,pa ne cepa namestaj.....na terasi imamo urolan tepih koji mu sluzi za ostrenje noktiju,tako da je namestaj postedjen sto se tice toga...
terasu sam zagradila ali planiram da stavim mrezu....za svaki slucaj....ali sada ide zima,pa nece biti otvorena stalno.....

Ah, poznato mi je, danas je malo falilo da mi Fro istera oko dok sam odmarala usled svoje jurnjave :eek: ! Još mi je samo to falilo danas! Imam sad zanimljiv ožiljak na kapku i jedan na nosu, kao da sam se tukla :mrgreen: Juri ko ludak, a od kada se sprijateljio sa svojim malim drugarom, kao da je dobio krila :lol:
Baš ga je uhvatio što ti kažeš šantoprc :neutral:

MENI veterinar kaze da ne treba da secam maci nokte zbog nekih nerva,a bas sam se ponadala da ce prestati da cepa :( :dash:

Promeni veterinara. :roll:
Mačkama koje žive u kući ili stanu se, od strane veterinara, preporučuje podsecanje noktiju, jer noktima mogu da se zakače i veoma nezgodno povrede. Mačkama koje izlaze napolje nokti se tupe usled upotrebe, što ovde nije slučaj.

bas tako

nokat se ne sece ceo
jasno se vidi gde je zivac
sece se samo mrtav deo nokta,bas kao i mi ljudi sto radimo....

\kreten,ucinio mi je i dosao kod mene kuci posto mi je maca mnogo nepoverljiva i plasljiva,lepo je bocnuo ali je ostavio nama da joj utrljamo ono protiv buva,kaze kapnite joj to na kozu,ja sam sklonila njene dlake koliko sam mogla,ali ima jako gustu i vunastu dlaku(posto je predpostavljam ruska plava macka,okacicu slike ako se snadjem),i stavili joj te kapi a pola joj je ostalo na dlaci i liznula je to mesto i verovatno posto ima grozan ukus pocela da pljuje dok je nisam umila vodom...bas sam se nasekirala...videcu kod drugog veterinara!

Zvala sam ga sad,kako me je iznervirao da sam se rasplakala,nismo joj dobro stavili(itkud mi znamo) ona je to lizala a ne sme,i sad ne znam sta da joj radim???

Da li ti je rekao šta možeš da joj daš kao protivotrov?
Hm, očigledno nije...
Daj joj mleko i jogurt. Nešto što će je proterati.
Saznaj koji je preparat u pitanju pa nazovi veterinare čije ću ti brojeve telefona sada poslati privatnom porukom.
Pre nego što ih zoveš, smiri se i smisli šta želiš da pitaš i kako detaljno da objasniš šta se desilo.
Nemoj se nervirati. ;)

Što se tiče čišćenja od buva, ako mačka ne izlazi napolje, zaista je mala verovatnoća da dobije buve.

Poslednja izmena:
Pa ja sam mace pokupila sa ulice,ima buvice garant,ionako si mene izujedale ali moram priznati da nisam videla bivice nigde po kuci(trazila sam po tepihu,posto se obicno tu zavuku)..
Nego da vas pitam,jel posle vakcinice(inace protiv zaraznih bolesti je),se maca malo ulenji,vise spavka a manje se igra...pije mlekce,veterinar(drugi,jako je ljubazan i vaze za jedne od boljih,kaze da se nije otrovala,posto ne povraca..),ali jako se brinem,citav dan ne funkcionisem zbog tog "frotline-a",jos sutra ce nositi majcu pa cemo joj kasnije to oprati i bice oke...u pocetku joj majca smetala ali sad se navikla...

Back