Macka u stanu

A mački je prirodna okolina uz čoveka, već hiljadama godina. To je jedina životinjska vrsta koju nije čovek pripitomio, već se sama pripitomila, privalila, saživela. Odnos čoveka i mačke je nastao kao simbioza, obostrano korisni odnos dva bića gde jedan drugog ne poseduju i jedan od drugog ne zavise.

Tacno tako. I bas zato volim macke malo vise nego pse. Zbog te njihove nezavisnosti. :heart: :D


P.S....Da odgovorim na temu Imala sam i macku i macice u jako malom prostoru, sa malim detetom...i nije falilo nista ni detetu ni mackama.
A mali macici su pravo blago :zaljubljena:
 
Poslednja izmena:
Oni deluju robusno,ali "predu"
ko mačke persijanke....
Vrlo su pametni,ali tvrdoglavi.
To se lako rešava strogim odnosom od faze šteneta.
Bez nekog velikog napora ni za relativno kratko vreme
izbacio sam mu te "bubice" koje nosi ta rasa u genima....
Izuzetno je snažan,što meni lično nije naročito bitno,
ali je podatak koji karakteriše tu rasu....
P S I.....???
Ne bih mogao da zamislim život bez njih,
Bio i jedan maćak "žuća",umiljat,pametan,društven,ali vrdalama...
Odjednom,nestade mačak....! Dugo mi je bilo žao.Bio lep i pametan macan,
lokalna švalerčina.Sve se mačke pozaljubljivale....
Nekakva mačeća varijanta Ere Ojdanića...

To su psi kojima treba disciplina i dresura, čvrsta ruka, vojničko vaspitanje. Svi psi u suštini traže gospodara, ali stafordi i srodne rase traže baš baš gospodara. Stabilnog, snažnog, doslednog. Za takvog nema toga šta ne bi uradili. Jesu pametni i snažni, ali kao da to znaju, pa se prosto ne daju slabijem od sebe. Sa njima je zadovoljstvo raditi. I jeste, predu :)

Ja ih jako volim, ali nisam osoba za njih. Sklona sam da životinje razmazim, da mi je žao da podviknem, da udarim, nisam strog vaspitač. Za staforde i slične je to pogubno. Sa mačkama se lepo uklapam, oni ne traže u vlasniku gospodara (već roba, kako se to već kaže z:mrgreen: ) i neće dozvoliti čak ni da ih razmaziš koliko ti hoćeš, nego koliko te oni puste :lol: I bez obzira na tu samostalnost, uzvraćaju i pažnju i brigu i nežnost, sve što im daš.
 
Ljudi se obično strogo dele na mačkare i kučkare, ali ja (još uvek) ne mogu da se opredelim.
Sa mačkama se karakterno dobro uklapam, pse podjednako volim, ali i dalje biram mačku.
Možda zato što još nisam našla "svoju" rasu.
Volim ove velike i snažne, radne pse, pastirske, doge, mastife, staforde, rotove i sl. ali sam svesna da ne bih mogla da ih odgajim. Mali psi su mi suviše nervozni, a retriveri, kokeri i labradori nekako previše blentavi, ne znam, ne privlače me uopšte. Ne znam kakvi su špicevi, samojedi, haskiji...ta grupa. Oni su mi zanimljivi, ali nikakvih iskustva sa njima nemam.
 
Uh nikako nisam za machku u stanu gde postoje deca tj male bebe. Volim zivotinje, ali sam malo lenja i da chistim sve one dlake koje ostaju na namestaju, extra posao bi mi pravilo.
 
To su psi kojima treba disciplina i dresura, čvrsta ruka, vojničko vaspitanje. Svi psi u suštini traže gospodara, ali stafordi i srodne rase traže baš baš gospodara. Stabilnog, snažnog, doslednog. Za takvog nema toga šta ne bi uradili. Jesu pametni i snažni, ali kao da to znaju, pa se prosto ne daju slabijem od sebe. Sa njima je zadovoljstvo raditi. I jeste, predu :)

Ja ih jako volim, ali nisam osoba za njih. Sklona sam da životinje razmazim, da mi je žao da podviknem, da udarim, nisam strog vaspitač. Za staforde i slične je to pogubno. Sa mačkama se lepo uklapam, oni ne traže u vlasniku gospodara (već roba, kako se to već kaže z:mrgreen: ) i neće dozvoliti čak ni da ih razmaziš koliko ti hoćeš, nego koliko te oni puste :lol: I bez obzira na tu samostalnost, uzvraćaju i pažnju i brigu i nežnost, sve što im daš.

Tom preciznom komentaru nema se
šta dodati....
 
Mi(četvoročlana porodica) smo pre par meseci uzeli mače.U kući smo,ali Gdin,još ne izlazi napolje.Koju mačku uzeti,sve zavisi,kakve su Vaše osobine,navike.
Naš mašak je veoma aktivan,ne postoji mesto gde se ne popne.Ja ne volim,da vidim mačku u kuhinji-sudoperi,ali čim okrenem ledja,šta mislite da prvo uradi.Naravno,skoči na sudoperu.Probali smo da ga ćušnemo po guzi,ali onda dodje da vrati.Sve igračke koje mu kupimo,iscepa za sat vremena.Sad kad su klinci porasli,radovala sam se što će jelka biti na svom mestu-niko je neće rušiti.Al za malo,tu je novi član,koji ne može da odoli silnim kuglicama,lampicama.
Ipak,bitno je i to,nema dlaka na sve strane,ima svoj toalet,ne vrši nuždu po kući.Ne mjauče,sem kad ide u toalet,jer ja moram da ga obrišem.
Spava meni pored glave.Klinci ga obožavaju,jer s njim jurcaju po kući.
Iako je vrlo nemiran,obožavam ga.Uživam kad se mazimo.
 
Mi(četvoročlana porodica) smo pre par meseci uzeli mače.U kući smo,ali Gdin,još ne izlazi napolje.Koju mačku uzeti,sve zavisi,kakve su Vaše osobine,navike.
Naš mašak je veoma aktivan,ne postoji mesto gde se ne popne.Ja ne volim,da vidim mačku u kuhinji-sudoperi,ali čim okrenem ledja,šta mislite da prvo uradi.Naravno,skoči na sudoperu.Probali smo da ga ćušnemo po guzi,ali onda dodje da vrati.Sve igračke koje mu kupimo,iscepa za sat vremena.Sad kad su klinci porasli,radovala sam se što će jelka biti na svom mestu-niko je neće rušiti.Al za malo,tu je novi član,koji ne može da odoli silnim kuglicama,lampicama.
Ipak,bitno je i to,nema dlaka na sve strane,ima svoj toalet,ne vrši nuždu po kući.Ne mjauče,sem kad ide u toalet,jer ja moram da ga obrišem.
Spava meni pored glave.Klinci ga obožavaju,jer s njim jurcaju po kući.
Iako je vrlo nemiran,obožavam ga.Uživam kad se mazimo.

Probajte umesto ćuški po guzi, kad se popne na sudoperu, da pljesnete dlanovima, da ga uplašite zvukom... Ako ni to ne deluje, fajtalica za veš ne gine. I poprskajte ga samo kada je na sudoperi, nema svrhe juriti ga po kući za nešto što je skrivio na nekom drugom mestu. Ja imam macu od 1999. godine, nikada se nije popela na sudoperu, jednom se popela na sto i to zato što je na njemu bilo osunčano, takođe, ako se penje na stolicu, to je samo da bi dremala, nikad joj glava ne viri iznad stola, niti zabada njušku gde joj nije mesto.... Ne znam da li su nam se poklopili senzibiliteti ili šta, ali ne sećam se da je bilo kakvu štetu napravila....
I pazite sa tim brisanjem guze, ako mu to ružno iskustvo vezujete za posip, može da se desi da prestane tu da obavlja nuždu jer se ne oseća sigurno....
 
Hvala na savetu.
Sa zvukom smo probali,ne deluje.To sa fajtalicom ću probati.
Guzu smo prestali da brišemo.
Kad se popne u lavabo,ja pustim vodu,ne jaku,da teče,on tu nešto njuška,ali mu ne smeta,ni kad ga poprskam.Kad voda ne teče,on samo legne u lavabo i uživa.
Jeste nestašan,takva mu je rasa,ali obožavam ga.
 

Back
Top