Macka u stanu

Ponavljam, nigde nisam napisao da generalno ne bih imao pse/macke. Samo kazem da u stanu/kuci ne bih drzao ni jedne ni druge. Vidis, neka deca reaguju negativno. Sve to zavisi. Ali i pored toga, tu su i neki drugi razlozi zasto sam protiv.

Ih, pa ovde u Austriji svako malo izvestavaju o dogama, pit bulovima i slicnim rasama, koji su napali svog gazdu, gazdino dete itd. Ali se mnogi ipak nisu dozvali pameti i misle da se to njima ne moze desiti.
 
čoveče tu u austriji je baš zeznuto... sreća pa ne živimo u austriji jer da živimo tu u austriji bilo bi baš gadno u austriji za nas koji ne živimo u austriji

elem imam dve mačke u stanu od 62 kvadrata, ulaze u sve prostorije, kad zaboravim da ih nahranim ne ujedaju me, samo mjauču do iznemoglosti... usisavam svakog dana, zbog dlaka i nema nikavih problema...
 
z:poz:z:poz:
Naravno. Svako ko nema macku ili psa u kuci/stanu je los covek, ma zlikovac. To sto stan/kuca nisu prirodna okolina za psa i macku, to se ne broji. Bitno da je vlasniku lepo. Toliko o ljubavi tih likova prema zivotinjama. z;)
Druga prica su psi/macke u dvoristu... A ovaj trip sa drzanjem u kuci/stanu je jos jedna od gluposti koje ste pokupili sa zapada. Ali ni to nije nista novo niti iznenadjujuce. Jos malo pa ce te, kao svabe, da ih nazivate svojom decom. Nije ni malo bolesno, ne ne. :mrgreen:

p.s.: od kucnih ljubimaca stvarno ne znam koju zivotinju nisam sve imao kao klinac. Pse i macke (ali u dvoristu), kornjace, papagaji, morski prasici, zecevi...sad imam zlatne ribice. Bitno da sam dobio etiketu loseg coveka, jer sam napisao da mi u stan, sa dvoje male dece (a i da nemam decu), ne bi usli ni pas ni macka (razlozi su jasni svakom normalnom). z:poz:
Ja sam svog mačka kao promrzlo mače našla jedne zime na -20 ispod stepenica u neboderu. Da ga nisam odnjela u stan vjerojatno bi se smrznuo. Da li je to bilo prirodno okruženje za njega? Jedino ako se misli na prirodnu selekciju -tko jači preživi, ali to su ipak kućni ljubimci. Nakon odlaska veterinaru, par infuzija i antibiotika danas je to prekrasan mačak, privržen i vjerniji i od vlastitog muža, (španjolska sapunica)!!z:poz:
 
Naravno. Svako ko nema macku ili psa u kuci/stanu je los covek, ma zlikovac. To sto stan/kuca nisu prirodna okolina za psa i macku, to se ne broji. Bitno da je vlasniku lepo. Toliko o ljubavi tih likova prema zivotinjama. z;)
Druga prica su psi/macke u dvoristu... A ovaj trip sa drzanjem u kuci/stanu je jos jedna od gluposti koje ste pokupili sa zapada. Ali ni to nije nista novo niti iznenadjujuce. Jos malo pa ce te, kao svabe, da ih nazivate svojom decom. Nije ni malo bolesno, ne ne. :mrgreen:

p.s.: od kucnih ljubimaca stvarno ne znam koju zivotinju nisam sve imao kao klinac. Pse i macke (ali u dvoristu), kornjace, papagaji, morski prasici, zecevi...sad imam zlatne ribice. Bitno da sam dobio etiketu loseg coveka, jer sam napisao da mi u stan, sa dvoje male dece (a i da nemam decu), ne bi usli ni pas ni macka (razlozi su jasni svakom normalnom). z:poz:

Sreća je tvoja što si u Beču,
živiš sa hladnim i proračunatim Alemanima,a
njih boli patka....
Da si ovo što si napisao izjavio u Moskvi
na Puškinovom trgu ili "Parku kulture"
bio bi linčovan na licu mesta,
a od nekog pijanog Rusa (a nađe se)
doživeo bi da ti otkine i jajca,pride.
Oni,Moskovljani,žive u kultu pasa i mačaka.
Od 12 miliona žitelja grada,bar je dva miliona pasa,
a mačaka i više.
Obožavaju ih.
Šetaju se slobodno po prodavnicama,pekarama,
robnim kućama,lekarskim ordinacijama....
Ne možeš ni zamisliti tu ljubav Rusa usmerenu na pse i mačke....
Bio 4,5 godine i lično gledao!!!
 
Naravno. Svako ko nema macku ili psa u kuci/stanu je los covek, ma zlikovac. To sto stan/kuca nisu prirodna okolina za psa i macku, to se ne broji. Bitno da je vlasniku lepo. Toliko o ljubavi tih likova prema zivotinjama. z;)
Druga prica su psi/macke u dvoristu... A ovaj trip sa drzanjem u kuci/stanu je jos jedna od gluposti koje ste pokupili sa zapada. Ali ni to nije nista novo niti iznenadjujuce. Jos malo pa ce te, kao svabe, da ih nazivate svojom decom. Nije ni malo bolesno, ne ne. :mrgreen:

p.s.: od kucnih ljubimaca stvarno ne znam koju zivotinju nisam sve imao kao klinac. Pse i macke (ali u dvoristu), kornjace, papagaji, morski prasici, zecevi...sad imam zlatne ribice. Bitno da sam dobio etiketu loseg coveka, jer sam napisao da mi u stan, sa dvoje male dece (a i da nemam decu), ne bi usli ni pas ni macka (razlozi su jasni svakom normalnom). z:poz:

Možeš li da mi objasniš koja je prirodna okolina za mačku ove, 2011. godine. Za vrstu - domaća mačka, da ne pobrkamo sa divljim, risovima itd.
A drugo pitanje, da li misliš da je tvoje dvorište prirodna okolina za kornjaču :eek: papagaja, morsko prase (čoveče, ove vrste ne žive ni na našem kontinentu!), zeca.....?
 
Odkud ti to znaš,
a da ja prvi put čujem o tome,
a "gutam" svakoddnevno sve i svašta (uključujući i tabloide) !?

Bilo po novinama, ubrzo nakon one prve vesti.
Ti psi su već jednom napadali i bili mu oduzimani, jer se utvrdilo da je njegovo ponašanje prema njima uzrokovalo strah od ljudi i agresivnost kao rekciju na tu strah, ali doktor je uspeo preko veze da ih povrati. Nakon njegove smrti je istraga pokazala da je pse između ostalog i seksualno zlostavljao i jednom od tih prilika su ga psi preklali. Tako je makar izveštavano, nek' je i mrva istinita, mnogo je.
 
A mački je prirodna okolina uz čoveka, već hiljadama godina. To je jedina životinjska vrsta koju nije čovek pripitomio, već se sama pripitomila, privalila, saživela. Odnos čoveka i mačke je nastao kao simbioza, obostrano korisni odnos dva bića gde jedan drugog ne poseduju i jedan od drugog ne zavise.
 
Možeš li da mi objasniš koja je prirodna okolina za mačku ove, 2011. godine. Za vrstu - domaća mačka, da ne pobrkamo sa divljim, risovima itd.
A drugo pitanje, da li misliš da je tvoje dvorište prirodna okolina za kornjaču :eek: papagaja, morsko prase (čoveče, ove vrste ne žive ni na našem kontinentu!), zeca.....?

Ili se pravis luda ili ne umes da citas. Psa, macku i zeceve nisam drzao u kuci, a morsko prase, papagaje, kornjace itd. naravno da jesam. Ili mislis da mi akvarijum stoji u basti? Treba ti crtati. Strasno nesto.
 
Sreća je tvoja što si u Beču,
živiš sa hladnim i proračunatim Alemanima,a
njih boli patka....
Da si ovo što si napisao izjavio u Moskvi
na Puškinovom trgu ili "Parku kulture"
bio bi linčovan na licu mesta,
a od nekog pijanog Rusa (a nađe se)
doživeo bi da ti otkine i jajca,pride.
Oni,Moskovljani,žive u kultu pasa i mačaka.
Od 12 miliona žitelja grada,bar je dva miliona pasa,
a mačaka i više.
Obožavaju ih.
Šetaju se slobodno po prodavnicama,pekarama,
robnim kućama,lekarskim ordinacijama....
Ne možeš ni zamisliti tu ljubav Rusa usmerenu na pse i mačke....
Bio 4,5 godine i lično gledao!!!

Pa nikad nisu bili normalni, tako da... z:mrgreen:
 
Bilo po novinama, ubrzo nakon one prve vesti.
Ti psi su već jednom napadali i bili mu oduzimani, jer se utvrdilo da je njegovo ponašanje prema njima uzrokovalo strah od ljudi i agresivnost kao rekciju na tu strah, ali doktor je uspeo preko veze da ih povrati. Nakon njegove smrti je istraga pokazala da je pse između ostalog i seksualno zlostavljao i jednom od tih prilika su ga psi preklali. Tako je makar izveštavano, nek' je i mrva istinita, mnogo je.

Da,da...
sada se nešto prisećam.
Usekao mi se samo događaj,
ali ne i kasniji epilog.
 
Ili se pravis luda ili ne umes da citas. Psa, macku i zeceve nisam drzao u kuci, a morsko prase, papagaje, kornjace itd. naravno da jesam. Ili mislis da mi akvarijum stoji u basti? Treba ti crtati. Strasno nesto.

Pored psa i mačke piše ''ali ne u stanu'' a pored svih ostalih ne piše ništa, koliko ja umem da čitam...
Evo sad sam opet pročitala pa te molim da mi odgovoriš na ostatak mog posta, ako umeš da čitaš.
 
Samo kazem da u stanu/kuci ne bih drzao ni jedne ni druge.

Za nih je maltretiranje drzanje u kuci a jos vise za porodicu jer postaju rob ciscenja

Nakon odlaska veterinaru, par infuzija i antibiotika danas je to prekrasan mačak, privržen i vjerniji i od vlastitog muža, (španjolska sapunica)!!z:poz:

:rotf: Manje ulaganja u macku nego u muza, a bar te voli i verna ti je
Savet -- izbaci tog nevernog muza i nadji jos jednog macka . Imaces pravu ljubav


Pa nikad nisu bili normalni, tako da... z:mrgreen:
:ok:
 
Za nih je maltretiranje drzanje u kuci a jos vise za porodicu jer postaju rob ciscenja

Kažeš lepo "neću da čistim" i u redu je. Ne moraš ni toliko, samo "neću" i to je u redu.
Fala bogu, niko ne mora ni cveće da gaji, a kamoli živuljku.
Čemu izmišljanje razloga, šatro nesebičnih, "ja to ustvari za njihovo dobro, za njih je je to maltretiranje", ma za koga njih? :roll:
Ili prosto volite, želite, potrebno vam je da se ubrojite na silu u ljubitelje životinja iako to niste i iako to ne znači da ste zlotvori ili zlostavljači?
 
Pazite da se to vama ne dogodi a i ja moram posebno paziti!z:shock:

Pepeljuga je stara 75 godina. Nakon dugog i sretnog života sa svojim princem, sada je udovica i dane provodi u svojoj kući sjedeći u stolcu za ljuljanje sa mačkom Tomom u naručju.
Ali jednog dana iznenada joj se ukaže Dobra vila. Draga Pepeljugo već godinama živiš uzoran život i zato ću ti ispuniti tri želje.Reci!
Pepeljuga kaže: želim opet biti lijepa i mlada! Nema problema kaže Dobra vila i pretvori Pepeljugu u mladi sexy komad.
Akoja je tvoja druga želja?
Htjela bih biti vrlo bogata! I vila joj ispuni i tu želju: dvorac, fancy odjeća Porsch i .........
A koja je tvoja treća želja?
Neka se moj mačak Tom pretvori u lijepog, mladog i pristojnog muškarca!
I vila joj ispuni i tu posljednju želju.

Stvorivši se u njenom krevetu muškarac upita Pepeljugu: sada ti je sigurno žao?
Žao? Zašto žao ,iznenađeno upita Pepeljuga?:dontunderstand:

Pa zato što si me dala kastrirati!!!!!:dash:
Pepeljuginim licem potekoše suze :besna:

:zcepanje:
 
Pas je vec druga prica , ali opet samo u dvoristu

Svakako, i ja sam generalno protiv
pasa u stanu iz više razloga.
Osim zdravstvenih,tu je i sabijanje
prostora živom biću predodređenom za
slobodno kretanje.
Imam sreću,pa živim u kući na 10 ari.
Pas uglavnom trčkara napolju,ozidao sam mu
predivnu kućicu od fasadne cigle,ali ga ne vezujem.
Na savete komšija,pokušavao sam 2-3 x,ali mi žao i sutradan ga
pustim.
Kada stisne veliki minus,pustim ga u kuću,
ali je to retkost i nije pravilo.
Američki staford,mlad,dveipo.....
Ma,ko kaže da nije zadovoljstvo,taj greši
ili ne voli pse.
Trećeg nema....
 
Svakako, i ja sam generalno protiv
pasa u stanu iz više razloga.
Osim zdravstvenih,tu je i sabijanje
prostora živom biću predodređenom za
slobodno kretanje.
Imam sreću,pa živim u kući na 10 ari.
Pas uglavnom trčkara napolju,ozidao sam mu
predivnu kućicu od fasadne cigle,ali ga ne vezujem.
Na savete komšija,pokušavao sam 2-3 x,ali mi žao i sutradan ga
pustim.
Kada stisne veliki minus,pustim ga u kuću,
ali je to retkost i nije pravilo.
Američki staford,mlad,dveipo.....
Ma,ko kaže da nije zadovoljstvo,taj greši
ili ne voli pse.
Trećeg nema....

Ovo jeste idealna varijanta, ali postoje i rase koje su za kuću, tj. nisu za držanje napolju (mislim da se i staford svrstava u tu grupu, ali jak je to pas, može da se privikne lepo na život napolju, osim u ovim temperaturnim ekstremima). Znači, držanje u skladu sa rasom i dovoljno boravka napolju, opet u skladu sa rasom, bile to šetnje ili dvorište, kako ko ima.
Inače, volim staforde, dobri su to psi :)
 
Ovo jeste idealna varijanta, ali postoje i rase koje su za kuću, tj. nisu za držanje napolju (mislim da se i staford svrstava u tu grupu, ali jak je to pas, može da se privikne lepo na život napolju, osim u ovim temperaturnim ekstremima). Znači, držanje u skladu sa rasom i dovoljno boravka napolju, opet u skladu sa rasom, bile to šetnje ili dvorište, kako ko ima.
Inače, volim staforde, dobri su to psi :)

Oni deluju robusno,ali "predu"
ko mačke persijanke....
Vrlo su pametni,ali tvrdoglavi.
To se lako rešava strogim odnosom od faze šteneta.
Bez nekog velikog napora i za relativno kratko vreme
izbacio sam mu te "bubice" koje nosi ta rasa u genima....
Izuzetno je snažan,što meni lično nije naročito bitno,
ali je podatak koji karakteriše tu rasu....
P S I.....???
Ne bih mogao da zamislim život bez njih,
Bio i jedan maćak "žuća",umiljat,pametan,društven,ali vrdalama...
Odjednom,nestade mačak....! Dugo mi je bilo žao.Bio lep i pametan macan,
lokalna švalerčina.Sve se mačke pozaljubljivale....
Nekakva mačeća varijanta Ere Ojdanića...
 
Poslednja izmena:

Back
Top