Macka u stanu

Moja mačka ne ulazi u kuhinju i trpezariju nikada....Hodnik i dnevna soba samo...A nema mogućnosti ni da uđe kad nismo kod kuće..;) O tome strogo vodim računa, ženi sam rek'o, može mačka, ali vidim li je jednom u kuhinji, leti pravo u tanjir komšijskog džukca..:rtfm: A sad kad dođe beba, više nema ni dnevna soba...samo u hodniku može da spije kad joj je ladno napolje..

Ti onda prestani da mučiš tu životinju....
 
Imala sam belu perzijsku macu, dobila je jos kao mace za rodjendan. Zivela je u stanu, a setala sam je napolju, kao kucence ^^ Posle se toliko navikla na te setnje da joj nije bila ni potrebna vrpca, sama je isla za mnom okolo, ljudi su se cudili i obozavali je. Stan je bio duplo manji nego sto ti imas pa nije bilo nikakvih problema. Macke su kao stvorene za stan, vrlo su pedantne. Kao sto neko gore vec rece, najbolje je da uzmes malo mace koje mozes sama onda da 'vaspitas' sta se sme i sta ne :)
 
Inače i mi smo doneli mačku posle studija...ali ne mogu ti potvrditi koliko joj je promena smetala, jer je zgazio kamion 20 dana kasnije...Zavukla se ispod točkova, komšija nije video..i bi šta bi...:(
 
Ne znam...obično ljudi koji dugo godina čuvaju mačke, a sele se, imaju problema...Mačka postane divlja ili ih čak napusti prvom prilikom..I to obično krene oko mesec dana kasnje...kad prodje prvo čudo, gde se našla ***...traži staro gnezdašce..;)


Sve je moguce. Doduse mislim da i zavisi koliko se vremena posveti kucnom ljubimcu u ovom slucaju macki. Desavalo se recimo da kad je nisam vodila sa sobom u Srbiju, pa je ostajala sa mojom tetkom u mom stanu, odbijala je da jede prvih par dana, pricala mi tetka da je izgledalo kao da pati. E sad, kako god bilo da bilo, ja verujem da se eto i macka moze navezati na coveka ;) U svakom slucaju, macka je idealan jubimac za male stanove, a tek za od ove od 100 kvadrate..uuuhuu...da se macka prosto izgubi :)
 
Drzala sam macku u stanu od 84 kvadrata i nikom nista. Mogla je da se krece svuda osim u maminu sobu, znala je da ne sme na sto kuhinjski i na radnu plocu, obavljala sta treba u kupatilu i svi bili srecni i zadovoljni... Naucila sam je u startu sta i kako i to je to..
 
Uh, mi imali persijskog mačora davno, ostalo mi u sećanju to da je sve zapišavao i imali dlaka svugde. I bio je grozno ljubomoran.
Onda smo se posle preselili u ovu kuću gde i sad zivimo, volimo zivotinje i opet je jedna maca dosla do nas, bila je i unutra i napolju, mnogo nam je prijala...ali jednog dana smo shvatili da nam je unela buve u tepih kojih smo se jedva resili. A imala je i ogrlicu protiv buva i stavljali smo joj redovno front-line. Tako da...ima tu i loših strana, a lepe znate i sami pa o njima ne pišem.

Što se buva tiče mislim da to nije tačno, biće da je nešto drugo u pitanju. Možda ste je poprašili praškom protiv buva u kući pa se tako desilo. Mačku treba izneti na dvorište ili terasu i natrljati praškom. Inače buve sa životinja ne idu ni na čoveka ni na drugu životinju.
 
Mislim da ne moraš da brigaš, životinje, a posebno mačke i psi brzo osete kome da poklone poverenje i ko je dobar čovek

Naravno. Svako ko nema macku ili psa u kuci/stanu je los covek, ma zlikovac. To sto stan/kuca nisu prirodna okolina za psa i macku, to se ne broji. Bitno da je vlasniku lepo. Toliko o ljubavi tih likova prema zivotinjama. z;)
Druga prica su psi/macke u dvoristu... A ovaj trip sa drzanjem u kuci/stanu je jos jedna od gluposti koje ste pokupili sa zapada. Ali ni to nije nista novo niti iznenadjujuce. Jos malo pa ce te, kao svabe, da ih nazivate svojom decom. Nije ni malo bolesno, ne ne. :mrgreen:

p.s.: od kucnih ljubimaca stvarno ne znam koju zivotinju nisam sve imao kao klinac. Pse i macke (ali u dvoristu), kornjace, papagaji, morski prasici, zecevi...sad imam zlatne ribice. Bitno da sam dobio etiketu loseg coveka, jer sam napisao da mi u stan, sa dvoje male dece (a i da nemam decu), ne bi usli ni pas ni macka (razlozi su jasni svakom normalnom). z:poz:
 
Bolje kupi psa, macke su fuj...

Neko voli mačke,neko pse,neko oboje,
ali uvek jednu vrstu više,
nikada ljubitelj životinja ne voli mačku i psa podjednako...
Jedna ljubav je uvek malko veća.
Elem,mačke jesu umiljate,ali samo privremeno...
Ona se neko vreme igra na naše oduševljenje,
a onda se naglo okreće,ignoriše nas i bavi sobom.
Posebno,kad se najede.Jednostavno se isključi...
Samoži se,lukave...To je činjenica.
Pas ima suprotne osobine.
On te voli uvek - i sit i gladan...
Ne kaže se badava : mačka od đavola,
a pas od Boga....!!!
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam bas. Znam lika, koji je zaboravio da nahrani psa, i kada mu je prisao ovaj ga ugrize za ruku. Nakon toga ga je izresetao pistoljem. Mora da je bila velika ljubav, cim se tako zavrsilo. :zroll:
Najveci debili su mi oni koji pored male dece drze pit bulove i slicne rase. Pa se onda cude kada pas jednog dana, iz cista mira, unakazi ili ubije dete. Kao "jaoj, pa nije mi jasno, uvek se lepo igrao sa decom, nikad se nista nije desilo pre ovoga". Pas je pas, a covek je covek!
 
Ne znam kakve on veze ima sa tim da ja ne bih u kuci drzao ni njega onakvog poganog, ni macku, ni psa...

Mislim da grešiš....
Pas i mačka mogu biti i jesu velika radost.
U stanju su da ti promene raspoloženje,
kad ti je svega preko qurca....
Šta više,čitao sam negde kako je naučno dokazano
da imaju terapeutske sposobnosti.
Deca se uče kolektivizaciji,društvenija su,manje egoistična,
ako odrastaju uz psa ili mačku.
Dalje,čitao sam da je kod neke dece došlo do poboljšanja
u hroničnoj astmi.
Lekari su to povezali sa držanjem psa u kući....
Stvarno,neverovatno....
A.za mačku se tvrdi da ima jaku auru.
Neki je stavljaju na grudi,kod problema sa bolovima u stomaku
ili reumatizmom....
Vidiš kako to priroda sama podešava.....!?
 
Pa ne znam bas. Znam lika, koji je zaboravio da nahrani psa, i kada mu je prisao ovaj ga ugrize za ruku. Nakon toga ga je izresetao pistoljem. Mora da je bila velika ljubav, cim se tako zavrsilo. :zroll:
Najveci debili su mi oni koji pored male dece drze pit bulove i slicne rase. Pa se onda cude kada pas jednog dana, iz cista mira, unakazi ili ubije dete. Kao "jaoj, pa nije mi jasno, uvek se lepo igrao sa decom, nikad se nista nije desilo pre ovoga". Pas je pas, a covek je covek!

Yebi ga,i to se događa!
Srećom,ne tako često.
Ima rizika,svakako.
Slažem se sa tobom da,gde su mala deca,
nikako rotove,doge,staforde,vučjake,dobermane....
Sećaš se slučaja onog doktora u Sloveniji,
kojeg su na smrt iskidala njegova tri odrasla rotvajlera!?
Bilo je to prošle godine u štampi.
Užas.
Jednostavno,jednom rotu nešto se otkačilo,
kidisao na gazdu,a druga dvojica po inerciji...
Daleko mu bilo.
 

Back
Top