Macka kida i jede cvece

Hvala vam na savetima!!!!
Psenicu sam posadila i nadam se da ce sto pre da nikne. A ovih dana planiramo da odemo i do Pet Shopa da kupimo vec zasadjenu macinu travu. Pa od ta dva, jedno ce valjda da jede (umesto mog cveca_ :)))
Ono sa prskalicom nije losa ideja, ali celo pre podne smo na poslu i nema sanse da je neko prska. Ona to uglavnom radi kad ostane sama - tako da mi je prskalica slaba varijanta :(
Podigla sam i ja cvece koje sam mogla da podignem, ali ova difembahija ima 1,5m i gde nju da dignem :)

I mi smo u stanu imali nekoliko saksija adama, pa smo morali da ih poklonimo jer su mačići kidisali na njih.

Sada imamo dve saksije adama, ali one njima nikada nisu dostupne kada nismo u stanu (možda bi i mogli da ih ostavim zajedno u istoj prostoriji, prskalica je zaista delotvorna - bar što se mojih mačaka tiče - ali ne vidim razlog zašto bi sebi dozvolili da se igramo sa takvim stvarima)...

Ili odvoj mačku i cveće, ili odluči šta ti je draže...

Poslednja izmena:
Setio sam se nečega.

Biljke koje imate u sobi, možete porskati limunovim sokom (to mačke odbija od grickanja), e samo je problem što se za liske od tih biljaka lepi prašina i mačje dlake (mada ne znam kako kiselina od limunovog soka deluje na same biljke :think:).

Ovo i nije neko rešenje, ali eto. :lol:

Setio sam se nečega.

Biljke koje imate u sobi, možete porskati limunovim sokom (to mačke odbija od grickanja), e samo je problem što se za liske od tih biljaka lepi prašina i mačje dlake (mada ne znam kako kiselina od limunovog soka deluje na same biljke :think:).

Ovo i nije neko rešenje, ali eto. :lol:

Macke ne vole ni miris pomorandje isto kao i limuna. Ja sam probala da stvari koje macka ne treba da dira namazem pomorandjinom korom. Uspelo mi je:) Hvala na savetu za travu potopila sam je vodom.

Vodi računa koje te biljke jede. Da li je imao neke smptome posle toga?
Neke biljke izazivaju povraćanje i dijareju, aili ima i onih, kao što su azaleja, bršljan, zumbul, narcis ili oleander, koje su veoma opasne. Nisu bezazleni ni jela, božikovina, imela i božićna zvezda, kojima ukrašavamo kuću tokom božićnih i novogodišnjih praznika.
Posledice trovanja ovih biljaka mogu biti različite. Neke prouzrokuju stomačne tegobe, druge teškoće u srčanom radu i disanju, treće izazivaju neurološke promene, da ne spominjem one koje ugrožavaju rad jetre i bubrega..
Da bi smo iubegli ovakve situacije, treba se prilikom kupovine biljke obavestiti da li je opasna na životinje. Osim toga, poželjno je biljke držati na mestima nedostupnim za mačku.
Ako je ovo pak nemoguće, onda se morate opredeliti između mačke ili kućnog bilja.

Zar ne treba da se prekrije zemljom

Po pravilu ne treba, ali.... Svaki put kad sam sadila u zemlju duže mi je trajala i venula je uglavnom zato što zaboravim da je zalivam. I ako je u zemlji, razgrana joj se korenje pa bude ''kompaktnije'', kada nije u zemlji meni se dešavalo da maca izvuče ceo busen kad povuče travku... u zemlji je čvršće...

Back