Ma sta mu je sad?

M

mishica

Gost
Jao pa neznam sta da mu radim, jutros sam ukljucila comp a ceo desktop mi "snezi", onda sam morala da ga resetujem i nekako se popravilo ali sam se jedva prikljucila na internet (to mi se i juce desavalo). Firewall i Norton mi kazu da nemam virus ali mi sve radi mnogo sporije. Stalno su me napadali Trojanci (da li je Firewall dovoljna zastita), a meni comp "prazan", sve narezujem. I sta sad hoce taj debugg koji mi se stalno ukljucuje? Pliiiiiz, pliiiiz pomognite mi, ja sam izgubljeni slicaj za comp :( :( :(
PS. u pitanju je XP (svako ocin na njega)
 
Nadji nekoga ko poznaje kompjutere da ti formatira disk i preinstalira sve nanovo. To ti je najbolja varijanta. Dizanje Windows-a iz mrtvih nije bas stvar koja obecava. Pogotovo sto si kao sto sama kazes laik za kompjutere.
Pametno je sto nista od podataka ne zadrzavas u kompu jer ce to olaksati stvar coveku koji bi ti odradio ovo. Inace savet za nadalje: pazi sta otvaras po internetu, na koje sajtove ides, i sta sa njih skidas. Download radi sa sajtova za koje je provereno da nisu nosioci nekih virusa. Recimo www.Astalavista.com spada u grupu rizicnih sto se virusa tice.
Pozdrav i srecno nadalje.
 
mishica:
Jao pa neznam sta da mu radim, jutros sam ukljucila comp a ceo desktop mi "snezi", onda sam morala da ga resetujem i nekako se popravilo ali sam se jedva prikljucila na internet (to mi se i juce desavalo). Firewall i Norton mi kazu da nemam virus ali mi sve radi mnogo sporije. Stalno su me napadali Trojanci (da li je Firewall dovoljna zastita), a meni comp "prazan", sve narezujem. I sta sad hoce taj debugg koji mi se stalno ukljucuje? Pliiiiiz, pliiiiz pomognite mi, ja sam izgubljeni slicaj za comp :( :( :(
PS. u pitanju je XP (svako ocin na njega)
Probaj sa nekim od RegClean-era. Ili odi na start/programs/Accessories/System Tools/Disk Cleanup i samo cisti particiju c (jer tu su sistemski fajlovi)
 
Probala sam to sa programs/accessories...i dobijem ovako: program file-c7b05b62 - c8d7 - status damaged. Onda sam ukljucila clean up i posle toga opet isto. Je l' moze da se popravi? PLIIIZZZ!
mishica tupsonka
 
RAAAADIII!!!
Pojma nemam sta sam uradila ali mi comp radi kao ranije, greskom sam usput deletirala Bullguard (ups) koji me je nesto stalno blokirao, onda sam opet uradila cleanup, instalirala onaj za Blastera (mada mislim da sam ga vec imala) I RAAAADIIII. Iskljucila sam ga i ponovo ukljucila nekoliko puta i nema "snega", :D :D :D ,radi kao i ranije!!! JEEEESSS, ti si moj idol! Nikada se ne bih usudila tako nesto sama da probam!
 
mishica:
RAAAADIII!!!
Pojma nemam sta sam uradila ali mi comp radi kao ranije, greskom sam usput deletirala Bullguard (ups) koji me je nesto stalno blokirao, onda sam opet uradila cleanup, instalirala onaj za Blastera (mada mislim da sam ga vec imala) I RAAAADIIII. Iskljucila sam ga i ponovo ukljucila nekoliko puta i nema "snega", :D :D :D ,radi kao i ranije!!! JEEEESSS, ti si moj idol! Nikada se ne bih usudila tako nesto sama da probam!
Bas mi je drago. Nije lose da nadjes negde ZoneAlarm i instaliras ga i sa njim izlazis na internet, naravno uz antivirusni program.POZDRAV Pisemo se :D :!:
 
Nemas pojma koliko sam ti zahvalna na podrsci, kao sto sam ti vec rekla, ja nikad sama ne bih nista ni pocela. Ja vec imam nortona, firewall i bullguard (koji sam izgleda deletirala),mozda bi i ta Zona bila dobra da se stavi? :roll:
Pozdrav od mishice...
 

Back
Top