Ma jesam li ja šašav?

lider

Poznat
Poruka
7.768
Ljudi Časna reč sam video pticu kolibri na Zvezdari.
Posmatrao sam je desetak minuta i slikao telefonom, sad ću da okačim slike.
Vikipedija kaze da kolibri zive isključivo u Americi.
Zna li neko nešto više o ovome?
 
Ниси шашав. :)
Ја имам кућу на периферији града.
Колибри су нам били редовни гости ранијих година, па су направили неку дужу паузу, па их опет има од пре две године.
Имамо и совино гнездо у бору. Белорепа шумска сова је наш гост већ три лета уназад са све младунцима који се ту излегу. :)
Пријавили смо их и друштву за заштиту животиња. Наше гнездо је било 23. регистровано у Србији.
 
mnogo ti je nestašan taj kolibri... preletevo Savu i evo ga stigao do Novog Bgda :D

jel' to ovaj tvoj ?


kolibri-1.jpg
 
Ljudi Časna reč sam video pticu kolibri na Zvezdari.
Posmatrao sam je desetak minuta i slikao telefonom, sad ću da okačim slike.
Vikipedija kaze da kolibri zive isključivo u Americi.
Zna li neko nešto više o ovome?
1. Све је на овом свету могуће, па и Звездарски колибри ;)
2. Не веруј превише Википедији, мада није она уопште ни тако лоша како неки кажу
3. Само инсеката има преко 800 хиљада врста, па ти види. :think:

...

П. С.
При том, не заборавити, нпр, и да пауци не спадају у инсекте, већ у зглавкаре ;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi Časna reč sam video pticu kolibri na Zvezdari.
Posmatrao sam je desetak minuta i slikao telefonom, sad ću da okačim slike.
Vikipedija kaze da kolibri zive isključivo u Americi.
Zna li neko nešto više o ovome?

e, videla sam i ja to čudence.....zabija kljun u moje petunije. nisam mogla, naravno, da verujem da je kolibri, nego sam mislila da je to neka ptičica o kojoj ja nemam pojma...isto izgleda kao ovo što si uslikao.
 
Ljudi Časna reč sam video pticu kolibri na Zvezdari.
Posmatrao sam je desetak minuta i slikao telefonom, sad ću da okačim slike.
Vikipedija kaze da kolibri zive isključivo u Americi.
Zna li neko nešto više o ovome?
Sanjao sam sinoć da šetam mostom sa kojeg pecaju ljudi. I već sam skoro prešao preko kad jedan pecaroš poče da viče. Okretoh se i videh da izvlači neku ogromnu ribu. Videlo se u početku leđno peraje, a malo potom je počela cela da se pomalja.
Dok je stigla podno mosta, ispostavilo se da to nije riba nego zmaj. Za njim se iz vode, valjda pokušavajući da pomogne partneru, pojavio još jedan.
Ponoviću da nisam bio jedini svedok tome. Bilo je još mnogo ljudi tu, u mom snu. Sve sam ovekovečio fotografijom sa mobilnog telefona, mada je kvalitet slike bio sumnjiv, što zbog sumraka - što zbog moje želje da se brzo, ali dostojanstveno udaljim sa mesta potencijalne opasnosti.
Ne pomerio se s mesta ako lažem.

I jutros sam razmišljao odakle mi taj san. E onda sam se setio da to ima veze sa ovom tvojom temom, koju kao novootvorenu pročitah pred spavanje.
Bogu hvala na guglu, koji mi je objasnio misteriju kojom si me zaposlio, a još mu više hvala jer sam sad malo mirniji glede postojanja zmajeva.

Dakle, kako gugl kaže - ono što si video i fotografisao je leptir, u narodu poznat kao golupka, a kod naučnika priznat kao Sphinx ligustri.
Sad kad sam video fotografije, znam da sam ga često i sam viđao, ali valjda zbog nefleksibilne logike kojom sam opterećen, niti jednog trenutka nisam pomislio da je nešto drugo do insekt.


th_Golupka-1-1.jpg


7_tmb_41583851_DSCF944920kolibri-1.jpg


5923_tmb_311883998_Nije20ptica-1.jpg


PrivetHawkMoth-1.jpg


privet_hawk_18jun05_800_20a-1.jpg




I jedan veliki pozdrav za Sofiju i sve kolibrije i belorepe sove u njenoj bašti.
 
A lepa bubica, jel da? :)
Meni pretprošlog leta mačka donosila spolja ogromne crne leptire sa flourascentnim očima, svetle im oči kao svitac, i boga mi, baš su bili veliki... oni nisu lepi ko ova bubica :heart: Ne znam gde ih je nalazila, ja to u prirodi nisam videla, samo na kućnom pragu :mrgreen:
 

Back
Top