Quantcast

M2 Heatsink

nikola_bgd

Obećava
Poruka
86
Pozdrav,

Kakva su vam iskustva i da li je nego ugradjivao heatsink za m2 ssd?
Da li je to neophodno uopste?

Kompjuter koristim za video obradu i neki lagani surf netom. Ne igram igrice niti gledam filmove.

Commie

Legenda
Poruka
56.393
Pozdrav,

Kakva su vam iskustva i da li je nego ugradjivao heatsink za m2 ssd?
Da li je to neophodno uopste?

Kompjuter koristim za video obradu i neki lagani surf netom. Ne igram igrice niti gledam filmove.
Nije ti potrebno , m2 trpi vece temperature nego klasican ssd.
Provetreno kuciste sa 2-3 ventilatora i to je to.

nikola_bgd

Obećava
Poruka
86
Hvala na odgovorima. Ja imam isto heatsink sa ploce medjutim gledam neke klipove na yt gde stavljaju neki drugi tip heatsinka kontam da su verovatno bolji rezultati nego default heatsink...

ne znam da li se vise greje s obzirom da imam samo jedan taj m2 ssd bez dodatnih ssd-ova i hdd-ova sto znaci da mi je na tom i operativni sistem i programi mada opet konfiguracija je nova, hladnjak lepo hladi a i ventilatori kucista isto...

retko kad je kompjuter da radi pod tenizijom(jedino kad se renderuje neki video ali to traje svega 10ak minuta)...

90% vremena racunar sluzi za surf, edukaciju putem foruma, pdf knjiga itd, youtube video klipovi... tako da mislim da nije pod nekim opterecenjem :)

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Pa pogledaj kolka je temperatura?

Kod mene :
Kod:
~/.../rust/covid19report >>> sudo hddtemp /dev/sdc                                           ±[●][master]
/dev/sdc: CT1000MX500SSD4: 61°C
A kod mene, dobri stari HDD, 80 GB!:zcepanje:

.........GA-MA78LM-S2H:~$ sudo hddtemp /dev/sda1
[sudo] password for xxxx:
/dev/sda1: HDS728080PLA380: 47°C

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.