"Lutah za večnom ljubavlju........

Taisa

Domaćin
Poruka
3.239
na četiri strane sveta......" (R.Drainac)

Da li još uvek lutaš, brojeći sede, menjajući devojke, osmehujući se životnoj saputnici, misleći da ćeš je sigurno naći, kad tad.............

ISKRENO, kakva treba da bude ona o kojoj sanjate (upućeno muškarcima)? Svi ženski komentari su dobrodošli, kao provokacija muške iskrenosti.

Koliko je bitno, da nikada nikome nije i neće pripadati sem tebi, telesno, duhovno, kako god?

 
Mora da bude izgleda i ponasha se kao moja polu-imginarna savrshena zena.
E sad poshto takva ne postoji,dovoljno je da nije bilde,simpatichna i da mi se dize na nju.A i to je teshko natji.:?Mislim ne ovo poslednje...zaboravi...nisam u formi notjas,,,nekako mi je empotivno muka:?
 
ženski komentar-nije što je moj dečko, ali shishmissh je jedan u milion, prava pravcata baraba (pozitivno, bar za mene), koji je javno priznao da je zaljubljen....Iskreno, ja to , ne verujem da bih ikada uradila.
Ali nikada ne bih volela da PRIPADA meni, SAMO meni.....Želim ga samo SVOG, samosvesnog,muškarca koji me voli. Iz ranijeg iskustva,kada dvoje počmu ds pripadaju jedno drugom
kada nestanu granice između dva bića, kada se više ne zna, gde počinje,a gde se završava jedan, a gde drugi ljubavnik, ne zna se ni gde počinje ili završava se navika, a gde ljubav...shishmish,budi uvek samo svoj i takav me voli, samo svpka tvoja samouka
 
Da li još uvek lutaš, brojeći sede, menjajući devojke, osmehujući se životnoj saputnici, misleći da ćeš je sigurno naći, kad tad.............

Nisi pitala zene, ali zashto da ne kazem - da. Tachno znam kakvog trazim, duhovno, mentalno, emotivno, telesno .. i sigurna sam da postoji negde takva kompilacija iz moje vizije, ako ne u nasoj zemlji onda na planeti .. cak sam uverena da nije jedna takva osoba u pitanju i da ih sigurno ima nekoliko desetina, ali kako upoznati sve muskarce sirom nase zemlje, da ne idem dalje. Koliko je malo srecnika koji ikada nabasaju na svog idealnog partnera, a koliko je onih koji potragu zavrse posle par godina i tako zive 's drugacijim nekim, nekim dalekim .. ... Mika Antic ima bar dve meni poznate pesme sa tom tematikom.

(...)
vucaram svetom dva prazna oka
zurim u lica prolaznika
koga da pitam, gladan i mokar,
zasto se nismo sreli nikad?

il je vec bilo?
trebao korak?
mozda je sasvim do mene dosla.
al' ja,
u krcmu svratio gorak,
a ona
ne znajuci-prosla

ne znam
ceo svet smo obisli
u zudnji ludoj
podjednakoj,
a za korak se mimoisli
 
Evo jedne moje pesmice za Veselu. :-)



Kako sam tragala hiljadama godina…
… kroz sve svoje zivote...
...na svim mestima, gde sam bila...
… na svakom licu koje sam videla...
Kakve sam patnje i boli prezivela...
... dajuci se uzalud svima...
... voleci bas svakog stvora ziva...
...povredjujuci sebe...
Kako sam ludo trazila tebe!



:-P
 
Tvoje? Ti si autor? :)


Pazi, nije da mi nisu bliski ti redovi, ali dve recenice su pod lupom ..

dajuci se uzalud svima...
... voleci bas svakog stvora ziva...
.

Niko ne daje ono sto i ne uzima, kad se radi o telesnim uzivanjima izmedju dve odrasle i svesne osobe. Ako pod ljubavlju u stihu racunam na vodjenje ljubavi, onda se vazi komentar iz prethodne recenice .. ali ako se misli na emociju onda bi to zaista bilo veliko trosenje ... sto meni nije svojstveno :)
 
nadjoh, probah, izgubih....imam srodnu dusu...i vise nemam ambicije da tragam za ljubavlju posle nje...i mogu biti sa drugima i bicu ali nikad vise tako ko sa njim...zivot nije savrsen a to nase savrseno je trajalo 2 godine i ja sam zivotu zahvalna na tome...nisam ni znala da umem :D...
...zbog tvoje zelje
jedna se zvezda vrtoglavo strmoglavi na horizontu...
tako predano i strasno samoubilacki
da prosto do krvi pozalim sto nisam ta zvezda....
 
Vecne ljubavi imaju samo pesnici kad su pesnici.

pesnik= simbol za umetnika

Kako sam tragala hiljadama godina…
… kroz sve svoje zivote...
...na svim mestima, gde sam bila...
… na svakom licu koje sam videla...
Kakve sam patnje i boli prezivela...
... dajuci se uzalud svima...
... voleci bas svakog stvora ziva...
...povredjujuci sebe...
Kako sam ludo trazila tebe!

:cool:

Da upravo pesnici, izražavajući večitu ljudsku glad za punoćom ljubavi.
 
Nisi pitala zene, ali zashto da ne kazem - da. Tachno znam kakvog trazim, duhovno, mentalno, emotivno, telesno .. i sigurna sam da postoji negde takva kompilacija iz moje vizije, ako ne u nasoj zemlji onda na planeti .. cak sam uverena da nije jedna takva osoba u pitanju i da ih sigurno ima nekoliko desetina, ali kako upoznati sve muskarce sirom nase zemlje, da ne idem dalje. Koliko je malo srecnika koji ikada nabasaju na svog idealnog partnera, a koliko je onih koji potragu zavrse posle par godina i tako zive 's drugacijim nekim, nekim dalekim .. ... Mika Antic ima bar dve meni poznate pesme sa tom tematikom.

(...)
vucaram svetom dva prazna oka
zurim u lica prolaznika
koga da pitam, gladan i mokar,
zasto se nismo sreli nikad?

il je vec bilo?
trebao korak?
mozda je sasvim do mene dosla.
al' ja,
u krcmu svratio gorak,
a ona
ne znajuci-prosla

ne znam
ceo svet smo obisli
u zudnji ludoj
podjednakoj,
a za korak se mimoisli

To je kao kad odeš gladan sa prepune trpeze. Ali za ove stihove svaka čast. :D
 
ISKRENO, kakva treba da bude ona o kojoj sanjate (upućeno muškarcima)? Svi ženski komentari su dobrodošli, kao provokacija muške iskrenosti.

Koliko je bitno, da nikada nikome nije i neće pripadati sem tebi, telesno, duhovno, kako god?


Prvo pitanje je potpuno besmisleno i zaslužuje još gluplji odgovor - dakle, kolko muškaraca tolko snova.

Drugo pitanje, šta reći..ša te je uopšte "pripadanje"?
Svako je sposoban da čitav jedan mali život provede sa jednim, dvoje, troje..više ljudi.

Ako ti se neko dopada, onda možeš samo da budeš srećan što je rešio da jedan od tih malih života provede i sa tobom, pa sad kolko god da traje.
 
na četiri strane sveta......" (R.Drainac)

Da li još uvek lutaš, brojeći sede, menjajući devojke, osmehujući se životnoj saputnici, misleći da ćeš je sigurno naći, kad tad.............

ISKRENO, kakva treba da bude ona o kojoj sanjate (upućeno muškarcima)? Svi ženski komentari su dobrodošli, kao provokacija muške iskrenosti.

Koliko je bitno, da nikada nikome nije i neće pripadati sem tebi, telesno, duhovno, kako god?


to je zamlacivanje. nijedna ljubav ne traje vecno. sve kad-tad postane rutina, monotonija, ili odbojnost, neslaganje. bajke jesu divne, svi ih volimo, ali realnost je drugacija.
 

Back
Top