Quantcast

Lugano, Svajcarska

Darko_NS

Zainteresovan član
Poruka
112
Pozdrav svima

da li ima nekog iz lugana, odnosno italijanskog kantona ticino. Zanimaju me osnove informacije, kakav je generalno zivot tamo, da li ima nasih ljudi, kakav je drustveni zivot, primanja, mogucnost nalazenja posla.. da li se govori iskljucivo italijanskim jezikom, ili je potrebno znati i ostale jezike i engleski.

Hvala

Petar BSK

Poznat
Poruka
9.925
Ortak mi je bio tamo nekoliko puta ,pola rodbine mu zivi u tom gradu...Samo italijanski ti je potreban,ne trebaju ti nemacki,francuski i engleski. Fabio Kapelo npr tu ima stan. Zivi se jako solidno,kao i svuda u Svajcarskoj...

vladimirko

Zainteresovan član
Poruka
133
Pozz , mene takodje zanima Lugano (tj. ceo region Ticino). Supruga i dete mi imaju madjarski pasos tj. pasos EU a ja ne. Rado bih pokusao pronaci posao za nju (medicinska sestra) u Ticinu,jer bi to verovatno bilo lakse nego da prvo ja trazim posao sa srpskim pasosesm. Zanima me nekoliko stvari: da li bih ja dobio CH papire na osnovu supruginog posla (naravno ako bi ona uspela pronaci posao)? Da li bih sa tim papirima i ja mogao traziti posao? Pricamo italijanski oboje, ziveli smo godinu dana u Italiji.

Tapn73

Početnik
Poruka
1
Zivim u Norveskoj gde radim kao spec.pedagog sa autisticnom decom u skoli..imam islandski pasos...rado bih presla da zivim i radim u Luganu..ne znam trenutno italijanski ali brzo ucim jezike...trenutno tecno pricam 5 stranih jezika...dajte mi ideju za posao...kontakt:tapn73@yahoo.com...pizdrav Tanja