"Lovac na zmajeve"

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
JEdna od knjiga koja me je naterala na plac od prve do poslednje korice je "Lovac na zmajeve". Cujem da je 8. novembra bila premijera u NY. Da li je neo skinuo odnekle film, pogledao... Jako me zanima da li su Ameri po obicaju upropastili knjigu?
 

Jeste taj film.
Procitala sam knjigu, odlicna je, ne pamtim kad sam procitala neku slicnu, topla preporuka. Dok sam je citala prosto mi je bilo zao kad sam se priblizavala kraju.
A onda sam odgledala film i razocarala se; film zaista prati radnju ali su dogadjaji nekako "nabacani". Mozda ne bih imala takav utisak da nisam prvo procitala knjigu. Zanima me komentar nekoga ko je odgledao film a da prethodno nije procitao knjigu.
Sada citam drugu knjigu istog autora, (hiljadu cudesnih sunaca), cula sam da je u planu i film.
 
Ima li silovanja? Ako ima ne bih ga gledala, to su neke stvari koje jednostavno ne mogu da podnesem cak ni u fiktivnim pricama. Film bih gledala samo zato sto sam citala knjigu, ima nekih lepih trenutaka, sve to stoji, ali i ja se slazem da je prica previse naklonjena Amerikancima. Molim te, Rusi ih maltretirali, pa talibani, a onda dodjose dobri Ameri i donese mir u svetu.
 
moj savet je da se prvo procita knjiga,stvarno je cudesna i znajte da ako prvo odgledate film upropasticete ceo dozivljaj i poimanje smisla sta je pisac hteo da kaze,u knjizi ima toliko detalja,toliko lepih recenica koje ostaju u secanju da kada gledate film deluje kao da nisu prikazali ni pola od onoga sto knjiga opisuje,nisam ga odgledala do kraja,nije bilo potrebe,jer je film koji sam stvorila u glavi citajuci knjigu bio mnogo bolji i zivopisniji
 
a sto se tice politike (Ameri,Rusi,talibani)stvarno je nebitna(ako nekog to zanima može detaljnije da utvrdi na google),bitan je odnos dva druga,recenica "za tebe i hiljadu puta ako treba"sve objasnjava kao i mnogi druga dela koja je Hasan cinio,ima mnogo pametnih recenica,ja bih je uvrstila u lektire.
 
moj savet je da se prvo procita knjiga,stvarno je cudesna i znajte da ako prvo odgledate film upropasticete ceo dozivljaj i poimanje smisla sta je pisac hteo da kaze,u knjizi ima toliko detalja,toliko lepih recenica koje ostaju u secanju da kada gledate film deluje kao da nisu prikazali ni pola od onoga sto knjiga opisuje,nisam ga odgledala do kraja,nije bilo potrebe,jer je film koji sam stvorila u glavi citajuci knjigu bio mnogo bolji i zivopisniji

Hm, hvala na savetu, ali ja ću verovatno gledati samo film, ako uopšte. Možda je grozna predrasuda u pitanju, ali i naslovi, i dizajn korica (naše i strano izdanje), kao i činjenica da autor, iako rođen na egzotičnom mestu živi u Americi od detinjstva, meni poručuju da se radi o proračunatom hitu koji je i napisan da bi kasnije bio pretvoren u film. Ne verujem ni režiseru, ali ako se ispostavi da je film dobar - pročitaću i knjigu. Obećavam.
 

Back
Top