LOV NA LISICE

Lov na lisice nije ogranicem tj.nema lovostaja, ali mora kako tako da bude organizovan. Zamislite situaciju da deo lovaca ide po lovistu kad i kako hoce sa izgovorom lova na lisice a pritom su okoreli krivolovci:confused: Druga stvar je sto ih ima previse a love se premalo
 
Pozdrav Ksenija,znam da imas drugacije misljenje o nama lovcima,ali kako sam vec u jednoj temi
pomenuo,covek lovi od kada postoji i to smo nasledili od nasih predaka,ali morate shvatiti da LOV nije samo lov.Lov je nesto iskonsko,povezivanje coveka sa prirodom,divljci.Ko stiti lovista i rezervate od pozara,
zagadjenja,poplava itd.Svako ima svoja misljenja,ali ipak malo razmislite.
 
Pozz Lovac Dolovac,
mislim da nema nikakve potrebe sto ljudi love!Sto kazes lovili su nasi predaci-oni su lovili zbog hrane,a zbog cega vi sadalovite?
Nemojte me pogresno razumeti jer to je neko moje misljenje da su ljudi pre lovili zbog potrebe za hranom,a zasto sada love?
 
Dobro Ksenija u neku ruku si upravu,ali mi tu ulovljenu divljac koristimo u ishrani.Ono sto trebas da znas je to da je "Lov" danas dosta slican uzgoju domacih zivotinja.Sve vise se grade fazenerije,velikih kapaciteta,ali i prihvatilista za krupnu divljc takozvani ''gateri''.Kada se divljac odgaji pusta se u prirodu i tada dolazi LOV.Taj lov je slican,sa nekim seoskim domacinstvom u kome se zivotinje gaje da bi se kasnije koristile u ishrani ljudi,samo sto u lovu je moalo drugacije,divljac ima vece sanse da se izvuce-pobegne u odnosu na domace zivotinje.I zato ponavljm da lov nije samo kako zastitnici zivotinja nazivaju "krvolocno ubijanje"vec je to jedno odrzavanje tradicije koja se prenosila sa kolena na koleno.
 

Back
Top