LOTR fan club

Draguljče:
Do you have more pictures like this?
Ajd da se ne pravimo englezi, moze li jos koja slicica, mada ja jos cekam onu obecanu policu sa knjigama!!!
(mislim ne cekam policu, nego sliku police da pojasnim)

Nisam zaboravio,nego nego nikako da se nakanim...
Pozdrav za Draguljceta :)
 
E ovako...Natero sam sebe da pročitam sve...nešto sam i kopirao...stvarno ste super ljudi :) ...Pokušaću da budem aktivniji...a dotle....

Ne sjakti sve što je od vatre žarom
Ni sve lutalice nisu izgubljene
Nema odmora mladom a starom
Mraz ne doseže duboke korene
Iz pepela će se dići vatra jača
Iz tame će nići svetlosne strune
Obnoviće se oštrica skršenog mača
Biće opet kralj onaj bez krune


P.S.Ja sam Melethion :lol:

Poz
 
Miki 13991:
Super!Hvala father...
nego kako se zove glumac koji tumači Aragorna...Stalno zaboravim...

Viggo Mortensen.
Najbolje obozavam ovog glumca...veoma je svestran,pise pesme,price,peva..i kao sto svi vec znamo,odlican je glumac.
Imam na hardu veliki broj njegovih pesama,sto u textualnom formatu sto kao audio fajlove gde ih on sam cita/peva...ma extra je lik...
Poz.
 
father:
Viggo Mortensen.
Najbolje obozavam ovog glumca...veoma je svestran,pise pesme,price,peva..i kao sto svi vec znamo,odlican je glumac.
Imam na hardu veliki broj njegovih pesama,sto u textualnom formatu sto kao audio fajlove gde ih on sam cita/peva...ma extra je lik...
Poz.

Da on je glumio u crvenom oktobru...sad se sećam...Super je...Nego evo nekolko slika...

Jel ima kod...gusara :) da se kupi dopunjena verzija?

Poz
 

Prilozi

  • image3.jpg
    image3.jpg
    23,1 KB · Pregleda: 2
  • image4.jpg
    17,9 KB · Pregleda: 3
  • image13.jpg
    image13.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 2
  • image20.jpg
    image20.jpg
    28 KB · Pregleda: 4
Ovako,pošto mi se trenutno skida Most Kazad-Duma da odgovorim na pitanja na koja ste svi odgovarali:
1.Kako i kad sam došao u kontakt sa Tolkinovim svetom?
2.Šta mislim o likovima iz knjiga i filma i koji mi je omiljeni?
3.Šta mi se dopada i ne dopada u knjigama i u filmu?

Idemo redom...
1.Kako i kad sam došao u kontakt sa Tolkinovim svetom?
Bilo je to davno,još kad nisam krenuo u školu,znači negde 5-6 godina sam imao.Politika je običavala da daje tako neke dugometražne crtaće,petkom popodne čini mi se,i jednom je prikazala dugometražni crtać Gospodar Prstenova(ne znam dal je neko gledao?).Moj utisak je bio:užas :lol: Grozan crtež,puno likova,teme se brzo smenjuju,Hobiti nacrtani ko sami demoni :lol: ...Jednom rečju nije mi se svideo.Kasnije,dolazio sam u kontakt sa Tolkinovim knjigama,ali pod utiskom crtaća nisam želeo da se bakćem s tim,pa sam se bacio na "ozbiljnu" fantastiku:Isaka Asimova,Žila Verna,Artura Klarka(mada je prilično loš)Ursulu Legvin(da li je neko čitao njenu epsku fantastiku,o nekom čarnjaku Gen,Gved tako nešto,ima valjda 6 knjiga),i do filma nisam ni pomišljao o čitanju Tolkina.Onda je 2001 stigla Družina Prstena,i pošto je dosta ljudi koji inače ne vole taj žanr,reklo da je film dobar,reko ajde i ja da ga pogledam.Ni tada nisam postao ovo što sam sad,veliki ljubitelj Tolkinovih dela,ili rečeno na prost i veoma glup način,fan(fan je na engleskom nešto kao ventilator).To se desilo pre 3 meseca,kad mi je u biblioteci dopala ponovo pod ruke Družina Prstena.Pošto sam kad sam prvi put čitao više tražio usaglasivanje sa filmom,sad sam je čitao kao da film nisam ni gledao.I eto me ovde... :) (inače sad baš čitam dodatak A)
2.Šta mislim o likovima iz knjiga i filma i koji mi je omiljeni?

Prvo da kažem da mi je omiljeni lik Aragorn,zbog toga što je oličenje pravog srednjovekovnog ratnika i viteza,i zato što je kralj,a opet tako skroman.

Frodo-Kao lik nije loš mada mi se ne dopada kako je Tolkin prikazao njegovo prijateljstvo s Semom.(Sem se dvoumi između njega i buduće žene :shock: :? )
Sem-U knjigama gde su on i Frodo putovali sami u Mordor,on je uvek bio tu da skloni onu tamu koja vas pritiska dok čitate mračne delove(Minas Morgul,Kirit Ungol,put do Planine Usuda...)svojim vedrim duhom i nadom.
Gandalf-Oličenje čoveka koji,taman kad vam je potreban,dođe :) (nikad mi nije bilo jasno zašto su Gondor i Rohan zazirali od njega.Pa loše stvari itako će doći doneo on loše vesti ili ne,a uz to je uvek donosio savet)(takođe njegovo ime u originalu je Gandalv :)
Aragorn-rekao sam gore
Elrond-Veoma mudar,i veoma tužan zbog znanih nam stvari.Kao lik u knjizi nije nešto,ali zato je u filmu mnogo bolji
Boromir-Umišljena budala koja je na kraju dobila svoje.Mada se srećom pokajao
Faramir-sušta suprotnost svombratu,i samim tim mnogo bolji lik
Gimli-Vedar i veseo,odlično dočaran u filmu
Legolas-Kao lik je odličan,ali da ga u filmu tumači onaj majmun od Bluma :mad:
Skinulo se hvala father :)
Meri,tj Veseli-Ovaj nadimak više ogovara Pipini,ali Veseli je mnogo više zreliji od Pipina
Pipin-Veoma veseo i vedar Hobit.U nekim trenucima ume lepo da priča(Drvobradove oči)
Teoden-Pravi kralj i vladar,a ne kao ludi Denetor
Denetor-Kao njegov sin,budala
3.Šta mi se dopada i ne dopada u knjigama i u filmu?
Dopada mi se Tolkinov stil pisanja,kao i opisi bitaka(mada je Sjenkjevič mnogo bolji od njega,ali on je pisao o stvarnim likovima i događajima).Ne dopada mi se:imena od kojih polomiš jezik(polovinu ne znam da napišem:Silma...Slilimilial...Silimaliron...),i preveliko prijateljstvo Froda i Sema,koje dovodi do toga da se Sem dvoumi između Froda i žene :?
Film je dočarao pravu atmosveru knjige,i još više oživeo bitke.

Za sad to je to...

Poz svima
 
Šta ste svi ućutali opet?Father,Tomi šta je sa slikama?
Evo jednog mog rada...Dodao sam efekat pergamenta da bi bilo lepše,i hteo sam da u photshopu dodam efekat crtanja rukom,al mi nešto se pokvario,tako da nisam uspeo...evo verzije s pergamentom i bez njega...
Okačiću kasnije,nešto mi ne radi upload

Poz
 

Back
Top