LOŠA VEST ZA CEO SVET Kineska ekonomija oštro usporava

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.074
LOŠA VEST ZA CEO SVET Kineska ekonomija oštro usporava
20200225 epa jerome favre hong kong Di018321982
FOTO: JEROME FAVRE / EPA;
Kineski izvoz pao je u prva dva meseca ove godine više od 17 odsto, a pao je i uvoz jer je zdravstvena kriza zbog korona virusa izazvala velike poremećaje u poslovnim operacijama, svetskim nabavnim lancima i privrednim aktivnostima.

Tmuran izveštaj o spoljnoj trgovini Kine produbio je strahovanja da će se rast kineske privrede usporiti na najniže nivoe od 1990.-ih godina, a kako se korona virus brzo širi svetom, ojačala su i strahovanja od globalne recesije, piše Seebiz.
fuhk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpFN01EQV8vOWIzNmQ2N2VmMTQyYmU0Y2VmOTY1MzJiZGI1OTA3NmEuanBnkZMCzQJCAIEAAQ
FOTO: ROMAN PILIPEY / EPA;

Prema podacima kineske carine, izvoz te zemlje pao je u prva dva meseca ove godine 17,2 odsto, najviše od februara prošle godine i više od 14 odsto, koliko su očekivali analitičari Rojtersa. Uvoz je istovremeno pao za četiri odsto, nešto manje nego što se očekivalo.
Zbog toga je u januaru i februaru Kina zabeležila trgovinski deficit od sedam milijardi dolara, dok su u anketi Rojtersa analitičari očekivali suficit od 24 milijarde dolara.
Pre nedelju dana kineski zavod za statistiku (NBS) objavio da je indeks menadžera nabavke (PMI) u februaru pao na rekordno niskih 35,7 bodova, s 50 bodova u januaru.

PROČITAJTE JOŠ...
STAN NA PLANINI ISPLATIVIJI NEGO U BEOGRADU Investiciju na Kopaoniku i Zlatiboru moguće povratiti već za 5 godina
Da li srpske MAŠINOVOĐE "hvataju voz" za NEMAČKU

To je znatno ispod nivoa od 50 bodova, koja ukazuje na rast ili pad aktivnosti, dok su analitičari u anketi Rojtersa procenjivali da će taj indeks skliznuti na 46 bodova.
Podindeks proizvodne aktivnosti pao je, takođe, na rekordno niske nivoe, kao i pokazatelj novih narudžbina.
Prvi pokazatelji udara korona virusa
Svi ti loši podaci pružaju prvi zvaničan uvid u situaciju u kineskoj ekonomiji od izbijanja epidemije korona virusa, od kojeg je dosad u svetu umrlo više od 3.450 ljudi, dok ih je više od 100.000 zaraženo.

Sasvim je jasno da će se u prvom tromesečju rast kineske privrede oštro usporiti jer je brzo širenje korona virusa od kraja januara prisililo vlasti na uvođenje ograničenja u saobraćaju i stroge mere javnog zdravstva, što je paralizovalo privrednu aktivnost.
Zbog toga analitičari Nomure procenjuju da bi kineski bruto domaći proizvod (BDP) u prvom kvartalu mogao zabeležiti rast od samo dva odsto na godišnjem nivou, znatno manje od šest odsto u prethodnom tromesečju.
PROČITAJTE JOŠ...
PLITVIČKA JEZERA MEĐU NAJSKUPLJIM PARKOVIMA NA SVETU Skupom kartom protiv letnjih gužvi
Analitičari Capital Economicsa još su pesimističniji, pa procenjuju da će privreda u tekućem kvartalu zabeležiti pad na godišnjem nivou, po prvi put od 1990.-ih godina.
Kineske vlasti pozivaju lokalne vlasti, preduzetnike i radnike u manje pogođenim regijama da pokrenu poslovanje što je pre moguće, no taj proces ide sporo.


https://www.blic.rs/biznis/privreda...svet-kineska-ekonomija-ostro-usporava/tbzgkfg

Кина на коленима, а Трамп изнад Кине са откопчаним шлицем!
 
Korona virus kao DžELAT: Blumberg o konačnom udarcu na američku ekonomiju

Tanjug | 08. mart 2020. 22:28

Prema istraživanju MIT-a američka privreda bila je u opasnosti od recesije i pre epidemije korona virusa

KORONA virus bi mogao zadati konačni udarac najdužoj ekonomskoj ekspanziji u američkoj istoriji.


To se može gledati i iz drugog ugla: najduža ekonmska ekspanzija u istoriji SAD možda je već gotova, a njen dželat je epidemija korona virusa, piše Blumberg.


Deluje šašavo govoriti o recesiji kada radnih mesta ima u izobilju.


Danas je američki Biro za statistiku rada objavio pad nezaposlenosti na 3,5 procenata, što je 50-godišnji minimum.


Ali recesija nije ono vreme kada stvari idu loše, već kada ne idu onoliko dobro kao kada je bio vrhunac.


I obrnuto, ekspanzija počinje kada privreda dotakne dno i počne da se oporavlja, preneo je B92.


Kada se istoričari ekonomije budu osvrtali na današnje dane, možda će proceniti ovaj februar kao vrhunac najdužeg zabeleženog napretka otkad američki Nacionalni biro za ekonomska istraživanja beleži podatke, to jest od 1854. godine.


To ne bi bio prvi put da su SAD u recesiji, a da to ne znaju.


U leto 2008. tvorci politika FED-a i dalje su predviđali pristojan ekonomski rast za tu i narednu godinu - iako je recesija počela prethodnog decembra, kako je kasnije utvrdio komitet Nacionalnog biroa za ekonomska istraživanja.


Februarski izveštaj o nezaposlenosti zasniva se na podacima do 12. u mesecu, a od tada se dosta toga promenilo.


Do tog datuma nije bilo zabeleženih slučajeva zaraze u SAD, do 5. marta ih je već bilo 99, od čega 10 preminulih osoba, prema podacima Centra za kontrolu i prevenciju bolesti.


Prema istraživanju MIT-a američka privreda bila je u opasnosti od recesije i pre epidemije korona virusa.


U januaru je šansa da SAD odu u recesiju iznosila 70 odsto, iako je tržište akcija bilo 22 procenta u plusu u odnosu na prethodnu godinu, kažu podaci MIT-a.


Otad su berze oslabile, čineći domaćinstva siromašnijim, a poslovne ljude pesimističnim.


Kako piše njujorška agencija, iako nema mnogo ekonomista koji tvrde da je privreda SAD već u recesiji, neki počinju da ističu kako je ona neminovna.


Mark Zandi, glavni ekonomista Mudiz analitiksa, kaže da je verovatnoća recesije u SAD ove godine barem 50 odsto.


U doba korona virusa ljubljenje je prokazano, ali SAD bi možda mogle da poljube za rastanak svoj najduži period ekonomske ekspanzije u istoriji.
 
Po cemu bi to moglo biti dobro i zasto preferiras Americku ekonomiju i sta mi imamo od toga ...
Samo precizno odgovori.

Кинези су глобалисти а ми поштени Срби смо антиглобалисти.

Кинези би да поробе цео свет, и морамо да се одупремо кинеској комунистичкој партији и њиховој окупацији.
 
Кинези су глобалисти а ми поштени Срби смо антиглобалисти.

Кинези би да поробе цео свет, и морамо да се одупремо кинеској комунистичкој партији и њиховој окупацији.
Nema goreg kapitalizma od Kineskog ... ali nisu gori globalisti od EU i Cmarike koja se sada pod Trampom Srbinom pravi antiglobalisticka...

Sve ce biti u redu , oporavice se ekonomija Kine ... za par godina na prvom mestu svakako.

Neka bolji pobedi.
 
LOŠA VEST ZA CEO SVET Kineska ekonomija oštro usporava
20200225 epa jerome favre hong kong Di018321982
FOTO: JEROME FAVRE / EPA;
Kineski izvoz pao je u prva dva meseca ove godine više od 17 odsto, a pao je i uvoz jer je zdravstvena kriza zbog korona virusa izazvala velike poremećaje u poslovnim operacijama, svetskim nabavnim lancima i privrednim aktivnostima.

Tmuran izveštaj o spoljnoj trgovini Kine produbio je strahovanja da će se rast kineske privrede usporiti na najniže nivoe od 1990.-ih godina, a kako se korona virus brzo širi svetom, ojačala su i strahovanja od globalne recesije, piše Seebiz.
fuhk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpFN01EQV8vOWIzNmQ2N2VmMTQyYmU0Y2VmOTY1MzJiZGI1OTA3NmEuanBnkZMCzQJCAIEAAQ
FOTO: ROMAN PILIPEY / EPA;

Prema podacima kineske carine, izvoz te zemlje pao je u prva dva meseca ove godine 17,2 odsto, najviše od februara prošle godine i više od 14 odsto, koliko su očekivali analitičari Rojtersa. Uvoz je istovremeno pao za četiri odsto, nešto manje nego što se očekivalo.
Zbog toga je u januaru i februaru Kina zabeležila trgovinski deficit od sedam milijardi dolara, dok su u anketi Rojtersa analitičari očekivali suficit od 24 milijarde dolara.
Pre nedelju dana kineski zavod za statistiku (NBS) objavio da je indeks menadžera nabavke (PMI) u februaru pao na rekordno niskih 35,7 bodova, s 50 bodova u januaru.

PROČITAJTE JOŠ...
STAN NA PLANINI ISPLATIVIJI NEGO U BEOGRADU Investiciju na Kopaoniku i Zlatiboru moguće povratiti već za 5 godina
Da li srpske MAŠINOVOĐE "hvataju voz" za NEMAČKU

To je znatno ispod nivoa od 50 bodova, koja ukazuje na rast ili pad aktivnosti, dok su analitičari u anketi Rojtersa procenjivali da će taj indeks skliznuti na 46 bodova.
Podindeks proizvodne aktivnosti pao je, takođe, na rekordno niske nivoe, kao i pokazatelj novih narudžbina.
Prvi pokazatelji udara korona virusa
Svi ti loši podaci pružaju prvi zvaničan uvid u situaciju u kineskoj ekonomiji od izbijanja epidemije korona virusa, od kojeg je dosad u svetu umrlo više od 3.450 ljudi, dok ih je više od 100.000 zaraženo.

Sasvim je jasno da će se u prvom tromesečju rast kineske privrede oštro usporiti jer je brzo širenje korona virusa od kraja januara prisililo vlasti na uvođenje ograničenja u saobraćaju i stroge mere javnog zdravstva, što je paralizovalo privrednu aktivnost.
Zbog toga analitičari Nomure procenjuju da bi kineski bruto domaći proizvod (BDP) u prvom kvartalu mogao zabeležiti rast od samo dva odsto na godišnjem nivou, znatno manje od šest odsto u prethodnom tromesečju.
PROČITAJTE JOŠ...
PLITVIČKA JEZERA MEĐU NAJSKUPLJIM PARKOVIMA NA SVETU Skupom kartom protiv letnjih gužvi
Analitičari Capital Economicsa još su pesimističniji, pa procenjuju da će privreda u tekućem kvartalu zabeležiti pad na godišnjem nivou, po prvi put od 1990.-ih godina.
Kineske vlasti pozivaju lokalne vlasti, preduzetnike i radnike u manje pogođenim regijama da pokrenu poslovanje što je pre moguće, no taj proces ide sporo.


https://www.blic.rs/biznis/privreda...svet-kineska-ekonomija-ostro-usporava/tbzgkfg

Кина на коленима, а Трамп изнад Кине са откопчаним шлицем!
a jel ti znas kolko svetska farmaceutska industrija zavisi od kineskih komponenti ?
Uostalom, moja prijateljica je pre dve nedelje bila u KINI (Shanghai, Harbin).................NI TRAGA OD EPIDEMIJE, KARANTINA............nije mi jasno gde su snimane one scene o unistenim i napustenim gradovima...............mozda u okolini KAIRA gde su snimane i one scene o hemijskom napadu ASADOVE vojske na sirijski narod.
 
Ja vidim shokove kao korona virus i privremene stagnacije izvoza kao dobru stvar za ekonomiju....U periodu stalnog rasta navata se sljam , zacepi odvode, nesto slicno kao wall street u USA....Zato je cudno ali svima u Srbiji poznato da WC guma , koja se koristi za sudopere vise nego u WC (moju u WC nisam upotrebio vise od jednom, a onu u kuhinji sam upotrebio bar 4 puta mesecno kad za goste kuvam kafu, postacu fobicar u vezi kafe) odlicno otcepljuje tako sto iscima talog...

Dakle blaga recesija je odlicna za ekonomiju na zdravim nogama ili onu koja je bila previse ekstezivna...Ali ja sam laik u ekonomiji , tj ne razumem se i ne znam stereotipe ekonomije, samo imam svoje analitike drustvenih sistema, pa mi kao rezultat izlazi i ponesto u vezi ekonomije..
Cak je i na Wall streetu dobro za kompaniju da povremeno izaziva blagi pad akcija, otrese se spekulanata , skinu je sa liste double dipping, tj dvostruko slasno umoceno...u prevodu, rast profita kompanije zasluzuje rast akcija, ali se narod nalozi pa umesto blagog ili odgovarajuceg imamo po 3x veci rast akcija , prenaduvanost i onda to remeti neke druge sfere funkcionisanja kompanije...
 
a jel ti znas kolko svetska farmaceutska industrija zavisi od kineskih komponenti ?
Uostalom, moja prijateljica je pre dve nedelje bila u KINI (Shanghai, Harbin).................NI TRAGA OD EPIDEMIJE, KARANTINA............nije mi jasno gde su snimane one scene o unistenim i napustenim gradovima...............mozda u okolini KAIRA gde su snimane i one scene o hemijskom napadu ASADOVE vojske na sirijski narod.
Nemoj da te cuju Svajcarci.....
 
a jel ti znas kolko svetska farmaceutska industrija zavisi od kineskih komponenti ?
Uostalom, moja prijateljica je pre dve nedelje bila u KINI (Shanghai, Harbin).................NI TRAGA OD EPIDEMIJE, KARANTINA............nije mi jasno gde su snimane one scene o unistenim i napustenim gradovima...............mozda u okolini KAIRA gde su snimane i one scene o hemijskom napadu ASADOVE vojske na sirijski narod.

Вухан је 700 км далеко од Шангхаија.

https://www.distancefromto.net/distance-from-wuhan-cn-to-shanghai-cn
 
Inace Kina je provalila sve na zapadu...
Ogroman profit ima od tendera i korumpiranih politicara.
Institucionalizovana je do maksimuma...
Pazi kad paracinska staklara propada da bi se otvorio prostor za kinesko staklo...koje je jeftinije uz damping za oko 10%, slicno kao sto su bile i gradjevinske mrezice, dok nisu razbili konkurenciju a onda je bilo uvecanje od 500% cene...
To su kapitalisticke metode, a Kina smatra a pravilno smatra, da je dozvoljeno koristiti se onim sredstvima koja poticu sa nekih prostora...
Bolje su razumljiva i prihvatljivija ljudima nego da pricaju o budizmu i tome kako je sve povezano kosmicki , a ne sujetno i karmicki...
Uostalom probajte da zapadnjacima prodate varijantu sklapanja dogovora, da cena svakog dana zavisi od raspolozenja i raspolozivosti onoga ko radi...
Nema sanse, to mrze vise nego da ih duplo rebnes, jer su navikli da planiraju rashode...
Zato ih i rebnu duplo ili tacnije izmedju 2 i 3 puta...
Npr u Aziji ako hoces da igras njihovu igru, u svakom trenutku mozes da skines cenu na trecinu one koja pise na prospektu ili u radnji...
Retko gde to nema prodju, ali bas retko gde...ali treba da osete da to ne radis na zapadni nacin i da razumes tacno sta radis...inace ce misliti da ih vredjas jer mislis da si ti faca, snob a oni glupi...
Ne znam da li je to do azije ili do budizma, ali funkcionise toliko da retko ko moze da poveruje...
 
a jel ti znas kolko svetska farmaceutska industrija zavisi od kineskih komponenti ?
Uostalom, moja prijateljica je pre dve nedelje bila u KINI (Shanghai, Harbin).................NI TRAGA OD EPIDEMIJE, KARANTINA............nije mi jasno gde su snimane one scene o unistenim i napustenim gradovima...............mozda u okolini KAIRA gde su snimane i one scene o hemijskom napadu ASADOVE vojske na sirijski narod.

Da ponovim - Kina je kupila italijanske luke na Jadranu - epidemija sever Italije blokiran

Znači vodi se neki opasan rat
 
Кинези су глобалисти а ми поштени Срби смо антиглобалисти.

Кинези би да поробе цео свет, и морамо да се одупремо кинеској комунистичкој партији и њиховој окупацији.
cekaj, pa ameri jos pre 30 godina objavili da su unistili komunizam u svetu...............KOMUNIZAM JE PROPALI PROJEKAT................a ti sad govoris da ce ceo svet biti porobljen od komunista ?
Nemoj da te cuju Svajcarci.....

Basel ce uskoro imati najveci broj nezaposlenih u CH............nema kineskih komponenti, nema lekova.......
AL NE BRINI..............ROTSHILD JE PRE 12 GODINA "ZRTVOVAO" SOPSTVENU BANKU (LEHMAN BROTHERS) RADI "VISIH" CILJEVA, PA CE ZRTVOVATI I BAYER
 
Вухан је 700 км далеко од Шангхаија.

https://www.distancefromto.net/distance-from-wuhan-cn-to-shanghai-cn
za VUHAN smo culi onomad a za SHANGHAI i moj pradeda. KINESKA PRIVREDA JE GIGANT I GRO INDUSTRIJE NIJE KONCENTRISAN U VUHANU VEC U ISTOCNIM PROVINCIJAMA.
Kina , ovu krizu nece osetiti ni u mikronskim relacijama. To je ko kad slna ujede komarac. A TO STO NAS ROTSHILDOVI MEDIJI UBEDJUJU DA JE SA KINOM ZAVRSENO, DA ONA VISE NE POSTOJI...........HAHAHA...........NJEGOVIM MEDIJIMA VISE NE VERUJES CAK NI TI.
 
cekaj, pa ameri jos pre 30 godina objavili da su unistili komunizam u svetu...............KOMUNIZAM JE PROPALI PROJEKAT................a ti sad govoris da ce ceo svet biti porobljen od komunista ?

Не од комуниста, већ од комунистичке партије Кине.

наравно, то се неће десити јер ће наша браћа Трамп и Путин одбранити свет од кинеске пошасти.
 
Kad neko izjavi da je CH u problemu sa novcem i prihodima, moji ocni misici zabole, od kolutanja ocima...
Pogledam prenos nekretnina u Australiji , dominacija CH....pogledam projekte turizma u Tajlandu, Svajcarci na 9tom mestu, Australija prva....najblizi su ...nema zaebancije...
Ali zato ako pogledas CH hotele to je skupo uzasno po 5000e za noc, a nije Dubai senzacionalan.skoro pa nista posebno...jer oni imaju neke druge kriterijume sta im je vazno...
Bas se smejalo drustvo na plazi kad su gledali gde su smesteni udarni hoteli CH vlasnistva, blizu plaze ali pored toliko slobodnog prostora na ravnom, oni smestili hotele u brda, npr kao pored HN kad bi pravili hotele gore u brdima a ne dole na ravnom...
Njima to nije bitno , nije vazno , ne smeta im, ali zato ne sme da fali nijedan detalj u vezi dorucka, sobe, ugodnosti, redudanse, nema samo jednog na recepciji, nema uticaja ima li vode ili nema vode...tu su cisterne koje ce dovesti vodu i rezervoar koji pravi pritisak u hotelu...

CH gleda vreme ljudsko , jer to je skuplje od novca.....
Srbin gleda novac, a zabole ga tuki za vreme, ebe svakog vremenski kako god moze, cisto da mu bude zabavno...
 
Da ponovim - Kina je kupila italijanske luke na Jadranu - epidemija sever Italije blokiran

Znači vodi se neki opasan rat

KINA UZVRACA UDARAC................A BEZ PROBLEMA JE ZASTITILA SVOJE NAROD..........1,5 MILIJARDI STANOVNIKA I 3500 MRTVIH POSLE 3 MESECA (na 430 000 stanovnika 1 mrtav)
ITALIJA (USKORO CELA EVROPA) 60 MILIONA STANOVNIKA I 366 UMRLIH POSLE POLA MESECA. (na 164 000 stanovnika 1 mrtav)........a za 3 meseca Italija nece postojati (bez pomoci kineske medicine)............dok je KINA prakticno zaustavila sirenje epidemije.

Tacno, vodi se tajni rat izmedju KINE i ZAPADA..............Kina je napadnuta al je odmah uzvratila udarac "sa kamatom".

svet nema pojma (pod uticajem medija) o gigantskoj snazi KINE na svim poljima. KINA JE KORONU POBEDILA JER JE DISCIPLINIRANA I VREDNA NACIJA, NADASVE, KAO KOMUNISTICKA ZEMLJA IMA RAZVIJEN OSECAJ ZA ZAJEDNICU, SAMOPOZRTVOVANJE...........a ne kao na DEMOKRATSKOM zapadu .....JA, JA, I SAMO JA.....drugi me ne interesuju , nek crknu.
Pogledajte ovaj horor u italiji, haos, ............kao u americkim filmovima....................fale scene crnaca po americkim ulicama, koji razbijaju izloge i iznose televizore...........BEZ OBZIRA STO SE KOMETA PRIBLIZAVA ZEMLJI.
 

Back
Top