Локал патриотизам или Титови близанци

savke4

Primećen član
Poruka
580
У Србији је ситуација таква да када се човек роди, стави му се црно-бели или црвено-бели шал око врата. Као да не постоје и други клубови осим Партизана и Звезде.
Ја сам мишљења да би свако требао да навија за свој локални клуб (Београђани за ОФК Београд, Крагујевчани и Нишлије за Раднички, Новосађани за Војводину...).
Препуцавања између навијача Звезде и навијача Партизана око тога који је клуб српскији су крајње бесмислена, јер су и један и други клуб комунистички, поред самих имена и грбова и са антисрпском историјом иза себе.
 
Zato ja navijam za FK Hajduk sa Liona!


brigants_lion.JPG
 
Препуцавања између навијача Звезде и навијача Партизана око тога који је клуб српскији су крајње бесмислена, јер су и један и други клуб комунистички, поред самих имена и грбова и са антисрпском историјом иза себе.
Богохуљење у џиновским графитима где је стадион приказан крај Храма Светог Саве и силуета сина,оца како иду на утакмицу је језива.
Промовисање џиновских графита навијача коју су били зна се шта и зна се од чега умрли да нове генерације оду на те странпутице је језиво видети.
Свађе одраслих мушкараца око тога који клуб је доминантнији,та мржња у говору и погледу језива ето то деца упијају те копирају.
Такође стилизовани пентаграм комунистички на грбовима оба клуба и навијачи који лепе свуда "постали смо оно чега су се наше мајке од увек плашиле" чак и на светло семафора чиме се угрожавају пешаци,возачи.

Нормална друштва имају десет и више клубова где сваки може да игра,сваки може да победи и нису разни зависници од којечега на трибинама спорт виде као оно што јесте - забаву.
Код нас свако ко је пропао и ко нема никакав лични идентитет каже за себе да је навијач и показује све најгоре према навијачима истим таквим другог клуба.
 
Богохуљење у џиновским графитима где је стадион приказан крај Храма Светог Саве и силуета сина,оца како иду на утакмицу је језива.
Промовисање џиновских графита навијача коју су били зна се шта и зна се од чега умрли да нове генерације оду на те странпутице је језиво видети.
Свађе одраслих мушкараца око тога који клуб је доминантнији,та мржња у говору и погледу језива ето то деца упијају те копирају.
Такође стилизовани пентаграм комунистички на грбовима оба клуба и навијачи који лепе свуда "постали смо оно чега су се наше мајке од увек плашиле" чак и на светло семафора чиме се угрожавају пешаци,возачи.

Нормална друштва имају десет и више клубова где сваки може да игра,сваки може да победи и нису разни зависници од којечега на трибинама спорт виде као оно што јесте - забаву.
Код нас свако ко је пропао и ко нема никакав лични идентитет каже за себе да је навијач и показује све најгоре према навијачима истим таквим другог клуба.
Најглупља подела икад у нашем народу је Звездаш (ФК Петокрака) и Партизановац (ФК Кољач). А оно што спаја ромску заједницу и туђманове испрдке је баш тај окренути пентаграм који је и на једном и на другом грбу. Највише секташлука има код те две групе, они највише везују свој идентитет за клуб и стављају то испред Српства и Православља, које наравно познају на завидном нивоу, не знају Оче наш, не знају 3 српска манастира на Космету да наброје.
 
Ideš totalno van teme, ajde molim te vratimo se temi koja je inače veoma zanimljiva ....

"Гаслајтовање (енг. gaslighting), често превођено као слуђивање, је облик дуготрајне психолошке манипулације у којој манипулатор настоји да усади сумњу жртви у сопствени разум, сећања, перцепцију стварности или здрав разум. Циљ је контрола жртве и рушење њеног самопоуздања."
Узалуд ме гаслајтујеш.

То о чему куцкам је тема у пракси то су навијачи урадили детету које је наивни неинформисани отац одвео на трибине а ево задњи пут су запалили део трибине буквално:


Брука и срамота да се затвара град кад играју сваки пут и да паре бацају се од пореза народа на оклопљене чуваре.
 
Poslednja izmena:
"Гаслајтовање (енг. gaslighting), често превођено као слуђивање, је облик дуготрајне психолошке манипулације у којој манипулатор настоји да усади сумњу жртви у сопствени разум, сећања, перцепцију стварности или здрав разум. Циљ је контрола жртве и рушење њеног самопоуздања."
Узалуд ме гаслајтујеш.

То о чему куцкам је тема у пракси то су навијачи урадили детету које је наивни неинформисани отац одвео на трибине а ево задњи пут су запалили трибину буквално


брука и срамота да се затвара град кад играју сваки пут и да паре бацају се од пореза народа на оклопљене чуваре.

Vesti o huliganizmu jesu problem, ali to nije isto što i navijanje. Ako pričamo o tome zašto ljudi ne podržavaju lokalni klub, moramo pričati o kvalitetu lige, identitetu grada, infrastrukturi, marketingu kluba… ne o tučama.
 
Vesti o huliganizmu jesu problem, ali to nije isto što i navijanje. Ako pričamo o tome zašto ljudi ne podržavaju lokalni klub, moramo pričati o kvalitetu lige, identitetu grada, infrastrukturi, marketingu kluba… ne o tučama.
Навијача нема у јавности и они се нигде не појављују ни на трибинама нити носе реквизите већ су одустлаи и пребацили се на иностранство где нема дивљања на трибинама и нема оклопљених,није блокиран град због небитног спорта.


Локални клубови не постоје уопште нити смеју да победе нити да буду најбољи јер паре иду у два највећа а кад хоће неко да спонзорише локални клуб добије забрану као врата.
 
Навијача нема у јавности и они се нигде не појављују ни на трибинама нити носе реквизите већ су одустлаи и пребацили се на иностранство где нема дивљања на трибинама и нема оклопљених,није блокиран град због небитног спорта.


Локални клубови не постоје уопште нити смеју да победе нити да буду најбољи јер паре иду у два највећа а кад хоће неко да спонзорише локални клуб добије забрану као врата.

Mešaš dve odvojene stvari: navijanje je podrška klubu, a huliganizam je kriminal i bezbednosni problem manjine. To što postoje incidenti ne znači da ne postoje navijači. Ako ne pravimo tu razliku, onda rasprava nema smisla i ide u krug
 
https://www.companywall.rs/firma/mister-zappa-doo/MMsH7Of0

Ово је навијач чији живот желе нове генерације (оженио Рашићку,директор Запе) које не схватају шта је иза фасаде .

Овог такође кују у звезде нове генерације и желе његов живот иако немају појма о њему као што нико нема већ су наивни..


(Ал' он бар каже да све полази од куће ~ и ту је у праву,децу треба слати да постану културна и далеко било од ичега навијачког)..
 
Који "локал патриотизам" десетине клубова основала КПЈ (под разним именина) као маску за деловање у Краљевини Југославији сви ти клубови живе и дан данас од Сомбора до Сплита о чему ми причамо, списак је дугачак
 
Који "локал патриотизам" десетине клубова основала КПЈ (под разним именина) као маску за деловање у Краљевини Југославији сви ти клубови живе и дан данас од Сомбора до Сплита о чему ми причамо, списак је дугачак
Неки клубови су скинули петокраку са грба, неки је и дан данас имају. А некима се чак и сам клуб тако зове...
 
Неки клубови су скинули петокраку са грба, неки је и дан данас имају.
Оба је имају на жалост зато то доноси раздор а сваки предлог да се имена тимова/ стадиона промене у нека српска православна,грбови (ознака звезде на оба јер то нема значење звезде) исто ако то већ нису као и називи улица поред наилази на непримерене реакције.
А некима се чак и сам клуб тако зове...
Има и још нешто што треба променити . .

 
Poslednja izmena:
Неки клубови су скинули петокраку са грба, неки је и дан данас имају.
врло јасно говорим о клубовима основаним од стране комуниста у Краљевини Југославији двадесетих година прошлог двадесетог века.
 

Back
Top