Quantcast

logo

Smixii

Početnik
Poruka
12
Imam jedno, možda glupo pitanje, ali kod dizajniranja logoa u kom formatu slike (tipa jpg) mora biti taj logo? I kolike su dimenzije površine na kojoj se nalazi? Predpostavljam da zavisi od kupca šta traži i kako, ali moram da prverim da ne rizikujem.

cronnin

Ističe se
Moderator
Poruka
2.881
Лого је обично векторског типа. Рецимо PDF и AI (EPS) формат, првенствено у CMYK.

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
45.937
ti mozes da kovertujes posle u PDF i da mu tako posaljes ali ga pravi u ilustratoru ili korelu.

zavisi i da li je logo pravi, znaci spremas ga i za stampu ili je dovoljno da bude raster za web prikaz na sajtu.

cronnin

Ističe se
Moderator
Poruka
2.881
Лако може да се деси да клијент не може да отвори тај оргинал који си радио у Corelu ili Ilustratoru. Зато се додаје и PDF и ескпортовање у JPG. Можда ће ти после тражити још нешто, али ова 3 су некако основа.

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.404
Pa pitaj poslodavca/klijenta.

LOGO za kompanije često traže u tajima, dakle vektorski rad.

Najbolje je da spakuješ nekoliko formata odjednom i da ih kao takve pošalješ. To je bukvalno 5-10 minuta posla.

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
643
Imam jedno, možda glupo pitanje, ali kod dizajniranja logoa u kom formatu slike (tipa jpg) mora biti taj logo? I kolike su dimenzije površine na kojoj se nalazi? Predpostavljam da zavisi od kupca šta traži i kako, ali moram da prverim da ne rizikujem.
Logo bi morao biti u vektorskom formatu, te je onda dimenzija istog nebitna.
Naravno ti mozes opciono da pridodas png, jpg, pdf ili neki drugi fajl ali vektorski eps fajl bi morao da bude glavni.

Takodje se prilikom predaje logo-a predaje i takozvana knjiga standarda.U toj knjizi bi ti trebao da navedes sve bitne stvari za logo, kolike su margine, koje boje se koriste, font koji si koristio, savete za koriscenje logo-a u razlicitim varijantama, jednobojna verzija, crno bela verzija, verzija na svetloj povrsini, na tamnoj povrsini itd...