Ljudska priroda

aeternum

Elita
Poruka
22.280
Ljudi su stvoreni „po Bozjoj slici“,sto znaci da mozemo pokazivati osobine kakve ima nas Stvoritelj JHVH Jehova Bog.

Postanje 1:27.“Tada jeBog stvorio čoveka po svojoj slici, stvorio ga je po Božjoj slici– stvorio je muškarca i ženu “

To znaci da ljudi imaju osobine Tvorca koje su ljubav dobrota itd...

Bog je ljubav “ ( 1 Jovanova 4:8) i njegove osnovne osobine su ljubav, mudrost, pravednost i moc.
Takodje Bog je apsolutno dobar.

Posto je Bog ljubav, a covek je stovren po Bozjoj slici, covek ima potrebu da voli i bude voljen.

Takodje je stvoren sa duhovnim potrebama.
Matej 4:4 „Čovek ne sme da živisamo od hleba, nego treba da živi i od svake reči koja izlazi iz Bozjih usta“

Takodje imamo svest i savest od Boga.

Znaci da ljudi imaju svojstva Boga, a Bog je “ Oduvek i zauvek” , besmrtan i zivi u vecnosti...
Bog je apsolutno savrsen i sve sto stvara je savrseno ( u odnosu na svoju svrhu )
Ta svoja svojstva Bog je preneo na sva stvorenja i na andjele i ljude. Stvorio ih je savrsenima sa mogucnoscu vecnog zivota...
Jer vecnost je odlika savrsenstva...

Znamo da nakon Adamovog pada u greh prvi ljudi su izgubili savrsenstvo i vecni zivot, postali su nesavrseni – smrtni

kako ih je i Bog upozorio da ce ukoliko uzmu plod koji im ne pripada UMRETI. Postanje 2:16,17

Dakle njihov zivot - vecni zivot je zavisio od poslusnosti Bogu.
Da nisu prekrsili Bozji zakon ziveli bi vecno,
a posto su prekrsili Bozji zakon dobili su Kaznu za greh- SMRT.

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu (Rimljanima6:23)

Zato i danas ljudi, iako nesavrseni nakon Adamovog pada imaju tu zelju za vecnim zivotom
jer je to ugradjeno u prirodu ljudi.

Kao sto i pise u Bibliji sto je Solomon zapisao u Knjizi Propovednika 3:11
Čak je ljudima u srce usadio svest o večnosti.”

Mi od Boga imamo ugradjenu tu misao o vecnosti jer je to prirodno stanje coveka.
Kao sto je i sreca prirodno stanje coveka.

Dela Apostolska13:48 Kad su to čuli ljudi iz drugih naroda, obradovali su se ipočeli slaviti Jehovinu reč.
I svi koji su ispravnogledali na večni život postali su vernici.

Dakle jako je bitan nas stav prema vecnosti jer od toga nam zavisi vera inas polozaj pred Bogom.
Tako da prirodno stanje coveka je to,zelja da zivi vecno...

Dobra vest koju je Isus Hrist propovedao je da ce Bog ostvariti svoju nameru za covecanstvo,
da ljudi zive vecno na Zemlji...

Zato je Bog i dao svog Sina Isusa Hrista – njegova zrtva nas otkupljuje od nasledjenog greha i smrti
i omogucava vecni zivot kao i vaskrsenje mrtvih...

Jovan 3:16
Jer je Bog toliko voleo svet, da jeSina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje nepropadne, nego da ima život večni.

Ne znaci , nego da izgledaju kao Bog ili Bogovi....
Ne znaci da se ponasaju isto , to je apsurd tako posmatrati tu recenicu..

U takvom tumacenju Boga se vidi jedna strasno nepedagoska mera, tj izjednacavanje nivoa zabrana....svaka zabrana je od strane ljudi tumacena kao greska, ne kao greh , iako se ovde kaze greh, dok je strasna zabrana tumacena kao greh...
Tj kao smrtni greh..

Dakle nepazljiv citalac ce izjednaciti greh, greske i smrtni greh....
Taj isti pausalac ce onda tako i da pristupa zivotu , pa mu je ili sve rigorozno ili sve pausalno...ja bih rekao pre ce ovo drugo..

Dakle, pravimo se Spanci i pred Bogom...

Ne znaci , nego da izgledaju kao Bog ili Bogovi....
Ne znaci da se ponasaju isto , to je apsurd tako posmatrati tu recenicu..

U takvom tumacenju Boga se vidi jedna strasno nepedagoska mera, tj izjednacavanje nivoa zabrana....svaka zabrana je od strane ljudi tumacena kao greska, ne kao greh , iako se ovde kaze greh, dok je strasna zabrana tumacena kao greh...
Tj kao smrtni greh..

Dakle nepazljiv citalac ce izjednaciti greh, greske i smrtni greh....
Taj isti pausalac ce onda tako i da pristupa zivotu , pa mu je ili sve rigorozno ili sve pausalno...ja bih rekao pre ce ovo drugo..

Dakle, pravimo se Spanci i pred Bogom...
Da, tu ljudi prave greske izjednacavaju greh, greske i smrtni greh.

Takodje ne prave razliku izmedju nesavrsenosti - nasledjenog greha zbog cega cinimo greske
i namernog teskog greha kojeg Bog osudjuje a koji ne moramo ciniti ni kao nesavrseni ljudi...

A šta je to dobrota?
images (1).jpg

Ovo nije tema za one koji negiraju Boga.
a Bog je ljubav.

Bozanske osobine su vrline:
ljubav dobrota, mir, samosavladavanje, milosrdje, ljubaznost ...itd..

Biblija kaze da su plodovi duha:
Galatima 5:22
22 A plod duha je: ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, ljubaznost,* dobrota,* vera,
23 blagost, samosavladavanje. Protiv toga nema zakona.

To su osobine koje su vrline i koje razvijamo pod uticajem Bozjeg Svetog duha.

Poslednja izmena:
Ovo nije tema za one koji negiraju Boga.
a Bog je ljubav.

Bozanske osobine su vrline:
ljubav dobrota, mir, samosavladavanje, milosrdje, ljubaznost ...itd..

Biblija kaze da su plodovi duha:
Galatima 5:22
22 A plod duha je: ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, ljubaznost,* dobrota,* vera,
23 blagost, samosavladavanje. Protiv toga nema zakona.

To su osobine koje su vrline i koje razvijamo pod uticajem Bozjeg Svetog duha.
Ja ne negiram Boga, nego negiram ideju da je jehova bog.

Bog jeste Ljubav. Jehova nije bog. Ako, kako ti kažeš, umeš da misliš,
Vrlo je jednostavno shvatiti da ja ne negiram Boga nego negiram ideju
da je jehova bog.

Bole me ledja, yebe me kicma.
Ako je "navodno" svemoguci bog dobar i voli coveka kog je stvorio nek ucini nesto da me ne boli:(
tema se bavi ljudskim osobinama
procitaj uvodni post
Bas zato sto je Bog dobar i svemoguc on ce uciniti da nas spasi od nasledjenog greha
bolesti i smrti i da nam da vecni sivot

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.

Takodje u buducnosti Bog unistava zlo i uzrocnike zla Satanu i demone - Otkrivenje 20 poglavlje

Kada Bog unsiti SMRT ljudi ce ziveti vecno.

Kao posljednji neprijatelj bit će uništena smrt
(1. KOR. 15:26)

Ja ne negiram Boga, nego negiram ideju da je jehova bog.

Bog jeste Ljubav. Jehova nije bog. Ako, kako ti kažeš, umeš da misliš,
Vrlo je jednostavno shvatiti da ja ne negiram Boga nego negiram ideju
da je jehova bog.
Negiras Boga jer se Bog zove Jehova dokazano.

a tema se ne bavi negiranjem Boga nego osobinama coveka

Bole me ledja, yebe me kicma.
Ako je "navodno" svemoguci bog dobar i voli coveka kog je stvorio nek ucini nesto da me ne boli:(
Pa vidim ja da si se nešto uzvrteo po alternativnoj medicini, samo nisam
znala šta te tačno muči.

Šta si radio ti toj kičmi da ti sad tako vraća? Što se kiropraktičara tiče, svi
pametni su napustili sistem i bave se alternativnim metodama lečenja.
Sigurna sam da ćeš naći nekoga ko će da te opravi. Samo nemoj posle
opet da se kvariš.. nešto promeni u navikama..

Negiras Boga jer se Bog zove Jehova dokazano.

a tema se ne bavi negiranjem Boga nego osobinama coveka
Ne negiram Boga, jer Bog se ne zove jehova. Ti naravno možeš da
veruješ u šta god ti hoćeš, ali isto tako i ja imam pravo da verujem u
šta ja hoću.

Tema je postavljena tako kao da je čovek stvoren po liku jehove, a
ja ne smatram da je to tačno. Čovek je stvoren po liku Boga.

Dobrota

Dobrota je osobina ili stanje moralne vrsnoće, vrlina. Isus je rekao da je samo Jehova apsolutno dobar (Marko 10:18). Međutim, hrišćani mogu oponašati Boga Jehovu razvijanjem dobrote kao ploda duha (Galatima 5:22). Komentarišući grčku reč za „dobro“, agatos, Wine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words (Rečnik starozavetnih i novozavetnih reči) kaže: „[Ona] opisuje nešto što je po karakteru ili prirodi dobro i korisno u posledicama koje donosi.“ Hrišćanin koji razvija dobrotu na taj će način i biti dobar i činiće dobro. (Uporedi Deuteronom 12:28.) On će takođe izbegavati stvari koje su suprotne dobroti, ’besplodna dela tame‘.

Dobro, iznosi ti slobodno svoja uverenja,
Malo si pomesala nesto ovo je moja tema nije tvoja.
I neces mi ti davati odobrenje a iznosim samo Biblijsku istinu.

Zna se iz Biblije da je Bog Jehova apsolutno dobar.

Eto Isus je to rekao da je Samo Bog dobar - znaci apsolutno dobar.

tema se bavi osobinama coveka - prirodom coveka

Poslednja izmena:
Malo si pomesala nesto ovo je moja tema nije tvoja.
I neces mi ti davati odobrenje a iznosim samo Biblijsku istinu.

Zna se iz Biblije da je Bog Jehova apsolutno dobar.

Eto Isus je to rekao da je Samo Bog dobar - znaci apsolutno dobar.

tema se bavi osobinama coveka - prirodom coveka
Slobodno u naslov stavi ''Pogled Jehovinih svedoka na ljudsku prirodu'' i moji
će komentari onda drugačiji biti.
Ali, bilo da je tema tvoja ili bilo čija, ne možeš Isusu pripisivati nešto što nije
rekao. Na to svako ima pravo da ti skrene pažnju.

Ljudi su stvoreni „po Bozjoj slici“,sto znaci da mozemo pokazivati osobine kakve ima nas Stvoritelj JHVH Jehova Bog.

Postanje 1:27.“Tada jeBog stvorio čoveka po svojoj slici, stvorio ga je po Božjoj slici– stvorio je muškarca i ženu “

To znaci da ljudi imaju osobine Tvorca koje su ljubav dobrota itd...

Bog je ljubav “ ( 1 Jovanova 4:8) i njegove osnovne osobine su ljubav, mudrost, pravednost i moc.
Takodje Bog je apsolutno dobar.

Posto je Bog ljubav, a covek je stovren po Bozjoj slici, covek ima potrebu da voli i bude voljen.

Takodje je stvoren sa duhovnim potrebama.
Matej 4:4 „Čovek ne sme da živisamo od hleba, nego treba da živi i od svake reči koja izlazi iz Bozjih usta“

Takodje imamo svest i savest od Boga.

Znaci da ljudi imaju svojstva Boga, a Bog je “ Oduvek i zauvek” , besmrtan i zivi u vecnosti...
Bog je apsolutno savrsen i sve sto stvara je savrseno ( u odnosu na svoju svrhu )
Ta svoja svojstva Bog je preneo na sva stvorenja i na andjele i ljude. Stvorio ih je savrsenima sa mogucnoscu vecnog zivota...
Jer vecnost je odlika savrsenstva...

Znamo da nakon Adamovog pada u greh prvi ljudi su izgubili savrsenstvo i vecni zivot, postali su nesavrseni – smrtni

kako ih je i Bog upozorio da ce ukoliko uzmu plod koji im ne pripada UMRETI. Postanje 2:16,17

Dakle njihov zivot - vecni zivot je zavisio od poslusnosti Bogu.
Da nisu prekrsili Bozji zakon ziveli bi vecno,
a posto su prekrsili Bozji zakon dobili su Kaznu za greh- SMRT.

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu (Rimljanima6:23)

Zato i danas ljudi, iako nesavrseni nakon Adamovog pada imaju tu zelju za vecnim zivotom
jer je to ugradjeno u prirodu ljudi.

Kao sto i pise u Bibliji sto je Solomon zapisao u Knjizi Propovednika 3:11
Čak je ljudima u srce usadio svest o večnosti.”

Mi od Boga imamo ugradjenu tu misao o vecnosti jer je to prirodno stanje coveka.
Kao sto je i sreca prirodno stanje coveka.

Dela Apostolska13:48 Kad su to čuli ljudi iz drugih naroda, obradovali su se ipočeli slaviti Jehovinu reč.
I svi koji su ispravnogledali na večni život postali su vernici.

Dakle jako je bitan nas stav prema vecnosti jer od toga nam zavisi vera inas polozaj pred Bogom.
Tako da prirodno stanje coveka je to,zelja da zivi vecno...

Dobra vest koju je Isus Hrist propovedao je da ce Bog ostvariti svoju nameru za covecanstvo,
da ljudi zive vecno na Zemlji...

Zato je Bog i dao svog Sina Isusa Hrista – njegova zrtva nas otkupljuje od nasledjenog greha i smrti
i omogucava vecni zivot kao i vaskrsenje mrtvih...

Jovan 3:16
Jer je Bog toliko voleo svet, da jeSina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje nepropadne, nego da ima život večni.
Umom mozes da,slyzis bozijem zakonu ali telom zakonu greha.Priroda covecija je porocna u samom.svom korenu i cak ako si svestan te porocne prirode takvo ti saznanhe ne daje drugu prirodu.Mozes ti da negiras tu svoju prirodu ali to negiranje ne ide dalje od misli .

Back