Ljudska potraga za zlobom;

...zloba je karakteristika ljudi sa problemom...ako tako postavim stvari ne nerviram se, jednostavno pomislim sta li je njega nateralo da bude takav jer ne zelim da verujem da je zloba sama po sebi moguca...pakost i sreca su opozitni pojmovi po svojoj sustini i po svojoj manifestaciji...Da li je mene nekada neko okarakterisao kao zlobnu? Sigurno da jeste, ne znam...znam samo da verujem u vreme, da li sam ja zlobna? Pa mislim da nisam iako sam sigurno puno puta kazala nehotice neku uvredu jer nikada ne mozes da budes siguran da ne vredjas nekog svojim stavom...

z:)

Zao mi je ljudi koji nisu u stanju da se sa sopstvenim nezadovoljstvom , kao glavnim izvorom zlobe, izbore, ne dozivljavam ih licno, nesto vise i ne ginem da ljude menjam, i tu se prica zavrsava.
 
Poslednja izmena:
...zloba je karakteristika ljudi sa problemom...ako tako postavim stvari ne nerviram se, jednostavno pomislim sta li je njega nateralo da bude takav jer ne zelim da verujem da je zloba sama po sebi moguca...pakost i sreca su opozitni pojmovi po svojoj sustini i po svojoj manifestaciji...Da li je mene nekada neko okarakterisao kao zlobnu? Sigurno da jeste, ne znam...znam samo da verujem u vreme, da li sam ja zlobna? Pa mislim da nisam iako sam sigurno puno puta kazala nehotice neku uvredu jer nikada ne mozes da budes siguran da ne vredjas nekog svojim stavom...

....desava se, ali nije pravilo....

....zadnjih skoro 10 godina, imam problema, kakve malo ko ima...neko bi rekao,
nije me samo zgazio brzi voz, valjda zato sto ne prelazim prugu tako cesto, a, i
pazim da idem iskljucivo ispod podvoznjaka..nikad se ne zna...a opet nemam
trunku zlobe u sebi..jednostavno nemam, ni zavisti, ni pakosti...

....tako se rodis ili ne...sto opet ne znaci da neke moje reci neko nece protumaciti
bas kao zlobu, ali to je do tog nekog, ko sve gleda tako, kome sve smeta, ko ni
sebe ne moze da trpi takvog kakav je, i onda mu jednostavno dobro dodje, dal'
ovde ili u RL..da se isprazni, olaksa svoje muke, tako sto ce na drugog nekog
sruciti svu svoju pakost, zlobu, zavist...

....prilican broj ljudi odavde me poznaje i licno, i vecina moze da potvrdi ovo
sto sam napisala...opet ne kazem da ne umem da bocnem, ali sto neko rece
to je zarad sale..i da se razbije neka monotonija..nikako iz nekih drugih namera...

....umem da tepam ljudima, i sa duso, i srce i svasta nesto, ali ako to kazem,
onda u tom trenutku to i mislim, nisu mi to uzrecice kojima bi se sluzila svakodnevno...

....tako da ipak mislim da ti treba da se opustis..a da je tesko sa tobom uci
u diskusije jeste...ali ne zato sto si zlobna, vec eto ja te nakad ne razumem,
iako govorimo istim jezikom...(ovo se odnosi na Lexu)...
 
....desava se, ali nije pravilo....

....zadnjih skoro 10 godina, imam problema, kakve malo ko ima...neko bi rekao,
nije me samo zgazio brzi voz, valjda zato sto ne prelazim prugu tako cesto, a, i
pazim da idem iskljucivo ispod podvoznjaka..nikad se ne zna...a opet nemam
trunku zlobe u sebi..jednostavno nemam, ni zavisti, ni pakosti...

....tako se rodis ili ne...sto opet ne znaci da neke moje reci neko nece protumaciti
bas kao zlobu, ali to je do tog nekog, ko sve gleda tako, kome sve smeta, ko ni
sebe ne moze da trpi takvog kakav je, i onda mu jednostavno dobro dodje, dal'
ovde ili u RL..da se isprazni, olaksa svoje muke, tako sto ce na drugog nekog
sruciti svu svoju pakost, zlobu, zavist...

....prilican broj ljudi odavde me poznaje i licno, i vecina moze da potvrdi ovo
sto sam napisala...opet ne kazem da ne umem da bocnem, ali sto neko rece
to je zarad sale..i da se razbije neka monotonija..nikako iz nekih drugih namera...

....umem da tepam ljudima, i sa duso, i srce i svasta nesto, ali ako to kazem,
onda u tom trenutku to i mislim, nisu mi to uzrecice kojima bi se sluzila svakodnevno...

....tako da ipak mislim da ti treba da se opustis..a da je tesko sa tobom uci
u diskusije jeste...ali ne zato sto si zlobna, vec eto ja te nakad ne razumem,
iako govorimo istim jezikom...(ovo se odnosi na Lexu)...

Affro u pravu si...zloba koja izbija iz reci a usmerena je prema nekome izvire zapravo iz narcizma, nije to puka ljubomora niti puka sala (zloba nikada nije sala, to je samo opravdanje ljudi koji vole da peckaju, izmedju cinizma i zlobe razlika je jasna). Pakost je usmereno praznjenje negativne energije i satistfakcija koja se stice povredjivanjem drugog. Ti jednostavno nisi narcis i zbog toga nemas stav "kako je MENI moglo to i to da se dogodi", "da se MENI nije desilo ja bih sve sto i on/a pa i vise"...ljudi koji su sposobni da prihvate najpre sebe pa onda svet oko sebe nikada nece biti zlobni...znas onu iz Djavoljeg advokata - sujeta je moj omiljeni greh...tako je i u zivotu...u svakom slucaju zloba nema opravdanje bez obzira na cinjenicu sto nas ne povredjuje koliko bi zlobna osoba volela da budemo povredjeni...od takvih ljudi se samo treba pomeriti...
 
Tema je zanimljiva
Ovo je upravo nesto o cemu sam diskutovala s muzem nedavno
Prosto je, ljudi dobro prosto podreazumevaju, a uvek izvlace lose iz konteksta jer je to nesto na sta mogu da daju svoj komentar - kako bi trebalo, i sta tu ne valja, cime se osecaju bolje, pametnije, vrednije....

naravno, najveci problem je u tome sto to svako gleda iz svoje vizure, pa time dolazi do nesporazuma jer svako ima drugacija merila i kriterijume

sto se mene licno tice, mene bas mnogo zabole kako ce ko da protumaci ono sto sam napisala
uglavnom pisem vrlo jasno, cak i kad je dvosmisleno, ako mi se nesto svidja pisem afirmativno, ako ne - kritikujem
bilo bi i nenormalno i neprirodno da ni na sta nemas komentar ili kritiku
 
Affro u pravu si...zloba koja izbija iz reci a usmerena je prema nekome izvire zapravo iz narcizma, nije to puka ljubomora niti puka sala (zloba nikada nije sala, to je samo opravdanje ljudi koji vole da peckaju, izmedju cinizma i zlobe razlika je jasna). Pakost je usmereno praznjenje negativne energije i satistfakcija koja se stice povredjivanjem drugog. Ti jednostavno nisi narcis i zbog toga nemas stav "kako je MENI moglo to i to da se dogodi", "da se MENI nije desilo ja bih sve sto i on/a pa i vise"...ljudi koji su sposobni da prihvate najpre sebe pa onda svet oko sebe nikada nece biti zlobni...znas onu iz Djavoljeg advokata - sujeta je moj omiljeni greh...tako je i u zivotu...u svakom slucaju zloba nema opravdanje bez obzira na cinjenicu sto nas ne povredjuje koliko bi zlobna osoba volela da budemo povredjeni...od takvih ljudi se samo treba pomeriti...

....cim to primetim, upravo i radim ovo boldovano..i to sto dalje...tako da sam
onda zadovoljna, a oni neka "uzivaju" u svojoj zlobi, ali bez mene...
 
Zloba koju uvek prmetim je moja sopstvena zloba. Desi mi se da sam zla, da se uhvatim kako sam nesto izgovorila, pitala ili cak uradila sa namerom da bas malo bocnem a ponekad i povredim. I to sto je najgore od svega desi se da to radim bas osobama za koje znam da o meni misle samo lepo, kao da hocu da im dokazem kako su glupi ili naivni. Posle se dugo preispitujem zasto mi je to trebalo.
Sto se tice odnosa drugih ljudi prema meni tu imam neku srecu da retko imam problem sa bilo kim kako na poslu tako i u siroj porodici. Iz nekog razloga smatraju da sam mnogo bolji covek nego jesam, ne volim da nosim taj teret. Tera da me grize savest i zbog lose misli.

Forum ne mogu da komentarisem, ne trazim zlobu i ne nalazim je. Na forumu mozda ima zavisti, neslaganja, gluposti, pa cak i svadjalacke naravi ali bas zlobe...Mozda bih je primetila kad bih znala da se neki ljudi privatno poznaju i imaju problem. Verovati da neko nekom moze biti zao samo zbog postova koje pise stvarno ne mogu.
 
obicno nas stvari kojima smo nezadovoljni stavljaju u gard, pa ta `ostrina` drugima izgleda kao zloba..kao zlobne stavri mogu da se definisu kad se izvuku iz konteksta..
na gotikinom primeru - da je neko cuo neizrecen komentar za sina - deklariasao bi je kao zlobnu, ne znajuci da je to bila samo njena odbrana od kolegicinog `napada`..
s druge strane, da ta tema nije ona koja nju licno stavlja u gard, ne bi joj ni palo na pamet i da uopste svoj mozak zamara smisljajuci nacin na koji bi odgovorila zlobnoj koleginici na neprimeren komentar..
koleginica zla jer je sama vec zatrovana svojim problemom (sin kojeg se stidi umesto da joj je ponos)..

sve u svemu - zlim nas cini ono na sta mi ne mozemo da uticemo,sto se desilo, sto bi rado promenili, ali u vecini slucajeva na sta ne mozemo voljno da uticemo..
 
Poslednja izmena:
... to im je jedini nacin da istaknu sebe, misle da znaju sta je ispravno a sta pogresno iako stvari posmatraju povrsno i ne ulaze u sustinu... mnogo je lakse npr. osuditi coveka koji ima trinaestoro dece i napisati da oni to nikad ne bi mogli nego mu pomoci...koga je briga bi li oni mogli ili ne....a tek naslov - u srbiji zivi porodica sa trinaestoro dece... kao da zivi azdaja sa 13 glava...netolerancija bez imalo saosecanja - zato smo kao drustvo tu gde smo
 
Poslednja izmena:
Sto sam starija... (ah, kako to mudro zvuci :lol:), sve manje se trudim da ispravljam "krive Drine"...uglavnom razumijem, i osjetim ljude, i kad su zadovoljni i kad zrace negativno, bilo "sitnim verbalnim podbadanjem", ili pak jasno formulisanom agresijom...Ne mogu da pobjegnem od toga, sto prosto slutim sta se krije iza laznog osmijeha, i uvjerim se na sopstvenoj kozi, na kraju krajeva...
Nikad prva ne vrijedjam, ali znam itekako da vratim. :mrgreen: Mada me to cini ispraznom.
Zato se distanciram, cim osjetim sta je u najavi. Sa kim mogu otvoreno (normalno, civilizovano)- mogu, sa kim ne, i zasto bih? Ja ne znam drugacije. I necu da igram te igrice. Cemu se trositi na ljudske gluposti i pakosti... ?
Daleko od toga da sam licno uvijek srecna&zadovoljna, ali se nikada "ne istresam" ni na kome. I nisam duzna da trpim isto. Zasto bih?
 
Poslednja izmena:
pa na forumu ne razmisljam o tome..nekako mi puce k za tim..

u RL su stvari, naravno, drugacije.

pogresno (vjerovatno?) inerpretiram osobu koja me je povrijedila nakon dugo godina prijateljstva..jednostavno i da kaze nesto iskreno, nevjerujem, u svemu vidim samo zlo cim zine.

opet obrnut slucaj, zenska osoba u porodici moje rijeci izvrce do besvjesti i nzadad..bilo da joj se obratim cinicno, bilo najiskrenije, bilo u sali.. zlo zla!

tako da smatram da je ta ljudska zloba rezultata necega dubljeg od ranije a ne puko izmisljanje iz dosade.

a na forumu srecem samo onaj tip- ne diraj mi drugaricu, sve je lijepo sto je obukla, napisala- popljuvacu te.

opet sjecas se teme o homo..ti si u mojim rjecima vidjela zlobu a ja u tvojim..a ni jednoj nije bio cilj. ocito se mogu desiti i nesporazumi kad je forum u pitanju..
 
Poslednja izmena:
Sto sam starija... (ah, kako to mudro zvuci :lol:), sve manje se trudim da ispravljam "krive Drine"...uglavnom razumijem, i osjetim ljude, i kad su zadovoljni i kad zrace negativno, bilo "sitnim verbalnim podbadanjem", ili pak jasno formulisanom agresijom...Ne mogu da pobjegnem od toga, sto prosto slutim sta se krije iza laznog osmijeha, i uvjerim se na sopstvenoj kozi, na kraju krajeva...
Nikad prva ne vrijedjam, ali znam itekako da vratim. :mrgreen: Mada me to cini ispraznom.
Zato se distanciram, cim osjetim sta je u najavi. Sa kim mogu otvoreno (normalno, civilizovano)- mogu, sa kim ne, i zasto bih? Ja ne znam drugacije. I necu da igram te igrice. Cemu se trositi na ljudske gluposti i pakosti... ?
Daleko od toga da sam licno uvijek srecna&zadovoljna, ali se nikada "ne istresam" ni na kome. I nisam duzna da trpim isto. Zasto bih?

identicno..
 
Uvek prekorevam sebe da ne treba uzvraćati na isti način....ali ako neko ima sličan problem kao ja, pa ne može mi reći...ej fali ti nešto, i to baš- baš na zloban način..na kraju uteši me činjenica da ja moj problem ne lečim na drugima, i da zlobnim ljudima nije sasvim lako.....mada onima koji ih trpe je pakao.
 
ti si bre lexo konfliktna licnost.
kako progovoris, nekog prozoves.
i mislim da bismo mogli ozbiljno da porazgovaramo o tome...:cistinaocare:
ps. sala, sala..z:p
Muah, sećaš se kad si nešto napisala a ja se "odbranila" :lol: al' stvarno nisam mislila da se šališ, to ovo o čemu stevca piše, to je jasno. Ajde forum :lol: mnogo toga fali u ovoj komunikaciji, niti zvuka niti slike.

Ali što ljudi to uživo rade da mi je znati :sad2: da li je stvarno u pitanju posledica nečega od ranije, huh, a možda i jesmo zlobni uglavnom :think:
 
... gde god je ima ili nema - ljudi će je naći!

Eo još jedne teme što će povuče silne rasprave ili padne u zaborav, ali da ne bude šta nosite danas nego malo da se razmišlja. Mislim, nemam ništa protiv šta nosite danas :mrgreen: samo nekako mi se čini da bojkotujete sve teme koje nisu tog tipa.

Elem; na forumu mi se jako često dešava da napišem nešto sasvim naivno, nevino :rumenko: sa znakom pitanja na kraju, i da mi se posle toga od prve nervozne osobe nakači da sam imala podle misli i da sam htela da kažem ustvari nešto užasno, najčešće stereotipno i degradirajuće po kakvu grupu ljudi, gde su se oni pronašli :eek:

Aj, yebeš forum, može se okriviti nedostatak tona, nedostatak gestikulacije, reputacija aždaje :lol: ali problem je što mi se to dešava i privatno. Vrlo često se mnogi moji gestovi ili reči ili ne rađenje određenih stvari tumače sa najgore strane, tj. da sam imala nešto podlo u podsvesti dok sam to rekla, ili uradila. Ili, ako nisam to uradila, razlog nije što je, na primer, potpuno besmisleno peglati sintetičku majicu koja nije zgužvana i samo ću je upropastiti - nego sam ustvari lenja i "tu nešto foliram" kako bih izbegla taj... "rad".

Recite mi, nebitan je pol svakako (a gde da te turim?) je l se ovo i vama dešavaa? Al' dobro da razmislite, ili neka vam čak padne ova tema na pamet sledeći put kad vas neko okrivi za podlost a da ste se posle toga jednostavno našli u čudu.

Pitam se odakle izvire tako užasno mišljenje o ljudima, generalno, jer čini mi se da se ovo dešava (bar na forumu) svima, tj. da se svaki post prvo provuče kroz zlobno rešeto, da se izvuče najgore, a kad nema ništa loše - napravićemo, koji problem...
Koji je suštinski razlog za to, je l to neka opreznost, neki odbrambeni mehanizam u ljudima, strah? Autonomni nervni sistem... :eek:


..a to se desava zato sto su neki ljudi puni negativnih sopstvenih misli, pa onda cene da i drugi razmisljaju kao i oni...
..a imas i one koji unapred zauzimaju odbrambeni stav prema vecini - za svaki slucaj...:lol:
...pa onda grupa onih koji nisu navikli na komplimente i dobre zelje...pa se pitaju sta sad ova hoce...sta joj je cilj...:lol:

Da, pa to se verovatno mnogima desava danas..ali ja to ignorisem, jer znam da nemam zlobne namere nikad...:)
 
Boze, kakvu sam srecu imala da naletim na forum gde samo dobri ljudi svracaju, u skloniste on nekih tamo zlih....pa se osecam super sa sebi slicnima...

Kako je moguce da je uvek neko nas povredio, nagazio itd...a mi sve to radimo ali zato sto se branimo ili uzvracamo, te nam je oprosteno

Sve je ovo jedna suplja pricha, shuplja kao sitka za brasno

Ali drugacije ne moze biti, nego ovako ,,ima ljudi koji" ipak mislim da su ljudi trebali da se radjaju sa dve glave i cetiri oka...ovako nema sanse da se prati corava trka samospoznaje
 

Back
Top