Ljudi šokirani odgojem djece 80-ih i 90-ih: Pravo je čudo da je iko preživio

Pa jeste ali je i smrtnost novorodjencadi i dece bila znatno veca nego sada, zar ne?
Осамдесетих и деведесетих?
Није реч о 18. и 19. веку, зато не верујем, али имамо овде лекаре, можда они имају податке.

Осамдесетих и деведесетих?
Није реч о 18. и 19. веку, зато не верујем, али имамо овде лекаре, можда они имају податке.
Ja mislim da je vise umiralo ali to je samo utisak, jer medicina je uznapredovala, trudnice danas uglavnom ne puse, itd.

Doduse, kod nas je zdravstveni sistem u daleko losijem stanju nego 80ih, ali mi nismo reprezentativni kao tranziciona zemlja. U globalu, mislim da deca danas imaju vise sanse da prezive.

Sad cu probati da izguglam

Screenshot_20231003-000221~2.png
Screenshot_20231003-000231~2.png

Evo ovo

>>"Ne, to nije obična voda, to je voda sa šećerom", otkrila je Rachel na upit fanova je li moguće da joj je mama davala vodu.<<

Sjetih se kad 1996 postala mama , pitali su me u bolnici da li želim dojiti ili flasicom hraniti

Posto sam želela da dojim ali je to prvih par dana bio tezi poduhvat, donosili su mi glukozu u flasici to je valjda ta pomenuta slatka voda !

Meni jedino smeta sto tako iztrce na tiktok bez da pitaju zašto slatka voda

Majke su uvjek bez obzira nekad i sad želeli najbolje za svoju djecu ! Nije fer izvoditi ih u javnost uz milionske lajkove i komentari koji ih osudjuju

Back