Ljudi POMOC hitno!

Gumice ventila to se ne dira? 🤦‍♂️


idealno bi bilo da se i to promeni (i one kad propadnu auto trosi ulje). kao i dihtung glave motora, mozda i ravnanje glave, koji kais... tu vec pricamo o minimum 400 evra ako ne i vise. ali ipak pre svega toga proveri da li dimi, i koliko tacno trosi. ako ne trosi mnogo i ide dobro, mozda je bolje ne dirati ga, ko zna...
 
idealno bi bilo da se i to promeni (i one kad propadnu auto trosi ulje). kao i dihtung glave motora, mozda i ravnanje glave, koji kais... tu vec pricamo o minimum 400 evra ako ne i vise. ali ipak pre svega toga proveri da li dimi, i koliko tacno trosi. ako ne trosi mnogo i ide dobro, mozda je bolje ne dirati ga, ko zna...
Poslušacu tvoj savet jer vidim da si iskusan covek, probacu to sutra i recicu ti
 
Recimo da je on odmah počeo da troši ali ne toliko da ti se upali greška. I onda je vremenom povećavao sve dok nije došao do tog stanja sad. Neće on odmah da počne da troši kao lud nego postepeno. A 400 kilometara je jako malo, ne znam zašto se čudiš. Recimo da si uzeo auto od majstora, odeš od Požege do Beograda i vratiš se i provališ da ti auto drastično troši ulje. Sumnjivo?
 
Ne razumem sta si hteo da kazes drug
Ti motori su poznati po potrošnji ulja i vw neće da mrdne kad im ga reklamiras još ti kažu 1l na 1000km je normalno ma kako to izgledalo smešno to je tako kod VW i tog motora... Loš dizajn cilindara i karika je problem generalno kad pređu, 100k možeš očekivati potrošnju ulja .. 3 puta su pokušavali da saniraju tj imaš gen 1, 2 i 3 i tek tamo od polovine 2013 kažu da je ok motori CJEB i CNCD .. Mada i dalje može da papa ulje
 
Recimo da je on odmah počeo da troši ali ne toliko da ti se upali greška. I onda je vremenom povećavao sve dok nije došao do tog stanja sad. Neće on odmah da počne da troši kao lud nego postepeno. A 400 kilometara je jako malo, ne znam zašto se čudiš. Recimo da si uzeo auto od majstora, odeš od Požege do Beograda i vratiš se i provališ da ti auto drastično troši ulje. Sumnjivo?
Drug naveo sam sta se desilo, covek kad je vracao delove promasio je creva vazduha i rashladne tecnost, voda je usla u motor auto vozen radio je 10 sekundi i ugasen jer se culo da vuce vodu, sutra dan je izvadjena i ostavljen 3 dana da se osusi na prirodan nacin, tacnije da izvetri, posle toga je upaljen i beo dim je izlazio mnogo, jedno 320km i posle je stalo. Posle svega toga sam krenuo na put i poceo da trosi, ali koliko znam auto kad trosi ulje treba da izbacuje siv dim (benzinac) i da ne vuce kao sto je vukao, kod mog slucaja nema ni jedan primer od tih, sve je u redu ali trosi..
31 prvog idem opet za Leskovac ponecu 1l ulja za svaki slucaj i videcu sta ce biti
 
covek kad je vracao delove promasio je creva vazduha i rashladne tecnost, voda je usla u motor auto vozen radio je 10 sekundi i ugasen jer se culo da vuce vodu,
Ja majstora .. Ne idi ti kod njega ni da ti sijalicu zameni.. Nzn uopšte kako je to moguće sva creva pašu na meru a nije valjda tolika dileja da ne zna koje crevo je od tekucine a koje od vazduha.. Nzn uopšte da li ima neko crevo da ima sličan dijametar i dužinu Neverovatno nikad nisam ni čuo za tako nešto a kamoli video.. Nema tu sušenja ne može voda da ispari iz motora koji stoji
 
Poslednja izmena:
Drug naveo sam sta se desilo, covek kad je vracao delove promasio je creva vazduha i rashladne tecnost, voda je usla u motor auto vozen radio je 10 sekundi i ugasen jer se culo da vuce vodu, sutra dan je izvadjena i ostavljen 3 dana da se osusi na prirodan nacin, tacnije da izvetri, posle toga je upaljen i beo dim je izlazio mnogo, jedno 320km i posle je stalo. Posle svega toga sam krenuo na put i poceo da trosi, ali koliko znam auto kad trosi ulje treba da izbacuje siv dim (benzinac) i da ne vuce kao sto je vukao, kod mog slucaja nema ni jedan primer od tih, sve je u redu ali trosi..
31 prvog idem opet za Leskovac ponecu 1l ulja za svaki slucaj i videcu sta ce biti


ne mora da izbacuje stalno dim, i ne mora da ide losije kad trosi ulje.

a ako ti je motor povukao vodu, postoji sansa da je tezi kvar u pitanju. voda nije kompresiva kao vazduh i moze svasta da se pokrivi u motoru, ventili recimo. iznenadjenje je da ti motor nije zakovao. ali opet s druge strane ne znam da li bi mogao da i dalje ide dobro da je tezi kvar u pitanju.
 
Meni curi antifriz ,sumnjamo da je u kabini problem a to povlaci skidanje cele maske niko nece da radi a ako odradi dere
Meni je otisao dihtung isti dan kada sam promenio antifriz i dosuo novi .
Moja greska , mora da se gleda na internetu (proizvodjaci automobila) koji antifriz ide u koji motor , jer jedan nagriza jedne legure aluminijuma a drugi druge legure , ili pravi reakciju sa blokom motora .Svaki antifriz ima druge aditive.
Kod nas kupujes pa mislis da taj i taj moze u svaki motor.
 
A svi prodavci seru da moze svaki tipa zeleni ili crveni,ko zna koji su prethodni vlasnici sipali,ja sam totalov
Seru, ima spisak sad ne mogu da trazim koji proizvodjač antifriza , koji tip i koi procenat za svaki tip motora. E sad moguće je da u deset tipova motora ide isti ali ne bas u onaj koji sam ja imao.
.......................................................................................................................................................................
Jedna kola su mi zeznuli kad su nasuli toboz original ulje iz onih uvoznih buradi .
uvalili su toliko opiljaka da sam posle mesec dana radio generalnu i obradu cilindara.
 
ne mora da izbacuje stalno dim, i ne mora da ide losije kad trosi ulje.

a ako ti je motor povukao vodu, postoji sansa da je tezi kvar u pitanju. voda nije kompresiva kao vazduh i moze svasta da se pokrivi u motoru, ventili recimo. iznenadjenje je da ti motor nije zakovao. ali opet s druge strane ne znam da li bi mogao da i dalje ide dobro da je tezi kvar u pitanju.
Pao mi kamen sa srca!
Zezao me je merac ulja, ona plastika gde se gura merac ima pored nje jedno kao zrno i to je kacilo nije dalo cevki da ide do kraja, ima ulje i ne trosi ga uh 🤣
 
IMG_20191227_152316.jpg
 

Back
Top