Ljudi POMOC hitno!

Nije trosio uopste, krenuo pre neki dan za Leskovac vozio ga brže malo i upali mi odjednom 'OIL MIN'.
Jutros sam bio do grada u oba pravca 4 kilometra, zgazio sam ga malo ka gradu oko 150, i vratim se kuci ostavim 3 sata da se ohladi, kad izmeri nema jednu ipo crticu
 
nadji neku dugacku nizbrdicu, sidji niz nju bez gasa. znaci ne u leru nego ubacis u sestu i ne diras gas. na kraju nizbrdice daj gas i gledaj u retrovizor ima li dima. ako se auto 'zagrcne' kad das gas i krene da dimi, najverovatnije je da su karike. ne znam sta drugo moze biti ako trosi toliko ulja a ide dobro.

btw, ne chepaj gas dok je motor hladan, prvo pravilo.
 
Ne znam brate sta cu da radim, karike kostaju 14.000din plus ruka.. I dal su dobar kvalitet, auto kad upalim nema da dimi ide bas dobro, ali mi pove ao mnogo potrosnju goriva
Inace 5 brizine ima benzinac je FSI
 
Inace 'majstor' mi menjao pre 2 meseca senzor dradilice i kad je vracao sve delove pogresio je crevo vazduha i vode, usla voda u motor odma sutra dan izadjena i auto je stojao napolju 3 dana da izvetri, upaljen posle toga bro dim ko lokomotiva je izbacivao, to je prestalo nakon nekih 250km, posle toga jedno mesec dana sam krenuo na put i video da trosi ulje..
 
Jesi sam menjao?
Ja imam problem sa svim majstorima za sta god se uhvate uzmu pare i sve sjebu,mozda izpod nije dobro stegnuto
Ide mi na k sto tako neke sitnice ne mogu da zavrsim jer ih boli patka da se bakcu provaljivanjem
 
Audi A6 c7 2.0 tdi mislim da je 2017 isto trose ulje provereno,poznanik zivi u Nemackoj kupio novog i u servisu mu rekli da je to normalno.
Npr.nove skode oni mali motori 1.0 isto trose ulje kao nenormalni,renovi motori oni 1.2 od 2008 pa na dalje isto situacija i to u poprilcnim kolicinama...
Tako da ne ocajavaj....
 
nadji neku dugacku nizbrdicu, sidji niz nju bez gasa. znaci ne u leru nego ubacis u sestu i ne diras gas. na kraju nizbrdice daj gas i gledaj u retrovizor ima li dima. ako se auto 'zagrcne' kad das gas i krene da dimi, najverovatnije je da su karike. ne znam sta drugo moze biti ako trosi toliko ulja a ide dobro.

btw, ne chepaj gas dok je motor hladan, prvo pravilo.
Nikad ne krecem dok auto se ne zagreje, minimum 5 min radi pre kretanja.
Kazi mi jel da radim to na nizbrdici kad je hladan ili vruc?
 
Audi A6 c7 2.0 tdi mislim da je 2017 isto trose ulje provereno,poznanik zivi u Nemackoj kupio novog i u servisu mu rekli da je to normalno.
Npr.nove skode oni mali motori 1.0 isto trose ulje kao nenormalni,renovi motori oni 1.2 od 2008 pa na dalje isto situacija i to u poprilcnim kolicinama...
Tako da ne ocajavaj....
j
Ja ga imam godinu dana, dva puta sam mu menjao ulje i filtere ni jednom nije mi se ovo desilo.
 
Inace 'majstor' mi menjao pre 2 meseca senzor dradilice i kad je vracao sve delove pogresio je crevo vazduha i vode, usla voda u motor odma sutra dan izadjena i auto je stojao napolju 3 dana da izvetri, upaljen posle toga bro dim ko lokomotiva je izbacivao, to je prestalo nakon nekih 250km, posle toga jedno mesec dana sam krenuo na put i video da trosi ulje..

Šta se onda pitaš šta je u pitanju. Čovek ti je svojski ujebao auto.
 

Back
Top