Ljudi, pomagajte, poludecu!!

sheva77

Početnik
Poruka
13
Ljudi, pomagajte, ako Boga znate!
ne znam sta su ovi proces, vidim da su neki malwareovi, al ne znam sta da radim...probao sam neke solucije poput Kaspersky disk rescue, ili Malwarebytes` Anti-Malware, medjutim nema vajde..i dalje isto pri svakom restartu!

http://img217.imageshack.us/img217/4643/322011194905.jpg

p.s. bio sam instalirao win sa formatom c:, medjutim, cim instaliram drajvere, odmah mi izbaci ova sranja...ja ih izbrisem iz tempa i system32, oni se vrate..kao i u startup!
 
Prvo: to je XP sa SP1 ili SP2?

I sta si radio to? Sto ti nema ostalih bitnih aktivnih programa? Zasto brises tu ista?
Po slici vidim da nisi instalirao nista,pa procesor je stalno aktivan.
Nakon osnovne instalacije XPa,potrebno je nadograditi sistem,a ne brisati bitne stavke sistema.
Nakon osnovne instalacije instaliraj drajvere sve,apdejtuj sistem,i instaliraj osnovne programe kao sto su :
Java,kodeci,flash, itd....
Antivirus posle instaliraj,kad vidis da je sve u redu.
Ako zelis da ti radi sistem bilo kako dobro,nemoj Kasperski ni slucajno da instaliras,i slicne,imas dobre i pouzdane antiviruse,i to jos besplatne,kao sto su Avira,Avast....
 
Slusaj me sada pazljivo druze:
Imas VIRUT infekciju,ona je vezana za ovaj D2U5Q5H.EXE proces,to je jedna od najgorih infekcija danasnjice.Svaki exe koji pokrenes biva pojeden i inficiran.Svi programi,instalacije i igrice su zarazene u kompu.Ne gine ti reinstalacija windowsa,ali ne samo to,to nije dovoljno.
Sta ces da uradis:
-svi programi i instalacije su zarazeni,kao i fleske koje si ubacivao.
-povadi sve fleske i prenosive driv-ove(ako ih imas)
-Prebaci na diskove svu multimediju koju imas(muziku,slike,video snimke itd),NIKAKO INSTALACIJE.
-Formatiraj SVE particije na kojima naravno nije windows(D,E,F itd)
-Restartuj sistem i reinstaliraj ponovo windows
-Instaliraj drajvere za graficku i zvuk
-Instaliraj MCSHIELD - http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/ i idi na UPDATE
Instaliraj neki dobar AV kao npr Norton,Kaspersky ili npr.novi Avast 6 i naravno UPDATE.
-Ubaci zatim te fleske sto su bile u kompu dok je bio inficiran(ako ih imas) i mcshield ce ih skenirati i ocistiti od VIRUT-a.
Odradi sken sa malwarebytes(FULL SCAN),i trebalo bi da ti bude sistem cist sada.
 
Poslednja izmena:
Slusaj me sada pazljivo druze:
Imas VIRUT infekciju,ona je vezana za ovaj D2U5Q5H.EXE proces,to je jedna od najgorih infekcija danasnjice.Svaki exe koji pokrenes biva pojeden i inficiran.Svi programi,instalacije i igrice su zarazene u kompu.Ne gine ti reinstalacija windowsa,ali ne samo to,to nije dovoljno.
Sta ces da uradis:
-svi programi i instalacije su zarazeni,kao i fleske koje si ubacivao.
-povadi sve fleske i prenosive driv-ove(ako ih imas)
-Prebaci na diskove svu multimediju koju imas(muziku,slike,video snimke itd),NIKAKO INSTALACIJE.
-Formatiraj SVE particije na kojima naravno nije windows(D,E,F itd)
-Restartuj sistem i reinstaliraj ponovo windows
-Instaliraj drajvere za graficku i zvuk
-Instaliraj MCSHIELD - http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/ i idi na UPDATE
Instaliraj neki dobar AV kao npr Norton,Kaspersky ili npr.novi Avast 6 i naravno UPDATE.
-Ubaci zatim te fleske sto su bile u kompu dok je bio inficiran(ako ih imas) i mcshield ce ih skenirati i ocistiti od VIRUT-a.
Odradi sken sa malwarebytes(FULL SCAN),i trebalo bi da ti bude sistem cist sada.


Uh, covece, al imam bas puno podataka na hardovima, sto muzike, sto filmova, slika....TO je bas ogroman posao :/
 
Ne treba to da radis. Uradi ovako:

Fotmatiraj C i podigni sistem. Nikako ne klikci na ostale particije.
Skini na desktop Avast6, instaliraj ga i pusti Boot time scan > obelezi all hard drive.

Avast ce pobrisati samo exe fajlove, znaci instalacije koje imas na ostalim particijama. Muzika, slike, dokimenta, filmovi ostace netaknuti.

Kad to odradis instaliraj drajvere sa CD-a ukoliko imas, ukoliko ne, skini sa sajta proizvodjaca maticne i graficke.

Instaliraj MCShield obavezno, jer ti je i fleska zarazena. Kad budes ubadao flesku, ovaj program ce je ocistititi.
 
Ne treba to da radis. Uradi ovako:

Fotmatiraj C i podigni sistem. Nikako ne klikci na ostale particije.
Skini na desktop Avast6, instaliraj ga i pusti Boot time scan > obelezi all hard drive.

Avast ce pobrisati samo exe fajlove, znaci instalacije koje imas na ostalim particijama. Muzika, slike, dokimenta, filmovi ostace netaknuti.

Kad to odradis instaliraj drajvere sa CD-a ukoliko imas, ukoliko ne, skini sa sajta proizvodjaca maticne i graficke.

Instaliraj MCShield obavezno, jer ti je i fleska zarazena. Kad budes ubadao flesku, ovaj program ce je ocistititi.

Moze i tako naravno,samo je pitanje koliko je rasirena infekcija po ostalim particijama i da li ce avast bas sve pobrisati.
Kada sve odradis sto ti je rekao Toske,skini i Virutkiller i salitykiller odavde:
http://www.kaspersky.com/virus-removal-tools
i odradi jedan sken sa njima(za svaki slucaj),nista te ne kosta ;)
 
Uradih ovo sve...dakle, format, install windowsa, avast 6 je skenirao sve to , i onda sam ove tools-e skinuo....nasao ih je dosta i cini mi se da ih je u Avastu obrisao, to sam ja kliknuo, a posle je sa Virutkiller "cure"-ovao....

Nadam se da sad mogu da instaliram drajveere i da krenem normalno da koristim racunar...
 

Back
Top