Ljubomora

Patoloska ljubomora je kada predje granicu koja predstavlja opterecenje, nevazno da li je to neko bitan ili okruzenje.
U mikro sredini prag opterecenja moze da bude vrlo visok, dok u okruzenju mnogi ne zele da trpe ljubomoru jedinke.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Pa da, samo sto msm da ne treba generalno ljubomori davati olaksavajuce okolnosti. Svaka ljubomora je lose osecanje, a najvise sto mozemo je da, kao sto je lepo primetila Snake, nam bude uvod u introspekciju.
Nema olaksavajucih okolnosti, ali ima pokusaja razumevanja. Taj osecaj/poriv nas prati jos od samih nasih pocetaka kao vrste. Psihicki zdrav covek je svestan tezine i pogresnosti takvog osecaja i verujem da se vecina ljudi obicno srami kada shvati sta oseca i kako se ponasa.
Ali u svakom slucaju - da, introspekcija, rad na sebi. Iako cesto pomislim da je vecina takvih radova nekako „kozmeticka“, povrsinska, odnosno i dalje osecamo, ali ne pokazujemo.
Stadijum gde vise stvarno ne osecamo posesivnost nije lako ostvariv.
Po mom misljenju taj osecaj ide iz ega, a ego je i kamen oko vrata i pokretac, odbrambeni mehanizam i jedan od alata za prezivljavanje.

Eto, malo sam se uozbiljila na temi. :)
 
ogromna je razlika
kad nisi ljubomoran ,onda pitaš i čuješ odgovor
ovako ćutiš,pratiš i proširuješ konstrukt do tačke pucanja
kad pukne,gotovo je :roll:
Ne, ne 🤣
Nego prvo vidiš a posle ćutiš i praviš se da nisi videla i slušaš, pustiš da vidiš dokle će da izmišlja 😂
Nesporazum totalni, ja i ljubomora, akamoli još i patološka 🤣 🤣🤣
 
Ne, ne 🤣
Nego prvo vidiš a posle ćutiš i praviš se da nisi videla i slušaš, pustiš da vidiš dokle će da izmišlja 😂
Nesporazum totalni, ja i ljubomora, akamoli još i patološka 🤣 🤣🤣

ne kažem da si ti ljubomorna i verovatno misliš na jednu konkretnu situaciju
ja govorim o konstantnom konstruisanju nepostojećeg
da ne zalazim dublje,ali živeti sa tako ljubomornom osobom je pakao.
 
ne kažem da si ti ljubomorna i verovatno misliš na jednu konkretnu situaciju
ja govorim o konstantnom konstruisanju nepostojećeg
da ne zalazim dublje,ali živeti sa tako ljubomornom osobom je pakao.
Ja se čudim što mene citira za primer, kad ono nisi nego slučajno ispade.
Znam šta je "konstantno konstruisanje nepostojećeg" i jeste pakao.
Ko god prođe ulicom i pogleda te:
- Ko ti je ovaj? Što te gleda?
Na stepenicama u zgradi sprat isti kao tvoj i odmah: "Ko ti je ovaj? Jel ovaj bio kod tebe? Sigurno jeste, nije slučajno isti sprat"
I tako dalje...gore od pakla. Na svakih 10 minuta si za nešto "kriva", uvek "nešto kriješ", joooooj! Znam! (Nažalost)
 

Back
Top