Ljubitelji strategija sa temom 2.svetskog rata

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Imam jednu ideju.Naime posto sam i sam ljubitelj strateskih igara sa temom drugog svetskog rata,zeleo bih da okupim "istomisljenike" tj. ljude koji igraju ovakve igre (Blitzkrieg 1/2,Sudden Strike Forever/1/2,Hidden Stroke 2...) da napravimo jednu temu u kojoj cemo moci da razmenjujemo iskustva,taktike,dodatke,mape i ostalo vezano za ovakve igre.Ne znam,iako smo sada zatrpani najnovijim igrama tipa Doom 3,HL2,Call of Duty 2... meni su ove igre uvek bile zanimljive,jer je trebalo mnogo razmisljanja i truda da bi se misije uspesno privele kraju.Ljubitelji ovakvih igara sigurno znaju o cemu pricam...Sigurno nas ima pa bi mogli lepo da se druzimo.Eto to je to.A vi recite svoje misljenje... :p
 
Ja volim strategije, mada moram da priznam da nisam igrao ni jednu sa temom drugog Svetskog rata. Imam War In The Pacific: War Against Japan, ali cim sam je instalirao, ucinilo mi se da trazi previse vremena za shvatanje kako se igra, a kamo li koliko je potrebno za igranje, tako da je nikada nisam igrao, ali podrzavam tvoju ideju da se ljubitelji ovog zanra okupe na ovom mestu, mozda i ja od vas naucim nesto, kao na primer, koja je od igara koje obradjuju taj vremenski period najbolja. P.S. ja sam igrao, do sada, Rome TW, Age Of Empires, Age Og Mytology, Civilization. Pozdrav.
 
Najbolja WW2 strategija koju sam igrao je Harts of Iron 2... Jeste da treba malo vremena da se ukapira, ali kad se to desi, vrlo teshko se ustaje od kompa ;) Moze da se bira bilo koja svetska nacija, veliki izbor jedinica karakteristichnih za svaku zemlju, dodavanje brigada (AA, Eng, Pol, Art, ...) jedinicama i igra odlichno podrzava modove koje prave zaljubljenici u HoI. Dugooo sam je neprekidno igrao, i jedva sam se skinuo. Igra razvija opasnu zavisnost :)
 
mezzano:
Ja volim strategije, mada moram da priznam da nisam igrao ni jednu sa temom drugog Svetskog rata. Imam War In The Pacific: War Against Japan, ali cim sam je instalirao, ucinilo mi se da trazi previse vremena za shvatanje kako se igra, a kamo li koliko je potrebno za igranje, tako da je nikada nisam igrao, ali podrzavam tvoju ideju da se ljubitelji ovog zanra okupe na ovom mestu, mozda i ja od vas naucim nesto, kao na primer, koja je od igara koje obradjuju taj vremenski period najbolja. P.S. ja sam igrao, do sada, Rome TW, Age Of Empires, Age Og Mytology, Civilization. Pozdrav.

Hvala na podrsci! :p
 
Sudden Strike je odlicna igra, ali ima jedan glavni nedostatak - realtime..znaci to mu vise dodje ko neka kliktacina, nego ko PRAVA strategija.
Najbolja strategija na temu drugog rata koju sam igra je Combat Mission (Beyond Overlord, i Barbarossa to Berlin). Potezna je naravno, ali je napravljen neki balans izmedju potezne i real time strategije. Vrlo je detaljna, zahteva i poznavanje tehnike tog vremena, itd...
 
Evo ja sam danas iscackao sledece igre:
Axis&Allies
Blitzkrieg 1
Blitzkrieg:Rolling Thunder
Blitzkrieg:Mission Barbarossa
Codename Panzers:Phase One
Codename Panzers:Phase Two
Great Battles of WW2:Stalingrad
Hidden Stroke 1
Hidden Stroke 2
Sudden Strike
Sudden Strike:Forever
Sudden Strike:Resource War
Sudden Strike 2
Sudden Strike 2:Hidden Stroke
To Serve and Command

E sad,ako znate naravno,ce moci da idu na moj komp:procesor 266mhz,graficka sa 32mb i 256mb rama i koliko ta igra zuzima prostora na hardu? U tesnacu sam sa prostorom na hardu,pa da ne uzimam igru za dzabe,a da ne moze da ide na moj krs od racunara...
 

Back
Top