Ljubitelji mačaka vole bezuslovno

Ne krivi demokratiju za to sto neko nema dece.
Pa rusija nema demokratiju a ima veliki pad nataliteta.
Da ne idemo u off , nije tema o demokratiji i deci.
Па то се тачно поклапа у свим земљама са падом наталитета и Путиновим мерама се опоравио наталитет код Руса...

Демократије не занимају да промовишу наталитет, ако немате децу онда ћемо ми доведи Ескиме који раде за Упола мање новца од тебе и ствар је решена...

Тако то ради...Ако Италија неће да ради за мизерну плату, онда доведемо 50.000 Африканаца који ће ти радити не желим да радим... Тржиште је регулисано понудом и потражњом, али запамтите да банка никада не губи...
 
Шта вам значи та лојалност и верност и како је проверавате?
Psi su skolni da odbrane vlasnika, celu porodicu, kucu. Nece otici drugome samo zato sto je drugde bolja hrana.
Mozes ga voditi sa sobom bilo gde pod bilo kojim uslovima.

Nije stvar da gospodaris nad nekim vec I da dobijes nazad ljubav.
Zato I kazem da se macke sluze... Dajes im hranu, cistis (ako su u stanu), ceskas kada njima odgovara... Ne postuju te.
Pa jeste... Ti nabavi sebi kolekciju maca za kratkotrajna zadovoljstva:plez:
 
Ovakve teme su najbolji pokazatelj stepena necivilizovanosti balkana. Izmedju 'pustamo psa da slobodno luta ulicama', 'macke su stvorene da slobodno lutaju i zive 3 godine u proseku jer obole od fiva' i 'pustam muza da slobodno zapisava haustore' je tanka linija. Mozda cak i presek.
i na zapadu ljudi pustaju macke da izlaze
i pse o dvoristima drze
medjutim, tamo gdje te zakon obavezuje da sterilises, vakcinises i cipujes inace ce te rebnut po dzepu to i radis
nas je problem sto ne sprovodimo ni zakone koje imamo
 
Psi su skolni da odbrane vlasnika, celu porodicu, kucu. Nece otici drugome samo zato sto je drugde bolja hrana.
Mozes ga voditi sa sobom bilo gde pod bilo kojim uslovima.

Nije stvar da gospodaris nad nekim vec I da dobijes nazad ljubav.
Zato I kazem da se macke sluze... Dajes im hranu, cistis (ako su u stanu), ceskas kada njima odgovara... Ne postuju te.

Pa jeste... Ti nabavi sebi kolekciju maca za kratkotrajna zadovoljstva:plez:

a okej kapiram ja te afirmativne predrasude prema psima
u realnosti, isti taj pas moze odreagirati agresivno prema clanu porodice
isto vrijedi i za macku
zivotinje su jednostavno to sto jesu, a ne ono sto mi tripujemo da bi trebale biti
 
i na zapadu ljudi pustaju macke da izlaze
i pse o dvoristima drze
medjutim, tamo gdje te zakon obavezuje da sterilises, vakcinises i cipujes inace ce te rebnut po dzepu to i radis
nas je problem sto ne sprovodimo ni zakone koje imamo
Pa sad, ako imas kucu, logicno da mozes u dvoriste. A sad u gradu, u stanu, pa da pustis psa da tumara ulicama... Mozda ima negde, nije ni sav zapad jednako civilizovan. Ovo za zakone se slazem.
Mi zivimo u drustvu u kojem muskarci pisaju po ulicama i jos se bune kad kazes da je to divljacko ponasanje. Kao ne mogu da izdrze. A zene mogu, trudnice mogu, oni pak ne mogu.
A svako ko se bavi udomljavanjem i brigom o ulicnim zivotinjama u ovakvom drustvu od mene zasluzuje postovanje najmanje, novcanu pomoc i druge vrste pomoci kad mogu da priustim, ali ismevanje niposto.
 
a okej kapiram ja te afirmativne predrasude prema psima
u realnosti, isti taj pas moze odreagirati agresivno prema clanu porodice
isto vrijedi i za macku
zivotinje su jednostavno to sto jesu, a ne ono sto mi tripujemo da bi trebale biti
Ma ja volim sve zivotinje:) Imala sam i ptice, zamorcice, ribice, mace, kuce...
Psi su mi nekako ako mogu tako da kazem najdrazi iako sam ih sve volela.

Jedino ovaj @Cosmopolite ....da sam ranije znala da je pod "parazitima" macaka...:mrgreen:
 
Pa sad, ako imas kucu, logicno da mozes u dvoriste. A sad u gradu, u stanu, pa da pustis psa da tumara ulicama... Mozda ima negde, nije ni sav zapad jednako civilizovan. Ovo za zakone se slazem.
Mi zivimo u drustvu u kojem muskarci pisaju po ulicama i jos se bune kad kazes da je to divljacko ponasanje. Kao ne mogu da izdrze. A zene mogu, trudnice mogu, oni pak ne mogu.
A svako ko se bavi udomljavanjem i brigom o ulicnim zivotinjama u ovakvom drustvu od mene zasluzuje postovanje najmanje, novcanu pomoc i druge vrste pomoci kad mogu da priustim, ali ismevanje niposto.
slazem se
cak mislim da ni na selu nije ok da po pravilu pustas psa da se krece bez nadzora
 
Psi su skolni da odbrane vlasnika, celu porodicu, kucu. Nece otici drugome samo zato sto je drugde bolja hrana.
Mozes ga voditi sa sobom bilo gde pod bilo kojim uslovima.

Nije stvar da gospodaris nad nekim vec I da dobijes nazad ljubav.
Zato I kazem da se macke sluze... Dajes im hranu, cistis (ako su u stanu), ceskas kada njima odgovara... Ne postuju te.

Pa jeste... Ti nabavi sebi kolekciju maca za kratkotrajna zadovoljstva:plez:
И од мачке добијаш узврат, ко ти каже да не добијаш. Пса водиш где ти је дозвољено. Изразито сам против увођења истих у тржне центре и ресторане.
 
И од мачке добијаш узврат, ко ти каже да не добијаш. Пса водиш где ти је дозвољено. Изразито сам против увођења истих у тржне центре и ресторане.
ja sam izricito protiv da se svakoj spodobi (onaj ko kaze da je 99 % pasa ruzno do bola jeste spodoba) dozvoli da iznosi svoje bolesne stavove, i brboce javno.
 
Ovakve teme su najbolji pokazatelj stepena necivilizovanosti balkana. Izmedju 'pustamo psa da slobodno luta ulicama', 'macke su stvorene da slobodno lutaju i zive 3 godine u proseku jer obole od fiva' i 'pustam muza da slobodno zapisava haustore' je tanka linija. Mozda cak i presek.
postideo sam se zbog haustora.

ali se opravdavam slabom besikom.
 
Јок лепи су. Цела лепеза деформитета.
Da, ljudi nazalost mnogo vise ukrstaju pse nego macke, zbog cega bi toj praksi razmnozavanja pasa sa deformitetima trebalo stati na put.
Ali postoje i autohtone rase koje se nisu ukrstale previse, a tu su i dzekiji koji su najzdraviji po surovom sistemu samo najjaci prezivljavaju.
Rasne macke su takodje sklonije bolestima nego domaca nerasna macka.
 
Da, ljudi nazalost mnogo vise ukrstaju pse nego macke, zbog cega bi toj praksi razmnozavanja pasa sa deformitetima trebalo stati na put.
Ali postoje i autohtone rase koje se nisu ukrstale previse, a tu su i dzekiji koji su najzdraviji po surovom sistemu samo najjaci prezivljavaju.
Rasne macke su takodje sklonije bolestima nego domaca nerasna macka.
Кратке ноге, клемпаве уши, буљаве очи, спљоштена вилица, угнута кичма, коврџава длака, длака која прекрива очи - све то није нормално и самим тим ни лепо. Од паса су лепи они са најмање интервенција, тзв примитивне расе и разни овчари. Значи фина шпицаста њушка, подигнуте уши, нормална дужина ногу.

Што се мачака тиче, искључиво обичне. Не волим никакве мутанте.
 
Poslednja izmena:
da nisu možda samo ekstravertni? Takvi ljudi nam inače možda ne prijaju, deluju napadno
Pas gleda čoveka i razmišlja:
Ovo biće me hrani, pruža mi utočište, mazi me i voli, brine da li sam žedan i da li sam srećan.
To biće je sigurno neki bog.

Mačka gleda čoveka i razmišlja:
Ovo biće me hrani, pruža mi utočište, mazi me i voli, brine da li sam žedna i da li sam srećna.
Sigurno sam ja neki bog.

Možda meni više prija da nekoga obožavam, nego da mene neko obožava.
 
Pas gleda čoveka i razmišlja:
Ovo biće me hrani, pruža mi utočište, mazi me i voli, brine da li sam žedan i da li sam srećan.
To biće je sigurno neki bog.

Mačka gleda čoveka i razmišlja:
Ovo biće me hrani, pruža mi utočište, mazi me i voli, brine da li sam žedna i da li sam srećna.
Sigurno sam ja neki bog.

Možda meni više prija da nekoga obožavam, nego da mene neko obožava.
za ovaj opis kako mačka gleda, ne bih bila sigurna
Recimo moje mačke mene gledaju sa velikim poštpvanjem i divljenjem.. i uopšte ne mislim da misle o sebi da su bogovi.
Kada ja nešto uradim, to ne dovode u pitanje.. i imaju apsolutno poverenje.
Prosto samo im je ponašanje drugačije.
 
za ovaj opis kako mačka gleda, ne bih bila sigurna
Recimo moje mačke mene gledaju sa velikim poštpvanjem i divljenjem.. i uopšte ne mislim da misle o sebi da su bogovi.
Kada ja nešto uradim, to ne dovode u pitanje.. i imaju apsolutno poverenje.
Prosto samo im je ponašanje drugačije.
Nema veze, ljudi su i pre i posle Hrista davali mačkama atribute božanstvenosti.
Tako su jednostavno želeli.
U njima se očitava neka nežna lepota.
 
Nema veze, ljudi su i pre i posle Hrista davali mačkama atribute božanstvenosti.
Tako su jednostavno želeli.
U njima se očitava neka nežna lepota.
Ahah, ni pre ni posle...doduše, ne znam koga slavite...ali mačke su se, spram tog pitanja, odavno, od Postanja, izjasnije.
Evo jednog aktuelnog poslednjih meseci


Bael.jpg
 

Back
Top