Ljubimcima protiv stresa

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
272.955
173681_shutterstock-598533653_share.jpg

Borba protiv stresa postala nam je deo svakodnevnice ali jedno efikasnih sredstava za njegovo ublažavanje su kućni ljubimci.

Kako životinje koje smo izabrali za kućne ljubimce, zaista pomažu? Jedna od teorija odnosi se na to da podižu nivoe oksitocina, hormona koji smanjuje krvni pritisak,
jača imunitet i povećava toleranciju na bol.
Maženje ljubimaca sniziće krvni pritisak, ublažiti simptome depresije, a srce zaštiti od bolesti. Samo 15 minuta ili pola sata dnevno u društvu mačke ili psa ublažit će tjskobu i smanjiti nivo stresa.Takođe, ljubimci smanjuju depresiju i utiču na održavanje telesne težine i kondicije. Psi posebno pomažu obolelima od Alchajmerove bolesti i autizma kroz specijalizovane programe.

Prema jednoj analizi koja je rađena u Švedskoj, posedovanje psa smanjuje rizik od smrti usled kardiovaskularnih bolesti za 33 odsto, a za srčani udar za 11 odsto.
Jedna druga studija pokazala je da novorođenčad koja žive sa mačkama imaju manji rizik za dobijanje astme, upale pluća i bronhitisa u detinjstvu, prenosi portal
Naši četvoronožni drugari takođe nam pomažu u sticanju prijatelja, između ostalog i zbog toga što se ljudi koji čuvaju životinje više smeju.
Ljudima koji pate od posttraumatskog sindroma, koji su preživeli rat, prirodne katastrofe i slične traumatične situacije psi mogu da pomognu tako što će, kao njihovi kućni ljubimci, omogućiti jače lučenje oksitocina, što će smanjiti pojave kao što su flešbekovi, napadi besa, ravnodušnost

https://www.rts.rs/page/magazine/sr...dobri-za-zdravlje--to-potvrdjuje-i-nauka.html
ljubimac-1-e1480880654614.jpg

Agatha

Stara legenda
Poruka
77.287
A sta sad treba se ujedam sa njima. :)

Imam dva psa koji imaju tretman kao clanovi porodice.

Ali to u vojvod. A ovde u bg nemam nikog, hranim pse po komsiluku i macke.
Ja sam imala pse, mačke, kornjače,ribice i morsko prase
Ptice nisam,žao mi da ih držim u kavezu

Tema:
Mačke više prijaju anksioznim ljudima (u smislu da smiruju) a psi depresivnim- dižu ih

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.