Ljubaw je....

Ljubav je kad ti odes u skolicu i mnogo ogladnis, pa na onom veeelikom odmoru neki dasa ti pridje pa ti odvali pola od svog sendivica sa parizerom i majonezom, koji mu je keva to jutro sklepala da ne bi morala da mu daje pare, jer se plasi da njen malisa to ne skrca na drozu.
Ili recimo, ljubav je, kad slucajno na fizickom loptom razbijes prozor, pa prileti ucetiljaca, sva razgoropadjena, i pita: "Ko je napravio ovo sranje, je*em li vam majku krvavu?", a neki smrdljivi klinac iz trece klupe sto te mnogo nervira digne ruku i kaze: "Ja!", a uciteljica ga onda odvali od batina. E, razlog zbog kog je on ostao bez pola zuba, a ne ti, je ljubav...
Ili recimo ljubav je kad tata kaze mami "ugasi luster da ti ga stavim u usta", al ne bih sad da razradjujem i tu definiciju ljubavi... To cemo dok malo porastes...
:)
 
Љубав је (наравно научно) природно стање које има за циљ да споји мушкарца и жену, да би се омогућио продужетак врсте, јер би без ње то било знатно отежано због изузетних тешкоћа у одгајању дјетета. Наравно ово је сувише упроштено схватање које негира људски ум и његову посебност.
 
Ljubav je osecanje postovanja i zajednistva prema partneru. Ljubav je znanje da ce on biti tu za vas,i vi za njega kad vam je tesko. Ljubav je vasha odgovornost prema njemu,i njegova prema vama. Ljubav je obaveza da prevazidjete sve vashe nesuglasice. Ljubav znaci da morate da pocnete i da dajete umesto samo da uzimate. Ljubav znaci da morate da se menjate da bi se uklopili.
Na kraju Ljubav je spajanje dusha i tela dve osobe.
 
Ljubav je kad se probudim ujutru u gledam ga dok spava,kosa mu pala preko cela a on se smesi u snu-mozda me opet sanja?

Ljubav je kad me ujutru probudi poljupcima,pa kaze:"Ljubavi,ajmo pod tus na brzaka,kafa ce da se ohladi."

Ljubav je kad smo bez kinte i delimo zadnju cigaru.

Ljubav je kad kupimo jafu pa se dzapamo oko poslednje.

Ljubav je kad vodimo kucu u setnju pored tvrdjave,ona jurca oko nas a mi se drzimo za ruke,Nisava sumi...

Ljubav je kad mi kaze:"Pizdo jedna,volim te!"

Love is all around. :grin:
 
Krivo mi da vas gledam dok se muchite da defini$ete ljubav. Mnogo popularniji i pametniji su to uradili pre vas. Atheist rap - Ljubav

Ljubav je polje zelenog zita
Ljubav je kad Jovanka voli Tita
Ljubav je polje zrelog raza
Ljubav je odnos Tito-Draza
Ljubav je fluid divan, topao
Ljubav je opojni miris cveca
Ljubav je tuga, ljubav je sreca

Ljubav je snazna, velika i jaka
Ljubav je simpatija malog djaka
Ljubav je Ljuba, ljubav je Manda
Ljubav je cak i Bata Kanda
Ljubav je ptica u slobodnom letu
Ljubav je kad cika salece tetu
Ljubav je riba sto brzo pliva
Ljubav je gajva 'ladnog piva

Zigraj uz ritam taj
Sad mi novu snagu daj
Nemoj mene grditi
Hajdemo se ljubiti

Ljubav je kao Grejs Keli lepa
LJubav je kao Stivi Vonder slepa
Ljubav je dodir voljenog bica
Ljubav je mamurluk posle ****
Ljubav je smesna k'o dobar vic
Ljubav je igla, droga i spric
Ljubav je putovanje kroz dimenzije
Ljubav je smislila razne perverzije

Poljubi me filmski u celo
 
Iz Biblije o ljubavi

Ako jezike covecije i andjelske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni ili praporac koji zveci.
I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja i ako imam svu veru da i gore premestam, a ljubavi nemam, nista sam.
I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam telo svoje da se sazeze, a ljubavi nemam, nista mi ne pomaze.
Ljubav dugo trpi, milokrvna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne velica, ne nadima se,
Ne cini sto ne valja, ne trazi svoje, ne srdi se, ne misli o zlu.
Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini.
Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi.
Ljubav nikad ne prestaje, a prorostvo ako ce i prestati, jezici ako ce umuknuti, razuma ako ce nestati.
Jer nesto znamo i nesto prorokujemo.
A kad dodje savrseno, onda ce prestati sto je nesto.
Kad ja bijah malo dete kao dete govorah, kao dete i misljah, kao dete razmisljavah, a kad postadoh covek, odbacih detinjstvo.
Tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki, a onda cemo licem k licu, sad poznajem nesto, a onda cu poznati kao sto sam poznat.
A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje, ali je ljubav najjaca medju njima.

Ko razume , shvatice!
 

Back
Top