Quantcast

Ljubavni problemi

Modernamira5

Domaćin
Poruka
4.312
Pitaj kucku sto laze da je zbog obaveza,pitaj jel to znaci da ni sa kim nece biti,kad ti odgovori reci joj aj sad mrsh a onda se pojavi s nekom prepickom da te vidi,tako sinak,na vreme si doso ovde da te edukujemo
Joj,što si ti tako opasan George?Ti prvi pored devojke i deteta juriš neku sa strane.Kako bi bilo da devojka na primer,juri nekog tvog druga,pa da vidis kako je to?♥️

Gospođetina

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
483
Inače Dana Grujičić jeste blenta, ali nije antivakser.
Ja ti pričam o tekstovima na guglu koji se pozivaju na Harvard, Institute razne... I objavljuju neproverene gluposti. Dovode ljude u zabludu. Kao ti evo baš sad. Zaluđuješ ljude kojima treba stručna pomoć da treba da idu u teretanu da leče depresiju.

tuc muc

Poznat
Poruka
9.009
Ovako je sve krenulo bio sam zaljubljen oko godinu ipo u jednu devojku u medjuvrememu smo postali dobri prijatelji mene je bilo strah priznati da sam ludo zaljubljen u nju i napokon sam skupio hrabrosti i sve joj rekao ona je rekla kako je dosta zauzeta obavezama u skoli i kako ne moze biti u vezi sa mnom.Bilo mi je dosta krivo al shvatio sam da mozemo ostati prijatelji medjutim prema meni se pocela ponasati hladno i s vremenom mi nismo vise bili ni blizu prijatelja meni je povredila osecaje i bio sam razocaran i tu sam izgubeo dosta na samopouzdanju i sada me strah prici bilo kojoj devojci pa bi mi trebao savet kako da se oslobodim toga i da upoznam sto vise cura da bi se oslobodio toga.
Sinko meni je evo skoro pet decenija trebalo da skapiram da ženama nisu potrebni prijatelji nego mahom јebаči. :deda:

tuc muc

Poznat
Poruka
9.009
A šta bi ti rekao,ako bi se neko vreme nabacivao devojci i onda trazio da budete prijatelji?Ima toga na internetu koliko hoces.Šta kad muško hoće prijateljstvo?
To znači da to muško nije zainteresovano za ljubavisanje sa dotičnom devojkom.

Muško-ženska prijateljstva jesu realnost, ali moraju biti utemeljena, a to o čemu Filip priča je moralo tako da se završi, jer nije imalo bazu, osnov. Kad se bira između površnog prijatelja i potencijalnog ljubavnog partnera uvek taj drugi ima prioritet, žene ne gube vreme na nešto bezsadržajno.

Modernamira5

Domaćin
Poruka
4.312
To znači da to muško nije zainteresovano za ljubavisanje sa dotičnom devojkom.

Muško-ženska prijateljstva jesu realnost, ali moraju biti utemeljena, a to o čemu Filip priča je moralo tako da se završi, jer nije imalo bazu, osnov. Kad se bira između površnog prijatelja i potencijalnog ljubavnog partnera uvek taj drugi ima prioritet, žene ne gube vreme na nešto bezsadržajno.
Nije zainteresovano,ali jeste bilo zainteresovano.

Modernamira5

Domaćin
Poruka
4.312
Privrženost nekome ili nečemu je pozitivna strana nečijeg karaktera, međutim nisu svi tako sazdani, ne bi trebalo živeti u iluzijama.
To sam i rekla.Svi su razliciti.Neki ljudi misle da momak i devojka treba u svemu da se slazu,da bi veza uspela.Ali to nije tacno.Svi smo mi jedni od drugih drugaciji,neko manje,neko vise.Problem je sto sredina u kojoj zivimo navodi omladinu da lice jedni na druge.

Persa

Elita
Poruka
17.399
Ne, to mi je kompliment. I taj Hemingvej koji je rekao da se sreća među inteligentnim ljudima ređe sreće je prosvir'o sebi mozak jer je patio od teške depresije. Tako da nije bio nesrećan zbog inteligencije i jer je mnogo dobro kapirao, nego je to bolest. Tačka.

Ja sam zakačila depresiju i vrlo bih gumicom izbrisala tadašnji rezon koji je vodio u tadašnje ponašanje i da kažemo gubljenje vremena.
Nije zarazna,ne znam kako si je "zakacila"
Depresija nije tuga,razocarenje,smorena sam i ne brise se gumicom.
Fakticki je neizleciva,postoje procenti koliko depresivnih epizoda je bilo,toliko se povecava verovatnoca da se vrati opet u nekoj stresnoj zivotnoj situaciji.
Nije stvar odluke zelis li je ili ne

Disko Kauč

Elita
Poruka
20.905
Nije zarazna,ne znam kako si je "zakacila"
Depresija nije tuga,razocarenje,smorena sam i ne brise se gumicom.
Fakticki je neizleciva,postoje procenti koliko depresivnih epizoda je bilo,toliko se povecava verovatnoca da se vrati opet u nekoj stresnoj zivotnoj situaciji.
Nije stvar odluke zelis li je ili ne
Ko je rek'o da je stvar odluke?
I nije da nije zarazna, ne zaključuj olako. Ako te odgajala depresivna majka, ako si u društvu depresivnih apsolutno može da se smanji kvalitet tvog života. Apsolutno su i tebi veće šanse. Molim te ne kaki da ne razumem ozbiljnost situacije.

Persa

Elita
Poruka
17.399
Нигде не рекох да се на тај начин лечи, само да се "депресија може сузбити непроцесуираном храном и вежбањем". И то не било како сузбити, већ да је то бољи начин од свих хемикалија.

"The foods we eat can affect our risk of developing certain types of cancer. High-energy and high-fat diets can lead to obesity and are generally thought to increase the risk of some cancers."

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/cancer-and-food

"Some foods and the vitamins, minerals, and other nutrients found in them may raise or lower cancer risk."

https://www.cancer.net/navigating-cancer-care/prevention-and-healthy-living/food-and-cancer-risk

Види, Еурус, кад имам намеру да провоцирам, видљиво је из авиона. Сад заиста немам намеру да се курчим, али недовољно си информисана. Почевши од политике (јер ствар гураш у економске воде) па све до теме о исхрани и вежбању. Мени је ово хоби који практикујем и изучавам откад си ти гурала туту по кући. Изађи из идеолошке матрице и посвети се науци, брт. Ако нешто не знаш, питај. Није срамота.
Da,vezbanje i ishrana mogu da pomognu (ne da suzbiju),problem s tim je sto poenta depresije jeste da nemas volje ni za cim,znaci treba prvo da se nateras da vezbas

Persa

Elita
Poruka
17.399
Ko je rek'o da je stvar odluke?
I nije da nije zarazna, ne zaključuj olako. Ako te odgajala depresivna majka, ako si u društvu depresivnih apsolutno može da se smanji kvalitet tvog života. Apsolutno su i tebi veće šanse. Molim te ne kaki da ne razumem ozbiljnost situacije.
Ne znaci nuzno da ces je ti dobiti.
Jel dijagnostikovana od strane strucnog lica?

Persa

Elita
Poruka
17.399
Научни. Радови. Са. Гугла.

Изволи, кад будеш спремна, докажи супротно.
Praksa uvek pobija teoriju.
I stvarno mora strucno lice,zbog evo ti primera,antidepresivi imaju niz kontraindikacija,neki izazivaju aritmiju i zena koja inace redovno trci je na urgentnom zavrsila,em su joj lekovi podigli broj otkucaja em trcanje.
Dakle,zato se ne daju olako izjave kao sto su tvoje

Persa

Elita
Poruka
17.399
Kapiram da je deci posebno tesko prihvatiti depresiju roditelja i da je jaci bes od logike da neko nije kriv za depresiji.Pogotovo sto se hrani mit da je majcinski instinkt cudesna magija jaca od svega na svetu (pa i depresije) i da ljubav pobedjuje sve.
Kada su upletene emocije,covek ne sagledava realno

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.