Љубавни напитци/афродизијаци

Алкохол стимулише надбубрежну жлезду, а с обзиром да и она производи тестостерон онда и алкохол некад у неким нормалним количинама има добар утицај......али све зависи од човека до човека. Због тога је дизање адреналина уско везано и за дизање тестостерона јер се луче из исте жлезде и вуку једно друго.

Кад би знали како који хормон делује и који хормони се дижу кад неки други падају онда би знали како правилно да живимо и да се хранимо. Рецимо кад на је кортизол висок тестостерон је низак. Или инсулин кад је висок тестостерон је низак.

У тренуцима највећег стреса најбољи одговор који можеш да даш на то је тренинг снаге. Јер тај стрес који осећамо нас нагони на неку тешку физичку радњу и ако уместо тога седнемо и опијамо се имамо проблем дугорочно. Под стресом си - одеш истренираш, вратиш се легнеш са женом/девојком. Сутра си нов човек. Е али ако радиш супротно од тога онда твој организам пати и имаш све мање тестостерона итд... Ови што лече стрес алкохолом или они богатуни што га лече неким тежим психостимулансима....само одлажу своју пропаст

Најјачи афродизијак је кад си здрав и у тренингу. Још ако се здраво храниш онда си животињка, немаш проблем, увек можеш увек хоћеш
Sve to stoji, ali, osim ako se ne radi o tipicno fizioloskom problemu, vecina toga je psiholoske prirode. Zasto to kazem? I ljudi koji nisu u fizickoj formi su seksualno funkcionalni i te kako. A imas i ljude u top formi koji nisu. Imaju probleme. Zato su psiholoske prirode dosta cesci od fizioloske. Da, sport pomaze. Pomaze bas i zbog tog praznjenja nagomilane energije, sama aktivnost pomaze u podizanju energije, ali ne resava problem koji bude dublje prirode. U nekim slucajevima moze da napravi i dodatan stres. Ljudi koji su ubedjeni da ce sportom resavati te probleme, stvaraju sebi dodatan stres. A stres je kljucna stvar. Zato taj primer, gde imas osobu koja je iz nekog razloga nemotivisana u zivotu, pa se to- logicno i manifestuje kroz manjak fizicke aktivnosti, toj osobi je potrebna prisholoska pomoc. Ne mozes da ga stavis na hiljade sklekova i sve ce biti ok. Nece. U nekom trenutku ce samo da klone.
 
ne kaze se o koja nego o kojoj
Hvala na korisnoj interpelaciji.
Sto i dalje ne osporava cinjenicu da je johimbin besmisleno koristiti kao *zenski* afrodizijak... to je jedna od brojnih gluposti u koju ljudi veruju jer su je mnogo puta culi... nesto kao ono o obaveznosti jedenja meda drvenom kascicom
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, prodao sam desetine komada toga sto ti zoves *johambin* razlicitim ljudima (od kojih je bar 90% poverovalo u tu izmisljotinu u koju si i ti poverovao i zbog cega su i pozeleli da bace pare iako sam im dobronamerno savetovao da cuvaju te pare i da je bolje da svojim objektima pozude kupe neki poklon ili da ih izvedu u neki provod - tj. da ce tako pre doci do *onoga* nego tzv. *carobnim* johambinom).
Ali, oko 9 od 10 ljudi (moje iskustvo) je sklonije da poveruje tim bajkama bez osnove nego dobronamernom savetu iskusnog prodavca suplemenata (sto sam ja bio tada)

A ti veruj tako jakim *institucijama* kao sto su Vukajlija i Indexovo radio pozoriste
 
Prijatelju, prodao sam desetine komada toga sto ti zoves *johambin* razlicitim ljudima (od kojih je bar 90% poverovalo u tu izmisljotinu u koju si i ti poverovao i zbog cega su i pozeleli da bace pare iako sam im dobronamerno savetovao da cuvaju te pare i da je bolje da svojim objektima pozude kupe neki poklon ili da ih izvedu u neki provod - tj. da ce tako pre doci do *onoga* nego tzv. *carobnim* johambinom).
Ali, oko 9 od 10 ljudi (moje iskustvo) je sklonije da poveruje tim bajkama bez osnove nego dobronamernom savetu iskusnog prodavca suplemenata (sto sam ja bio tada)
How yes no, nisi cuo za johambin :P
 
Sve to stoji, ali, osim ako se ne radi o tipicno fizioloskom problemu, vecina toga je psiholoske prirode. Zasto to kazem? I ljudi koji nisu u fizickoj formi su seksualno funkcionalni i te kako. A imas i ljude u top formi koji nisu. Imaju probleme. Zato su psiholoske prirode dosta cesci od fizioloske. Da, sport pomaze. Pomaze bas i zbog tog praznjenja nagomilane energije, sama aktivnost pomaze u podizanju energije, ali ne resava problem koji bude dublje prirode. U nekim slucajevima moze da napravi i dodatan stres. Ljudi koji su ubedjeni da ce sportom resavati te probleme, stvaraju sebi dodatan stres. A stres je kljucna stvar. Zato taj primer, gde imas osobu koja je iz nekog razloga nemotivisana u zivotu, pa se to- logicno i manifestuje kroz manjak fizicke aktivnosti, toj osobi je potrebna prisholoska pomoc. Ne mozes da ga stavis na hiljade sklekova i sve ce biti ok. Nece. U nekom trenutku ce samo da klone.

Људи увек на тестостерон гледају као на јединку. А тестостерон се најбуквалније речено дели на тестостерон за секс и тестостерон за мишиће и зато рецимо неки дебељко може да има бољи учинак у кревету од неког мишићавог.

................................................................................................
https://blog.insidetracker.com/the-science-behind-testosterone-biomarkers

While it is helpful to know your total testosterone level, testosterone metabolism is complex. Therefore, this review will focus on four testosterone-related markers that, taken collectively, provide a more complete understanding of how testosterone is working in your body:

  • Total Testosterone - all the testosterone in the body.
  • Free Testosterone - the amount of testosterone that is bioactive, that is, ready for the body to use.
  • Sex-Hormone Binding Globulin (SHBG) - a protein that binds to, transports and inhibits the function of testosterone.
  • Albumin - the most abundant protein in your blood, albumin binds to and transports hormones, including testosterone. When bound to albumin, testosterone is not as available for the body to use as when it is free, thus albumin inhibits the function of testosterone
..........................................................................

Хормони су повезани сви заједно и то је страшно компликована работа. Кад један хормон делује тачно се зна које хормоне повлачи за собом, који опадају, који се дижу итд. Тако да кад рецимо неко тешко потиже ерекцију пред секс због треме или било чега вероватно му је у том моменту кортизол доминантан јер тај хормон је одговоран за стрес и самим тим тестостерон је пригушен. Тачно се зна шта узрокује висок, а шта низак тестостерон
Један Рус је некако то овако објаснио у једној документарној емисији:

- низак тестостерон једнако је страх
- висок тестостерон једнако је храброст

Зато се каже "или имаш муда или немаш"

 
Poslednja izmena:
Cuj ima i johambin i johimbin. Za razliku od johambina, johibmin se prodaje kao dijetalni suplement :P
To vidim, ne znas, pa batali pricu :P
Neobavesteni prijatelju - Yohimbin je alkaloid biljke koja se zove Pausinystalia yohimbe.
A johAmbin, kao sto ti vec rekoh, ne postoji sem kao iskvareni, nepravilni jezicki oblik ovog o cemu raspravljamo koji koriste napaljeni nepismenjakovici poput tebe koji su nesto naculi a ne znaju nista (takvi su mi davali pare svojevremeno - to su oni moji nekadasnji kupci o kojima sam pisao iznad).
Johimbin se NE PRODAJE kao dijetalni suplement - kao dijetalni suplementi se prodaju upravo biljni ekstrakti gore navedene biljke koji MOGU (a i ne moraju) da u sebi sadrze izvestan % yohimbin-a (alkaloida) u zavisnosti od toga da li se radi o standardizovanom ili nestandardizovanom ekstraktu. Recimo Ultimate Nutrition je proizvodio standardizovani ekstrakt (u tabletama od 500 mg i kao tinkturu sa 2% alkaloida) a Twinlab je proizvodio nestandardizovani ekstrakt (takodje u tecnom stanju, tinkturu) a za Natrol se ne secam da li je bio standardizovani (bio je u kapsulama sa 500 mg Yohimbe - biljke). Bugarska Sopharma (to je fabrika lekova poput nase npr. Galenike) je svojevremno proizvodila *farmaceutski* (sinteticki?) yohimbin - tablete od 10 mg yohimbina (alkaloida)... ali, verovatno se to prodavalo na recept a ne kao suplement. Iz ovoga sto sam ti napisao (iz glave i posle toliko godina) vidi se koliko ja *ne znam* o ovome.
Znaci, treba prvo da naucis osnovne pojmove i da znas da razlikujes pojmove - biljne ekstrakte (standardizovane i nestandardizovane), koncentrate, alkaloide, lekove, dijetetske suplemente...
A sad bi mogao i da zatrazis moj broj racuna i da mi uplatis neki honorar za ovu obuku koju si dobio
 
Poslednja izmena:
Људи траже инстант решења. Хоће да попију и после пар секунди да буду највећи јебачи планете. Не схватају да ако хоћеш што природније да подигнеш способности да треба времена за то.....а ако хоћеш вештачки то је друга прича и дугорочно лоша
 
Имате ли неки тајни афродизијак ? Или нису тајна па можете да поделите овде ? z:mrgreen:

Мене рецимо најбоље "раде" ораси и мед, семенке, кикирики и тачно кад их чешће и у већој количини конзумирам осетим разлику


А ово ко проба нека јави

Jel ima nesto da deluje kontra, anti-afrodizijacki? 😂😂😂

Brom ne pomaze, na to sam imun jos iz vojnickih dana 😁😁😁
 
Људи увек на тестостерон гледају као на јединку. А тестостерон се најбуквалније речено дели на тестостерон за секс и тестостерон за мишиће и зато рецимо неки дебељко може да има бољи учинак у кревету од неког мишићавог.

................................................................................................
https://blog.insidetracker.com/the-science-behind-testosterone-biomarkers

While it is helpful to know your total testosterone level, testosterone metabolism is complex. Therefore, this review will focus on four testosterone-related markers that, taken collectively, provide a more complete understanding of how testosterone is working in your body:

  • Total Testosterone - all the testosterone in the body.
  • Free Testosterone - the amount of testosterone that is bioactive, that is, ready for the body to use.
  • Sex-Hormone Binding Globulin (SHBG) - a protein that binds to, transports and inhibits the function of testosterone.
  • Albumin - the most abundant protein in your blood, albumin binds to and transports hormones, including testosterone. When bound to albumin, testosterone is not as available for the body to use as when it is free, thus albumin inhibits the function of testosterone
..........................................................................

Хормони су повезани сви заједно и то је страшно компликована работа. Кад један хормон делује тачно се зна које хормоне повлачи за собом, који опадају, који се дижу итд. Тако да кад рецимо неко тешко потиже ерекцију пред секс због треме или било чега вероватно му је у том моменту кортизол доминантан јер тај хормон је одговоран за стрес и самим тим тестостерон је пригушен. Тачно се зна шта узрокује висок, а шта низак тестостерон
Један Рус је некако то овако објаснио у једној документарној емисији:

- низак тестостерон једнако је страх
- висок тестостерон једнако је храброст

Зато се каже "или имаш муда или немаш"

Toliko je kompleksno da ljudi jos nemaju resenje za to, inace bi se hormonalni disbalansi resavali. A resavaju se do nekle. Poenta je da ne postoji pilula kad se okocis pred golom zenskom, ti klonk i onda odjednom se pretvoris u seks masinu koja osvaja njeno srce i vaginu mirisima i pojavom.
 
Toliko je kompleksno da ljudi jos nemaju resenje za to, inace bi se hormonalni disbalansi resavali. A resavaju se do nekle. Poenta je da ne postoji pilula kad se okocis pred golom zenskom, ti klonk i onda odjednom se pretvoris u seks masinu koja osvaja njeno srce i vaginu mirisima i pojavom.
Па постоји али доноси више штете него користи.....у томе је квака - да без дугорочних последица оствариш добар ефекат.
 
Људи траже инстант решења. Хоће да попију и после пар секунди да буду највећи јебачи планете. Не схватају да ако хоћеш што природније да подигнеш способности да треба времена за то.....а ако хоћеш вештачки то је друга прича и дугорочно лоша
Upravo tako - hoce sve bez napora... i zato im decenijama i uvaljuju bezvredne *carobne* afrodizijake.
A jos naivniji (i laksi za *peljesanje*) su ovi *poput naseg kolege

bmaxa

koji veruje da ce da kupi *yohAmbin* i da sipa to nekoj Moniki Beluci u kaficu i ona istog casa poma*nita i odvuce ga u krevet

 
Имате ли неки тајни афродизијак ? Или нису тајна па можете да поделите овде ? z:mrgreen:

Мене рецимо најбоље "раде" ораси и мед, семенке, кикирики и тачно кад их чешће и у већој количини конзумирам осетим разлику


А ово ко проба нека јави
Noje tajan opštepoznat je al ne daju na Krsti da se piše o tome. :/
 

Back
Top